Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dziwne zużycie bieżnika (zdjęcia), Toyo T1R w lekkim RWD
soltyk
post Mon, 13 Feb 2017 - 01:59
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Witam

Przyjrzyjcie się tym zdjęciom. Ta opona od nowości jeździła na przedniej osi BMW e30.
U góry jest zewnętrzna strona opony. Druga opona wygląda identycznie. Jak widać po głębokości bieżnika, przebieg jest symboliczny. Za to powierzchnia wygląda podejrzanie. Zewnętrzna strona jest chropowata. Proszę o opinie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 13 Feb 2017 - 01:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Mon, 13 Feb 2017 - 07:57
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





To byly jazdy wyscigowe? Opona sie zszorstkowala, pytanie czy byl ogien? Czy po prostu zle geo ustawione?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 13 Feb 2017 - 09:39
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





predzej jakosc opony
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Mon, 13 Feb 2017 - 10:18
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Nie brałem udziału w żadnych wyścigach. Lekki ogień był, bo nie jestem emerytem, ale też nie większym szaleńcem jak inni.

Geometria jest OK. Zbieżność robiona bezpośrednio przed montażem (bo zmieniłem przekładnie i dałem nowe drążki), a kąty (nie regulowalne) niemal idealne. Wszystkie poprzednie opony, tj. zimowe i 2× letnie ścierało na gładko.

Mam dużą zagwozdkę, bo 1) zaraz wygasa gwarancja na te Toyo, 2) muszę kupić coś na tył, a teraz nie wiem, czy warto brać te T1R.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Mon, 13 Feb 2017 - 10:32
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Przede wszystkim to jest kupa nie opona, mam na mysli t1r. jak nie musisz to jej nie kupuj. on enie trzymaja na suchym, a na mokrym jak na lodzie. jak mozesz rekalmuj, oddaj, wez inne


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 14 Feb 2017 - 13:51
Post #6


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Tak się zużywa każda drogowa opona, która się lekko przegrzeje i dostaje ognia na torze. Miałem to na PS3 , RE002. Nawet PSS się tak mi zużywała przy upalaniu, ale tam to co odpadało z jednej strony, przyklejało się po drugiej stronie rowka.
T1R to kupa, tak jak piszą poprzednicy biggrin.gif.
Aha, moje obecne CSC5 na przodzie też mają takie oznaki zużycia, jak przejechały po suchym i się zgrzały.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 14 Feb 2017 - 22:09
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(Porszak @ Mon, 13 Feb 2017 - 10:32) *
jak mozesz rekalmuj, oddaj, wez inne
Takiej opcji nie ma, bo były ściągane dla mnie na zamówienie. Ten salon w ogóle nie handluje Toyo.

CYTAT(jackkpl @ Tue, 14 Feb 2017 - 13:51) *
Tak się zużywa każda drogowa opona, która się lekko przegrzeje i dostaje ognia na torze.
Tylko że one toru nie widziały, a nawet autostrady! Z letnich zajeździłem w tym aucie Barumy, Uniroyale i dużo jeździłem na Daytonach i każda z nich ścierała się na gładko. A może problem leży w mniejszym indeksie nośności obecnych opon? Wcześniej miałem 82 (195/50r15) a te mają 81 (205/45). To tylko 13 kg. Czy naprawdę tak droga opona może być lipą?

Po wnikliwych oględzinach jednej z opon (a nie zdradziłem, że kupione u nich), sędzia sądu najwyższego, przepraszam najlepszy specjalista firmy, orzekł co następuje:
Nie ma sensu reklamować, bo Toyo sprawdzi miękkość gumy na obu połówkach opony, wyjdzie im taka sama i jako przyczynę stwierdzi niesprawne zawieszenie samochodu. Guma bieżnika może być wadliwa na jednej (całej) stronie opony, a u mnie, przyglądając się ,,jodełce'', strzępy są tylko na ,,krawędziach natarcia''.
Gdzie więc leży problem? Otóż ów starszy pan stwierdził, że odpowiada za to specyfika przedniego zawieszenia BMW. Przy skręconych kołach kładą się one na zewnątrz i wyrywają gumę. W Mercedesach jest podobnie, ale najgorzej w BMW. Problem nie występował w innych oponach, bo tak już bywa, że jakaś konkretna opona X nie współpracuje dobrze z zawieszeniem w samochodzie Y i ja akurat tak trafiłem. Mam dać te opony na tył i będzie dobrze. Śmiało mogę kupić następną parę, tylko przekładać przód-tył.

Nie wiem co dalej robić. Muszę dokupić 2 nowe opony, a tylko T1R występują jako 205/45r15. Jeśli kupię inne, to będę miał dwie /45 i dwie /50. Ech, wkopałem się ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Tue, 14 Feb 2017 - 22:24
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





Kilka osób napisało Ci opinię odnosnie T1R. Dla mnie to wyrób opono podobny. Zrobisz jak chcesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Wed, 15 Feb 2017 - 08:05
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Osobiście mam inną opinię - kupiłem kiedyś do Delty nowe T1R i byłem bardzo zadowolony. Świetnie trzymały na suchym i mokrym. Ciche do tego.
Do cywilnej jazdy bardzo dobre.
ALE są wykonane z dość miękkiej gumy i przy bardziej brawurowej jeździe potrafią się mocno zużyć np. brzegi opony. Chyba taka specyfika tej opończy. Trzeba do mieć na względzie.


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Wed, 15 Feb 2017 - 16:52
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





nie wiem co to za cytat. albo mozesz wydawac kase na procesowanie sie albo zjezdzic te opony skoro dla Ciebie nie sa zle. olej to zuzycie i juz. zawsze mozesz tez gdzies wystawic, moze ktos przygarnie bo maja ladny tuningowy bierznik


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Thu, 16 Feb 2017 - 00:09
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





No tak mi powiedział (po pięciominutowym namyśle) ekspert z salonu, gdzie je kupiłem. Mogę zareklamować, ale Toyo zwali na stan zawieszenia.

Dziękuję wszystkim za dyskusję. Wypowiedź Jackpl pomogła mi podjąć decyzję, że nie ma sensu wysyłać ich na reklamację. Równie dobrze Toyo może odpowiedzieć, że upalałem na torze.

Może faktycznie zbyt dawałem w palnik? Tylko że inne opony wytrzymywały mój styl jazdy. A Toyo kupiłem ze względu na:
1) opinie na różnych forach, że to dobra opona dla lubiących sportową jazdę,
2) pozwoliły mi przejść na 205 bez zwiększania średnicy koła, a nawet zmniejszyły ją (195/50 -> 205/45).
Bieżnik akurat to udręka, strasznie łapie kamienie, wszelkie rozmiary.

Nie będę wystawiać ich za pół ceny, bo ,,wiem co mam'' (tj. nie są z auta po wypadku, nie jeździłem na złym ciśnieniu itd.).
Więc temat tych dwóch opon, które mam, jest zamknięty. Muszę jeszcze podjąć decyzję, co kupić na przód. Trzy opcje i każda zła.

1) Identyczne T1R 205/45. Ale jeśli tylna oś też będzie darła brzeg, to pozostanie przekładanie ich na felgach prawa<->lewa - koszty i czas.
2) Inne opony, czyli 205/50. A więc na własne życzenie mam koła o różnej średnicy. Nonsens.
3) Starmaxx Ultrasport. Obecnie jedyna alternatywa w rozmiarze 205/45r15. Made in Turkey, czyli nie, dziękuję.

ps. Ogólnie niewielu producentów robi opony 205 na 15" felgę. Pomijając Pirelli i Bridgestone (zaporowe ceny), mamy Continentala, Fuldę, Toyo, Uniroyal i to tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kat23
post Thu, 16 Feb 2017 - 08:12
Post #12


User
Dołączył: Fri, 16 May 2014
Skąd: Rydułtowy





Też mam toyo tylko nie wiem dokładnie jaki model a rozmiar 195/45/17 i z jedną to samo się dzieje lecz tylko po dłuższej jezdzie autostradowej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 16 Feb 2017 - 09:10
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





w ramach walki za mala kase mozesz sprobowac zrobic sobie papierek z szarpakow z dobrym wyniekiem(jak amsz sportowy zawias to mozez byc ciezko uzyskac dobra sprawnosc na papierze:D ) i reklamowac z tym papierkiem. "zawieszenie mam ok" i czekam na Wasza odp.

niefortunny rozmiar sobie wybrales. masz opcje zostawic to na przodzie, na tyl kupic 205/50. przod zjedziesz szybciej niz tyl, a i jesli tyl bedzie ciut wyzej to lepiej niz na odwrót


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 16 Feb 2017 - 09:14
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Moje się normalnie zuzywają smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Thu, 16 Feb 2017 - 10:21
Post #15


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(GrzesiekK. @ Thu, 16 Feb 2017 - 09:14) *
Moje się normalnie zuzywają :)
pożyczałeś samochód Kubicy? Ok, rozumiem

CYTAT(Porszak @ Thu, 16 Feb 2017 - 09:10) *
przod zjedziesz szybciej niz tyl
hehe, na to bym nie liczył

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 16 Feb 2017 - 10:29
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Przy jeździe na czas przód zawsze szybciej schodzi. Ale jak kręcisz się pod biedronką, to inna sprawa smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 16 Feb 2017 - 11:58
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(soltyk @ Thu, 16 Feb 2017 - 10:21) *
pożyczałeś samochód Kubicy? Ok, rozumiem


Zdjęcie miało tylko i wyłącznie Ci pokazać że to nie koniecznie wina opony u Ciebie. Fakt że te opony nie są extra i nie kleją jak należy, ale przyjżyj się na swoją gumę, jasno widać że ząbkuje i podwija ją. W BMW na przodzie masz antyAckermana, odwrotnie niż w przednionapędówkach zewnątrzne koło mocniej zacieśnia promień skrętu niż wewnętrzne. Z tego może wynikać takie a nie inne zachowanie tych opon u Ciebie. Sam w domu mam 3sztuki BMW i do żadnego właśnie przez specyfikę przedniego zawieszenia nie zakładam opon kierunkowych, zawsze lądują asymetryczne.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Thu, 16 Feb 2017 - 13:24
Post #18


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





To był żarcik z Kubicą. Po prostu widać, że twoja opona miała ciężkie życie w porównaniu z moją. Tak jak mówisz, twoja jest zużyta równomiernie.

Pierwsze słyszę o anty-Ackermanie. Zawsze myślałem, że tu jest Ackerman jak w każdym aucie. Czyli oponiarz miał dobry trop, że to przez specyficzną geometrię BMW.
Dobrze, że poruszyłem temat właśnie na tym forum.

Wychodzi na to, żeby kupić T1R i przekładać je przód-tył. Opcja 2, czyli różne profile opon, oznacza konieczność korekty reflektorów przy jakielkolwiek zmianie kół. Ponadto 205/50 na tylnej osi wydłużą mi przełożenie, a tego chcę uniknąć. Może nie umiem oceniać opon, bo dla mnie te Toyo trzymają się dobrze (przynajmniej na suchym, jeszcze nie jechałem na nich w deszcz), za to czuję, jak samochód traci moc na większych kołach z tyłu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 16 Feb 2017 - 14:25
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(soltyk @ Thu, 16 Feb 2017 - 12:24) *
Opcja 2, czyli różne profile opon, oznacza konieczność korekty reflektorów przy jakielkolwiek zmianie kół.

Nie przesadzasz trochę? wink.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 16 Feb 2017 - 16:05
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





no przy 200KM z pewnoscia jest odczuwalna srednica kol, sam tez to widze, ale przy 205/45/15 to chyba jest sporo ponizej serii?
wbij sobie te rozmiary w kalkulator opon i zobacz jaka bedzie roznica w wysokosci auta. potem zmierz jeszcze promien(by porownac srednice podawana przez kalkulator) na aucie i bedziesz mial dosc jasne pojecie


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:27