Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tesla vs Muscle Cars, Stock motor stock bateria ;-)
Nanab
post Thu, 13 Jan 2022 - 14:30
Post #41


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Dla mnie żadnej sensacji, po prostu stara, dobra klastyczna motoryzacja spuszcza łomot tym nowoczesnym głośno pierdzącym wynalazkom. A hejterzy zawsze będą krzyczeć że prąd do kuchenki tylko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 13 Jan 2022 - 14:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Thu, 13 Jan 2022 - 14:32
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Nanab @ Thu, 13 Jan 2022 - 14:30) *
Dla mnie żadnej sensacji, po prostu stara, dobra klastyczna motoryzacja spuszcza łomot tym nowoczesnym głośno pierdzącym wynalazkom. A hejterzy zawsze będą krzyczeć że prąd do kuchenki tylko.

mnie to sztuczne pierdzenie przy zmianach biegów śmieszy niezmiennie laugh.gif obciach jak 150 i ludzie jeszcze za to płacą...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 13 Jan 2022 - 15:04
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Nanab @ Thu, 13 Jan 2022 - 14:30) *
Dla mnie żadnej sensacji, po prostu stara, dobra klastyczna motoryzacja spuszcza łomot tym nowoczesnym głośno pierdzącym wynalazkom. A hejterzy zawsze będą krzyczeć że prąd do kuchenki tylko.

Prąd jako funcar albo miejskie daily: TAK
Jako samochód użytkowy: NIE
Jako ekologia: rolleyes.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kacper 333
post Fri, 28 Oct 2022 - 13:14
Post #44


Rookie
Dołączył: Fri, 28 October 2022





Osobiście zwróciłem uwagę, że nikt nie gada o samochodach elektrycznych. Nie dość że są zdrowe dla środowiska, to jeszcze tak łatwo się je ładuje - praktycznie tak jak zwykły telefon, ale więcej na ten temat możecie znaleźć tu: .....................................................................
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m119
post Fri, 28 Oct 2022 - 14:37
Post #45


User
Dołączył: Sun, 11 October 2020





Man plis. To już nawet nie podpada pod kryptoreklamę, ale robienie z siebie idioty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 28 Oct 2022 - 17:39
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





[quote name='Kacper 333' post='1387874' date='Fri, 28 Oct 2022 - 13:14']Osobiście zwróciłem uwagę, że nikt nie gada o samochodach elektrycznych. Nie dość że są zdrowe dla środowiska, to jeszcze tak łatwo się je ładuje - praktycznie tak jak zwykły telefon, ale więcej na ten temat możecie znaleźć tu: .......................................
można to usunąć? Kaspersky wykrył zagrożenie po wejściu na stronę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 09 May 2023 - 16:26
Post #47


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki







--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 09 May 2023 - 20:51
Post #48


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(piwo @ Tue, 09 May 2023 - 16:26) *

Profilaktycznie nie oglądam, polski YT motoryzacyjny to motobieda, ale wszelkie suvy, zwłaszcza na prąd to jest ciężka patologia.

CYTAT(Rezor @ Thu, 13 Jan 2022 - 15:04) *
Prąd jako funcar albo miejskie daily: TAK
Jako samochód użytkowy: NIE
Jako ekologia: rolleyes.gif


Zanim zrobi się kolejna gównoburza i temat zniknie:
Jako daily: jak najbardziej TAK, jak się przesiadłem z EV do nowego 530d, to myślałem, że coś jest popsute laugh.gif
Jako funcar: co kto lubi, jak coś mocniejszego to przyspieszenie faktycznie jest fajne, ale to jak z pływaniem na skuterze wodnym - fajnie przez 15 min, a potem czar pryska. Jak ktoś lubi zakręty, to jednak ta większa masa będzie się dawać we znaki. Jeżdżę Cuprą Born i na krętych drogach, gdzie zwykłym kompaktem była jakaś tam przyjemność z jazdy, tak EV czuć, że to spaślak i pokonywanie zakrętów to nie jego żywioł.
Ekologia: ekologiczny to jest rower, najlepiej taki po dziadku albo z komunii wink.gif Chociaż mi w ciągu ostatniego tygodnia udało chyba 3 razy naładować samochód w zasadzie 100% z PV, więc jakaś tam szczątkowa ekologia w tym jest laugh.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 09 May 2023 - 21:10
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



za suvy w prądzie powinni do więzienia wsadzać . Bez prądu zresztą też laugh.gif

A nawet więcej szcząrkowej ekologii bo ile razy byłeś już na wymianie oleju i fltra ? Ile razy rzadziej wymieniasz klocki hamulcowe i tarcze ?

Ja to do elektrycznej motoryzacji w wydaniu audi podchodzę sceptycznie zastanawiając się jakie pułapki na portfel użytkownika tu zastawili w wydawało by się tak prostej technologi


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 09 May 2023 - 22:08
Post #50


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(kontrolm @ Tue, 09 May 2023 - 21:10) *
A nawet więcej szcząrkowej ekologii bo ile razy byłeś już na wymianie oleju i fltra ? Ile razy rzadziej wymieniasz klocki hamulcowe i tarcze ?

Elektrykiem zrobiłem dopiero 15 tys. km (od początku roku powiedzmy), więc jeszcze chwilkę pewnie nie będe musiał z tym nic robić laugh.gif U małżonki w Aurisie HSD przy 170tys. km dalej są ori tarcze i klocki (jakieś 60-70% zostało) laugh.gif Nie dziwne, że taksiarze kochają hybrydowe toyoty. Jak elektryczne vw zrobią się tańsze, a lokalne Mirki nauczą się je naprawiać to będzie to samo. Elektryczne VW mają sporo wad, ale akurat niezaprzeczalną zaletą jest ilość miejsca w 2 rzędzie.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 10 May 2023 - 10:12
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



nasze lokalne Mirki juz naprawiają elektryki, zmoeniają ogniwa w bateriach i robią wszystko to czego nie lubią firmy ubezpieczeniowe i producenci aut laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Wed, 10 May 2023 - 21:59
Post #52


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Suv (tylko prawdziwy, nie jakiś kondom w stylu Juke) to rewelacja - kto raz zacznie jeździć nie wróci do zas....nego kombi czy sedana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 10 May 2023 - 22:23
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Type-R @ Wed, 10 May 2023 - 21:59) *
Suv (tylko prawdziwy, nie jakiś kondom w stylu Juke) to rewelacja - kto raz zacznie jeździć nie wróci do zas....nego kombi czy sedana

jeżeli XC90 V9 wpisuje się w ramy "prawdziwego suva" to ja wypadam z obiegu. DO huja się nadaje ten samochód 315KM żeby jechać 210kmh, w zakrętach jakbym Lublinem jechał, co hamowanie to się boję że tarczami oświetlę pół okolicy, i te magiczne 66l/100km nonstop na zegarach. To nie moja bajka. Ta sama zabawa w MLach prezesów itp.
No może Jeep Srt8 mógłby zmienić moje zdanie na ten temat....eeee nie jak sobie wyobrażę co mógłby ten sam silnik w normalnym aucie laugh.gif

100x bardziej wolę niskiego sedana albo zgrabne szybkie kombi tudzież fajowego HH.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Wed, 10 May 2023 - 22:35
Post #54


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Ja Suvem (X5, X3, Q7) robię na drodze wszystko co chcę. Z zapasem i wygodniej niż jakimś zas..nym kombi (poza hałsem). Może zrób zawias w tym Volvo? biggrin.gif

Aha do chuja, na miłość boską
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 10 May 2023 - 22:51
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Type-R @ Wed, 10 May 2023 - 22:35) *
Ja Suvem (X5, X3, Q7) robię na drodze wszystko co chcę. Z zapasem i wygodniej niż jakimś zas..nym kombi (poza hałsem). Może zrób zawias w tym Volvo? biggrin.gif

Aha do chuja, na miłość boską

Nie ma takiej opcji bo praw fizyki nie oszukasz. Wydaje się że to wiele potrafi ale potem szybki sedan wyprowadza z błędu.
Wsponiane Volvo XC90 V8 - 210 kmh. S80 z tym samym silnikiem 250 (a napewno może więcej tylko ma kaganiec) i ponad sekunda szybciej do setki. W zakręcie to niebo a ziemia. Zawieszenie mam dobre twarde fajnie się to nawet jak na taki kiosk trzyma. Jak na taki kiosk...bo finezji w tym nie ma żadnej. Na zakopiance nawet lubię powkurwiać czasem innych...ale jeżdżę tam niskimi autami i wiem ile tak naprawdę można tam pojechać. Jak weżmiesz teśiową na barana to też przyczepności nie zgubisz.
Wygoda w SUVIE ? Ciasnym niewygodnym czy to będzie XC90 czy też X5 albo X6 którymi jeździłem ? Dla kierowcy jeszcze ok ale drugi trzeci rząd to już tylko ciasno ciasno ciaaaasno, kolana pod zębami. Wsiadasz do pierwszego z brzegu VANa albo nawet superba i innych fajnych luksusowych kombi i jest przepaść w ilości miejsca.
Nie musisz mnie przekonywać - wiem jestem w tej mniejszości które nie uległy magii SUVa, na każdym kroku spotykam ludzi zauroczonych moim autem laugh.gif patrząc na nich ze zdziwieniem.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 11 May 2023 - 00:11
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Krzysiu, piona! sa "suvy" w ktorych mniej miejsca niz w miniaku tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 11 May 2023 - 00:18
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





+1
Kiedyś średnio lubiłem kombi ale z czasem/wiekiem stało się złem koniecznym. Teraz boli jak widzę ile fajnych wozów mogłoby mieć dodatkowe punkty w wagonie ale suvy całkiem uwaliły rynek. Do tego większość suvów ma w środku miejsca tyle co w poczciwym peugeocie 306.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 11 May 2023 - 07:55
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(flapjck1 @ Thu, 11 May 2023 - 00:11) *
Krzysiu, piona! sa "suvy" w ktorych mniej miejsca niz w miniaku tongue.gif



--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 11 May 2023 - 11:28
Post #59


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Type-R @ Wed, 10 May 2023 - 22:35) *
Ja Suvem (X5, X3, Q7) robię na drodze wszystko co chcę. Z zapasem i wygodniej niż jakimś zas..nym kombi (poza hałsem). Może zrób zawias w tym Volvo? biggrin.gif

Aha do chuja, na miłość boską

Taki argument z tyłka trochę. Ja jak jeżdzę busem, to innych poganiam w winklach, spod świateł hybrydowym aurisem ruszam sprawniej niż 98% kierowców, ale nie twierdzę, że te samochody górują nad wszystkim innym. Dobry kierowca jest szybszy od większości użytkowników drogi niezależnie czym jedzie. Suv może ma jakieś zalety (dla mnie niewiele, ale każdy inaczej patrzy), ale niewątpliwie pod względem aerodynamiki, masy to lekko patologiczne rozwiązanie.
Może wygodnym kombi/sedanem nie jeździłeś tongue.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 11 May 2023 - 11:42
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ale po cholerę kogoś na siłę przekonywać do takiego a nie innego samochodu? Ktoś mi to wytlumaczy? Jeden woli suva i tam świetnie się czuje drugi kombi czy vana i niech tak zostanie. Dlatego mamy (jeszcze) wybór i każdy dopasowuje go do siebie. Zupełnie nie rozumiem tej dyskusji...

Mi osobiście wygodniej jeździ się w suvie ale nie każdym. W mieście cenię sobie to że nie muszę uważać na krawężniki które w Polsce są absurdalnie wysokie.Mam też poczucie większego bezpieczeństwa biernego ale to może być złudne.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:23