Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Renault Clio 2.0 Sport szuka mechanika na Śląsku
Honada
post Tue, 16 Oct 2018 - 22:28
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Cześć,
mój kolega prosi, wręcz błaga o pomoc z jego Renault Clio Sport Ph1. Drobna usterka rozrusznika spowodowała konieczność odwiedzenia mechanika i się zaczęło. Auto zmasakrowane. Kolega nie chciał drutować, ale za radą mechanika wyszła masakra. Ceny w ASO niektórych części kosmiczne i co jeszcze gorsze podobno nie ma juz niektórych z nich w ofercie.

Czy ktoś ze Śląska będzie mógł przywrócić do życia jego Clio Sport? Gdzie uderzyć?

Oto jego historia...
"żyję w 90 tysięcznym mieście, przerobiłem już co najmniej 7-10 "mechaników", ŻADEN z nich nie oddał auta bez zepsucia czegoś po drodze / nie naprawienia po tygodniach. Jeden elektronik trzymał moje Clio Sport 2.0 ph 1 PÓŁ roku - miesiąc nie miał czasu, później dwa miesiące w szpitalu, potem nadrabiał zaległości, po 3-4 miesiącach dał znać kilka dni pod rząd że auto będzie "na jutro" po czym próbowałem się opanować żeby nie odwiedzić go z ekipą w wiadomych celach. Po tych kilku dniach tekstów "jutro przyjedź" wyjechał bez znaku na prawie miesięczne wakacje, kilka dni po powrocie auto do odbioru, wsiadam, jadę i coś brakuje mocy, a auto zamiast na 7250 rpm ma odcinkę na 6300 czy 6500 jak dobrze pamiętam. Szybkie sprawdzenie numerów ECU i okazało się że w aucie jest nagle komputer z Clio / Megane 1.6 w zwykłej wersji. Jadąc następnego dnia go zgnoić jak psa wyrąbało mi membrane na bloku silnika, prawdopodobnie przez ciśnienie spowodowane złą mieszanką i normalnie leciał z niej olej. A wszystko przez to że praktycznie obok jego domu (z monitoringiem i cały czas pełnym placem aut do roboty) padł mi rozrusznik i trzeba było zakodować immobiliser to pomyślałem że zostawię u niego zamiast szukać kogoś do podholowania gdzie indziej, gdzie terminy były na miesiąc do przodu. Mówię mu co zrobił to wypierał się na śmierć że to mój oryginalny komputer, że tak było i te Clio się ma kręcić tylko do takich obrotów (oryginalnie moc maksymalna przy 6250 rpm..).

Takim oto sposobem ze sprawnego prócz rozrusznika Clio Sport 2.0 magik zrobił zwykłe 1.6 z dziurą w bloku...

I nie wiem czy przez to nie będę musiał robić remontu, bo znaleźć używany silnik do sporta ph 1 w Polsce graniczy z cudem, oby zawory były całe..

Wie ktoś może czy po naprawie tej membrany da radę zrobić na tym kompie z 1.6 lekko poprawiony albo seryjny program RS 2.0 u jakiegoś chip tunera żeby go nie wymieniać? Byłbym mega wdzięczny za namiar na jakiegoś specjalistę na Śląsku który przywróciłby tego gokarta do ładu i składu bo jest też przycinający się gaz (kwestia przepustnicy albo linki, przepustnice używaną też ciężko dostać, żałuję trochę że nie kupiłem trochę cięższej ph2 która ma elektroniczną co da się jeszcze znaleźć) i kilka innych drobnostek. W następnym komentarzu zdjęcia tej membrany i talerza przepustnicy. LPG było wystrojone, pękła akurat po dniu od podmianki ECU o której nie wiedziałem jeżdżąc na benzynie bo nawet strach było tym do domu dojechać to nie ryzykowałem."

PS. Ile ten komputer od 2.0 kosztuje, że wszyscy go sobie odpuszczają?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 Oct 2018 - 22:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CZUCZU
post Wed, 17 Oct 2018 - 17:32
Post #2


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





W Polsce jest kilku dobrych fachowców. Najbliżej polecam Maxi Reno pod Krakowem. Piotrek ogarnie wszystko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 17 Oct 2018 - 17:51
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Ja również polecam Maxi Reno, moje Clio wiozłem mu z Warszawy smile.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 17 Oct 2018 - 18:34
Post #4


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Bo Piotrek wszystko ogarnie i wzmocni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 17 Oct 2018 - 22:30
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Dzięki panowie! Jest już trop! Skoro nawet z Wawy opłaca się targach Clio to musi być fachowiec wink.gif BTW, ładne masz to Clio Pawle. Trzeba się będzie spotkać chyba wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 17 Oct 2018 - 22:57
Post #6


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Jak coś powołujcie się na mnie. Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciekr
post Thu, 18 Oct 2018 - 00:03
Post #7


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





Polecam TRS Racing w Częstochowie, Tomek jest naprawdę bardzo dobrym specjalistą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 18 Oct 2018 - 00:06
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ok CZUCZU!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Thu, 25 Oct 2018 - 17:23
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Swego czasu jak miałem Sporta ph2 tokupowałem na Allegro komputer z wgranym programem Gecko za jakieś rozsądne pieniądze (300-400 zł). Pasował plug&play, 10 minut roboty.

A jeżeli chodzi o serwis to parę lat temu wszyscy polecali MaxiReno z Krakowa jako magików od Sporta.


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 25 Oct 2018 - 20:51
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Podziękował Mile za potwierdzenie tych opinii. Co do komputera to przekaze. Ciekawy temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 25 Oct 2018 - 20:52
Post #11


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Żaden ciekawy. Geko wgrywa soft i robi procedurę startu, także powszechny modn
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 25 Oct 2018 - 22:05
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Soft można wgrać na ECU z 1.6?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Fri, 26 Oct 2018 - 08:14
Post #13


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Pytanie do geko lub maxi reno
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:15