Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Godula Motor Sport - czy to prawda
Matschke
post Sat, 29 Mar 2003 - 07:33
Post #21


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





pan Godula sie na pewno zna na tym co robi, nie mowie, ze ta moc nie jest mozliwa, ale nie chce mi sie wierzyc, zeby auto, ktore ma seryjnie 240 Nm moglo dlugo pojezdzic majac 387 Nm !!!!! Co z tego, ze potrafi taki soft zrobic, jak silnik padnie po paru tysiacach km............tez bym potrafil takie softy robic, ze laduje ile sie da i potrafie dumny wynik ))))
softy trzeba robic z glowa, a Ty to na pewno robisz, Master/s i to mi sie podoba ............
po drugie nie wiem jaki godulometr oni maja, ale dla mnie to NIE JEST MOZLIWE wyciagnac Golfem 1.9 TDI zrobionym na 140KM czas 6.9s na 100 km/h !!!!!!!!! Kurcze seryjny Golf, ktory ma 150 KM TDI ma 8.6s, wiec co oni za glupoty pisza !!!!!!!!!!!! TO JEST NIEMOZLIWE !!!!! Golf V6 4 Motion, ktory ma 204 KM ma gorszy czas...............z tymi przyspieszeniami naprawde troche przesadzaja........


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 29 Mar 2003 - 07:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
PatTDI
post Sat, 29 Mar 2003 - 09:02
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Wed, 27 November 2002
Skąd: Bielsko-Biała





Tu sie zgodze 6.9 to lekka przesada. mysle ze jak ma 8.0 to powinni sie bardzo cieszyc.


--------------------
CompSport
Profesjonalnie Strojony Chiptuning
http://www.compsport.pl

696030909
696030910
33 8213118
GG 3643857
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sat, 29 Mar 2003 - 09:31
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Matschke":mfjbu5sj)
pan Godula sie na pewno zna na tym co robi, nie mowie, ze ta moc nie jest mozliwa, ale nie chce mi sie wierzyc, zeby auto, ktore ma seryjnie 240 Nm moglo dlugo pojezdzic majac 387 Nm !!!!! Co z tego, ze potrafi taki soft zrobic, jak silnik padnie po paru tysiacach km............tez bym potrafil takie softy robic, ze laduje ile sie da i potrafie dumny wynik ))))
softy trzeba robic z glowa, a Ty to na pewno robisz, Master/s i to mi sie podoba ............
po drugie nie wiem jaki godulometr oni maja, ale dla mnie to NIE JEST MOZLIWE wyciagnac Golfem 1.9 TDI zrobionym na 140KM czas 6.9s na 100 km/h !!!!!!!!! Kurcze seryjny Golf, ktory ma 150 KM TDI ma 8.6s, wiec co oni za glupoty pisza !!!!!!!!!!!! TO JEST NIEMOZLIWE !!!!! Golf V6 4 Motion, ktory ma 204 KM ma gorszy czas...............z tymi przyspieszeniami naprawde troche przesadzaja........



wszystko jest możliwe---bądź spoko. To taka dziedzina. Osiągasz zamierzoną moc bez zadnych wielkich >egzorcyzmów< Potem tyklo martwimy sie o układ korbowo-tłokowy i osprzęt silnika. Musisz wiedzieć ze oprucz softu trzeba porobić inne zabiegi jak np. jakiś szlif N-grupowy czy inna obróbka cieplno-chemiczna niektórych detali. Zastosować inny olej przy którym ten nasz 50501 to.....woda i można kręcic nawet 200PS co niebawem zrobię


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 29 Mar 2003 - 10:02
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





CYTAT("tdik":3a6c9o8t)
no jest stary tak uki ma 9,3 do 100 po czipie a ty masz 9,4 wedlug katalogu kupiles woza nowencje czy sproawdzales


Samochód jest całkowicie nowy, jeszcze śmierdział salonem, wiec program napewno jest nie tknięty, czasami tak sięzdarza ,ze jeden samochód jeżdzi szyckiej a drugi wolniej, poprostu raz w fabryce coś im bardziej wyjdzie a drugim razem gorzej
Pozatym wszystkie silniki 1.9 TDI PD 130 KM wykazuje wyraznie lepsze parametry niż pokazuje to katalog, kiedys mierzyli taką ibizkę jak moja i wyszło im 147 KM ,oczywiscie na serii
Sam znam przypadek Lanosa, który na akcelometrze kręci 9,2 do setki i spokojnie jeżdiz równo z astroa copue 1.8 125 KM, a Lanos też jest całkowita seria

Pozatym bardzo wazne jest dla samochodu jak sie przejedzie pierwsze 1500 KM bo wtedy dociera sie wszystko w nim

A co dso wyniku Pana Goduli to moim zdaniem brawa, chocby miał to być tylko democar to i tak super bo konkurencjia podnosi jakos usług i niedługo niemcuchy będa do nas przyjeżdzać na modyfikacjie . Mamy duzo mądrych ludzi dlaczego tego nie wykorzystać , polski tuning na świecie nie ma jeszcze opinni wiec jest ku najlepszej drodze by moze sobie wyrobić ta dobrą opinie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Sat, 29 Mar 2003 - 11:32
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





ciekawe jak jes z pd 100. czy tez maja wiecej niz seria, moim wozem jezdzilem grzecznie pierwsze kiloski wiec moze cos wiecej mam tez tam. zreszta za niedlugo sie okzae chce zaczpiowc klekota takze zdam wam relacje. Gadalem z matschke nie chce wierzyc ze jak zaleje dobra gnojowke to potrafikreci 210 215 bez wspomagani zadna gorka.
mam kilka maili od pana Goduli mowil ze czip na 130 km jest w porzadku. co do tych 6.9 to oni podniesli noc na 14o kilka koni wiec moze nawet jak tyle wykrecili to moze jak matschke powiedzial zrobili to dla sportu. moze taki marketing bardzo bezposredni:)


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wokan
post Sat, 29 Mar 2003 - 12:28
Post #26


User
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wrocław





CYTAT("tdik":20wwrf0d)
ciekawe jak jes z pd 100. czy tez maja wiecej niz seria, moim wozem jezdzilem grzecznie pierwsze kiloski wiec moze cos wiecej mam tez tam. zreszta za niedlugo sie okzae chce zaczpiowc klekota takze zdam wam relacje. Gadalem z matschke nie chce wierzyc ze jak zaleje dobra gnojowke to potrafikreci 210 215 bez wspomagani zadna gorka.
mam kilka maili od pana Goduli mowil ze czip na 130 km jest w porzadku. co do tych 6.9 to oni podniesli noc na 14o kilka koni wiec moze nawet jak tyle wykrecili to moze jak matschke powiedzial zrobili to dla sportu. moze taki marketing bardzo bezposredni:)


Moja Fabka na hamowni V-techa (jeszcze seryjna) miala 111KM i 264Nm.
Teraz ma 135 KM i 325 Nm, ale w te dane raczej nie wierze, tak samo jak w 8.02 sek rufiego. Toz to jest duzo lepiej od Leona TDI PD 150KM!
Zgodze sie, ze seryjnie nasze tedeiki sa szczodrzej obdarzone konikami przez VW i 130 TDI PD moze miec powyzej 140KM (tez czytalem ten artykul o Ibizie i Leonie made in Chiptronic), ale bez przesady - 8 sek to czas silnika 170KM! Radze skalibrowac ten godulometr
Ja obecnie mam okolo 9.3-9.5 do 100 co by mniej wiecej odpowiadalo mocy 125-130KM.

Pozdrowka


--------------------
Wokan
Fabia TDI++ powered by DYNOSOFT 226/425
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateush
post Sat, 29 Mar 2003 - 14:12
Post #27


Super User
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





U mnie w serii bylo 143,3KM zamiast 130


--------------------
Forum BMW ///M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 29 Mar 2003 - 15:45
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Wokan, mi się też w 8.02 sek nie chciało wierzyć dopóki nie ścignąłem sie z meranką copue 2.0 16v, z którą ciezko bo cięzko ale poradziła sobie moja ibizka, nie wiem jak jest prawda master/s mierzył swojego paska i jemu wyszło 7,6 sek, tak czy siak wszystko okaze sie juz niedługo podczas spotów ile kto ma do setki

Dodam jeszcze ,ze moja ibizka jest lżejsza od leona, a ponadto warunki w jakich były przeprowadzane pomiary były wrecz idealne yem ok -4 i diotego sucho, a to dużo zmienia dla TDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Sat, 29 Mar 2003 - 16:43
Post #29


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





moje Audi mialo niecale 140 KM w serii


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 29 Mar 2003 - 18:34
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





NIe ma co dochodzic ile wsakazał godulometr i czy jest jakiś błąd w tych danych, najlepszym pomiarem jest sie sprawdzenie z innym samochodem najlepiej seryjnym i na podstawie tego sprawdzić jak jeżdiz nasz samochód
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Sat, 29 Mar 2003 - 18:37
Post #31


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





CYTAT("RUfi":140zrlbb)
NIe ma co dochodzic ile wsakazał godulometr i czy jest jakiś błąd w tych danych, najlepszym pomiarem jest sie sprawdzenie z innym samochodem najlepiej seryjnym i na podstawie tego sprawdzić jak jeżdiz nasz samochód


RUfi, nie przejmoj sie, czysta zazdrosc jesli chodzi o Twoje osiagi, masz cudowne kopytko.........................
pozdrawiam
maciek


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uki
post Sat, 29 Mar 2003 - 18:57
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Mon, 28 October 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("RUfi":3qlw6icq)
NIe wiem kompletnie jak to jest z tą moją ibizką , moje 130 KM radziło sobie bez problemu z 130 KM Ukiego w Fabii, a masy aut są porównywalne, wiec ja sam juz niewiem ile mam tam koni pod maska, jedno jest pewne mam nadzieję ,zę niedługo będzie więcej


No faktycznie sponiewierales mnie nie zle, ale to widac w wynikach godulometra ja 9,3 Ty 8,02.

Do tego nie wiem ile z tych 128 koni poszlo w las no i moment moj 280 Nm wedlug Twojego 3X0, no i tak skrzynia 6 biegowa

Rufi uwazam ze w serii masz grubo ponad 140 km

Wokan w serii 100 PD na hamowni mial 111 KM


--------------------
Uki
Fabian 1.2 12V
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tdiracing.pl"><a href="http://www.tdiracing.pl" target="_blank">http://www.tdiracing.pl</a></a><!-- w -->
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tdi-tuning.pl"><a href="http://www.tdi-tuning.pl" target="_blank">http://www.tdi-tuning.pl</a></a><!-- w -->


"... to nie jest to Lupo na które czekamy..." Lol
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:00
Post #33


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





CYTAT("Uki":2rumwuge)
no i tak skrzynia 6 biegowa


a co ma ta skrzynia do tego, ze przyspiesza lepiej do 100 km/h ?


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wokan
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:17
Post #34


User
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wrocław





CYTAT("Uki":knk0lrtr)
Wokan w serii 100 PD na hamowni mial 111 KM


Tyle mialem, ale ile w tym prawdy...
Potem sie okazalo, ze mialem niedomnknieta puszke filtra powietrza i silnik ssal lewe powietrze Jeb..... ASO
Na ile moglo to zafalszowac pomiar nie wiem

Wlasnie przed chwila wreszcie poscigalem sie z Fabia TDI brata (totalna seria), aby zobaczyc roznice.
Wyjechalismy na A4 i scigansko
80 km/h, 5 bieg, jazda rownolegla... i rura do 180. Do 120 sie trzymal potem zaczalem odchodzic, Przy 160 juz bylem jakies 3-4 dlugosci z przodu.
80 km/h, 4 bieg, jazda rownolegla i rura.... od razu odjazd. W sumie przy 180 bylem juz z 7 dlugosci z przodu.
Ze startu zatrzymanego - 1, 2 rowno, 3 - powoli odjazd, 4 - juz bylo papa
Po okolo 400 m bylem jakies 4 dlugosci z przodu. Przy 180 juz nie wiem ile to bylo

Duzo to czy malo? Niech eksperci ocenia.


--------------------
Wokan
Fabia TDI++ powered by DYNOSOFT 226/425
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wokan
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:19
Post #35


User
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wrocław





CYTAT("Matschke":3qqe481b)
CYTAT("Uki":3qqe481b)
no i tak skrzynia 6 biegowa


a co ma ta skrzynia do tego, ze przyspiesza lepiej do 100 km/h ?


Krotsze przelozenia?


--------------------
Wokan
Fabia TDI++ powered by DYNOSOFT 226/425
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:22
Post #36


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





CYTAT("Wokan":3l79gmw6)
CYTAT("Matschke":3l79gmw6)
CYTAT("Uki":3l79gmw6)
no i tak skrzynia 6 biegowa


a co ma ta skrzynia do tego, ze przyspiesza lepiej do 100 km/h ?


Krotsze przelozenia?


czyli czesciej musisz zmieniac biegi...... wiec zmieniajac na wyzszy bieg jak moge jeszcze jechac na nizszym majac 5 biegow i wtedy sie szanse wyrownuja............
6 biegow to lepsze, bo masz wyszego vmaxa, ale tak to nie ma roznicy......


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:32
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Wokan":8f6ze37s)
CYTAT("Uki":8f6ze37s)
Wokan w serii 100 PD na hamowni mial 111 KM


Tyle mialem, ale ile w tym prawdy...
Potem sie okazalo, ze mialem niedomnknieta puszke filtra powietrza i silnik ssal lewe powietrze Jeb..... ASO
Na ile moglo to zafalszowac pomiar nie wiem

Wlasnie przed chwila wreszcie poscigalem sie z Fabia TDI brata (totalna seria), aby zobaczyc roznice.
Wyjechalismy na A4 i scigansko
80 km/h, 5 bieg, jazda rownolegla... i rura do 180. Do 120 sie trzymal potem zaczalem odchodzic, Przy 160 juz bylem jakies 3-4 dlugosci z przodu.
80 km/h, 4 bieg, jazda rownolegla i rura.... od razu odjazd. W sumie przy 180 bylem juz z 7 dlugosci z przodu.
Ze startu zatrzymanego - 1, 2 rowno, 3 - powoli odjazd, 4 - juz bylo papa
Po okolo 400 m bylem jakies 4 dlugosci z przodu. Przy 180 juz nie wiem ile to bylo

Duzo to czy malo? Niech eksperci ocenia.




Ja jak się ścigam to jest od razu >papa< nie ważne jakie auto i na którym biiegu. Byle byłoby na ropę [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uki
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:33
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Mon, 28 October 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Matschke":1nq03xgq)
CYTAT("Wokan":1nq03xgq)
CYTAT("Matschke":1nq03xgq)
CYTAT("Uki":1nq03xgq)
no i tak skrzynia 6 biegowa


a co ma ta skrzynia do tego, ze przyspiesza lepiej do 100 km/h ?


Krotsze przelozenia?


czyli czesciej musisz zmieniac biegi...... wiec zmieniajac na wyzszy bieg jak moge jeszcze jechac na nizszym majac 5 biegow i wtedy sie szanse wyrownuja............
6 biegow to lepsze, bo masz wyszego vmaxa, ale tak to nie ma roznicy......



Czesciej tak ale nie na 400 metrow ja mam na 4 ok 3500 obrotow a Rufi podejrzewam ze ma ok 3800 i max moc


--------------------
Uki
Fabian 1.2 12V
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tdiracing.pl"><a href="http://www.tdiracing.pl" target="_blank">http://www.tdiracing.pl</a></a><!-- w -->
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tdi-tuning.pl"><a href="http://www.tdi-tuning.pl" target="_blank">http://www.tdi-tuning.pl</a></a><!-- w -->


"... to nie jest to Lupo na które czekamy..." Lol
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:36
Post #39


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





CYTAT("Uki":10s2z6t5)
Czesciej tak ale nie na 400 metrow ja mam na 4 ok 3500 obrotow a Rufi podejrzewam ze ma ok 3800 i max moc


no i co z tego, jak diesel przy 4000 juz nie ciagnie.............
nie sadze, zeby skrzynia 6 biegowa dawala jakies plusy na 400m..........


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Sat, 29 Mar 2003 - 19:38
Post #40


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





CYTAT("Master/s":25vy4y26)
Ja jak się ścigam to jest od razu >papa< nie ważne jakie auto i na którym biiegu. Byle byłoby na ropę



oj, master/s, master/s, co my mamy z Toba, tylko zebys sie czasami nie dal skillowac, bo jezdza mocniejsze diesle po ulicach, w Nowym Saczu mam znajomego, ma BMW 330xd z chipem 238 KM, wiec moze byc grozno ))


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:49