Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gazowalne auto na długie trasy, Musi cośtam jechać
bamboocha
post Tue, 24 Sep 2019 - 18:31
Post #121


User
Dołączył: Wed, 10 February 2010
Skąd: Wałcz





https://www.youtube.com/watch?v=mZenNizGjUk&t=1s
nie wiem jak wkleić w oknie


--------------------
Chrysler Aspen 5.7HEMI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 24 Sep 2019 - 18:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 24 Sep 2019 - 18:48
Post #122


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Równie dobrze możesz wkleić jak tesla jeździ na lpg. Za moment będzie pokaz umiejętności wywracania kota ogonem, ale rozumni czytelnicy wiedza, że temat dotyczy hondy z wolnossącym silnikiem. Jako miłośnik lpg, który używa go z różnymi przerwami od 20 lat w wielu swoich wozach znam wydaje się dobrze zalety i wady lpg i się poddaje z wywracaczami kota ogonem co za moment napiszą, że gość powinien zdjąć czapki w tym swoim silniku hondy dopręzyć i pokazać mi jak fura MOŻE zapier...ć na lpg smile.gif Mierzyłem wiele fur wolnossących i zawsze przy wtrysku gazu w fazie lotnej notowałem spadek momentu w całym zakresie obrotów mniej więcej o 10%. I teraz jak ktoś jest zajebisty to może się śmiać z moich pomiarów, gazować i opowiadać jak to fura na lpg mu zapierd..a lepiej niż na pb i jacy to frajerzy w garniturach leją pb98 do swoich drogich fur.
A jak ktoś żyje w świecie realnym to liczy się ze spadkiem momentu w całym zakresie obrotów o około 10%. A jak ktoś zna się trochę na budowie silnika i układów zasilania to wie skąd się ten spadek bierze i nawet może sobie to teoretycznie wyliczyć.
A jak ktoś ma fantazje i uważa, że koleś kupuje Hondę Legend, żeby założyć lpg doprężać motor, stroić eksperymentalnie (dostępność sterowników na rynku i doświadczonych stroicieli tego sterownika) i udowodnić hondzie, że wybrali ch&j..e paliwo mimo iż mogą sobie ciągnąć lpg z Rosji i mieć więcej mocy i momentu to zazdroszczę poczucia humoru.
I ta 'oktanowość'. Przyznać się komu lepiej fura jedzie po zatankowaniu pb98. Pokażcie proszę pomiary z RL 95vs98 kto urywa czas po zalaniu 98 w silniku przystosowanym i strojonym fabrycznie pod pb95?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 24 Sep 2019 - 19:32
Post #123


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 24 Sep 2019 - 10:33) *
Gazowanie IV generacji zawsze zabiera 10% mocy i momentu w pełnym zakresie obrotów, fizyki nie oszukasz.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 24 Sep 2019 - 18:48) *
A jak ktoś żyje w świecie realnym to liczy się ze spadkiem momentu w całym zakresie obrotów o około 10%.


to teraz spada moc czy moment? Plączesz się...

Najwyraźniej mój seryjny M52TU28, który miał LPG 4 Gen był zepsuty bo na hamowni miał tyle samo mocy na LPG jak i na PB95...


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zaprzal
post Tue, 24 Sep 2019 - 19:32
Post #124


Super User
Dołączył: Wed, 01 March 2006
Skąd: Białystok





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 24 Sep 2019 - 18:48) *
Równie dobrze możesz wkleić jak tesla jeździ na lpg. Za moment będzie pokaz umiejętności wywracania kota ogonem, ale rozumni czytelnicy wiedza, że temat dotyczy hondy z wolnossącym silnikiem. Jako miłośnik lpg, który używa go z różnymi przerwami od 20 lat w wielu swoich wozach znam wydaje się dobrze zalety i wady lpg i się poddaje z wywracaczami kota ogonem co za moment napiszą, że gość powinien zdjąć czapki w tym swoim silniku hondy dopręzyć i pokazać mi jak fura MOŻE zapier...ć na lpg smile.gif Mierzyłem wiele fur wolnossących i zawsze przy wtrysku gazu w fazie lotnej notowałem spadek momentu w całym zakresie obrotów mniej więcej o 10%. I teraz jak ktoś jest zajebisty to może się śmiać z moich pomiarów, gazować i opowiadać jak to fura na lpg mu zapierd..a lepiej niż na pb i jacy to frajerzy w garniturach leją pb98 do swoich drogich fur.
A jak ktoś żyje w świecie realnym to liczy się ze spadkiem momentu w całym zakresie obrotów o około 10%. A jak ktoś zna się trochę na budowie silnika i układów zasilania to wie skąd się ten spadek bierze i nawet może sobie to teoretycznie wyliczyć.
A jak ktoś ma fantazje i uważa, że koleś kupuje Hondę Legend, żeby założyć lpg doprężać motor, stroić eksperymentalnie (dostępność sterowników na rynku i doświadczonych stroicieli tego sterownika) i udowodnić hondzie, że wybrali ch&j..e paliwo mimo iż mogą sobie ciągnąć lpg z Rosji i mieć więcej mocy i momentu to zazdroszczę poczucia humoru.
I ta 'oktanowość'. Przyznać się komu lepiej fura jedzie po zatankowaniu pb98. Pokażcie proszę pomiary z RL 95vs98 kto urywa czas po zalaniu 98 w silniku przystosowanym i strojonym fabrycznie pod pb95?


Potwierdzam, sprawdzałem kilka seryjnych wolnossących aut z dolozonym lpg na dynomecie, dynoproject i maha i zawsze był spadek w całym zakresie na lpg. Auta były sprawne a instalacja poprawnie wystrojona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 24 Sep 2019 - 19:42
Post #125


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





BIO czytaj wyraźnie. Spada moment w całym zakresie o około 10%.
Jeżeli jesteś na etapie braku rozumienia relacji pomiędzy mocą i momentem to nie jestem w stanie Ci pomóc. Poczytaj trochę o momencie obrotowym i mocy, poczytaj co jest wartością MIERZALNA, co jest wartością LICZONA i w relacji do czego.
Może wówczas rozjaśni Ci się dlaczego MOCNE silniki kręcą się po wysokich obrotach i jestem pewien, że wówczas zrozumiesz to co napisałem, a czego sam jak zwróciłeś uwagę jeszcze (mam nadzieję już niedługo) nie rozumiesz.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Tue, 24 Sep 2019 - 21:20
Post #126


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





w sumie ciekawa sprawa, czemu na hamowni często wychodzi normalna moc mimo tego, że rozprężony gaz zajmuje jednak więcej miejsca w dolocie :>

Ja ogólnie jestem zdania, że przeważnie pomiar jest bez sensu - przecież mierząc pod rzad na róznych paliwach, to nawet ecu nie zdąży korekt zrobić. A na prawdę nie wierze w idealne odwzorowanie lpg przy ecu z bardziej zaawansowanymi strategiami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 24 Sep 2019 - 21:25
Post #127


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jakich korekt kiedy masz dobrze ustawione dawkowanie lpg?
Chłopaki się dobrze czują, że mega lpg stroją niczym namaszczeni w Betanii, a Ty wrzucasz kij w mrowisko.
Tylko biedaki zapomnieli sprawdzić na drodze czy lepiej idzie...


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Tue, 24 Sep 2019 - 21:53
Post #128


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Ależ emocje smile.gif. Jednak wątek PB vs LPG to niezawodny podgrzewacz tematów smile.gif
To, ze moc spadnie no to rzeczywiscie wynika z fizyki. O ile? - nawet nie podejmuję się dyskusji, bo za cienki jestem. Chcialem tylko napisac, ze z mojego dotychczasowego doswiadczenia z furami w gazie wynika, ze roznica Pb vs LPG jest niewyczuwalna dla dupochamowni.
@MadeInPoland tak ma aktywny radar. NightVision to „noktowizor” do kamery cofania? Niestety nie ma i wlasnie ostatnio zastanawialem sie czy mozna jakos podmienic kamerke, bo ta ma raczej marną rozdzielczosc (a moze to wina ekranu?). Przydalby się też obrys auta na wyswietlaczu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Tue, 24 Sep 2019 - 22:14
Post #129


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Dobra doczytalem co to Night Vision laugh.gif
No aż takich bajerów to nie ma niestety. Jedynie skrętne ksenony a nie jakieśtam doświetlanie halogenem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 24 Sep 2019 - 22:24
Post #130


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





OK. Twój aktywny radar działa w korku?
Jeżdżę ostatnio w212 z night vision oraz distroniciem plus, który działa w korku normalnie przez miasto można przejechać nie dotykając pedałów.
W lexusie ls430 nie mam aktywnego tempomatu, chociaż jest w opcji to nie wiem jak działa, ale night vision nie ma.
Trzeba przyznać, że z tych gadżetów to NV, DP oraz ILS (inteligentne światła, sam podnosi przesłony xeononów i jeszcze trochę bajerów) sprawiają mega wrażenie i sprawdzają się w trasie.
Jest pneumatyczny zawias, wentylowane fotele z przodu i zasadniczo taki w212 to niezła opcja na trasy w trochę bardziej świeżym wozie z w/w pomocnymi wg mnie bajerami. Opcja tańsza od fur z wyższej klasy.
Gabaryty ma prawie takie jak ls430. Lex robi lepsze wrażenie ogólne jako bardziej dopracowany wóz, ale te bajery technologiczne robią bardzo dobre wrażenie w w212.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Tue, 24 Sep 2019 - 22:40
Post #131


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Radar chyba od 30km/h do 180km/h jeśli dobrze pamiętam. Honda to jednak auto o generację starsze od W212 więc tych bajerów siłą rzeczy będzie trochę mniej. Z wymienionych w powyższym poście to tylko wentylowane fotele.
A jak jest w W212 z ruszeniem po zatrzymaniu przez aktywny radar? Rusza sam czy musisz nacisnąć na chwile gaz? W ciężarowym Actrosie spotkałem sie z obiema opcjami. Z tym, że sam ruszal tylko do 15sek po zatrzymaniu. Jesli stales dluzej całkowicie wyłączał tempomat.
ILS zajebista sprawa, a co to DP?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 24 Sep 2019 - 22:53
Post #132


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





DP - distronic plus. Jak stanie do zera to chyba faktycznie trzeba nacisnąć gaz, albo to ja nie chcę czekać na spóźnioną reakcję? Wybadam jutro.
ILS fajna sprawa, ale oślepia ludzi trochę nie jest to dopracowane.
DP na autostradzie często łapie ciężarówki z prawego pasa i zwalnia. Można to przerwać naciskając pedał gazu i nie jest to najwygodniejsza opcja.
Lepiej byłoby gdyby dało się to zrobić prawą manetką, ale nie wiem czy jest taka możliwość ustawienia.
NV działa mega i rozpoznaje pieszych.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Tue, 24 Sep 2019 - 23:01
Post #133


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





No więc mam takie semi-DistronicPlus. Tzn. mogę wybrać 3 poziomy odległości jakie ma trzymac od poprzedzającego pojazdu ale dziala tylko w zakresie prędkości 30 - 180. Mi poki co ciezarowek z pasa obok nie lapal - nawet na zwężkach. W Hondzie zwalnianie mozna przerwać tylko gazem. W Actrosie można zostawić tempomat a wyłączyć radar z kierownicy, więc pewnie w osobowych bedzie tak samo.
Ma tez asystenta zmiany pasa ruchu ale znowu od jakiejs tam prędkości - musialbym spojrzeć do instrukcji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 24 Sep 2019 - 23:09
Post #134


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





że zmienia sam pas czy alarmuje o niezamierzonej zmianie? W212 alarmuje o niezamierzonej zmianie drganiem kierownicy, też jest to w sumie jakoś tam przydatne.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Tue, 24 Sep 2019 - 23:12
Post #135


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Informuje o niezamierzonej zmianie - dźwiękiem głośnika z tej strony, z której samochód wyjeżdża z pasa. Przydatne przy pisaniu smsów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 24 Sep 2019 - 23:13
Post #136


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Też mi się przydaje jak czytam książkę. Kiedyś też jeździłem ciężarówkami, ale wówczas jeszcze nie było takiej inwigilacji i można było czytać gazety smile.gif Teraz z byle książką w osobówce to się trzeba czaić. Tutaj też wychodzi zaleta 212 bo ma wysoko linię przednich drzwi smile.gif Fury się robią coraz bardziej autonomiczne wkrótce będziemy czytać gazety na legalu.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Wed, 25 Sep 2019 - 05:01
Post #137


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Książki najlepiej czyta się w aucie ze sportową, 2-ramienną kierą - można sobie ją wygodnie położyć na nabie smile.gif
P.S. Spróbuj audiobooków wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 25 Sep 2019 - 07:03
Post #138


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ponadto tekst za wysokości zegarów więc niejako najbezpieczniej (jakbyś czytał komunikaty na zegarach czy nawigacji - najbliżej szyby przedniej, nie trzeba głowy opuszczać).
Ale metoda nie sprawdza się już w dzisiejszych czasach w obecności typków co najchętniej nagraliby Ci dziurę w d... swoimi smartfonami.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Wed, 25 Sep 2019 - 10:13
Post #139


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Jak ktoś się uprze i jest hackerem to można ebooka na szybie (HUD) wyświetlać. Lepiej nie będzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Wed, 25 Sep 2019 - 12:37
Post #140


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 25 Sep 2019 - 07:03) *
w dzisiejszych czasach w obecności typków co najchętniej nagraliby Ci dziurę w d... swoimi smartfonami.

biggrin.gif

CYTAT(hubi91 @ Wed, 25 Sep 2019 - 10:13) *
Jak ktoś się uprze i jest hackerem to można ebooka na szybie (HUD) wyświetlać. Lepiej nie będzie.

Czyżbyś znalazł nową niszę w tuningu? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 08:35