Shoutbox 0 nowych PW 


302 Stron V  « < 286 287 288 289 290 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ecumaster - zrob to sam
Kolo8966
post Mon, 01 Feb 2021 - 18:15
Post #5741


Rookie
Dołączył: Mon, 10 June 2019





CYTAT(PawelD90 @ Mon, 01 Feb 2021 - 17:17) *
Sorki ale niezałapałem biggrin.gif chodzi mi tylko oto czy koniecznie musze podpiać kontroler afr do det3 czy nie. czy wystarczy robić korekcje mapy i patrzeć na wskazania AFR na zegarze? Jeżeli trzeba podpiąć do det3 to czy ustawic analog in AFR jako correction. Tylko tyle musze wiedzieć


Nie musisz podpinać, możesz stroić normalnie z wskaźnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Feb 2021 - 18:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DealMan
post Mon, 01 Feb 2021 - 18:21
Post #5742


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





Można bez, ale lepiej podpiąć ze względu na to że DET zloguje ci wskazania w funkcji obrotów i obciążenia. Ale na samym zegarku też się da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PawelD90
post Tue, 02 Feb 2021 - 16:06
Post #5743


User
Dołączył: Sun, 05 April 2020





Super dzięki wielkie a czy ustawić dla correction czy zostawić wolne. Wcześniej kolega pisał ze dla correction moge ustawić IAT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PawelD90
post Sat, 13 Feb 2021 - 19:02
Post #5744


User
Dołączył: Sun, 05 April 2020





Proszę was o jeszcze jedną pomoc. Autko subaru dodane turbo, większe wtryski, mocniejsza pompa, afr, EGT. Odpalone dziś pierwszy raz ze wszystkim w trybie Piggyback i niechce trzymać wolnych obrotów, myślałem ze ecu master sam pozmienia trochę wartości a ja je tylko poprawie. Dopiero jak sam ustawie na mapie paliwa okolo +8 na wolnych to trzyma AFR idealnie 14,6 - 14,8 ale po chwili gaśnie. Niewiem czy coś z silnikiem (mam dość mało paliwa może dlatego) czy z ustawieniem det3. Czy Ecu master niepowinnien sam się trochę dostroić ?? Czy dopiero podczas jazdy pod obicązeniem zacznie coś zmieniać? Czy to tak ma być ? Może coś mam nieustawione w setup ?? A i jeszcze jedno jak zmieniam kąt wyprzedzenia w tabeli ignition to auto niereaguje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sat, 13 Feb 2021 - 19:57
Post #5745


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Hehe det ci sam nic nie zrobi.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sat, 13 Feb 2021 - 22:20
Post #5746


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





PawelD90 czy Ty ogóle zdajesz sobie sprawę na jakim mechanizmie działania opiera sie strojenie w trybie Piggyback ?

-Moduł Piggyback , w tym wypadku det3 , zmieniając wartości sygnałów z czujników oszukuje to co odczytuje fabryczne ECU silnika
-Każda zmieniana wartość w tabelach det3 zależy od tego jak interpretuje to ECU silnika , nie od samej wartości w det3
-Dobrze było by rozumieć mechanizm interpretacji "oszukanych" wartości z czujników przez fabryczne ECU silnika , ponieważ ECU pracuje w trybie open loop i close loop , w jednym trybie przy pomocy det3 masz wpływ na parametry , w drugim zmieniane wartośc w det3 niewiele zmieni smile.gif
?
coś takiego jak autoadaptacia czy uczenie sie , czytałeś w ogóle instrukcję do det3 ? skąd pomysł na takie nierealne możliwość sterownika ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PawelD90
post Sun, 14 Feb 2021 - 18:36
Post #5747


User
Dołączył: Sun, 05 April 2020





Okej okej, rozumiem że det3 oszukuje wartości i przekazuje je do ecu w moim przypadku jest to map sensor bo niemam przepływki oraz jak mniemam czujnik położenia wału. Ale tera powiedz mi oco chodzi z tym „pojezdzij na każdym biegu na każdym opciązeniu i postaraj sie wypełnić jak najwięcej mapy” sorry ze jestem początkujący ale każdy sie kiedyś uczył Ty pewnie też. Niema mi kto pokazać ani niema filmów instuktarzowych dlatego ciągle pytam i sprawdzam sam. I tak czytalem manuala z pare razy, ale może masz racje muszę czytać jeszcze ze 50x
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sun, 14 Feb 2021 - 20:03
Post #5748


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Chodzi o konwersje maf map. Lepiej oddaj to komus bo widac ze nic nie kumasz.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PawelD90
post Sun, 14 Feb 2021 - 21:36
Post #5749


User
Dołączył: Sun, 05 April 2020





CYTAT(moritz86 @ Sun, 14 Feb 2021 - 19:03) *
Chodzi o konwersje maf map. Lepiej oddaj to komus bo widac ze nic nie kumasz.

Subarka orginalnie niema maf. Tylko ma map i IAT. Orginalny map mam odpiety bo jest od wersji bez turbo a det3 mam z wbudowanym Map to porostu sygnał orginalnego map jest odcięty i z det3 jest wpiety do orginalnego w ecu. To akurat chyba ogarniam. Panowie mam wszystko podpięte, wszystko skonfigurowane tak żeby na wykresie AFR to AFR a IAT to IAT ale niewiem co dalej. Auto odpala jestem w stanie sam se ustawić żeby auto trzymało AFR na wolnych 14,7 na ciepłym. Ale niewiem co dalej mam pojezdzić i ustawiać każda komurke tak aby trzymał AFR ?? Bo jak tak to w uj roboty. Poprostu szukam w skrócie takiej instrukcji krok po kroku i to tyle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 15 Feb 2021 - 20:32
Post #5750


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(PawelD90 @ Sun, 14 Feb 2021 - 21:36) *
Subarka orginalnie niema maf. Tylko ma map i IAT. Orginalny map mam odpiety bo jest od wersji bez turbo a det3 mam z wbudowanym Map to porostu sygnał orginalnego map jest odcięty i z det3 jest wpiety do orginalnego w ecu. To akurat chyba ogarniam. Panowie mam wszystko podpięte, wszystko skonfigurowane tak żeby na wykresie AFR to AFR a IAT to IAT ale niewiem co dalej. Auto odpala jestem w stanie sam se ustawić żeby auto trzymało AFR na wolnych 14,7 na ciepłym. Ale niewiem co dalej mam pojezdzić i ustawiać każda komurke tak aby trzymał AFR ?? Bo jak tak to w uj roboty. Poprostu szukam w skrócie takiej instrukcji krok po kroku i to tyle



a jak Ci pisałem żebyś zaczął od czytania instrukcji to się ze mnie śmiałeś...

Konwersja z maf do map jest Ci zbędna, to już wiemy.
Z racji że cwiczysz świnkę to musisz pojeździć i doregulować mapę fuel aby afr był prawidłowy.
Dodatkowo cofnąć zapłon przy doładowaniu aby nie było stuku.
AFR 14.7 nie jest idealny dla każdego zakresu obciążeń wink.gif
Najłatwiej będzie Ci nałożyć mapę AFR na mapę fuel. Będziesz widzieć gdzie trzeba poprawić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PawelD90
post Tue, 16 Feb 2021 - 06:00
Post #5751


User
Dołączył: Sun, 05 April 2020





CYTAT(kris4cars @ Mon, 15 Feb 2021 - 19:32) *
a jak Ci pisałem żebyś zaczął od czytania instrukcji to się ze mnie śmiałeś...

Konwersja z maf do map jest Ci zbędna, to już wiemy.
Z racji że cwiczysz świnkę to musisz pojeździć i doregulować mapę fuel aby afr był prawidłowy.
Dodatkowo cofnąć zapłon przy doładowaniu aby nie było stuku.
AFR 14.7 nie jest idealny dla każdego zakresu obciążeń wink.gif
Najłatwiej będzie Ci nałożyć mapę AFR na mapę fuel. Będziesz widzieć gdzie trzeba poprawić.

Super dzięki wielkie tylko o to mi chodziło co do AFR to któryś kolega pisał jakie najlepiej ustawić na zimnym i na ciepłym pod opciążeniem, odkopie i znajde. Dziekuję
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Samcrk
post Tue, 23 Feb 2021 - 14:10
Post #5752


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 September 2006
Skąd: ARS Serwis 4x4





Witam witam.
Szybkie pytanie. Stawiam fuel implant w pojeździe co nigdy nie miał żadnego kompa do sterowania wtryskiem.
Obroty mam już na 36-2, wtryski podłączone zostało oczujnikować i stroić.
Jednak muszę jakoś zasilić i podpiąć CLT, IAT i TPS do DET3, a nie ma skąd wziąć fabrycznego napięcia 5V, czy istnieje możliwość do wszystkich trzech czujników wykorzystać wyjście +5V z DET3 ? Czy nie da rady i przez pullupy 12v jakoś kombinować ?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 23 Feb 2021 - 16:08
Post #5753


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Tak, da radę, czujniki malutko pobierają, bierz 5V z det3, wbudowany map sensor nawet sam sobie bierze to. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Samcrk
post Wed, 24 Feb 2021 - 07:24
Post #5754


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 September 2006
Skąd: ARS Serwis 4x4





Dzięki.
Ogarnięte, czujniki skalibrowane, jest pięknie.
Ale nie do końca....

Wieniec 36-2, duże zęby, wyraźne przerwy.
Det widzi obroty, poprawnie całkiem przy kręceniu, ale nie puszcza wtrysków. No syc na dole. Zmieniłem na multitooth to z dupy obroty pokazał skaczące i coś tam wtryski zaczęły pracować ale nie tędy droga. Ma znaczenie dla DETa wielkość zębów, przerw itd na kole do czujnika położenia? Na megasquircie jak kiedyś stawiałem to podobne koło dawałem i banglało :-\
Jakaś szansa to obejść?



--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MArcin91
post Thu, 25 Feb 2021 - 19:06
Post #5755


Super User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: Poznań





To jest napewno 36-2? Na zdjęciu jest wcięcie na jeden ząb.


--------------------
Fiat 126p 650 Turbo
Peugeot 106 1.0 Turbo ->1.6 Turbo
Peugeot 205 1.1 Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rekin528
post Sat, 27 Feb 2021 - 09:00
Post #5756


User
Dołączył: Thu, 17 May 2018
Skąd: Nederland/Gdańsk





Musze naprawic Power Out'y w DET3 gdyz nie zastosowalem wystarczajacego rezystora , jakies wskazowki?Moze ktos juz to robil ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 27 Feb 2021 - 12:27
Post #5757


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Wysyłaj do producenta albo zanieś do elektronika zwykłego od rtv/agd. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Samcrk
post Mon, 01 Mar 2021 - 09:06
Post #5758


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 September 2006
Skąd: ARS Serwis 4x4





CYTAT(MArcin91 @ Thu, 25 Feb 2021 - 19:06) *
To jest napewno 36-2? Na zdjęciu jest wcięcie na jeden ząb.


Tak mój błąd, 36-1, ale też nie łapie synchro na takim ustawieniu


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Thu, 04 Mar 2021 - 04:45
Post #5759


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Cześć
Pacjent BMW M52 nma pojedyńczym vanosie

Nie wiem czy dobrze zdefiniowałem czujnik wału i wałka. Są to czujniki 3 przewodowe. Założyłem że czujnik na wale to nie indukcyjny tylko hal. Mam go wpiętego w +5v, masa czujników i w emu primary triger.
Czujnik ciśnienie paliwa z autogauge ma 3 przewody. biały czerwony i czarny .... Założyłem biały na sygnał do analog a czerwony do +5v .... od czego jest czarny ?

jeszcze jedno pytanie w sumie z podstaw . Analog a AUX ... Rozumiem że AUX to typowo outputowe gniazdo.. Mam tam wpięte np przekaźniki sterowane masą do pompy paliwa i wentylatora. A analogi wykorzystuje do dodatkowych czujników ?

Cewki z Audi TFSi - jak zdefiniować ją na liście z cewkami w EMU ? Które wybrać ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dabrowsky94
post Thu, 04 Mar 2021 - 07:09
Post #5760


Frequent User
Dołączył: Tue, 13 December 2016
Skąd: Radom





M54 ma czujniki Halla, zasilanie 12V. Trigger 60-2, Falling edge, Frist trigger tooth 44, trigger angle 60.
Secondary trigger 1 tooth, Rising edge. Włączyć pull-up.

Czarny idzie od masy czujników. I przypadkiem nie przykręć jej gdzieś faktycznie do masy. To tylko szyna dla czujników, tak jak 5V.

Tak, analogi dla dodatkowych czujników.

Nie ma w emu zdefiniowanych ustawień dla tfsi. Przede wszystkim ustaw Coils with built in amplifier.
Ja używam takich czasów :
TFSI dwell
Go to the top of the page
 
+Quote Post

302 Stron V  « < 286 287 288 289 290 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 18:27