Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
flapjck1
post Sun, 05 Aug 2012 - 13:02
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





a mi ten projekt kojarzy sie z GTM Libra, generalnie dosc ciekawe, tylko zwisy zderzakow przod i tyl w obecnym ksztacie, czy nie beda haczyly przy uchylaniu poszyc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 05 Aug 2012 - 13:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Czacza
post Sun, 05 Aug 2012 - 13:25
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Jesteś nienormalny!! Ale w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu słowa. Kawał niesamowitej roboty inżynierskiej, gigantyczne samozaparcie. Zgaduję, że nie masz żony i dzieciaków... Powodzenia w szukaniu sponsora. I szacun przeogromny!!

A kolega Seeman jest mi znany, to ojciec założyciel klubu Sierrafan


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Sun, 05 Aug 2012 - 13:41
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





fascynujace do czego zdolni są ludzie by spełnić swoje marzenia, gratuluję. mam także pytanie techniczne, ta konstrukcja rurowa była w jakikolwiek sposób sprawdzana pod względem bezpieczeństwa przy sytuacjach dzwonowych? jakieś symulacje komputerowe czy coś ?

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inotec_krk
post Sun, 05 Aug 2012 - 14:04
Post #24


Rookie
Dołączył: Thu, 07 June 2012





Podziwiam ogrom prac wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Sun, 05 Aug 2012 - 15:10
Post #25


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





Brawo !!!

Tez wlasnie sie zastanawiam czy ramam z glowy, czy wyliczana aby bylo bezpiecznie ?


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 05 Aug 2012 - 16:00
Post #26


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(yotomeczek @ Sun, 05 Aug 2012 - 12:31) *
Projekt znam chyba z jakiegoś forum o replikach smile.gif
Podziwiam i trzymam kciuki

Dzięki raz jeszcze ;-)

CYTAT
Myślę, że nie ma co debatować nad zasadnością projektu - bo marzenia trzeba spełniać.
Ciekaw jestem czy uda się uzyskać planowaną masę 550kg, patrząc po replikach Lotusa 7 - to może być ciężko...

Zrobiłem błąd, że nie zważyłem jeżdżącego podwozia z silnikiem i osprzętem. Wg obliczeń powinno ono ważyć niewiele ponad 400 kg. Jedni spece mówią, że z laminatem zmieszczę się w 550 kg a inni, że nie zmieszczę się. Jeśli w końcu dojdę do etapu laminatów to po zmontowaniu całości na sucho do pierwszych testów wyjdzie ile to waży i wtedy będę myślał gdzie zejść z masą do założony 550 kg przy silniku 1,1 - a jest gdzie zejść. Wersja z każdym mocniejszym silnikiem celowo miałaby ważyć ponad 550 kg.

CYTAT
Jeżeli są duże problemy z budżetem - zawsze możesz na stronie projektu dodać podstronkę dla chętnych wspomóc projekt i numer konta (powiedzmy z podziałem sponsorzy tytularni i reszta - tu można podać liczbę osób które wspomogły lub ew. ich niki - wydaje się to dosyć naiwne, ale przy wielu małych wpłatach budżet może się poprawić). W podpisach na forach również można zamieścić prośbe o wsparcie.

Cały czas myślę nad sensownym rozwiązaniem ale to chyba nieodpowiednie forum na dyskusję o tym - zaraz moderator się przyczepi - na priv możemy pogadać o kasie ;-)


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 05 Aug 2012 - 16:08
Post #27


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(flapjck1 @ Sun, 05 Aug 2012 - 13:02) *
a mi ten projekt kojarzy sie z GTM Libra, generalnie dosc ciekawe, tylko zwisy zderzakow przod i tyl w obecnym ksztacie, czy nie beda haczyly przy uchylaniu poszyc?

Zgadza się - Kozmo ma bardzo zbliżone wymiary i proporcje do GTM Libry - można było powiedzieć, że to konkurencja w klasie, ale po tym jak Westfield kupił GTM i go "zbankrutował" straciłem konkurenta sad.gif Między Kozmo a Librą jest zasadnicza różnica - ja mam nadwozie nakładane na ramę z rur a Libra ma monocoque z laminatów.
Co do zwisów - tylna klapa podnosić się będzie do góry. Przednia do przodu ale zawias będzie maksymalnie do przodu wysunięty jak w F40 ;-)


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 05 Aug 2012 - 16:12
Post #28


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Jedenasty @ Sun, 05 Aug 2012 - 13:41) *
fascynujace do czego zdolni są ludzie by spełnić swoje marzenia, gratuluję. mam także pytanie techniczne, ta konstrukcja rurowa była w jakikolwiek sposób sprawdzana pod względem bezpieczeństwa przy sytuacjach dzwonowych? jakieś symulacje komputerowe czy coś ?


Rama bazuje na dużym doświadczeniu mojego nauczyciela, na bardzo dużym doświadczeniu mojego promotora z Politechniki Wrocławskiej co zostało poparte obliczeniami na tej uczelni w ramach moich studiów podyplomowych na które udałem się z racji budowania KOZMO. I ciągle czeka na mnie oferta doktoratu we Wrocławiu wink.gif ale najpierw muszę jeszcze trochę popracować w jednej z warszawskich korporacji mediowych aby spłacić kredyt wzięty na KOZMO wink.gif


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 05 Aug 2012 - 16:38
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Kopiemy na wykopie jak tylko możemy ;-)

http://www.wykop.pl/link/1224225/dziennik-...ochodu-od-zera/


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sun, 05 Aug 2012 - 20:11
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Gratuluje wiedzy i samozaparcia wink.gif

Waga docelowa 550 kg pewnie dlatego ,że masz plan w przyszłości sprzedawać kity dla chętnych z prawem jazdy B1??


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Sun, 05 Aug 2012 - 22:10
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





niesamowity projekt.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 05 Aug 2012 - 22:58
Post #32


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(kiwi @ Sun, 05 Aug 2012 - 20:11) *
Gratuluje wiedzy i samozaparcia wink.gif

Waga docelowa 550 kg pewnie dlatego ,że masz plan w przyszłości sprzedawać kity dla chętnych z prawem jazdy B1??


Tak, taki był pomysł gdy zaczynałem pierwsze szkice - podstawowa wersja miała być na B1.
Aktualnie jest to dla mnie bardziej projekt hobbystyczny, który przy dobrych wiatrach mógłby spokojnie na siebie zacząć zarabiać.
Może tym rzeczywistym projektem uda się stworzyć polską markę. Nawet jeśli to tylko kit-car.
Ale jeśli uda mi się kiedyś dokończyć ten projekt i zostanie on przychylnie przyjęty, to mam w zanadrzu jeszcze dwa fajne projekty, może już nie aut sportowych, ale mogące tanim kosztem zrewolucjonizować miejską motoryzację bez ekościemy ;-)


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 05 Aug 2012 - 23:09
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





o ile sie orientuje to od grudnia zmienily sie przepisy odnosnie B1 i oprocz limitu kilogramowego jest tez limit mocowy, bodajze 12kW, niecvh ktos potwierdzi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 05 Aug 2012 - 23:38
Post #34


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(flapjck1 @ Sun, 05 Aug 2012 - 23:09) *
o ile sie orientuje to od grudnia zmienily sie przepisy odnosnie B1 i oprocz limitu kilogramowego jest tez limit mocowy, bodajze 12kW, niecvh ktos potwierdzi...


A do tego tylko czterokołowcem.
Przepisy wchodzą w życie 19 stycznia 2013 roku jeśli dobrze pamiętam.
Niestety został mi już tylko slogan reklamowy, który po 19 stycznia 2013 roku będę musiał zmienić.
W praktyce prawdopodobnie żadne KOZMO niestety nie wyjedzie na B1.
Trochę szkoda.
Ale jak już pisałem, teraz traktuję to jako hobby a jeśli coś z tego wypali to będę próbował uderzyć do wielkich firm z propozycją utworzenia pucharu wyścigowego no i mimo wszystko budować KOZMO na zwykłe prawko B.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oddaj_cebulę
post Sun, 05 Aug 2012 - 23:42
Post #35


Rookie
Dołączył: Sun, 13 May 2012
Skąd: Nakło





Projekt i wykonanie bardzo interesujące. Coś nowego w tym dziale wśród błazenady : wymienili hamulce na 20 -sto tłoczkowe, wstawili turbinę od zetora i wtryski dwa razy większe.
Ogrom pracy i dobra dokumentacja. Gratuluję
Co do pomysłu bez ekościemy to chętnie bym poznał Twoją ideę, bo dzisiejsza cała motoryzacja to ściema , a im więcej kłamstwa tym lepiej , marketing to wyprostuje , a ludzie i tak kupią , bo lubią być oszukiwani.


--------------------
AUDI RS4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FOOR!4
post Mon, 06 Aug 2012 - 01:32
Post #36


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 December 2006
Skąd: 3CITY





A ja sie mialem za fana motoryzacji... wink.gif ...tylko powtorze za innymi. Wielki szacunek za wiedze, ogrom wlozonej pracy, mega cierpliwosc i poswiecony czas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
junior_tdi
post Mon, 06 Aug 2012 - 07:28
Post #37


Rookie
Dołączył: Wed, 04 July 2012
Skąd: WGS





Niesamowity Projekt ! czekam na dalsze kroki wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
microlot
post Mon, 06 Aug 2012 - 11:06
Post #38


Super User
Dołączył: Tue, 17 October 2006
Skąd: wawa





A ja powiem tak.
Arinera czy "Husajra" może się schować przy tym projekcie!!!!!!!!!
Szacun!!!!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hater
post Mon, 06 Aug 2012 - 11:23
Post #39


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 August 2009
Skąd: Sobótka





Jak na początku roku rozmawialiśmy na Rakietowej, to nie mogłem uwierzyć, że można mieć taki zapał i tak się zaangażować w projekt (byłeś też zdziwiony że w ogóle słyszałem o projekcie). Muszę przyznać że trzymam mocno kciuki za to żebym za jakiś czas mógł kupic sobie KOZMO i nim śmigać na jakiś pojeżdżawkach. Życzę szybkiego znalezienia sponsora i dokończenia projektu bo jest to jedyna możliwość na stworzenie czegoś polskiego od podstaw.
Pozdrawiam.


--------------------
e36 318Ti zabawka -było
E36 325 sedan - nowa zabawka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_michas_j_*
post Mon, 06 Aug 2012 - 12:58
Post #40









CYTAT(FOOR!4 @ Mon, 06 Aug 2012 - 01:32) *
A ja sie mialem za fana motoryzacji... wink.gif ...tylko powtorze za innymi. Wielki szacunek za wiedze, ogrom wlozonej pracy, mega cierpliwosc i poswiecony czas.


+ 1
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:46