Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wypadek w Jeleniej Górze - zarzuty dla bezpośredniego sprawcy i drugiego kierowcy
duct tape
post Thu, 01 Nov 2018 - 08:19
Post #21


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 March 2013





Wyrok z Niemiec i zarzuty z JG skandaliczne. To że ktoś złamał prawo nie znaczy że sędzia/system też może łamać prawo skazując go z jakiego paragrafu chce i na ile chce.

Co da panów z JG to jeśli faktycznie nie zrobili nic aby ominąć pieszych to max. kara za spowodowanie wypadku dla sprawcy będzie OK. Drugiemu zabrać lejce.

Pieszym i ich bliskim szczerze współczuję ale jak można wejść na pasy bez upewnienia się że jest bezpiecznie? To wiedzą nawet dzieci. Ludzie dzwonią po policję bo dwie fury kręcone do odcięcia słychać z kilometra, leżąc w łóżku przy uchylonym oknie a oni nie zauważyli ich wchodząc na zebrę? Seat nie wypadł z jezdni na chodnik etc. Dostał z boku jakby ktoś wszedł w ten bok ("a może zdążę przebiec").

4:45 5:05 8:05



1:10 3:35 3:53



3:30


http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771...-uslyszeli.html
https://bi.im-g.pl/im/32/fd/16/z24105522V,J...cone-na-pas.jpg

Sprawa nie wygląda tak zero-jedynkowo. Sam byłem świadkiem sytuacji, które można by sklasyfikować jako (na szczęście nieudane) samobójstwo (z zamiarem ewentualnym). Generalnie bez nagrań z przejścia możemy tylko gdybać co się tam stało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 01 Nov 2018 - 08:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
yotomeczek
post Thu, 01 Nov 2018 - 08:41
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(duct tape @ Thu, 01 Nov 2018 - 08:19) *
...
Co da panów z JG to jeśli faktycznie nie zrobili nic aby ominąć pieszych to max. kara za spowodowanie wypadku dla sprawcy będzie OK. Drugiemu zabrać lejce.


I co to da? Zabranie prawka nic nie zmienia. Ludzie świadomie siadają za kierownicą bez prawka i mają to gdzieś.
Dlaczego? Bo realnie rzecz biorąc kara za taki czyn jest dla nich niska i akceptowalna.
Kara za zabójstwo z zamiarem ewentualnym - powinna na zawsze wykluczyć sprawcę jako kierowcę. Mandaty za zapierd__nie po drogach publicznych powinny być na tyle wysokie żeby każdy śgigant dwa razy zastanowił się zanim zacznie traktować drogi publiczne jak tor wyścigowy. To zadziwiające że większość frogowatych nigdy nie wpadnie na pomysł żeby wyszaleć się na obiektach do tego przeznaczonych - czyli tory wyścigowe czy nawet gokartowe.
Wiem że na forum racingowym to bardzo niepopularne bo nie po to tuningujemy auta żeby jeździć przepisowo- prawda? Bo przecież ja mam lepsze heble, więcej mocy, bo byłem na płycie poślizgowej i ogólnie jestem miszcz to mogę zapierd__ć. Ale refleksja przychodzi zwykle zbyt późno - jak coś pójdzie nie tak i ktoś zginie lub zostanie trwale okaleczony.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Thu, 01 Nov 2018 - 09:19
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Jeśli 2 z uczestników dostanie pajde to następni będą myslec tak :nieudzielać pomocy i uciekac(najwyżej do lat 3 dostane jak mnie złapią) czy udzielić ale jak chłop zejdzie to dostane cwiare za współudział …


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 01 Nov 2018 - 11:44
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(duct tape @ Thu, 01 Nov 2018 - 07:19) *
Wyrok z Niemiec i zarzuty z JG skandaliczne. To że ktoś złamał prawo nie znaczy że sędzia/system też może łamać prawo skazując go z jakiego paragrafu chce i na ile chce.


Skandalicznym jest to, że nie widząc nawet na oczy akt postępowania zabierasz głos w tak kategoryczny sposób.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duct tape
post Thu, 01 Nov 2018 - 11:58
Post #25


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 March 2013





@yotomeczek Jeśli delikwent się nie dostosuje to czekają go coraz surowsze konsekwencje, z odsiadką włącznie. Możliwe że od razu dostanie karę za stwarzanie zagrożenia katastrofy. Gdyby wsadzali za samą szybką jazdę to forum nie byłoby większości z nas potrzebne, bo dyskutowaliby pod celą. Facet nikogo nie zabił, ani nie potrącił. Widząc jak popadł jego rywal raczej nie będzie powtarzał głupoty. A jeśli powtórzy paka/Tworki. Proste.

Jak wspominałem, nie będąc świadkiem ani nie mając nagrania ciężko ocenić sytuację. Teraz to wróżenie z fusów. Poza konsekwencjami dla wszystkich użytkowników dróg. Do tego zaraz zacznie się przy********nie do wszystkich z pomodzonymi autami, nawet jeśli nie upalają wcale a tuningują bo chcą mieć auto nietuzinkowe sad.gif Sportowa fura - trzepanie, sportowy wydech - trzepanie, nalepka na aucie - trzepanie. Nie bronię sprawców, sam nigdy nie upalałbym w takim miejscu ale faszyzm to zło. Zaraz co chwilę będziemy oglądać procesy robione na pokaz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Thu, 01 Nov 2018 - 12:05
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Dokladnie !!!
Kara musi byc,kazdy jest świadomy i jak odjp... niech sie liczy z konsekwencjami ,ale pier... o dożywociu za smiertelne potracenie to.jakiś kosmos


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 01 Nov 2018 - 12:37
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(16vg60 @ Thu, 01 Nov 2018 - 12:05) *
Dokladnie !!!
Kara musi byc,kazdy jest świadomy i jak odjp... niech sie liczy z konsekwencjami ,ale pier... o dożywociu za smiertelne potracenie to.jakiś kosmos


Myślę, że to nie potrącenie a szereg zdarzeń i zabranych faktów. Przeczytaj też na poprzedniej stronie wypowiedź mieszkańca. To nie było zwykłe potrącenie a zdjęcie pieszych w wyniku zapierdalania od dłuższej chwili. Dlatego taka nagonka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Thu, 01 Nov 2018 - 12:47
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Pieszy,rowerzysta jak wchodzi/wjeżdża na jezdnie tez powinien zachować ostrożność,a nie walić na.oślep bo ma przejscie/ścieżkę rowerową
Co innego gdyby wypadli z drogi na.pobocze,przejscie ,wjechali na.czerwonym itp.


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcino075
post Thu, 01 Nov 2018 - 12:57
Post #29


Rookie
Dołączył: Tue, 30 October 2018
Skąd: DE/Jelenia Gora





CYTAT(duct tape @ Thu, 01 Nov 2018 - 11:58) *
@yotomeczek Jeśli delikwent się nie dostosuje to czekają go coraz surowsze konsekwencje, z odsiadką włącznie. Możliwe że od razu dostanie karę za stwarzanie zagrożenia katastrofy. Gdyby wsadzali za samą szybką jazdę to forum nie byłoby większości z nas potrzebne, bo dyskutowaliby pod celą. Facet nikogo nie zabił, ani nie potrącił. Widząc jak popadł jego rywal raczej nie będzie powtarzał głupoty. A jeśli powtórzy paka/Tworki. Proste.

Jak wspominałem, nie będąc świadkiem ani nie mając nagrania ciężko ocenić sytuację. Teraz to wróżenie z fusów. Poza konsekwencjami dla wszystkich użytkowników dróg. Do tego zaraz zacznie się przy********nie do wszystkich z pomodzonymi autami, nawet jeśli nie upalają wcale a tuningują bo chcą mieć auto nietuzinkowe sad.gif Sportowa fura - trzepanie, sportowy wydech - trzepanie, nalepka na aucie - trzepanie. Nie bronię sprawców, sam nigdy nie upalałbym w takim miejscu ale faszyzm to zło. Zaraz co chwilę będziemy oglądać procesy robione na pokaz.

Przywalanie sie i kontrole pomodzonych aut zawsze były, są i będą. Procesy robione na pokaz. Ktoś Ci wytoczy proces za posiadanie pomodzonego auta?
Zapierdalasz po mieście z takimi chorymi prędkościami jak "bohaterowie" tragedii? Licz się z konsekwencjami. Zabijesz kogoś? licz się że przywalą Ci z górnej póły. Tu nie ma nic na pokaz. Teren zabudowany gdzie są przejścia dla pieszych i oznaczone skrzyżowania - to nie miejsce na walenie z prędkościami 100+.
Do kolegi który wypowiada się że auta mogłobyć słychać z kilometra i piesi wleźli na ślepo - chciałbym zauważyć że tam jest również skrzyżowanie, równie dobrze mogło z niego wyjeżdżać auto czy motocykl - wtedy auta na "odcinie" nie słychać z kilometra. Tam jest lekki łuk - auto przy takiej prędkości pojawia się w ułamku sekundy.
Taką samą nagonkę na pieszych który przechodzili wtedy przez przejście zrobiłbyś gdyby tam leciał motocyklista zamiast samochodów? wink.gif A może byś wsiadł na motocyklistę. który zapierdzielał?

Przypominam dla tych którzy nie widzieli mojego wcześniejszego posta - drugi kierowca wyłapie za to, że ścigali się po całym mieście feralnej nocy zanim doszło do wypadku!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duct tape
post Thu, 01 Nov 2018 - 13:12
Post #30


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 March 2013





Pisałem że ja tak nie jeżdżę i że wyrok z górnej póły jest OK ale dożywocie za niespowodowanie wypadku to przegięcie w drugą stronę. Robespierre powiedziałby pewnie, że popieranie takich praktyk to na dłuższą metę szykowanie bata na własną dupę... ale nie powie bo jakiś czas temu ścięto go jego własną gilotyną ph34r.gif

Nie rozumiem aluzji z motocyklem. Sam nie posiadam ale zawsze szanowałem kierowców jednośladów. Co kto woli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xen
post Thu, 01 Nov 2018 - 13:26
Post #31


User
Dołączył: Thu, 01 March 2007





CYTAT(marcino075 @ Thu, 01 Nov 2018 - 12:57) *
Przypominam dla tych którzy nie widzieli mojego wcześniejszego posta - drugi kierowca wyłapie za to, że ścigali się po całym mieście feralnej nocy zanim doszło do wypadku!!


Tylko jaki powinien być zakres odpowiedzialności tego drugiego? Czy naprawdę dla gościa, który się ścigał właściwe jest przyjęcie zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym? Kara wynosi nie mniej niż 12 lat. Pijany i naćpany debil z Kamienia Pomorskiego, który zabił 6 osób dostał 15 lat więzienia (wyrok prawomocny).
Pijany małolat, który zabił kolegę w wypadku w Warszawie dostał 8,5 roku (https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ulice-warszawy-to-nie-tor-wyscigowy-wyrok-za-wypadek-na-mysliwieckiej,245189.html)

To czy gość, który "tylko się ścigał" powinien dostać co najmniej 12? Mam z tym pewien dylemat.

Zginęli niewinni ludzie. I raczej nie chce mi się wierzyć, że to było wtargnięcie. Jeżeli prędkość była duża (padają domysły, że mogło to być nawet i 180 km/h) to przeciętnej osobie trudno jest ocenić takie zagrożenie wchodząc na przejście. Wina sprawcy jest ewidentna.

Czy drugi gość zawinił? W jakimś stopniu na pewno. Tylko czy głupota i brak wyobraźni powinien oznaczać nie mniej niż 12 lat? Mam spore wątpliwości. Wygląda to jak typowa pokazówka, gdzie najpierw sięga się po najcięższe zarzuty, a potem, jak sprawa już osiądzie, prokurator zmienia kwalifikację na taką, która utrzyma się w sądzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 01 Nov 2018 - 15:07
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(16vg60 @ Thu, 01 Nov 2018 - 11:47) *
Pieszy,rowerzysta jak wchodzi/wjeżdża na jezdnie tez powinien zachować ostrożność,a nie walić na.oślep bo ma przejscie/ścieżkę rowerową
Co innego gdyby wypadli z drogi na.pobocze,przejscie ,wjechali na.czerwonym itp.

+1, te przejścia dla pieszych w Polsce to patologia, w Niemczech przejść dla pieszych praktycznie nie ma, a w miejscach gdzie ruch pieszych przecina się z ruchem pojazdów najczęściej stoi znak "ustąp pierwszeństwa" skierowany do pieszych. Czyli wchodzisz na jezdnię na własną odpowiedzialność, a nie tak jak u nas, że ktoś Ci wejdzie na jezdnię 10 m przed maskę a Ty się martw konsekwencjami...
Co nie oznacza, że popieram bezmyślne zapie@$%lanie po mieście.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 01 Nov 2018 - 15:18
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(matteusz @ Thu, 01 Nov 2018 - 15:07) *
+1, te przejścia dla pieszych w Polsce to patologia, w Niemczech przejść dla pieszych praktycznie nie ma, a w miejscach gdzie ruch pieszych przecina się z ruchem pojazdów najczęściej stoi znak "ustąp pierwszeństwa" skierowany do pieszych. Czyli wchodzisz na jezdnię na własną odpowiedzialność, a nie tak jak u nas, że ktoś Ci wejdzie na jezdnię 10 m przed maskę a Ty się martw konsekwencjami...
Co nie oznacza, że popieram bezmyślne zapie@$%lanie po mieście.


Sorry, opowiadasz bajki. Tam gdzie mieszkałem czyli w Bawarii w miastach cała masa przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych itp. Tylko tam rowerzysta czy pieszy na drodze to świętość. Kierowcy bardzo uważają na nich bo w razie bum szans obrony praktycznie nie ma. Wiele razy miałem przypadki kiedy tyklo dochodziłem do drogi wszyscy natychmiast stawali aż mi troche nie swojo było smile.gif
A na drogach masa Porsche, AMG, Ferrarii ale w mieści wszyscy grzecznie, przepisowo...inna kultura.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 01 Nov 2018 - 17:20
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(WLD_Wlodi @ Tue, 30 Oct 2018 - 22:41) *
No właśnie nie do końca. Tutaj chodzi bardziej o nastawienie psychiczne sprawcy. Jeżeli w ten sam sposób byśmy podchodzili do każdej sprawy, to najdrobniejsze wykroczenie + wypadek ze skutkiem śmiertelnym = zabójstwo z zamiarem ewentualnym, bo jak wyprzedzasz na krzyżówce to "godzisz się" na to że możesz kogoś zabić.


I bardzo dobrze by było. Jednak elektrorat - ciemny lud - by się burzył, więc nie przejdzie prędko coś takiego.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 01 Nov 2018 - 17:34
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(Tommo @ Thu, 01 Nov 2018 - 14:18) *
Sorry, opowiadasz bajki. Tam gdzie mieszkałem czyli w Bawarii w miastach cała masa przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych itp. Tylko tam rowerzysta czy pieszy na drodze to świętość. Kierowcy bardzo uważają na nich bo w razie bum szans obrony praktycznie nie ma. Wiele razy miałem przypadki kiedy tyklo dochodziłem do drogi wszyscy natychmiast stawali aż mi troche nie swojo było smile.gif
A na drogach masa Porsche, AMG, Ferrarii ale w mieści wszyscy grzecznie, przepisowo...inna kultura.

To widocznie w innej Bawarii mieszkaliśmy, bo ja tam przejść dla pieszych niemal nie widuję, jak już są to głównie w miejscach gdzie jest ograniczenie do 30 km/h. Żadnego zdarzenia na szczęście nie miałem, więc się nie wypowiem co do szans obrony, ale fakt jest taki, że praktycznie w każdym miejscu, gdzie pieszy mógłby wkroczyć na jezdnię jest znak "ustąp pierwszeństwa" skierowany w jego stronę i z tego co widziałem, to mało który kierujący w tych miejscach przepuszcza pieszych.
A że inne auta i kultura jazdy, no nie da się zaprzeczyć, choć i Niemcy swoje za uszami mają jeśli o styl jazdy chodzi.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Thu, 01 Nov 2018 - 17:42
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin






CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 01 Nov 2018 - 17:20) *
I bardzo dobrze by było. Jednak elektrorat - ciemny lud - by się burzył, więc nie przejdzie prędko coś takiego.



I bardzo dobrze ze nie.przejdzie

Piesi,rowerzyści (tym drugim to juz calkiem w deklach sie.poprzewracalo ostatnimi.czasy jak moga wiecej) chyba zdają.sobie sprawe ze w konfrontacji z rozpedzonym samochodem sa na straconej pozycji,wiec rozwaga przed.wtargnieciem. tym bardziej wskazana

Jak przyjeżdżamy przez przejazd kolejowy,to walimy na pałe mimo podniesionych szlabanow,czy zwalniamy i sprawdzamy czy pociag nie nadjezdza ?


Pozdrawia ciemny lud vel "LUBIE ZAPIERDALAC"!!! laugh.gif biggrin.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 01 Nov 2018 - 18:08
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(16vg60 @ Thu, 01 Nov 2018 - 16:42) *
Pozdrawia ciemny lud vel "LUBIE ZAPIERDALAC"!!! laugh.gif biggrin.gif

Weź no skocz na pogrzeb, może żałobnikom trochę się twojego dobrego humoru udzieli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcino075
post Thu, 01 Nov 2018 - 18:16
Post #38


Rookie
Dołączył: Tue, 30 October 2018
Skąd: DE/Jelenia Gora





CYTAT
To widocznie w innej Bawarii mieszkaliśmy, bo ja tam przejść dla pieszych niemal nie widuję, jak już są to głównie w miejscach gdzie jest ograniczenie do 30 km/h. Żadnego zdarzenia na szczęście nie miałem, więc się nie wypowiem co do szans obrony, ale fakt jest taki, że praktycznie w każdym miejscu, gdzie pieszy mógłby wkroczyć na jezdnię jest znak "ustąp pierwszeństwa" skierowany w jego stronę i z tego co widziałem, to mało który kierujący w tych miejscach przepuszcza pieszych.
A że inne auta i kultura jazdy, no nie da się zaprzeczyć, choć i Niemcy swoje za uszami mają jeśli o styl jazdy chodzi.

Nie mieszkałem w bawarii, ale ogólnie w Niemczech i...pierwsze słyszę o czym Ty opowiadasz. Przejść takich typowych jak u nas - zebr - co prawda nie ma, ale ścieżki rowerowe/chodniki przecinające się z ulicą oznaczają dokładnie odwrotnie - kierowca ma zasrany obowiązek dobrze rozejrzeć się skręcając. U Niemców tym przypadku to KIEROWCA przecina drogę ścieżki dla pieszych/chodnika/ścieżki rowerowej a nie odwrotnie. I pierwszy raz słyszę o jakimś znaku "ustąp pierwszeństwa" dla pieszego rolleyes.gif .
CYTAT
Kierowcy bardzo uważają na nich bo w razie bum szans obrony praktycznie nie ma.

Nooo to też tak do końca z moich obserwacji nie jest..Utarło się że Niemcy mają wysoką kulturę jazdy. Owszem mają, ale paradoksalnie za granicą. W niemczech jest podobne buractwo jak u nas w stosunku do pieszych i do w/w sytuacji ze chodnikami i przejazdami dla rowerów.. Tam to świętą krową w pewnym sensie jest pieszy/rowerzysta który jest jeszcze większym "pancernym" niż u nas w Polsce - tam to dopiero wychodzą z założenia że mają pierwszeństwo i basta - za każdym razem jak przecinałem krzyżówkę gdzie była ścieżka rowerowa, rowerzysta nawet za siebie się nie obejrzy czy ktoś nie skręca...Brak zdrowego rozsądku smile.gif Ale prawdą jest to, że w razie bum, to kierowca ma przesrane i nie ma absolutnie ŻADNEJ linii obrony.
CYTAT
Tylko jaki powinien być zakres odpowiedzialności tego drugiego? Czy naprawdę dla gościa, który się ścigał właściwe jest przyjęcie zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym? Kara wynosi nie mniej niż 12 lat. Pijany i naćpany debil z Kamienia Pomorskiego, który zabił 6 osób dostał 15 lat więzienia (wyrok prawomocny).
Pijany małolat, który zabił kolegę w wypadku w Warszawie dostał 8,5 roku (https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ulice-warszawy-to-nie-tor-wyscigowy-wyrok-za-wypadek-na-mysliwieckiej,245189.html)

To czy gość, który "tylko się ścigał" powinien dostać co najmniej 12? Mam z tym pewien dylemat.

Zginęli niewinni ludzie. I raczej nie chce mi się wierzyć, że to było wtargnięcie. Jeżeli prędkość była duża (padają domysły, że mogło to być nawet i 180 km/h) to przeciętnej osobie trudno jest ocenić takie zagrożenie wchodząc na przejście. Wina sprawcy jest ewidentna.

Czy drugi gość zawinił? W jakimś stopniu na pewno. Tylko czy głupota i brak wyobraźni powinien oznaczać nie mniej niż 12 lat? Mam spore wątpliwości. Wygląda to jak typowa pokazówka, gdzie najpierw sięga się po najcięższe zarzuty, a potem, jak sprawa już osiądzie, prokurator zmienia kwalifikację na taką, która utrzyma się w sądzie.


Z pozoru można mieć jakiś dylemat - ale nie w tym konkretnym przypadku. Jak już wspominałem chłopak ma wiele za uszami i jest bardzo znany ze swoich ekscesów na drogach naszego miasta. To było o jeden raz za dużo. A to że bezpośrednio mu jako pierwszemu pieszy nie wpadł na maskę - miał szczęście w nieszczęściu...

CYTAT
Nie rozumiem aluzji z motocyklem.

Wytłumaczę Ci moją aluzję.
W przypadku takim jak powyżej (czuli że auto zmiata pieszego z przejścia dla pieszych) już chodzą słuchy, że piesi to idioci bo wtargnęli na przejście dla pieszych bez rozglądania się i wpieprzyli się centralnie na maskę samochodom, które leciały ponad pakę po mieście. No ale przecież te samochody z kilometra słychać!
Analogicznie - Motocyklista zgarnia pieszych z przejścia dla pieszych. Pojawiają się głosy - piesi idioci, wtargnęli pod motocykl który leciał z prędkością autostradową?
Nie? No ale przecież jego też z kilometra słychać...

To jest to skrzyżowanie.. : https://www.google.pl/maps/@50.9194763,15.7...3312!8i6656
Dla "chcącego" na tym odcinku naprawdę można się porządnie rozbujać...Tam mogło być nawet pod 180 luźno, o ile te trupy były w stanie się do tylu rozbujać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 01 Nov 2018 - 18:32
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(marcino075 @ Thu, 01 Nov 2018 - 17:16) *
Nie mieszkałem w bawarii, ale ogólnie w Niemczech i...pierwsze słyszę o czym Ty opowiadasz. Przejść takich typowych jak u nas - zebr - co prawda nie ma, ale ścieżki rowerowe/chodniki przecinające się z ulicą oznaczają dokładnie odwrotnie - kierowca ma zasrany obowiązek dobrze rozejrzeć się skręcając. U Niemców tym przypadku to KIEROWCA przecina drogę ścieżki dla pieszych/chodnika/ścieżki rowerowej a nie odwrotnie. I pierwszy raz słyszę o jakimś znaku "ustąp pierwszeństwa" dla pieszego rolleyes.gif

Ja za to nie widziałem praktycznie znaku "przejście dla pieszych" rolleyes.gif
W przyszłym tygodniu wrzucę Ci zdjęcie tego znaku, żeby nie było, że mi się przyśniło.
EOT z mojej strony, bo odbiegamy od meritum.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 01 Nov 2018 - 19:14
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Chadzałem tamtędy często, Monachium.
https://www.google.com/maps/@48.1009476,11....6912!8i3456


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 12:10