Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Pastylki do regulacji zaworów
Al Ed Upek
post Mon, 08 Feb 2021 - 18:56
Post #1


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Był już podobny temat na forum, ale nie znalazłem tam rozwiązania mojego problemu. Poszukuję pastylek do regulacji luzów zaworowych na trzonek 6mm, o grubości ok 1 mm. W supertechu grubości zaczynają się od 1,45 mm, a to nieco za dużo. Podobno pastylki spełniające moje założenia można znaleźć w silnikach motocyklowych. Podpowiedzcie proszę gdzie szukać


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Feb 2021 - 18:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
olozwirski
post Mon, 08 Feb 2021 - 22:19
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





CYTAT(Al Ed Upek @ Mon, 08 Feb 2021 - 18:56) *
Był już podobny temat na forum, ale nie znalazłem tam rozwiązania mojego problemu. Poszukuję pastylek do regulacji luzów zaworowych na trzonek 6mm, o grubości ok 1 mm. W supertechu grubości zaczynają się od 1,45 mm, a to nieco za dużo. Podobno pastylki spełniające moje założenia można znaleźć w silnikach motocyklowych. Podpowiedzcie proszę gdzie szukać


A tego się nie da zeszlifować? Albo zaworu, albo popychacza?


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Tue, 09 Feb 2021 - 07:12
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(Al Ed Upek @ Mon, 08 Feb 2021 - 19:56) *
Był już podobny temat na forum, ale nie znalazłem tam rozwiązania mojego problemu. Poszukuję pastylek do regulacji luzów zaworowych na trzonek 6mm, o grubości ok 1 mm. W supertechu grubości zaczynają się od 1,45 mm, a to nieco za dużo. Podobno pastylki spełniające moje założenia można znaleźć w silnikach motocyklowych. Podpowiedzcie proszę gdzie szukać


Z Catcamsa są czapeczki TS101 na trzonek 6mm o grubościach od 1.00mm do 6.50mm co 0.05mm.
Pastylki/płytki motocyklowe są np. o średnicy 7.48mm; 8.90mm; 9.48mm; 10.00mm; ale wymagają gniazda np. w miseczce zaworowej. Takie nakładki na trzonek były w starych Ducati i Alfach, ale na trzonki 7 i 8mm.
Poniżej 1mm raczej nie stosuje się ani płytek ani pastylek, bo mogą łatwo się rozlecieć przy wymaganej twardości i siłach w układzie zaworowym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Tue, 09 Feb 2021 - 17:45
Post #4


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Dzięki wielkie, Catcams'y będą idealne


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 07:22