Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gwint z innego auta
imajezior14
post Wed, 09 May 2018 - 09:57
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 09 May 2018





Witam wszystkich,
Myślę, że na tym forum uzyskam odpowiedź. Jestem posiadaczem Volvo S60 2.5t AWD z 2004 roku, auto stoi dość wysoko ze względu na napęd. Chciałbym go obniżyć stosując gwint ale najtańszy gwint pasujący do tego auta kosztuje ponad 4000 złotych. Czy istnieje możliwość modyfikacji zawieszenia w taki sposób, żeby przypasować gwint z innego samochodu? Załóżmy z jakiegoś audi A6C6 czy BMW E60 czy jakiegoś innego auta tego segmentu. Czy taka modyfikacja byłaby opłacalna biorąc pod uwagę ze samo zawieszenie gwintowane kosztuje połowę ceny gwintu do Volvo?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 09 May 2018 - 09:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 09 May 2018 - 10:19
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Tak. Nie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 09 May 2018 - 11:09
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Tak. Tak biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 09 May 2018 - 11:28
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Rezor, adaptuję zawias BOS do rajdówki co go kupiłem za 25k i adaptacja już mnie wyszła minimum 5k, już nie chcę tego liczyć. Jak zakładasz, że bierzesz spawarkę i amora nie rozbierasz jak ktoś tutaj chciał proszkiem lakierować to może się wówczas opłaca. Jeżeli ma to być zrobione z głową i działać podobnie do tego za 4k to chętnie przeczytam jak to widzisz smile.gif.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 09 May 2018 - 11:30
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





a nie ma do tego jakiś niższych sprężyn? Musi być gwint?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imajezior14
post Wed, 09 May 2018 - 11:38
Post #6


Rookie
Dołączył: Wed, 09 May 2018





jest kit Eibacha obniżający o 3cm, tylko że wersja AWD była seryjnie podnoszona o 2cm i jeśli finalnie ma auto obniżyć się o 1 cm to sprężyny nie mają chyba sensu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 09 May 2018 - 11:54
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





MadeInPoland Napisałem to trochę przekornie biggrin.gif. Podałeś akurat jeden z przykładów biggrin.gif Ja szukałem lepszych amortyzatorów do siebie na tył i okazało się, że te od e36.46 pasują idealnie, a ze względu na brak opłat importowych mam ponad 1.5x tańsze KONI. Kwestia poszukania gwintu o podobnym lub bardzo zbliżonym mocowaniu i budżetowo będzie ok. Jeśli jednak pod gwint trzeba przerabiać cały zawias to gra rzeczywiście mało opłacalna, tymbardziej za 4k PLN


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 09 May 2018 - 11:56
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jeżeli pasuje idealnie to w ogóle nie ma tematu do dyskusji.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imajezior14
post Wed, 09 May 2018 - 12:00
Post #9


Rookie
Dołączył: Wed, 09 May 2018





tylko czym się sugerować szukając innego zestawu pasującego? Śruby na kielichach? Jakieś wymiary, mocowania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 09 May 2018 - 12:05
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Długość po złożeniu, długość całkowita, sposób mocowania, wymiary mocowania, twardość sprężyny z jaką pracuje, w szczególności kiedy nie ma regulacji. Generalnie amortyzator to amortyzator i możesz go obudować mocowaniami jakimi chcesz i zastosować gdzie chcesz jeżeli jego charakterystyka Ci odpowiada. Jeżeli masz np. upside down z przodu do zwrotnicy to zdejmujesz lagę z mocowaniem do zwrotnicy i wykonujesz swoją, która pasuje do Twojej zwrotnicy. Tylko te 2k...


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 09 May 2018 - 12:15
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Ja szukałem regulowanego amortyzatora i sugerowałem się mocowaniami i wymiarem sprężonego amortyzatora. Do tego w przypadku gwintu sprężyny będziesz musiał sobie dobrać pod samochód. Ogólnie z przodem moze być słabo bo nie idzie znaleźć katalogów. Na tył całą rozpiskę (skok, wymiary itp) ma KYB.

Co do gwintu trochę się podepnę pod temat: Wie ktoś kto może wykonać albo gdzie dostać gwintowane rękawy na amortyzator? biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 09 May 2018 - 12:18
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Gwintowane rękawy? O co chodzi?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 09 May 2018 - 12:22
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Coilover sleeves. Problem mam bo do mojego samochodu na tył coilover jest tylko pod specyficzne amortyzatory, a nie znam wymiarów. Kupie za kałużą i okaże się, że amortyzator nie wejdzie lub przeleci przez rurę. Mógłbym kupić z amortyzatorem ale albo są to jakieś chinole albo typowo do dragów bez regulacji.
Coś takiego z rantem/pułką z jednej strony:
http://allegro.pl/sprezyny-z-gwintem-uniwe...677fa08#thumb/3
albo dokładnie takie:
https://www.americanmuscle.com/maximum-moto...cluding-99.html


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 09 May 2018 - 12:34
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Możesz to sobie wykonać, zrób rysunek i zleć zakładowi, ale to już Ci mówię chyba taniej kupić te za 150 PLN i na ich podstawie ewentualnie upewnić się jaki konkretnie wymiar Cię interesuje i zamówić odpowiednie, a te niepasujące sprzedać.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Wed, 09 May 2018 - 23:40
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Nie da się. Tzn da się ale to tak jak otworzyć parasol w dupie.

Najpierw musiało by to jakos pasować, później działać - czyli sprężyny i amortyzator dobrane do danego samochodu o danej mase napedzie itd.

Nie wspominając co w przypadku ew przygody na drodze jak biegly ustali ze to zawias w ogole nie z tego auta.



--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Thu, 10 May 2018 - 08:34
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Musialby to byc niewiadomo jaki wypadek zeby jakis biegly w ogole sie tym zajmowal.

A co do pasowania to tez bym nie przesadzal. Naprawde myslisz, ze firmy robiace gwinty do prawie wszystkich marek i bardzo wielu modeli opracowuja kazdy z nich osobno? Moze jakies high-endowe tak ale na pewno nie przy zawiasach za 3 czy 4kpln. Wiedza ile auto wazy, naciski na osie, twardosci seryjnych i jada wg klucza. Wiadomo mocowania musza pasowac i to jest indywidualne ale wewnetrznie jest bardzo duza powtarzalnosc. Takze na pewno mozna calkiem rozsadnie cos dobrac i przerobic mocowania.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Thu, 10 May 2018 - 09:12
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Dlatego będzie ciężko dobrac cos czego charakterystyka będzie ok a tym bardziej jeszcze żeby pasowalo


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 10 May 2018 - 13:21
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Dlatego ja szukałem amortyzatorów z regulacją, do tego w przypadku gwintu można dobrać odpowiednie sprężyny. IMO w przypadku gwintu+regulowane amortyzatory zawsze będzie lepiej niż z serią w cywilnym wozie. Kwestia możliwości regulacji i jakości/trwałości tongue.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 10 May 2018 - 15:32
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Wojtek jak popatrzysz na zakres stosowanych twardości sprężyn to zmienisz zdanie. Po pierwsze jest łatwo dobrać, większość pojazdów zawiera się w masie 1-2 tony, a nie zapominaj, że mają spory zakres ładowności (zwykle pół tony). Pozostaje kwestia mocowań. A po drugie to do pojazdu o takiej samej masie stosuje się nieraz sprężyny od 20N/mm do 60N/mm na danej osi. Według Ciebie to wąski zakres? Kwestia tego jak kto chce mieć twardo i jak wysoko ustawiony pojazd.

P.S. Pomijam już zupełnie fakt, że producenci nieraz stosują na osi różne twardości sprężyn, a amortyzator czy to nowy czy w zamienniku jest już ten sam dla każdej wersji.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Sat, 12 May 2018 - 00:20
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Sprezyny to nie problem bo można dobrac do większości zawieszen, dlugosc twardość jak pasuje.
Wysokosc w większości zawieszen wysokość reguluje się nie zaleznie od sprężyny wiec to akurat dla autora tematu najmiejszy problem.
Robienie betonu za pomocą sprężyny mija się z celem jeszcze na naszych drogach, dobry amortyzator jak skreci to beton jest bez sprężyny.
U mnie jak odkrece uginam auto z 2 cm jak dokrece nie ma szans.
Duzo zlezy od procudenta - amortyzatory z evo czy m3 nie maja nic wspólnego z takimi z zwykłych modeli. Nie sadze żeby tez w takim np. a6 2.0tdi siedział taki sam amor jak w s6 czy rs6 a nawet 3.0tdi.
W jakiś budżetowych modelach na pewno jest tak jak piszesz.

Mój kolega prowadzi profi serwis amortyzatorów i troszkę mi opowiedział co i jak z tymi amortami i naprawdę nie jest to takie proste - dzialac będzie pytanie tylko jak.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:16