Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Przegląd techniczny auta z klatką
jackkpl
post Fri, 21 Apr 2017 - 14:11
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Niestety tak w Polsce jest (bajzel proceduralny), że auta z klatką nie jeżdżą legalnie po drogach. Może poza paroma wyjątkami, gdzie położyli grubą kasę i mają te odstępstwo.
Nie zmienia to faktu, że jeśli auto jeździ na lawecie, to wcale nie musi mieć dopuszczenia do ruchu. Wystarczy ubezpieczenie (to jest wymagane,czy samochód jeździ, czy stoi) i laweta na imprezę.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewto...sc&start=30


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Apr 2017 - 14:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 21 Apr 2017 - 14:51
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(matteusz @ Fri, 21 Apr 2017 - 14:09) *
Gdzie to jest zapisane? W warunkach technicznych?
Podaj artykuł albo paragraf, który o tym mówi.


Właśnie to jest najgłupsze, że takiego paragrafu nie ma tongue.gif. Przeciętny diagnosta powie, że takie wyposażenie jak klatka nie występowało w homologacji auta (drogowej, nie FIA) i przeglądu auto nie przechodzi, bo to jest poważna zmiana konstrukcyjna. Tak przynajmniej mi mówił jeden do którego zajechałem na SKP, żeby hamulce sprawdzić. Od razu wyleciał ze stacji z wrzaskiem "Nie przejdzie! Nie ma szans!" jak się dowiedział, że ja nie na przegląd to chwilę pogadaliśmy - wyszło że z prawnego punktu widzenia to ogólnie dupa. tongue.gif

Oczywiście PZM ma to gdzieś i pisze w regulaminach SKJS, RO i wyżej, że auto musi mieć zarówno klatkę jak i ważne badanie techniczne. I radź se zawodniku jak chcesz tongue.gif.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Fri, 21 Apr 2017 - 15:06
Post #23


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





Czy rollbara też się to tyczy?


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 21 Apr 2017 - 15:34
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jest przy oględzinach kabiny i nadwozia punkt dotyczący niewłaściwej naprawy lub przeróbki - usterka istotna lub szczególna, czyli przegląd negatywny.
Interpretacja jest już indywidualna, ale można łatwo się domyśleć, że w sądzie nie łatwo będzie udowodnić, że pełna klatka nie jest przeróbką nadwozia.
Nie dziwcie się diagnostom, że się tego boją tykać. W razie W zawsze będą udupieni.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 21 Apr 2017 - 19:27
Post #25


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(kkkacper @ Fri, 21 Apr 2017 - 13:44) *
po pierwsze baaardzo mocno sie rozpedziles.. po drugie nie czytasz ze zrozumieniem, a po trzecie caly czas czekam na podstawe prawna, a nie Twoje przypuszczenia.. bedzie podstawa, zwroce honor i przyznam sie do bledu, do tego czasu uwazam, ze uskuteczniasz prywate i pierdolamento ;)
Nic ci nie będę udowadniał. Montuj se klatkę, a nawet katapultę. A potem płacz na forum, jakie te Niemcy są fajne, bo tam można mieć klatkę, a u nas nie. Mnie ten problem nie dotyczy, bo sam klatki nie planuję. Mówię tylko jak się mają sprawy. No ale jak jesteś taki mądry, to po co pytasz.
CYTAT
Klatka nie jest pierdolka, ale V8 w miejsce 1.6 juz tak? Hahaha.. ogarnij sie chlopie, wylacz telewizor i internet i zejdz troche na ziemie..
Walnij się w czoło i zacznij czytać ze zrozumieniem. Tak, V8 zamiast R4 to jest pierdółka. Pod warunkiem, że taki V8 występował tam fabrycznie. Bo jeśli nie, to problem takiego kalibru jak klatka. Wiesz co to homologacja? Jak poznasz, to dopiero odzywaj się do mnie.

CYTAT( @ Fri, 21 Apr 2017 - 15:34) *
Jest przy oględzinach kabiny i nadwozia punkt dotyczący niewłaściwej naprawy lub przeróbki - usterka istotna lub szczególna, czyli przegląd negatywny.
Interpretacja jest już indywidualna, ale można łatwo się domyśleć, że w sądzie nie łatwo będzie udowodnić, że pełna klatka nie jest przeróbką nadwozia.
Nie dziwcie się diagnostom, że się tego boją tykać. W razie W zawsze będą udupieni.
Niestety, ktoś na górze uznał, że klatka to juz nie jest przeróbka, a zmiana konstrukcyjna. I tu jest pies pogrzebany, bo zmiany k. zostały zabronione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 21 Apr 2017 - 19:34
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(soltyk @ Fri, 21 Apr 2017 - 19:27) *
Nic ci nie będę udowadniał. Montuj se klatkę, a nawet katapultę. A potem płacz na forum, jakie te Niemcy są fajne, bo tam można mieć klatkę, a u nas nie. Mnie ten problem nie dotyczy, bo sam klatki nie planuję. Mówię tylko jak się mają sprawy. No ale jak jesteś taki mądry, to po co pytasz.
Walnij się w czoło i zacznij czytać ze zrozumieniem. Tak, V8 zamiast R4 to jest pierdółka. Pod warunkiem, że taki V8 występował tam fabrycznie. Bo jeśli nie, to problem takiego kalibru jak klatka. Wiesz co to homologacja? Jak poznasz, to dopiero odzywaj się do mnie.

Niestety, ktoś na górze uznał, że klatka to juz nie jest przeróbka, a zmiana konstrukcyjna. I tu jest pies pogrzebany, bo zmiany k. zostały zabronione.


Zyj dalej w swoim wyimaginowanym swiecie, ale na przyszlosc jak nie masz nic madrego to powiedzenia to lepiej zamilknij i nie siej fermentu.. a swoje madrosci zachowaj w zaciszu domowego ogniska.


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli Golf
post Fri, 21 Apr 2017 - 20:15
Post #27


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





Przegląd jeśli znajdziesz przychylnego diagnostę to dopiero połowa sukcesu, a co z OC w razie szkody. Niestety ta zabawa wymaga jaj i tyle .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 21 Apr 2017 - 20:36
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Jesli po uwzglednieniu wszystkiego w DR, zwrocisz uwage, zeby wszystkie informacje mialy byc zawarte w polisie to co ma byc? Jesli zmieniasz silnik przykladowo na taki ktory nie byl konstrukcyjnie przewidziany, zalatwisz wszystko aby dane byly zmienione w dowodzie to idziesz i wykupujesz polise na to co mam w DR, ubezpieczalnia w takim przypadku nie ma podstaw do jakis odstepstw.. wiem, bo sam to przerabialem wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luk-90
post Fri, 21 Apr 2017 - 20:36
Post #29


User
Dołączył: Fri, 23 December 2011
Skąd: poznań





Ja te procedure przeszedłem jakieś 1,5 roku temu. Fiesta fabrycznie 1.3, potem 1.8, obecnie 2.0 i klatka i kilka lat nie zmieniałem nic, aż poczułem potrzebę wyprostowania pewnych rzeczy w dowodzie, odbyłem kilka telefonów i wizyt na stacjach diagnostycznych i wszędzie odprawiano mnie z kwitkiem, kilka razy niekulturalnie, kilka wytłumaczono pewne rzeczy i wynikało z nich, że nic nie jest jasno opisane i diagności nie chcą brać na klatę takich rzeczy, wiadomo lepiej odbębnić swoje, podpisać kilka przeglądów pod zwykłem seryjnym clio i tyle.

W końcu trafiłem do Zbigniewa Koprasa, dla Mnie mistrz. podszedł fachowo do sprawy, obejrzał samochód jak człowiek, hamulce, zawieszenie, elem mocujące silnik, wnętrze, zrobił przegląd rozszerzony i z tym kwitkiem w wydziale komunikacji zmienili mi wpisy w dowodzie odnośnie pojemności i liczby miejsc, potem pisemko do ubezpieczalni i wszystko stało się full legal, kontroli na drodze też już miałem kilka i poza ciekawością nikt do niczego się nie czepiał. Wiedziałem, że jakieś zmiany w przepisach będą się szykować, więc chciałem wsio ogarnąć póki była na to jeszcze szansa. Teraz nie wiem jak wyglądają przepisy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Fri, 21 Apr 2017 - 20:37
Post #30


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Nie jestem jakims specjalistą od homologowania pojazdow ani od przegladow, natomiast co do cytowanego tutaj forum diagnostów, to warto wskazać, że od 2010 (kiedy diagnosci wymieniali sie uwagami) przepisy z PoRD trochę się zmieniły.

Od tego czasu dodano ciekawy przepis do PoRD, ktory wydaje mi się, że przede wszystkim usuwa problem homologacji (w cień) jako argument przeciwko pozytywnemu wynikowi przegladu a i byc moze pozwala samochodom przeznaczonym do prob sportowych uzyskać przegląd

Art. 70e. Wyłączenie obowiązku uzyskania homologacji
Obowiązek uzyskania świadectwa homologacji typu nie dotyczy pojazdu:
1) kategorii M1, przeznaczonego do zawodów sportowych;
2) kategorii L:
a) przystosowanego do używania przez osoby niepełnosprawne,
b ) przeznaczonego do zawodów sportowych;
3) kategorii T przeznaczonego do prac leśnych obejmującej:
a) ciągnik zrywkowy i ciągnik z przednim systemem załadowczym,
B ) pojazd skonstruowany na ramie sprzętu do prac ziemnych.

[Co to jest klasa M1 to pewnie z czasem sie dowiem wink.gif ]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 21 Apr 2017 - 22:12
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Z tego co czytam (choc ja z ogarnianiem języka prawniczego to nie bardzo) to te M1 dotyczy pojazdów nowych:

CYTAT
Art. 70zn.

1. Spełnienie odpowiednich warunków lub wymagań technicznych danego pojazdu, potwierdza się dopuszczeniem jednostkowym pojazdu.

2. Dopuszczeniu jednostkowemu pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 3–6, podlega nowy pojazd:

przed wprowadzeniem do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na którego typ producent lub importer nie uzyskał świadectwa homologacji typu WE pojazdu albo świadectwa homologacji typu pojazdu;
na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu WE pojazdu albo świadectwo homologacji typu pojazdu, w którym przed rejestracją zostały wprowadzone zmiany w pojeździe, przedmiocie wyposażenia lub części, wpływające na zmianę warunków stanowiących podstawę do wydania świadectwa homologacji typu tego pojazdu.

3. Nowy pojazd zaprojektowany i zbudowany do użytku przede wszystkim na placach budowy, w kamieniołomach, w obiektach portowych lub w portach lotniczych, pojazd wolnobieżny, pojazd kategorii M1 przeznaczony do zawodów sportowych nie podlega obowiązkowi uzyskania dopuszczenia jednostkowego pojazdu. Producent takiego pojazdu może wystąpić o dopuszczenie fakultatywne poprzez uzyskanie dopuszczenia jednostkowego pojazdu, jeżeli pojazd spełnia odpowiednie warunki lub wymagania techniczne obowiązujące w procedurze dopuszczenia jednostkowego pojazdu, określone w przepisach wydanych na podstawie art. 70zs ust. 1 pkt 1. Przepisu nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w załączniku nr 2 do ustawy.


Czyli chyba nam to nic nie daje, bo jakbym nie kombinował, ciężko mi uznać siebie za producenta zaklatkowanego Opla Astry tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Sat, 22 Apr 2017 - 01:34
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Co niektórzy diagności podchodzą jak piszecie odbębnić bo po co cokolwiek więcej robić czy pomyśleć jak kasa ta sama. biggrin.gif hehe
Auto to nie statek kosmiczny w NASA a i tam jak ktoś się zna to cudów nie ma wink.gif
Podejście do przeróbek bierze się głównie z tego że jest duży procent drutów a dużo widziałem i przez to pada taki a nie inny cień na pozostałe.

Co do homologacji i podejście większości ludzi do zmian. Zmiana czegokolwiek w aucie np. na nie oryginalne tarcze, klocki, felgi, opony, żarówki, wycieraczki, kości w zawieszeniu, sprzęgła, i tak naprawdę czegokolwiek i już jej nie masz. Bo zamienniki to nie oryginały.(inny producent inna technika wykonania obróbki.) Więc tak naprawdę to 90-95% % aut jej już nie posiada. Nie wspomnę już od skorodowanych autach gdzie ruda zjadła już część karoserii i o kontrolowanych strefach zgniotu można już zapomnieć.
Podsumowując powiem tak nie róbcie z igły widły, nic nie jest idealne nawet ludzki organizm który sie sypie i starzeje i trzeba go faszerować, a ktoś oczekuje nie wiadomo czego od 4 arkuszy blachy na 4 kołach.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 22 Apr 2017 - 08:00
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(soltyk @ Fri, 21 Apr 2017 - 19:27) *
Niestety, ktoś na górze uznał, że klatka to juz nie jest przeróbka, a zmiana konstrukcyjna. I tu jest pies pogrzebany, bo zmiany k. zostały zabronione.


Bzdury piszesz. Według D.U. zmiana konstrukcyjna pojazdu to taka przeróbka, która umożliwia zmianę typu pojazdu np. z ciężarowego na pojazd specjalny. I w tym zakresie przepisy się zmieniły.

CYTAT(Bogdan9999 @ Sat, 22 Apr 2017 - 01:34) *
Co do homologacji i podejście większości ludzi do zmian. Zmiana czegokolwiek w aucie np. na nie oryginalne tarcze, klocki, felgi, opony, żarówki, wycieraczki, kości w zawieszeniu, sprzęgła, i tak naprawdę czegokolwiek i już jej nie masz. Bo zamienniki to nie oryginały.(inny producent inna technika wykonania obróbki.) Więc tak naprawdę to 90-95% % aut jej już nie posiada.


Większość zamienników posiada homologację dopuszczającą je do ruchu.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli Golf
post Sat, 22 Apr 2017 - 08:26
Post #34


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





TVR to też drut a ma homologacje . Wszystko zależy od kasy i kraju gdzie mieszkasz . Niestety ale ktoś musiał zrobić porządek, który mu do końca nie wyszedł . Sam wtopiłem astronomiczne pieniądze w projekt i dup.... . Ale jak Ferrari w dowodzie ma nazwę SAM to co się dziwić że ktoś się wk... .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 22 Apr 2017 - 21:12
Post #35


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Dlatego projekt Kozmo , jeśli wypali rejestracja, to będzie robiona w UK. U nas w kraju nie można, bo przecież budowanie samochodu samemu jest zbyt skomplikowane. To mogą robić tylko "u Niemca" czy "u Anglika", Polacy są na to za głupi.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli Golf
post Sat, 22 Apr 2017 - 21:31
Post #36


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





Polacy mają takąo wiedzę,W Aston martin najlepsze silniki zaprojektował Polak był pilot .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sat, 22 Apr 2017 - 21:41
Post #37


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(Bogdan9999 @ Sat, 22 Apr 2017 - 01:34) *
Zmiana czegokolwiek w aucie np. na nie oryginalne tarcze, klocki, felgi, opony, żarówki, wycieraczki, kości w zawieszeniu, sprzęgła, i tak naprawdę czegokolwiek i już jej nie masz. Bo zamienniki to nie oryginały.(inny producent inna technika wykonania obróbki.) Więc tak naprawdę to 90-95% % aut jej już nie posiada.



CYTAT(Tommo @ Sat, 22 Apr 2017 - 08:00) *
Większość zamienników posiada homologację dopuszczającą je do ruchu.


Żeby zaraz nie wyszło że jak ktoś zamontuje filtry i zaleje olej poza autoryzowanym serwisem i na oryginalnych gratach za 3X jak markowy zamiennik i 5 - 7X jak najtańszy zamiennik, to napisze tak jak Tommo pisze. Jak montujesz zamiennik nawet za 10X mniejszą kasę co "ori" część, to jeśli ma numer homologacji do danego typu pojazdu, to nie ma problemu z przeglądem, bo spełnia normy - nie koniecznie producenta co normy dopuszczenia do ruchu smile.gif Teoretycznie w naszym kraju nie dopuszcza sie do obiegu innych części niż z nadanym numerem homologacji, ale to teoria smile.gif

Co do klatki, ale też innych modyfikacji, jak wydechy, doloty itd. Trzeba się szykować i szukać sposobów jak to wbić nie w dowód a w książkę pojazdu. Jeśli diagności "z ulicy" nie chcą przyklepać zmian, trzeba znaleźć odpowiednie zapisy w prawie i co gorsze odpowiednio POMÓC diagnoście je zinterpretować. Bo prawo mamy zajebiste w swojej nie precyzyjności, ale jednocześnie jest chusteczkowe w mnogości interpretacji każdego zapisu. I to się tyczy diagnostów, później ludzi w WK później policjantów. Wszystkie wątpliwości rozwieje wpis zmian w pojeździe w książce pojazdu.

Do tego co napisał Bogdan9999 zgadzam się w jednym - jakby wziął 100% samochodów z allegro/olx/z tego forum, to 99,9% według prawa jest zmodyfikowanych bezprawnie i nie powinno przejść przeglądu. I nie ważne czy są zmienione felgi i opony, zamontowane zawieszenie "sportowe" czy wydech dedykowany - założę sie że nikt tego nie wklepał w książkę pojazdu, czyli jest bezprawne.

Miejmy nadzieję że jeszcze długo nikt nie będzie wymagał 100% wymagania przepisów, czy to przy kontroli drogowej czy przy badaniu technicznym, bo wtedy streetracing.pl zmieni się w "kupiłemnajmocniejszywózw.pl".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sun, 23 Apr 2017 - 17:06
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





o ile dobrze pamiętam , był podobny temat gdzieś na którymś forum, gdzie auto trafiło najpierw do rzeczoznawcy, który w swojej opinii opisał zakres zmian w pojeździe na zasadzie zwiększenia bezpieczeństwa biernego i czynnego poprzez zamontowanie klatki bezpieczeństwa, pasów czteropunktowych oraz foteli kubełkowych. O ile dobrze wiem to taka opinia rzeczoznawcy jest nie do podważenia przez diagnostę, który musi się ze zmianami zgodzić o ile wszystko trzyma się kupy i dupy, może iść tą drogą


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 23 Apr 2017 - 17:59
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT
4. Zabrania się:
6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:
a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,
b ) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.


Art. 66 ust. 4 pkt 6 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Dodam jeszcze tyle, że w lit. a przytoczonego wyżej przepisu jest mowa o TYPIE pojazdu. Definicja typu pojazdu jest określona w załączniku II do dyrektywy 2007/46/WE. Zgodnie z jej art. 3 pkt 17, typ pojazdu oznacza pojazdy należące do konkretnej kategorii, które nie różnią się od siebie przynajmniej pod względem istotnych cech wymienionych w załączniku II sekcji B. Typ pojazdu może zawierać warianty i wersje określone w załączniku II sekcji B.

Te cechy wymienione w załączniku II sekcji B to:
CYTAT
B. DEFINICJA TYPU POJAZDU
1. Do celów kategorii M1:

"Typ" obejmuje pojazdy, które nie różnią się od siebie co najmniej pod względem istotnych następujących cech:
- producent,
- oznaczenie typu nadane przez producenta,
- główne względy konstrukcyjne:
- podwozie/płyta podłogowa (oczywiste i podstawowe różnice),
- silnik (spalania wewnętrznego/elektryczny/hybrydowy).
"Wariant" w ramach typu oznacza pojazdy jednego typu, które nie różnią się od siebie co najmniej pod względem następujących istotnych cech:
- rodzaj nadwozia (np. kareta (sedan), hatchback, coupé, kabriolet, kombi, wielozadaniowe),
- silnik:
- zasada działania (jak w załączniku III pkt 3.2.1.1),
- liczba i układ cylindrów,
- różnice w mocy nie przekraczają 30 % (największa może być 1,3 razy większa od najmniejszej),
- różnice w pojemności skokowej nie przekraczają 20 % (największa może być 1,2 razy większa od najmniejszej),
- osie napędzane (liczba, położenie, powiązanie kinetyczne),
- osie kierowane (liczba i położenie).
"Wersja" w ramach wariantu oznacza pojazdy o kompletacji określonej w pakiecie informacyjnym, zgodnie z wymaganiami załącznika VIII.
W ramach jednej wersji nie można łączyć wymienionych niżej różniących się cech:
- technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu,
- pojemność skokowa silnika,
- maksymalna moc netto,
- typ skrzyni biegów i liczba przełożeń,
- maksymalna liczba miejsc siedzących określona w załączniku II część C.
[...]
5. W przypadku wszystkich kategorii:
Identyfikacja pojazdu wyłącznie na podstawie oznaczeń typu, wariantu i wersji jest równoważna z precyzyjnym i jednoznacznym ustaleniem wszystkich jego szczegółowych danych technicznych wymaganych do celów związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu.


Kategoria M1 to samochody osobowe.

Jeśli przyjmiemy, że wspawanie klatki nie wpływa na główne względy konstrukcyjne (moim zdaniem nie wpływa) to typ pojazdu się nie zmienia, a co za tym idzie - taka zmiana jest dozwolona. Pomijam już fakt, że mam wątpliwości, czy wstawienie klatki jest zmianą konstrukcyjną - dla mnie zmianą konstrukcyjną, jak Tommy wcześniej wskazał, jest zmiana z samochodu osobowego na ciężarowy, przystosowanie do poruszania się przez osobę niepełnosprawną, ale klatka niekoniecznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 23 Apr 2017 - 19:04
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Zbij dwa te same auta jedno z klatką a drugie bez i je pooglądaj. Ich wygląd świadczy o innej konstrukcji. Klatka wplywa i na sztywność karoseri i na wytrzymałość więc jest zmianą konstrukcji.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 16:12