Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ile wytzrymują skrzynie i sprzęgła
RUfi
post Fri, 04 Apr 2003 - 17:29
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Odrazu na początku dodam ,ze z moja skrzynią i sprzęgłem wszystko wporzadku.

Czy ktosz was nie ma moze jakiś informacji odnośnie tego ile powinna nM wytrzymać skrzynia i sprzęgło w silniku 1.9 TDI PD 130 KM w mojej ibizce. Tak się pytam profilaktycznie bo dobrze mieć takie informacjie ,
CZy na skrzynie i sprzegła dają jakiś margines bezpieczeństwa no jakieś 30 % czy coś takiego?

Jak u was sprawują sie sprzęgła i skrzynięw dieslekach , bo przeciez równie przenoszą duże momenty obrotowe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 04 Apr 2003 - 17:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tdik
post Fri, 04 Apr 2003 - 20:12
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





rufi u mnie w porzadku woz juz przetrzymal 30 000 mojej ciezkiej nogi, ale nie wiem czy jest zapas to ci chyba najlepiej simon wyjasni


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Fri, 04 Apr 2003 - 20:13
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





rufi u mnie w porzadku woz juz przetrzymal 30 000 mojej ciezkiej nogi, ale nie wiem czy jest zapas to ci chyba najlepiej simon wyjasnirufi u mnie w porzadku woz juz przetrzymal 30 000 mojej ciezkiej nogi, ale nie wiem czy jest zapas to ci chyba najlepiej simon wyjasnirufi u mnie w porzadku woz juz przetrzymal 30 000 mojej ciezkiej nogi, ale nie wiem czy jest zapas to ci chyba najlepiej simon wyjasnirufi u mnie w porzadku woz juz przetrzymal 30 000 mojej ciezkiej nogi, ale nie wiem czy jest zapas, to ci chyba najlepiej simon wyjasni


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simon
post Fri, 04 Apr 2003 - 21:20
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 22 October 2002





no więc tak - przy 32 tyś zrobiłem pierwszego chipa - autko jeździło do 65 tyś - potem chip u Mastera, zaczęł się strzały ze sprzęgła i przy 72 tyś sprzęgło zaczęło ślizgać przy strzałach - można było na nim jeździć spokojnie przez następne 30 tyś bo wyrywało bardzo łądnie ale do SR się już nie nadawało , nowe sportowe sprzęgło odmieniło mój świat - wiedzą to ci co widzieli w Bielsku jak auto strzela z miejsca...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Fri, 04 Apr 2003 - 22:56
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





simon a ile to sportowe sprzegielko kosztuje


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Klodi
post Fri, 04 Apr 2003 - 23:12
Post #6


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Lodz





Moje obserwacje dotycza coprawda Octavii TDI- "I" czerwone ale moze dotycza wiekszosci TDI - niewiem.
Auto dostalo pierwsza elektronike - modul(Chiptronic) jak mialo 3500km.
Do chwili obecnej - 3 lata i 155000km z coraz to bardziej wykreconym silnikem juz nie przez Chiprtonica wymienilem dwa kaplety sprzegla(tarcza, docisk i lozysko) - pierwsze po 65000km a kolejne przy 130000km. Przy przebiegu niecalych 100000km wymienilem skrzynie biegow. Co ciekawe nie polecialy synchronizatory a ulozyskowanie walka glownego (efekt dziwne odglosy przy odpuszczaniu gazu-hamowaniu silnikem a pozniej dziwne chrobotania przy przyspieszaniu na kazdym biegu najmniej chrobotalo na IV).
Ale przeguby to mi leca w tempie ekspresowym. Najczesciej wymieniam wewnetrzny lewy co 15-20tys km co 40tys lewy zewnetrzny i prawy wewnetrzny a prawy zewnerzny narazie robilem dwa razy ale juz go slysze. Niewiem czemu ale nawet geometrie sprawdzalem i jest wszystko OK auto bralem nowe z salonu i nigdy w nic nie walnalem i nigdy nikomu go nie pozyczylem. Ostatnio moj zaprzyjazniony mechanik powiedzial mi ze to przez obnizenie auta(przod o 70mm tyl o 50mm) w takim tepie leca przeguby podobno nie pracuja w odpowiedniej pozycji - ale kto to wie. Taki urok mojego auta. Poprosu zawsze mam w bagazniku para zbednych kilogramow utopionych w przegubie zewnetrznym i wewnetrznym.


--------------------
MV6 by ZasTec 6,1s 0-100km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Fri, 04 Apr 2003 - 23:18
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





stary jak robisz gokarta to chyba tak jest z przegubami


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Klodi
post Fri, 04 Apr 2003 - 23:38
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Lodz





Moze i tak jest, ale jak obnizalem to poprosilem najnizszy z mozliwych kitow. Ale nie wiem czy ktos tak obnizyl auto zeby mogl wesprzec mnie na duchu ze on tez tak ma z przegubami.


--------------------
MV6 by ZasTec 6,1s 0-100km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Fri, 04 Apr 2003 - 23:57
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("KlodiOctavia":jehn9mwo)
Moze i tak jest, ale jak obnizalem to poprosilem najnizszy z mozliwych kitow. Ale nie wiem czy ktos tak obnizyl auto zeby mogl wesprzec mnie na duchu ze on tez tak ma z przegubami.



a ja tam nic nie obniżałem i autko bangla jak wściekłe. Getribe--chodzi bezszelestnie---za to sprzegiełko szykuje sie do wymiany. Przebieg 100000km ---ale zanim to uczynie to jeszcze sobie trochę postrzelam z niego


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafulus
post Sat, 05 Apr 2003 - 00:23
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 January 2003
Skąd: Łódź





CYTAT("tdik":20sglwbh)
stary jak robisz gokarta to chyba tak jest z przegubami


ale teraz to to sie trzyma drogi i jak wyglada


--------------------
[url=http://www.golf.tuning.prv.pl:3gohybag]89697cbb9a]http://www.webmedia.pl/szymacha/baner.jpg[/][/url:3gohybag]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vaver_sc
post Sat, 05 Apr 2003 - 00:30
Post #11


User
Dołączył: Fri, 28 March 2003
Skąd: SC





CYTAT("KlodiOctavia":vjl1ov5p)
Moje obserwacje dotycza coprawda Octavii TDI- "I" czerwone ale moze dotycza wiekszosci TDI - niewiem.
Auto dostalo pierwsza elektronike - modul(Chiptronic) jak mialo 3500km.
Do chwili obecnej - 3 lata i 155000km z coraz to bardziej wykreconym silnikem juz nie przez Chiprtonica wymienilem dwa kaplety sprzegla(tarcza, docisk i lozysko) - pierwsze po 65000km a kolejne przy 130000km. Przy przebiegu niecalych 100000km wymienilem skrzynie biegow. Co ciekawe nie polecialy synchronizatory a ulozyskowanie walka glownego (efekt dziwne odglosy przy odpuszczaniu gazu-hamowaniu silnikem a pozniej dziwne chrobotania przy przyspieszaniu na kazdym biegu najmniej chrobotalo na IV).
Ale przeguby to mi leca w tempie ekspresowym. Najczesciej wymieniam wewnetrzny lewy co 15-20tys km co 40tys lewy zewnetrzny i prawy wewnetrzny a prawy zewnerzny narazie robilem dwa razy ale juz go slysze. Niewiem czemu ale nawet geometrie sprawdzalem i jest wszystko OK auto bralem nowe z salonu i nigdy w nic nie walnalem i nigdy nikomu go nie pozyczylem. Ostatnio moj zaprzyjazniony mechanik powiedzial mi ze to przez obnizenie auta(przod o 70mm tyl o 50mm) w takim tepie leca przeguby podobno nie pracuja w odpowiedniej pozycji - ale kto to wie. Taki urok mojego auta. Poprosu zawsze mam w bagazniku para zbednych kilogramow utopionych w przegubie zewnetrznym i wewnetrznym.


jestem w szoku!!!
Po pierwsze co trzeba zrobić aby wykończyć sprzęgło w 60tkm???
Do tego skrzynia po 100tkm do wymiany???!!!! Toż to HARDCORE normalnie jakiś.
A z tymi przegubami to już k..a tragedia, może przy wymianie tych gumowych osłon nie zakładają????
Co Ty przyczepe 13 tonową za sobą ciągniesz all the time
Możesz jeszcze napisać co ile zmieniasz klocki, tarcze, opony(przód), [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] ??proszę odpowiedz jeśli możesz.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sat, 05 Apr 2003 - 00:41
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("vaver":42eza8ma)
CYTAT("KlodiOctavia":42eza8ma)
Moje obserwacje dotycza coprawda Octavii TDI- "I" czerwone ale moze dotycza wiekszosci TDI - niewiem.
Auto dostalo pierwsza elektronike - modul(Chiptronic) jak mialo 3500km.
Do chwili obecnej - 3 lata i 155000km z coraz to bardziej wykreconym silnikem juz nie przez Chiprtonica wymienilem dwa kaplety sprzegla(tarcza, docisk i lozysko) - pierwsze po 65000km a kolejne przy 130000km. Przy przebiegu niecalych 100000km wymienilem skrzynie biegow. Co ciekawe nie polecialy synchronizatory a ulozyskowanie walka glownego (efekt dziwne odglosy przy odpuszczaniu gazu-hamowaniu silnikem a pozniej dziwne chrobotania przy przyspieszaniu na kazdym biegu najmniej chrobotalo na IV).
Ale przeguby to mi leca w tempie ekspresowym. Najczesciej wymieniam wewnetrzny lewy co 15-20tys km co 40tys lewy zewnetrzny i prawy wewnetrzny a prawy zewnerzny narazie robilem dwa razy ale juz go slysze. Niewiem czemu ale nawet geometrie sprawdzalem i jest wszystko OK auto bralem nowe z salonu i nigdy w nic nie walnalem i nigdy nikomu go nie pozyczylem. Ostatnio moj zaprzyjazniony mechanik powiedzial mi ze to przez obnizenie auta(przod o 70mm tyl o 50mm) w takim tepie leca przeguby podobno nie pracuja w odpowiedniej pozycji - ale kto to wie. Taki urok mojego auta. Poprosu zawsze mam w bagazniku para zbednych kilogramow utopionych w przegubie zewnetrznym i wewnetrznym.


jestem w szoku!!!
Po pierwsze co trzeba zrobić aby wykończyć sprzęgło w 60tkm???
Do tego skrzynia po 100tkm do wymiany???!!!! Toż to HARDCORE normalnie jakiś.
A z tymi przegubami to już k..a tragedia, może przy wymianie tych gumowych osłon nie zakładają????
Co Ty przyczepe 13 tonową za sobą ciągniesz all the time
Możesz jeszcze napisać co ile zmieniasz klocki, tarcze, opony(przód), [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] ??proszę odpowiedz jeśli możesz.

Pozdrawiam



vaver---ty sie nie dziw. Dobrze dłubnieta fura i nerwowy użytkownik sprzęgło wykończy za 20kkm. Jeżeli użytkownik jest rozsądny---to i 200kkm pojeździ---wszystko zależy od fantazji. Ty chyba masz soft-seria i dlatego nie mieści Ci sie to w glowie [img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img]


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Klodi
post Sat, 05 Apr 2003 - 00:49
Post #13


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Lodz





Klocki co 15tys tercze narazie trzy razy a opony co sezon


--------------------
MV6 by ZasTec 6,1s 0-100km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 05 Apr 2003 - 01:41
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Pytam sie , bo te dodatkowe nM potrafią dziaac cuda nie tylko w postaci lepszego przyspieszenia, narazie obserwuję i wszystko bangal jak trzeba, ale mysleże w przyszłości tak na wszelku wypadem to sobie wrzucę jakieś mocniejsze sprzęgło z lepszym diciskiem, tak dla komfortu psychicznego , ale to dopiero jak to zajeżdze , a nie mam wplanach sie specjialnie przyczyniać do tego

W ośce jest trochę inna sytuacjia niż w 4x4, tam jak jest za duzo niutków to pali się sprzegło ,a w ośce to poprostu spalą sie opony, jedna z niewielu zalet ośki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vaver_sc
post Sat, 05 Apr 2003 - 09:12
Post #15


User
Dołączył: Fri, 28 March 2003
Skąd: SC





CYTAT("KlodiOctavia":1yqnb6sv)
Klocki co 15tys tercze narazie trzy razy a opony co sezon


ja troszke inaczej znaczy rzadziej, a w cale nie można mnie posądzić o >PSJ< jak to master's zwykł mówić.

master masz racje octava jest totalnie seryjna, nawet nie wiem ile ma(faktycznie) ta moja seria (nie mierzyłem) - jeszcze do viruska nie dojrzalem.

Klodi muszę przyznać ze jesteś harcorvcem, musisz nieźle gnieść swoją octe twisted: . Ile masz Nm?(może masz wykresik)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Sat, 05 Apr 2003 - 10:08
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





tu wszyscy gna ile sie da o to chodzi w tej zabawie


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Klodi
post Sat, 05 Apr 2003 - 10:51
Post #17


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Lodz





To forum powinno sie nazywac TDI HARDCORE to napewno nikt nie dziwilby sie ze klocki i przeruby sie sypia.
Z wirusem nie ma letko


--------------------
MV6 by ZasTec 6,1s 0-100km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gembol
post Sat, 05 Apr 2003 - 13:03
Post #18


Frequent User
Dołączył: Wed, 08 January 2003
Skąd: Tomaszow Maz.





Witam hehe ja zalatwilem sprzeglo po jakis 80 tyś ale tylko tarcza poszla docisk jest ok oponki 3 pary w ciagu roku a klocki dwie pary na rok ale autko mam serie 92 KM i 190 Nm malo ale jak narazie wystarczy (nikt nie chce sie podjac modyfikacji ??? dlaczego nie wiem) przeguby caly czas te same a auto ma 120 tys.
A no wszyscy z forum raczej wyciskaja z silnikow ile tylko moga i takie sa tego efekty hehe


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oziatko
post Sat, 05 Apr 2003 - 13:22
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Szczecin





to przy okazji czy moglbym mi ktos powiedziec ale mam wrazenie ze czasami jak docisne prawy pedal troszke mocnieji silnik wchodzi mi na obroty to skrzynia cos jakby podkskakiwalo...jakby jakas blaszka stukala a moze to ta sprezynka co jest nawierzchu?no ja nie wiem...i tak samo jest na 3...tylko przez chwile.galka nic nie rzuca i czuc drgan tak jak w lanosie mojej bylej dziewczyny jak nim jezdzilem...
ktos moze wie o co chodzi?to normalne?


--------------------
byle dalej do przodu i nie rozbic samochodu
patrz ten koles w sejczencie, smieje sie, padnie na pierwszym zakrecie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Klodi
post Sat, 05 Apr 2003 - 14:20
Post #20


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Lodz





Obiawy typowe dla przegubu wewnetrznego w Octavii.
Spoko jak przy pelnym gazie bedzie to sie dzialo nawet na piatym biegu to znaczy ze niebawem sie urwie.
A jeszcze jedno przy ostrych i dlugich skretach w prawo albo w lewo bez gazu hamujac silnikeim zacznie pojawiac sie drganie w kierownicy to napewno przegub lae nie jestem pewien czy w innych autach jest tak samo, napewno w mojej Octavii tak jest.


--------------------
MV6 by ZasTec 6,1s 0-100km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 08:06