Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tesla vs Muscle Cars, Stock motor stock bateria ;-)
kontrolm
post Thu, 03 Jun 2021 - 19:11
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Wystarczyło zrzucić trochę masy i....efekt dla pozostałych piorunujący laugh.gif
Oj nie mogę się doczekać aż ludzie zaczną modzić te tesle przeciążać silniki dokładać baterii laugh.gif

Gutted Tesla TROLLS V8 Muscle Cars!


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 03 Jun 2021 - 19:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rezor
post Thu, 03 Jun 2021 - 19:14
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Też nie mogę się doczekać biggrin.gif eksplozja takiego magazynu energii to coś pięknego biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 03 Jun 2021 - 19:20
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Rezor @ Thu, 03 Jun 2021 - 19:14) *
Też nie mogę się doczekać biggrin.gif eksplozja takiego magazynu energii to coś pięknego biggrin.gif

benzyna też się pięknie pali, calibra się o tym przekonała....i miliony innych aut które spłoneły nie będąc wcale elektrykami...i nikt się nawet nimi nie ścigał.
Do tego rozbiegane diesle karmiące się swoim własnym olejem silnikowym...no poezja bezpieczeństwa


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 03 Jun 2021 - 19:44
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Próbowałeś kiedyś gasić magazyn lipo albo lifepo4? W porównaniu z benzyną to jak petarda vs granat. Oba robią bum biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 03 Jun 2021 - 21:12
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





to już dość stare video pokazujące możliwości seryjnego odelżonego auta na slicku biggrin.gif

Mimo wszystko szanuje typa za to co zrobił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Fri, 04 Jun 2021 - 11:49
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Podoba Mi sie jak zawsze jak przychodzi nowa technologia to ludzie musza ja krytykowac do bolu. Kiedys przed samochodem szedł gosc z czerwona flaga. Zaczynamy isc w tym kierunku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 04 Jun 2021 - 18:50
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Gusiew @ Fri, 04 Jun 2021 - 11:49) *
Podoba Mi sie jak zawsze jak przychodzi nowa technologia to ludzie musza ja krytykowac do bolu. Kiedys przed samochodem szedł gosc z czerwona flaga. Zaczynamy isc w tym kierunku.

Ja nie krytykuje tylko odnoszę się do tego co pisał kontrolm. Modyfikacje w takim wozie to duża przepaść względem chipa w pasku biggrin.gif już same moduły w falowniku potrafią ładnie huknąć biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 04 Jun 2021 - 21:18
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Rezor @ Fri, 04 Jun 2021 - 18:50) *
Ja nie krytykuje tylko odnoszę się do tego co pisał kontrolm. Modyfikacje w takim wozie to duża przepaść względem chipa w pasku biggrin.gif już same moduły w falowniku potrafią ładnie huknąć biggrin.gif

napewno mają margines bezpieczeństwa jak wszystko no i z elektroniką zabawa jak z podkręcaniem procków - czym bardziej wychłodzisz elektronikę tym więcej przyjmie laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 04 Jun 2021 - 21:50
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Nie temperatura a przyrost smile.gif złap pręt i 2cm dalej zrób spaw, zobacz ile czasu minie zanim cie poparzy biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 04 Jun 2021 - 21:55
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Rezor @ Fri, 04 Jun 2021 - 21:50) *
Nie temperatura a przyrost smile.gif złap pręt i 2cm dalej zrób spaw, zobacz ile czasu minie zanim cie poparzy biggrin.gif

Czyli jak dobrze schłodzisz to będzie więcej czasu potrzebować żeby się nagrzać czyż nie ?
I są już technologie bardzo efektywnego chłodzenia takich modułów wręcz struktur juz nie mówiąc o tym ze można je multiplikować.
I to się będzie dziać.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 04 Jun 2021 - 22:05
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Czytałeś o tym w broszurach czy masz doświadczenie? biggrin.gif chłodzenie to jedno, jak już jest źle to nic nie pomoże. Spawać elektrodą jakoś możesz nawet pod wodą smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 04 Jun 2021 - 22:18
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Rezor @ Fri, 04 Jun 2021 - 22:05) *
Czytałeś o tym w broszurach czy masz doświadczenie? biggrin.gif chłodzenie to jedno, jak już jest źle to nic nie pomoże. Spawać elektrodą jakoś możesz nawet pod wodą smile.gif

może nie takie moce ale robiłem już moduły mocy zgłębiając tajniki równoległych połączeń MOSFET i IGBT. Sporo też podkręcałem PC swojego czasu łącznie z solidnym chłodzeniem wszystkiego co trzeba było wychłodzić. Więc sądzę że Ci którzy mają takie zabawy w małym palcu będą wiedzieli jak takie układy wyżyłować i ugradeować.
Wiesz - jeszcze niedawno nawet się ludziom nie śniło ze w samochodzie elektryczym w małej objętości modułów będą płynąć moce nawet 1000kW. Tyle to do niedawna miały lokomotywy laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 04 Jun 2021 - 22:25
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Z bateriami za kilka/kilkanaście lat będzie jak do tej pory z silnikami - te co w serii są przemyślane (JZy i podobne) będą niemiłosiernie chłostane na większych mocach po zrobieniu elektroniki i małych upgrejdach. A inne już w serii ciężko wychłodzić, bo mają słabo przemyślaną konstrukcję i nic z tym nie zrobisz, kilku niestety przekona się rozpieprzając baterie smile.gif Podobnie z falownikami - niektóre mają mega soft w serii, inne raczej prosty, mały soft może polepszyć osiągi lub zasięg.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 04 Jun 2021 - 22:40
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Cały bajer polega na tym, że to wszystko jest robione z naprawdę małym marginesem bezpieczeństwa w technologii która zapiernicza tak, że nie ma czasu na długotrwałe testy. Wiem z własnego doświadczenia ile pracy wymaga wysterowanie silnika pmsm, wiem co może się stać z modułami sic czy przestarzałymi już igbt. Jak widzę jak ktoś porównuję to do kompa widzę ile kontentu wpadnie na sadistic.pl biggrin.gif w gniazdku też jest prąd, niejednego pierdyknął i żyje to co w takim elektryku może być niebezpieczne?


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 05 Jun 2021 - 07:49
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



z pewnością temat bezpieczeństwa będzie tu bardzo ważny. Przy takich mocach łuk elektryczny potrafi zamienić kierowcę w popiół w ułamku sekundy.
Często bywam na stacjach energetycznych w dużych zakładach i historie które ludzie stamtąd opowiadają mrożą krew w żyłach.
Niemniej - temat jest rozwojowy.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 02 Jul 2021 - 08:17
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Jest, do momentu aż nie zapali się bateria. Strażak mówił jak fajnie się to gasi. Najlepiej zakopać i wrócić za dwa tygodnie...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 02 Jul 2021 - 08:24
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(siewcu @ Fri, 02 Jul 2021 - 08:17) *
Jest, do momentu aż nie zapali się bateria. Strażak mówił jak fajnie się to gasi. Najlepiej zakopać i wrócić za dwa tygodnie...

a widziałeś wrak zwykłego petrola lub diesla po spaleniu ? Zanim straż przyjedzie to stopią się nawet felgi - nie ma czego zbierać a gaśnicę z auta można sobie w buty włożyć.
Siedziałeś kiedyś w zwykłym aucie w którym zapaliła się instalacja elektryczna ? Bo ja tak - masz parę sekund na wyjście bo inaczej tam zostaniesz.

Gasiłem kiedyś z innymi kierowcami auto na gierkówce które wbiło się w tył tira i zapłonęło z kierowcą w środku. Poszło z 20 gaśnic które nic nie dawały dopiero jakiś rusek z taką wielką gaśnicą jakie wiszą w szkołach na ścianie to ugasił.
Nie neguję tego że elektryki to nowy poziom samospaleń niemniej auta płonęły od zawsze i wielu kierowców w nich zginęło.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Fri, 02 Jul 2021 - 12:59
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(Gusiew @ Fri, 04 Jun 2021 - 11:49) *
Podoba Mi sie jak zawsze jak przychodzi nowa technologia to ludzie musza ja krytykowac do bolu. Kiedys przed samochodem szedł gosc z czerwona flaga. Zaczynamy isc w tym kierunku.

Od kiedy to coś nowego? Temat stary jak motoryzacja. Jeżeli pojazd elektryczny pomimo jakichś sukcesów nie mógł się przebić przez ponad 100lat to coś jest na rzeczy. A czy na ten moment pokonaliśmy ograniczenia technologiczne? Tak i nie. Działa ale bezpieczeństwo nie jest na wysokim poziomie a cena owszem. Oczywiście w porównaniu do spalinowych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 02 Jul 2021 - 13:31
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(InnyLogin @ Fri, 02 Jul 2021 - 12:59) *
Od kiedy to coś nowego? Temat stary jak motoryzacja. Jeżeli pojazd elektryczny pomimo jakichś sukcesów nie mógł się przebić przez ponad 100lat to coś jest na rzeczy. A czy na ten moment pokonaliśmy ograniczenia technologiczne? Tak i nie. Działa ale bezpieczeństwo nie jest na wysokim poziomie a cena owszem. Oczywiście w porównaniu do spalinowych.

Naprawdę nie wiesz dlaczego inne alternatywne technologie nie mogły się przebić przez 100 lat ? Petrodolary nic Ci nie mówią ?
Technologia jest dawno rozpykana i co lepsze mogła by być na poziomie naprawdę przyjazdnym dla użytkownika i środowiska (tak chodzi o baterie....albo ich brak) natomiast dopóki ludzie ze sobą konkurują a nie współpracują nic takiego tu nie ujrzysz.
Bezpieczeńswto nie jest na wysokim poziomie bo ? Słychać co chwilę jak się pali elektryk tak jak słychać co chwilę jak się pali benzyna albo diesel ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 02 Jul 2021 - 14:10
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Już pomijając teorie spiskowe: technologia jest naprawdę świeża. O ile sposoby sterowania to wiedza, która ma już dobre kilkadziesiąt lat to od niedawna mamy wystarczająco szybkie procki i uklady FPGA. Kolejny krok to silniki: wciąż popularne są BLDC ale powoli są wypierane przez wszelkie PMSMy. Rozwój silników można zauważyc choćby u producentów pralek biggrin.gif Oprogramowania do symulacji i projektowania silników elektrycznych niemal brak, jak ktoś chce bawić się w prototypy to potrzebuje kasy. Falownik do zabawy "z półki" który uciągnie silnik 40kW to koszt conajmniej 20k USD. Można wydłubać z rozbitej tesli ale to RE więc trzeba mieć ludzi i wiedzę. Można zbudować samemu, o ile elektronika to "pierdoła" to moduły IGBT czy nowinki SiC to spory wydatek x3 wink.gif
Tutaj nic nie jest rozpykane to naprawdę świeżynka, magazyny energii to też temat rzeka: pojemności, prędkości ładowania, balansowanie, utrzymanie, recykling, utylizacja, pozyskiwanie surowców.
Co do bezpieczeńśtwa to efekt skali, który należałoby rozpatrywać również w kontekście nowy vs nowy. Sporo spalinowych się zjarało także z powoduwadliwej instalacji. Skoro koncerny nie potrafią ogarnąć 12V to co złego może się stać przy kilkuset V zarówno DC jak i AC? biggrin.gif
Zaznacze: nie jestem anty EV ale to co mamy obecnie to naprawdę wczesna beta, którą testują konsumenci wink.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 19:56