Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> E36 [M50B20]+ eaton m65 EasyEcu 3 driftowóz
zeber
post Mon, 06 May 2019 - 22:51
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 03 May 2012
Skąd: Bystrzyca Kłodzka





Witam chciałbym przedstawić swój projekt:
e36 sedan wydmuszka
silnik M50B20 odprężony 0,8 po rewizji i wymianach
sterownik EasyEcu 3+
sonda lsu 4,9 taką wymaga sterownik
wtryski volvo 0280155831
cewki fsi
kompresor eaton m65 na przyłożeniu 1:3 odcinka 6000rpm a kompresor ma wtedy 18000rpm i jeszcze nie wybuchł biggrin.gif
Auto odpala chodzi w miarę fajnie na wolnych obrotach chociaż nie potrafiłem ogarnąć krokowca więc go wywaliłem i uchyliłem przepustnice. Mapa zapłonu z głowy, mapa paliwa przepisana z jakiegoś auta z turbo. Sterownik EE3 ma mapę sondy lambda i nie wiem jak to ogarnąć.
Szukałem w necie mapy paliwa auta z kompresorem żeby na czymś się wzorować ale nie znalazłem.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2b4d51098644e511
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 May 2019 - 22:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
zeber
post Tue, 07 May 2019 - 22:55
Post #2


Rookie
Dołączył: Thu, 03 May 2012
Skąd: Bystrzyca Kłodzka





[ img ] https://www.fotosik.pl/zdjecie/9d8fcedb04ad3da6 [ /img ]

Ktoś mi podpowie czy jak dokładniej napisać mapę ve? Aktualnie jak się zagrzeje to jest spalanie sutkowe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Wed, 08 May 2019 - 07:36
Post #3


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Trzeba wystroić a nie napisać. Masz sondę WBO to w drogę i stroisz. Zapłon robisz na słuch. Tam gdzie pojawia się nadciśnienie to opóźniasz o tyle żeby stuku nie było. Do tego korekty po IAT. Mapa sondy to korekcja po sondzie w pętli zamkniętej. Lambda 1 to stechio, poniżej to bogato,powyżej ubogo. Ustawiasz parametry do jakich wartości ma auto jechać w pętli zamkniętej i brać uwagę korekty po sondzie. Po przekroczenie jednego z zadanych parametrów silnik idzie w open loop i bierze wartości stałe z mapy VE. Jak nie ogarniasz to albo czytaj i ucz się albo oddaj firmie na strojenie. Nikt Ci tutaj nie poda gotowych ustawień bo każde silnik ma inny setup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zeber
post Thu, 09 May 2019 - 21:37
Post #4


Rookie
Dołączył: Thu, 03 May 2012
Skąd: Bystrzyca Kłodzka





Dzięki za odpowiedź, krotko,zwięźle i na temat. Spróbuje znaleźć w internecie jakiś poradnik dla początkujących tunerów a jak nie dam rady to nazbieram siana i zawiozę gruza do firmy która to ogarnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 18:10