Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Golf 5 GTI - czesciowa zmiana dolotu + Stage 1, Chcialbym zmienic jedynie filtr i rure pomiedzy wlotem pod maska
radekrp90
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:11
Post #41


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





CYTAT(badboy2673 @ Wed, 12 Sep 2018 - 22:03) *
Ale zrobiliscie metlik chlopakowi z tymi olejami, nie lej mu 0w40 bo napewno jest w jakims stopniu zużyty, wlej mu 5w40 tylko jakis dobry i w pelni syntetyczny np. liqui moly albo motul lotos tez moze byc tylko nie wiem czy maja qazara 5w40 co do motula to z seri 300v a LM tez uwazaj bo seria top tec to hc

A co ma lepkość "zimowa" do zużycia silnika, zużycia oleju i ewentualnych przecieków - jak dla mnie to mit i ciągnąca się od lat "wszechwiedza mechanikuf".
Dolna wartość (czyli 0W) to tylko lub aż lepkość podczas uruchamiania zimnego silnika. Silnik 2.0 TFSI jest przystosowany do stosowania takiego oleju więc warto go stosować, bo zawsze to lepsze smarowanie przez pierwsze kilka sekund po uruchomieniu. Wartość górna (40) to już parametry w wysokiej temperaturze i powinno się je dostosować zarówno do samego silnika, jego zużycia ale przede wszystkim do jego wykorzystania. Jeśli auto ma być wykorzystywane ostrzej niż seria to można spokojnie (moim zdaniem) przejść na oleje W40-W50. W przypadku 2.0T oleje W60 to byłby chyba już przerost formy nad treścią.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
djkompot
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:51
Post #42


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





DPF i EGR laugh.gif laugh.gif To jest GTI czyli benzyna na MED9. Nie ma DPF ani EGR. Stroiłem jednego z K04, dużymi wtryskami, duży IC, przelot... miał ok 300KM. Cena kosmos za Stage 1, tyle to ja za Stage 2 (czy tam 3) bo strojenie nowych gratów, bym powiedział. A to jest TSI nie TFSI jak dobrze pamiętam. Ten silnik był spoko nie to co nowość 2.0TFSI po nich. Olej zostaw ORI. Będą przeróbki wtedy można myśleć o gęstszym moja opinia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Tue, 18 Sep 2018 - 09:28
Post #43


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





Dlateego wlasnie Was zapytalem. Jeszcze jakis czas wczesniej gadalem z kims innym i sam chip z czyszczeniem silnika z nagaru (chemicznie) powiedzial o ile dobrze pamietam kolo 820zl. No i do tego jedynie bylo by usuniecie katalizatora i montaz wkladki powerflexa w tzw. "dogbone" i szklanke pompy (jak pisal stefdeath)
Tak, to jest TSI 2.0. Symbol silnika to AXX albo AAX - nie pamietam ktore jest poprawne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 18 Sep 2018 - 10:00
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(djkompot @ Tue, 18 Sep 2018 - 08:51) *
DPF i EGR laugh.gif laugh.gif To jest GTI czyli benzyna na MED9. Nie ma DPF ani EGR. Stroiłem jednego z K04, dużymi wtryskami, duży IC, przelot... miał ok 300KM. Cena kosmos za Stage 1, tyle to ja za Stage 2 (czy tam 3) bo strojenie nowych gratów, bym powiedział. A to jest TSI nie TFSI jak dobrze pamiętam. Ten silnik był spoko nie to co nowość 2.0TFSI po nich. Olej zostaw ORI. Będą przeróbki wtedy można myśleć o gęstszym moja opinia.

Pomieeeszałeś smile.gif GTI V to jest TFSI czyli rozwinięcie 1.8T na pasku rozrządu. Od VI masz TSI na łańcuchu który żłopie olej jak zły i jeszcze troche.

Strasznie mało wyszło przy k04 i modach. Wiem że na hybrydzie K03 przebijasz 300km... FTWL twierdzi że na ich hybrydzie z 330km zrobie. Przy K04 wtryskach IC wydechu i Pompie musi być 350-360km. Jak bym miał mieć 300km przy k04 to bym zrobił stage 2 na 280km i nie płacił tyle kasy za turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Tue, 18 Sep 2018 - 10:12
Post #45


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





A ten gostek mnie cisnie o to wszystko do zrobienia co napisalem powyzej, argumentujac ze daje gwarancje, ze czasem ludzie nie maja pojecia itp.
W kazdym razie bede sie z nim zdzwanial jakos po poludniu, to Wam dam znac co i jak.

Tak, TSI - lancuch.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 18 Sep 2018 - 10:14
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Jacek_GTI_MKV @ Tue, 18 Sep 2018 - 10:12) *
A ten gostek mnie cisnie o to wszystko do zrobienia co napisalem powyzej, argumentujac ze daje gwarancje, ze czasem ludzie nie maja pojecia itp.
W kazdym razie bede sie z nim zdzwanial jakos po poludniu, to Wam dam znac co i jak.

Tak, TSI - lancuch.

Nie może być TSI bo Golf V GTI nie wyjeżdżał z tym motorem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Tue, 18 Sep 2018 - 10:33
Post #47


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





Czyszczenie nagaru chemicznie to nabijanie klienta na koszta. Nie da sie tego w ten sposob zrobic.
Trzeba zwalic kolektor i czyscic mechanicznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Tue, 18 Sep 2018 - 10:54
Post #48


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





CYTAT(MisioLBN @ Tue, 18 Sep 2018 - 10:14) *
Nie może być TSI bo Golf V GTI nie wyjeżdżał z tym motorem.


Moze zle powiedzialem, czesc jest na lancuchu (chyba od wewnatrz silnika) a czesc jest pasek


Aaa sorki, fakt, Fka musi pozostac w oznaczeniu.
Zmylilo mnie co powiedzial MisioLBN + ten lancuszek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 18 Sep 2018 - 11:46
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





TFSI ma wałki łączone łańcuchem ale rozrząd na ma pasku. 1.8T też miało wałki łączone łańcuchem a nikomu nie przyszło do głowy mówić że ma rozrząd na łańcuchu smile.gif TSI w VI GTI ma rozrząd na łańcuchu. A potem VW pomieszał i poplątał i nie wiadomo który TSI ma łańcuch a który pasek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Tue, 18 Sep 2018 - 15:50
Post #50


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





To by sie zgadzalo teraz MisioLBN smile.gif
Juz wiadomo o co chodzilo wczesniej z tymi EGR DPF... Facet, nie wiedziec czemu, mial na mysli ciagle silnik diesela.
Sprawa wyjasniona. Tak, zednych klap nie trzeba roszac, nie ma EGR itd.
Za mape powiedzial mi 720zl, wiec chyba nie jest zle.
Natomiast co do usuniecia katalizatora, w jego mniemaniu, po jego usunieciu turbiny wysiadaja duzo szybciej niz z katem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 18 Sep 2018 - 15:57
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





a kolektor wyczyszczony ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Tue, 18 Sep 2018 - 17:00
Post #52


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





820 to ja bym za sam program bez babrania krzykał laugh.gif

MisioLBN -> To pomieszałem ale sterownik dobry rolleyes.gif . Było więcej (ok 340) tyle że się silnik rozpadł i na kolejnym było okolice 300KM zrobione dla bezpieczeństwa. Poprzedni blok był nie dotykany. Z nie jednego K03 wyciskałem soki do puki nie padnie... odpukać... chodzi o to żeby chodziło lata nawet jak upala ktoś.

Poprawiałem soft ostatnio w ST+turbo hybryda+ wtrysk RS robione w FSV per... większej rzeźni nie widziałem w sofcie... overboosty non stop, dolany niesamowicie, zapłon strasznie wyprzedzony że nie dało się jeździć tak buczało auto. Auto taaaak miało pierdyknięcie.... szczęście że właściciel nie szalał bo by się rozpadł... też seryjny blok. Można wyciskać moce ale z głową na karku,a nie odwalać sztuki tak jak część facebookowych firemek heh... od taki off..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Tue, 18 Sep 2018 - 17:21
Post #53


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





CYTAT(MisioLBN @ Tue, 18 Sep 2018 - 15:57) *
a kolektor wyczyszczony ?


Jeszcze nie, a dla jasnosci, czy to chodzi konkretnie o to?:
https://www.youtube.com/watch?v=d6jkEyncdCA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 18 Sep 2018 - 19:14
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nie ma ktoś gotowca do 2.0 tfsi bezpiecznego ? Bo ja widze gejowe doładowanie 0,8b na serii to mi smutno a programu nie zrobie dopoki nie wleci k04 icek i wydech. Czy jak wrzuce wtryski z s3 to bez strojenia to jeździ czy lipa ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Tue, 18 Sep 2018 - 23:27
Post #55


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Bedzie do puki nie wywali lambda regulation limit excedeed wtedy chyba juz nie uzywa sondy i bedzie zalewać. Korekta pewnie na poziomie -21%.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Wed, 19 Sep 2018 - 16:56
Post #56


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





Panowie, probowalem dzisiaj podlaczyc VAG, zeby zmienic jedno ustawienie przy zamykaniu auta, i sprawdzic jakies inne rzeczy przed modem ale komputer powiedzial ze jest blad polaczenia. W pracy mam mechanika z narzedziami, ale nie wiem gdzie szukac problemu? czy powinienem sie podpiac pod gniazdo OBD? Jesli tak to czy kierowac sie za schowek po stronie pasazera, czy w w innym kierunku?

Druga sprawa, wczoraj zauwaylem ze przestal mi dzialac zamek od pasazera z tylu. Sprawdzilem przewody miedzy slupkiem a drzwiami (oczywiscie musialem ulamac mocowanie za guma tongue.gif), ale tam wyglada wszystko ok. Podczas zamykania slysze taki podwojny klik w zamku drzwi, ale nie reaguje. Czy rozbierac drzwi i szukac po kablach czy przyczyna bedzie sam zamek?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shindo
post Wed, 19 Sep 2018 - 17:26
Post #57


Rookie
Dołączył: Thu, 08 January 2009





CYTAT(Jacek_GTI_MKV @ Wed, 19 Sep 2018 - 16:56) *
Panowie, probowalem dzisiaj podlaczyc VAG, zeby zmienic jedno ustawienie przy zamykaniu auta, i sprawdzic jakies inne rzeczy przed modem ale komputer powiedzial ze jest blad polaczenia. W pracy mam mechanika z narzedziami, ale nie wiem gdzie szukac problemu? czy powinienem sie podpiac pod gniazdo OBD? Jesli tak to czy kierowac sie za schowek po stronie pasazera, czy w w innym kierunku?

Druga sprawa, wczoraj zauwaylem ze przestal mi dzialac zamek od pasazera z tylu. Sprawdzilem przewody miedzy slupkiem a drzwiami (oczywiscie musialem ulamac mocowanie za guma tongue.gif), ale tam wyglada wszystko ok. Podczas zamykania slysze taki podwojny klik w zamku drzwi, ale nie reaguje. Czy rozbierac drzwi i szukac po kablach czy przyczyna bedzie sam zamek?


A propos #2 pewnie zamki. Lubią padać. Ja już dwa wymieniałem i chyba czeka mnie zaraz wymiana zamka klapy.


--------------------
Subaru Legacy 3.0R '2004
Golf 5 GTI '2006
Seat Leon FR '2013
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 19 Sep 2018 - 17:36
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Zamki padaja jak muchy... ja po zakupie zaraz wymienialem w drzwiach a poprzedni właściciel wymieniał zamek klapy u rzeźników i połamali plastiki...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Wed, 19 Sep 2018 - 17:40
Post #59


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





Spoko, zajrze tam tak czy siak. Jedynie co kojarze to zeby sie dostac do zamka to trzeba zewnetrzna czesc drzwi zdjac? Czy do kabli zewnetrzna? Jakos tak to bylo chyba.

Natomiast jakies pomysly co do polaczenia z z VAGiem? A nie wspomnialem. Poprzez VAG nie moge sie polaczyc, natomiast jesli probuje przez jakas apke ktora mam na telefonie, przez bluetooth idzie bez problemu. Normalnie mi pokazuje wszystkie statusy, temperature, obroty, itp. Ale zeby zajrzec glebiej to sie nie da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 19 Sep 2018 - 18:18
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





moze vag lipny... Musisz zdjac poszycie drzwi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 07:11