Shoutbox 0 nowych PW 


32 Stron V  « < 11 12 13 14 15 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowa Tesla Roadster 2020, 0-100 1,96s, 1/4mili 8.9s v-max 400 km/h
exocet
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:38
Post #241


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





A czego miałbyś się dowiedzieć, jak sam producent nie podaje wszystkich danych, tylko "not less than.." i "available soon, but pay first" smile.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wombat
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:49
Post #242


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





dokładnie, mocy kupa + charakterystka elektryka raczej ogólnie znana. Wiadomo że dupę urwie na starcie i przyśpieszając.
Ciekawe jest własnie raczej na ile jest tej zabawy.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:57
Post #243


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





W TopGear testowali kiedyś jakąś małą i szybką Tesle.. starczyło zabawy jak pamiętam na 90km smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 21:00
Post #244


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(exocet @ Sun, 10 Dec 2017 - 20:07) *
ale o jakim kończeniu się prądu Ty mówisz? Przecież w lexie/toyocie to na baterii przejedziesz max 3km, a i tak przy jeździe autostradowej większość czasu bateria ma 80% naładowani, czyli tyle do ilu komp pozwala doładowywać, jedzie się głównie na benzynie + strzały z elektryka przy przyspieszaniu

ano właśnie
i tą masę (coś około 1900kg) ma napędzić 155KM/210Nm wolnossącego 2.5 (NX300h)
i spalić jeszcze 5-7 litrów autostrady gdzie musisz hamować za TIRem a potem przyspieszać klockiem ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 10 Dec 2017 - 21:09
Post #245


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





tak, tylko ci co mówią że mało pali w trasie mają na myśli jazdę 140 ciurkiem i jednostajnie a ci co mówią że dużo pali mają na myśli walkę 90-160-90-160 i 140 gdzie się da jednostajnie. Wiec ta definicja "jazda w trasie" to tez nie jest taka ścisła


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 11 Dec 2017 - 08:41
Post #246


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Wombat @ Sun, 10 Dec 2017 - 21:09) *
tak, tylko ci co mówią że mało pali w trasie mają na myśli jazdę 140 ciurkiem i jednostajnie a ci co mówią że dużo pali mają na myśli walkę 90-160-90-160 i 140 gdzie się da jednostajnie. Wiec ta definicja "jazda w trasie" to tez nie jest taka ścisła


O to to.

Lexus RX 450h - miasto 8 trasa 13 - tak wychodziło memu znajomemu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 11 Dec 2017 - 11:13
Post #247


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





u mnie w LS400 w tym najstarszym wypuście co w mieście mi wciągał 15-16 w trasie wychodziło 10-11 bez względu na styl jazdy w zakresie 120-160 z kickodownami...itd a myśle że nowocześniejsza wersje tej V8 by zeszła przy podobnej jeździe do 8-9 skoro w mieście schodziła mi do 12. I to bez żadnych "H"..itd ale jakby raczej od tych silników się jakiejś kosmicznej ekonomii nie oczekuje


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bandit_rzeszow
post Thu, 14 Dec 2017 - 18:14
Post #248


User
Dołączył: Fri, 01 October 2010
Skąd: Rzeszów





CYTAT(flapjck1 @ Tue, 05 Dec 2017 - 18:32) *
w takim Oslo, na ulicy, przy znakomitej wiekszosci miejsc parkingowych sa slupki z gniazdkiem, wiec niekoniecznie musi byc garaz smile.gif ale tam inaczej ludziki mysla


Czy ludziki myślą to nie wiem, na pewno są umiejętnie sterowani.Weź pod uwagę, że w Norwegii to raczej ludzie w domach mieszkają smile.gif. Blokowisk mało.
No i niedługo się i Norwegom obetnie ( bramki do Oslo maja być również płatne dla elektryków,parkingi także)
Rząd tym steruje ( z 7-10 lat temu wmawiali ludziom jakie to dobre dieselki ) teraz pora na elbile.
Tak samo będzie z buspasami w okolicach Oslo - mają być tylko dla autobusów.

Druga strona medalu to chęć szpanu laugh.gif Ale co z tego jak vmax na autostradzie to 120km/h i mandaty wysokie cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 14 Dec 2017 - 19:02
Post #249


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





piszac ludziki mam na mysli ludzikow u wladzy smile.gif
ale fakt ze elektrykow maja tyle ze sie korki na buspasach robia juz w Oslo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 14 Dec 2017 - 21:44
Post #250


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Wombat satysfakcjonują cię takie parametry?
- 600 KM
- max 500 km zasięg
- 0-100km/h 3,5 sec
- 4 osobowy
- czas ładowania 15 min.

A to wszystko już za dwa lata smile.gif

https://www.porsche.com/microsite/mission-e...al.aspx#/reveal


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 14 Dec 2017 - 22:39
Post #251


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





I gruba banka do zaplacenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 15 Dec 2017 - 09:44
Post #252


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Wombat satysfakcjonują cię takie parametry?
- 600 KM
- max 500 km zasięg
- 0-100km/h 3,5 sec
- 4 osobowy
- czas ładowania 15 min.

Nie. Bo ja oprócz czytania też przetwarzam co czytam.
A jak się wczytać to się okazuje że to ładowanie w 15min to do 80% a nie 100% a nawet do tego jest wymagana stacja 800V która jest "uncommon".
Max 500km oznacza zapewne że jak spełnisz szereg nieludzkich warunków jazdy to 500 zrobisz - to już w kontekście tesli pisaliśmy. Zaraz się okaże że realnie to "500max" to tak raczej "140 zawsze".
Coś tam przebąkują w tym opisie że co 160km należy zjechać do niezwykłej ładowarki 800V na 4 min żeby wydłużyć dystans o kolejne 160km. Raczej dość mało praktyczne i mało powszechne do czasu aż nie zrobią kieszonkowych ładowarek 800V biggrin.gif. No i cos nie pisza ile sie ten system 800V bedzie ładował z domowej sieci co jest "possible".. tydzień? Bo to takjest że jak nie piszą to znaczy że nie ma sie czym chwalić bo dane wyglądają bardzo słabo.
Cenę tego pomijam jak i to że to dopiero ma być i chwilowo tyko deklaracje
To ja już wole tesle X - przynajmniej jest w teorii 2x szybsza do setki.
Wiec standardowo - osiągi WOW a reszta jak zwykle.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 15 Dec 2017 - 10:20
Post #253


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ja myślę, że zabetonowałeś się już w swojej prawdzie i nic to nie zmieni. Nie zauważasz nawet gigantycznego postępu w tej technologii, który jest kluczowy tak naprawdę i całkowicie zbija argumenty, jakoby rozwój stanął w martwym punkcie.
Ja wątpliwości nie mam, kwestia tylko jak szybko się to stanie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prekursor
post Fri, 15 Dec 2017 - 10:57
Post #254


User
Dołączył: Tue, 29 November 2011





CYTAT(Tommo @ Fri, 15 Dec 2017 - 10:20) *
Ja myślę, że zabetonowałeś się już w swojej prawdzie i nic to nie zmieni. Nie zauważasz nawet gigantycznego postępu w tej technologii, który jest kluczowy tak naprawdę i całkowicie zbija argumenty, jakoby rozwój stanął w martwym punkcie.
Ja wątpliwości nie mam, kwestia tylko jak szybko się to stanie.

Sceptycy piszą co chcieliby mieć tu i teraz. Zwolennicy przedstawiają argumenty które będą dostępne w Polsce w bliżej nieokreślonej przyszłości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 15 Dec 2017 - 11:30
Post #255


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





w blizej nieokreslonej to gdzies na zachodzie, u nas dodatkowe 20-50 lat smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Fri, 15 Dec 2017 - 12:43
Post #256


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Kazdy sie ekscytuje elektrykami bo teraz to jest trendy lifestyle i wow....

Doceniam postep bo jest ogromny...ale te auta trzeba bedzie ŁADOWAC....miec czym

w PL juz infrastruktura energetyczna ledwo zipie...a teraz wyobrażacie sobie ze za 20 lat polowa aut w PL to elektryki. Kochani...blackouty beda codziennoscia cudów nie ma.

Nie wiem jak jest w innych krajach EU ale nadal mowimy o OGROMNYM wzroscie zapotrzebowania na prąd. O ile taka mało zasiedlona Norwegia czy Szwecja powinna sobie poradzic to centra EU miast bez kilku nowych atomówek beda miały spoory deficyt.

Hybryda z sensownym spalinowym silnikiem - tak. To sie moze udac. Tylko elektryki....moze byc krach przesyłowy.



--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 15 Dec 2017 - 14:33
Post #257


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





silniki elektryczne sa łał. maja same zalety. są małe, mocne, mozna umiescic po jednym na kolo co daje neisamowite mozliwosci rozdzialu momentu na poszczegolne kola. to jest potega ktora daje mega pprekodsci w lukach.
gdyby tylko energia do nich plynela z powietrza.
a nie chce plynac.
i niestety trzeba do nich dostarczyc energii i tu pojawia sie sciana jak.
ciezkie akumulatory ktore niweluja wszystkie zalety napedu elektrycznego? obled.
niestety do poki nie rozwiazemy problemu skad wziac prad dla elektrycznych silnikow to zadnej rewolucji nie bedzie. tylko marzenia.
dla mnie taka toyota toyota mirai jerst kierunkiem w ktorym powinno to podazac, bo bedzie skad brac prad i ma silniki elektryczne. i nie ma balastu. wiec takie rozwiazanie lekkie ogniwo wodorowe plus niewielki zbiornik cieklego wodoru lacznie moze 100kg do tego silniki elekryczne na kazdym kole co by mozna na lukach odpowiednio dozowac momentem (taki vectoring torque na kazdej osi) i to moze wtedy dwac radosc z jazdy i odpowiedni 500km zasieg. tankowanie wodoru trwa tyle co benzyny.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 15 Dec 2017 - 15:27
Post #258


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





piwo widocznie czegoś nie wiesz dlaczego ogniwa paliwowe znane od 60 tych lat się nie przyjęły. W Polsce nie kupisz nawet jednego nowego samochodu z tym systemem. Elektryka jak najbardziej. Stacji wodorowych jeszcze mniej niż elektrycznych. Jakby miało to zrewolucjonizować motoryzację, to już dawno by to zrobiło. Prąd jest niemal wszędzie dostępny a wodór sprężony- problem.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 15 Dec 2017 - 15:42
Post #259


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





problemem byly rozmiary ogniw wodorowych. dopiero niedawno udalo sie to zminiaturyzowac tak by wyciagnac odpowiednia moc z malej powierzchni. dwa wczesniej nie bylo zbiornikow kewlarowych wiec i zbiorniki swoje wazyly.
teraz wiele problemow zostalo rozwiazanych i to ze brak stacji z wodorem wydaje mi sie malym problemem. wszystko sie da jesli produkt jest dobry.
bo tu nie chodzi o infrastruktore tak na prawde tylko o to by zaoferowac klientowi produkt ktory bedzie dobry. a dobry samochod to taki ktory na pierwszym miejscu dobrze sie prowadzi (sprawia frajde z kierowania, dlatego miedzy innymi autonoimiczne auta sie nie rpzyjma bo nie sprawiaja frajdy z prowadzenia), po dwa jest bezobslugowy i bezproblemowy (krotki czas poswiecony na tankowania ( wtykanie do gniazdka, ladowanie gazu czy paliwa, mozliwosc jazdy z malymi przerwami i 10tys km) , po trzy jest tani w zakupie, jest wygodny.
jak auto bedzie dobre czytaj ludzie beda zadowoleni z jazdy takim autem to auta sie beda sprzedawac i infrastruktora powstanie.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 15 Dec 2017 - 16:15
Post #260


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Ja myślę, że zabetonowałeś się już w swojej prawdzie i nic to nie zmieni. Nie zauważasz nawet gigantycznego postępu w tej technologii, który jest kluczowy tak naprawdę i całkowicie zbija argumenty, jakoby rozwój stanął w martwym punkcie.

Zauważam postęp. Tylko że jednocześnie stwierdzam że to jeszcze musi troche popstępować zanim będzie przyjazne, łatwe i praktyczne. A ty ogłaszasz że to "już" bo zrobili elektryczne 500KM. Kowalski nie chce 500KM tylko styka mu i 60KM pod warunkiem że nie wywali to jego życia do góry nogami. A chwilowo czy 60 czy 500 to i tak jest jazda pod góre z eksploatacją.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post

32 Stron V  « < 11 12 13 14 15 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 16:33