Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Modyfikacja skrzyń biegów PSA rodziny BE4 z silnikami benzynowymi
7mj7
post Mon, 12 Oct 2015 - 09:31
Post #21


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Jeśli to dla Ciebie nie jest problem to czy mógłbyś mi napisać, skrzynie o jakich oznaczeniach będą pasować bez żadnych zmian półosi, łap itp. Nie ukrywam, że jestem kompletnie zielony w tym temacie. Spędziłem kilka godzin na porównywaniu tych skrzyń ale wydaje mi się, że w każdej widzę jakąś różnicę. Bardzo dziękuję za zainteresowanie problemem i odpowiedź.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Oct 2015 - 09:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Mon, 12 Oct 2015 - 09:43
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Jeżeli wyszukasz skrzynie BE (a taka właśnie jest w silnikach 1.8 i 2.0 z rodziny EW poczynając od Peugeota 406 po 1999 bodajże) to do każdej podejdą Twoje półosie i łapy. Najważniejsza różnica to sterowanie sprzęgła - jeżeli Twoja ma hydraulike to musisz szukać takiej która ma podejście na łapę i siłownik hydrauliczny ale z tym akurat nie problem bo wiekszość skrzyń po 2000r ma dzwon dostosowany do tego natomiast jeżeli masz na linkę to tu wybór jest mniejszy i musi być łapa albo miejsce na łapę żeby przełożyć z Twojej.

Załóż sobie konto na http://public.servicebox.peugeot.com/ fikcyjny warsztat samochodowy i będziesz miał numery, przełożenia i wszystko inne co Ci potrzeba.
O ile w necie nie znajdziesz jakiegoś uniwersalnego loginu tylko że barany podmieniają potem hasła więc nie wszystko będzie działać.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Mon, 12 Oct 2015 - 09:56
Post #23


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Link nie działa niestety. Jeśli mógłbyś sprawdzić i podać go jeszcze raz to super. U mnie raczej jest hydraulika (samochód stoi w warsztacie i nie mam jak sprawdzić teraz). Kilka godzin szukałem tych skrzyń i często są drobne różnice (typu brak dziury na czujnik u góry skrzyni, lub mocowanie tylnej łapy jest inne, lub wodziki inaczej wychodzą). Stąd moje dylematy i prośba o konkretne numery osób, które się na tym znają. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 12 Oct 2015 - 10:01
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



poprawiłem. Jedna łapa zawsze jest taka sama (taki pręt zagięty o 90stopni z kulką na końcu) a druga z pogiętego płaskownika jest przekładalna.
Jeżeli brak czujnika to nie jest to skrzynia od benzyny EW.
A że tak zapytam co stało sie w Twojej skrzyni ? Bo jak rozleciała sie różnicówka to odrazu mówie że wystarczy wymienić tylko ją samą przekładając koło zębate i ew. zmieniając ten fragment obudowy bo czesto ulega pęknięciu.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Mon, 12 Oct 2015 - 10:10
Post #25


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Róznicówka, poza tym piąty i trzeci bieg. Poza tym widać, że ktoś już majstrował przy niej wcześniej więc najbardziej opłacalna i sensowna będzie po prostu wymiana skrzyni. Tylko pytanie na jaką....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Mon, 12 Oct 2015 - 10:31
Post #26


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Kurcze nie mogę się odnaleźć na tej stronie więc chyba jednak nic z tego. Dzięki za pomoc ale niestety będę musiał jeszcze poszukać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 12 Oct 2015 - 10:34
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



dostałeś komplet informacji żeby znaleźć to co Cie interesuje. Ew wklejaj linki z alle, olx


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Mon, 12 Oct 2015 - 11:00
Post #28


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





http://olx.pl/oferta/skrzynia-biegow-peuge...html#1c933af4ad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Mon, 12 Oct 2015 - 12:10
Post #29


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





przepraszam za zamieszanie ale mam jedno konkretne pytanie czy skrzynia z peugeota 206 2.0 20DL09 będzie pasować bez problemu za 20DM58?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Mon, 12 Oct 2015 - 12:11
Post #30


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Ewentualnie 20DM59
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Mon, 12 Oct 2015 - 16:27
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Ciekawa opcja widział ktoś podobny temat o f4r i skrzyniach jc5 bo problem jest identyczny


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Mon, 12 Oct 2015 - 16:28
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Pytanie z innej beczki - czy w 206 uda się upchnąć szóstkę z 306 gti-6 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buniooo
post Mon, 12 Oct 2015 - 22:52
Post #33


Super User
Dołączył: Sun, 09 October 2011





tak ale w prawo będziesz miał większy promień skrętu niż w lewo. Taki urok montażu tej paki sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Tue, 13 Oct 2015 - 10:10
Post #34


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Panowie sprawa jest dosyć pilna a ja jestem całkowitym laikiem w tych tematach. Więc ostateczne pytanie bo muszę zamówić dzisiaj czy w zamian za moją skrzynię (20DM58) w 407 SW 1.8 będzie pasować beż żadnych zmian skrzynia 20DM70 lub 20DM59. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, ale mogę się mylić. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Wed, 14 Oct 2015 - 23:08
Post #35


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Na jedno z moich pytań już niestety znam odpowiedź. Skrzynia 20DM59 nie pasuje. Tzn teoretycznie pasuje ale półosie muszą być do niej nieco krótsze (od 2,0). Prawdopodobnie tak jest w 2.0 w którym fabrycznie jest skrzynia 20DM59. Więc niestety nie udało się jej bez problemów założyć. Jako, że zamówiona przeze mnie skrzynia dodatkowo miała problem z piątym biegiem postanowiłem ją odesłać. Bardzo proszę kolegów, którzy mają doświadczenie w tych kwestiach o odpowiedź na kolejne z moich pytań. Czy w zamian za oryginalną skrzynię do 407 SW 1.8 (20Dm58) podejdzie bez żadnych zmian skrzynia z Citroena C5 llift z tym samym silnikiem o oznaczeniu 20DM70. To bardzo ważne wię proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Tue, 20 Oct 2015 - 12:19
Post #36


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Jako, że nikt nie palił się do pomocy (Ci którzy pomagali niestety nie do końca mieli rację, mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie tematem) musiałem to sprawdzić na własnej skórze i znam już odpowiedź na drugie pytanie, może komuś się przyda. Skrzynia z Citroena C5 1.8 16V o oznaczeniu 20DM70 pasuje idealnie (koniecznie z tym oznaczeniem, inne mają inne mocowania i nie pasują, tzn na upartego pewnie pasują, ale bez przeróbek żadnych by się nie obeszło). Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 21 Oct 2015 - 16:18
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Skrzynie pasują mocowania są takie same jedyna różnica ktorej niestety nie zauważyłem jak napisałeś to faktycznie krótka półoś ma krótszy wielowypust. ALe wystarczy zamienić w półosi sam ten element który wchodzi w skrzynię od modelu 2.0 .
Szczególnie że nie sądziłem że Peugeot do takiego cieżkiego auta wkłada ten słabawy mechanizm różnicowy 77mm i pewnie znów CI sie on rozsypie za jakiś czas. A wkładając skrzynie od 2.0 miałbyś znacznie mocniejszy mechanizm 84mm który wytrzymuje spokojnie silniki HDi z ich sporym Nm.

Ale życzę powodzenia ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Wed, 21 Oct 2015 - 17:23
Post #38


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





ma inny wieloklin bo dyferek jest wiekszy smile.gif ja jakos na skrzynue BE3 nie moge narzekac wytrzymuje juz drugi rok katowania i startowania z drugiego biegu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 21 Oct 2015 - 18:59
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



nie ma innego ;-) przerabiałem nawet wielokliny półosi od 77 żeby podeszły pod 84 - wystarczy 2-3 mm splanować czoło wieloklina i już simmering trzyma.
Tyle że jak półoś ze sprawnym dzwonem można teraz kupić za 40-50 zł to po co się babrać.

Dyfer 77mm rozleciał się u większości moich znajomych robiąc plamę na ulicy i to w zwykłych 1.8 albo 1.9D albo 1.8TD. Kolega który ma 2.0T w 205 w jednym roku zmieniał skrzynie 3x za każdym razem przez dyfer. A mi np. nigdy sie to nie zdażyło ale ja wiem jak sie jezdzi ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7mj7
post Wed, 21 Oct 2015 - 21:07
Post #40


Rookie
Dołączył: Sat, 10 October 2015





Tak jak napisałem skrzynia od 407 2.0 teoretycznie pasowała, ale musiałbym dodatkowo wymienić półosie ewentualnie przeguby wewnętrzne. Jako, że skrzynia którą kupiłem od 2.0 miała problem z 5 biegiem (wyskakiwał praktycznie na sucho już) to ją odesłałem. Nie jest prawdą, że pozostałe skrzynie też pasują bo mają w większości inne mocowanie tylnej łapy lub inne szczegóły mimo, że to ta sama rodzina, itp. Natomiast ta od C5 pasuje idealnie, bez żadnych zmian. Mam nadzieję, że posłuży długo ale to pewnie wyjdzie w praniu. Tak czy tak dziękuję za zainteresowanie tematem, peugeot jeździ a o to mi chodziło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:45