Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Dobór opon do toru i warunków
Andrzejsr
post Wed, 10 Feb 2016 - 13:08
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Rożne tory różną dla opon nawierzchnię mają - Ułęż na przykład chropawy, przyczepny ale zdzierający opony. Kielce - ślisko miejscami szczególnie, ale dla opon łagodnie (w sensie zużycia).
Do tego różne warunki - sucho/gorąco - do zimno/mokro. To wiem.

O ile na ten gładki asfalt Kielc czy Jastrzębia teoretycznie mniej więcej wiem co stosować, to mam pytanie o Wasze doświadczenia z Ułężem (i pewnie innymi lotniskowymi nawierzchniami):
-jakie opony stosować na mokro - deszcz - deszczowe slicki chyba zejdą tam po 1 okrążeniu bo są mięciutkie - wóz FWD 150KM 1160kg pusty.
Na Jastrzębiu po ok 90-100km treningu początkowo deszcz później wysychające, deszczowe slicki Dunlopa (ale >10cio letnie) zgubiły pół grubości, może ciut więcej. Ale tam asfalt gładki, fajny.

A może jakiś semislick ? jeździłem tam na Nankang NS-2R (ta bardziej miękka z dwóch dostępnych) jeszcze cywilnym i cięższym wozem i całkiem dobrze zniósł, ale było sucho i ciepło. Jeździłem też na pełnym slicku > 10 letnim i wykazwyał większe zużycie po dniu treningu. Ale też było sucho i ciepło.
Więc co na mokro byście radzili i żeby po jednej wizycie nie wyrzucać ? Może jakieś profile na deszcz -super miękki na tył a miękkie na przód ? - mogłyby się szybciej zużywać ale tanie za to? Coś innego ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 10 Feb 2016 - 13:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Wed, 10 Feb 2016 - 14:16
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ale jaki jest Twój priorytet?
Ma być przyczepność czy żeby guma długo żyła?
W Ułężu co byś nie założył to szybko poleci smile.gif
Generalna zasada: im miększa mieszanka tym większe zużycie. I nie zawsze odpowiada to przyczepności.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 10 Feb 2016 - 16:46
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tak, tą zależność rozumiem. Oczywiście chodzi o jakiś kompromis - na ile potrafię sprecyzować to tak może : aby po jednym trackday'u takie deszczowo-Ułężowe opony jeszcze mogły pojeździć ze 2-3 trackday'e na gładkim typu Kielce czy Jastrząb.
(jeden trackday to ok 80-100km na torze przyjmijmy)
Więc na pewno nic takiego miękkiego jak te deszcze Dunlopa slicki.
Na pewno też najlepiej byłoby mieć inny komplet na treningi a inny na starty z pomiarami czasu. Ale właśnie o coś pomiędzy mi chodzi. Może w kierunku tych startów na czas, ale nie tak żeby 1 komplet na jeden dzień z 7 okrążeniami toru.
Czytałem tu parę przychylnych uwag co do Profili miękkich na deszcz. Ktoś ich na Ułężu czy innych lotniskach używa/ł? nie odpada ten bieżnik na takim asfalcie ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukass5
post Wed, 10 Feb 2016 - 17:37
Post #4


User
Dołączył: Fri, 08 January 2016
Skąd: Warszawa





A rozmiar opony? Bo to często ogranicza dobór/wybór
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 10 Feb 2016 - 18:15
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





195/50/15 czy też 185/580/15 , czyli małe.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:33