Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Lekkie felgi 6,5-7,0" x 16-17" 5x114,3 ET 35-40 na ulicę Kia Cee'd 2014
musztarda
post Tue, 02 Feb 2021 - 17:44
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 02 February 2021





Cześć,

Koledzy poradzicie coś odnośnie lekkich felg dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym ?

Cel użytek na drogach publicznych, nie tor i wyścigi. Masa nieresorowana, moment bezwładności... a zresztą skoro mam wybierać to czemu nie zoptymalizować smile.gif

Z powłoką lakierniczą umożliwiającą eksploatację cały rok, chętnie grafit i czerń.

Ażurowe o prostych kształtach, umożliwiające łatwe utrzymanie w czystości. Bez trudno dostępnych zakamarków.

Przeznaczenie Kia Cee'd kombi 2014 crdi o mocy 148 KM. Jazda raczej spokojna, bez pokonywania zakrętów na graniczy przyczepności... już nie ten czas smile.gif

ET celowo mniejsze, żeby nieco wysunąć z nadkoli. Alcar potwierdza w TUV powyższe parametry. Czy ktoś z Was wykonywał taki manewr ? Jak zachowuje się auto ?

Lekkie, ale nie przesadnie odchudzone. Wagowo max:
16" - 8 kg/szt
17" - 9,5 kg/szt

OZ Ultralegerra 7x16" to miłe 6,6 kg, ale mają wyraźnie obniżony indeks nośności zatem mogą być delikatne. Mam takowe do kupienia z pewnej ręki za ok 1200 pln kpl, ale po wielu sezonach.. zatem aluminium z pewnością jest zmęczone od krajowych dziur.

Japan Racing 3,11 i 21 cieszy oko wyglądem i wagą, jest sporo ofert na wtórnym... ale wymordowanych katowaniem albo z podejrzanie niską ceną. Jeszcze będę się rozglądał.

Nowy grafitowy Dezent TY:
https://www.alcar.de/alufelgen/dezent-leich...er/ty-graphite/
prosty, wygląd dla tych średnic niestety tylko dostateczny - szkoda, że nie bardziej wklęsły, ale przynajmniej bez ryzyka, kombinacji i wychodzenia z domu:

6,5x16 - 8,4 kg i mam ofertę w ok 300 pln/szt
7x17 - aż 10,5 kg, zatem zdecydowanie odpada !

Pasują felgi od niektórych modeli Toyota, Renault, Mazda, Mitsubishi, Hyundai zatem może coś się dopasuje wink.gif
Jak pamiętam nawet seryjne produkty potrafią być satysfakcjonująco lekkie.

Opony, które będę montował:
205/55/16
205/50/17

Ograniczam się do takich rozmiarów, bo chciałbym zachować: funkcjonalność auta, ograniczyć dodawanie zbytecznej wagi, zachować komfort, zminimalizować ryzyko uszkodzenia z racji b.niskiej opony, zapewnić wybór, popularność i tym samym możliwość późniejszego dokupienia np 1 szt oraz ustawić sensowny pułap finansowy tak do ok 1500 pln/kpl.

W drodze wyjątku zaakceptuję szerokość 7,5", ale to stanowczy max !

Link do anonsu:
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=153131

Dziękuje z góry za wskazówki !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 02 Feb 2021 - 17:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Batorer
post Tue, 02 Feb 2021 - 19:28
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Mniejsze ET to nie zawsze korzyść. Miałem właśnie takie felgi i teraz raczej drugi raz się nie zdecyduję na taką opcję, wolę to co przewidział producent. Szczególnie jak mówimy o seryjnym aucie.

Z ciekawości: dlaczego tylko od pierwszego właściciela z dowodem zakupu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Tue, 02 Feb 2021 - 20:14
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Może Pro Race 1.2 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
musztarda
post Tue, 02 Feb 2021 - 20:44
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 02 February 2021





Dziękuje ! Kurcze nie otrzymuje powiadomień o odpowiedziach.. a mam włączoną obserwację. Gdzie i co zmienić ?

Batorer,

- myślisz, że przejście z ori 48-50 na 40 lub 35 zrobi dużą różnicę ?

- osoby, które mogą pozwolić sobie "od tak" na zakup drogich przedmiotów, nie kombinują i nie łamanią wszelkich norm, żeby takowe pozyskać... napatrzyłem się na absurdalne i śmieszne zachowania, takich którzy próbowali "zdobyć",a co gorsze podszykować, sprzedać i zarobić, na czymś na co ich nie stać

- dowód zakupu eliminuje szarą strefę i potwierdza autentyczność



Blaid ,

Team Dynamics Pro Race 1.2, waga 7x17 tylko 7,8 kg smile.gif Pomiędzy 7" a 8" różnica 1,2 kg, daltego warto walczyć/szukać smile.gif ale przekraczają budżet . Dodam jako hasło do poszukiwań.
Nie masz znajomości w dyrekcji odlewni Anzio w Stalowej Woli , to Twoje rejony z tego widzę. Może namówiłby firmę na jakiś lekki model o wklęsłej czołowej płaszczyźnie? Przecież wystarczy zoptymalizować konstrukcję i tyle. Model Split jest całkiem ok jeśli chodzi o wzornictwo:
www.anziowheels.com/anziowheels/PL/#portfolio.html
ale wagowo w 16" to samo co Dezent TY, na którego mam znacznie lepszą cenę. Za to 7x17" ET40 o 600 gram mniej bo 9,9 kg.


Nie mogę odnaleźć adresu, ale kilka lat temu był jakiś sklep z lekkimi felgami chyba brytyjska marka, na warszawskim Bemowie, w kwadracie ulic: Lazurowa, Człuchowska, Powst Śląskich i Połczyńskiej... nie wiem czy nie w okolicy Sterniczej... Jak dobrze pamiętam nowe, 17ki w popularnym wtedy rozstawie 5x100 kosztowały ok 1600-1800 pln. Ktoś coś ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Tue, 02 Feb 2021 - 22:07
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Zamiast fabrycznych ET 47 było 35. Ogólnie to zależy od auta. W moim BMW raczej nie było problemu, ale z przodu felga była idealnie z obrysem auta i opona trochę wystawała. Z tyłu problem się robił jak auto było mocno załadowane i jak przy dużej prędkości zawieszenie bardziej zapracowało to się zdarzały obcierki. Problem z szerszym rozstawem kół jest taki, że może się zrobić problem na koleinach. Ogólnie więcej odnotowałem wad takiego rozwiązania, niż korzyści. U mnie tak naprawdę tylko wygląd był na +, a on akurat tak średnio mnie interesował.

Co do wymagań odnośnie zakupu to faktycznie słuszna postawa. Ja na szczęście zwykle kupuje bardzo tanie felgi, więc takich raczej nikt by nie kradł i nikt z nimi nic nie kombinuje.


//Edit sorki, jednak ET 18 zamiast 47. W takim razie przy takiej małej różnicy jak u ciebie to nie będzie chyba, aż tak odczuwalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
musztarda
post Wed, 03 Feb 2021 - 13:57
Post #6


Rookie
Dołączył: Tue, 02 February 2021





Przypadki obcierania, wszelkich kolizji montaż, zakres ruchu itp wykluczyłem > pisząc, że podane wymiary posiadają atest. Tym samym zależy mi na informacji przede wszystkim o zachowaniu auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Wed, 03 Feb 2021 - 15:12
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Jak posiadają atest i takie ci się bardziej podobają to możesz bez wahania brać. Różnica prawdopodobnie będzie nieodczuwalna szczególnie przy normalnej jeździe. Kiedyś miałem wyjątkowo szerokie koła i szeroki rozstaw kół i takie coś jest trochę męczące, ale do przyzwyczajenia na koleinach. Trzeba mocno trzymać kierownicę, bo cały czas znosi. W twoim przypadku jednak wątpię, że coś takiego miałoby miejsce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 04 Feb 2021 - 14:31
Post #8


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Popatrz też za Autec Wizard, podobno są całkiem lekkie, nowe 2400 zł
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 05:46