Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowe coupe 2XXKM
mitsu
post Wed, 06 May 2020 - 17:36
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: podlaskie





Witam wszystkich, po 15 latach przeglądania forum postanowiłem napisać swój pierwszy post. smile.gif
Niedawno trafiłem na youtubie na filmik Coobcia i przypomniały mi się czasy dywagacji czy w Primerze można wymienić jeden amortyzator czy trzeba oba na raz biggrin.gif

Prawo jazdy mam również od 15 lat. Jeździłem do tej pory Yarisem 1.0, Passatem B5 1.6, Fiatem Bravo II 1.4 Tjet, Passatem Variant B8 1.8TSI DSG (wiem, bez rewelacji). Na szczęście obecnie mogę już porwać się na auto typowo dla mnie (Passata przejmuje żona).

Rozglądam się za 3 drzwiowym, 4 miejscowym coupe. Najchętniej 2l turbo benzyna z mocą powyżej 200KM, automat/DSG. Chciałbym by samochód dawał przyjemność z jazdy na co dzień i pozwalał na okazjonalną podróż a drugi koniec Polski bez tygodnia rehabilitacji i wymiany plomb po trasie. Zakładany roczny przebieg do 20k km. Finansowanie: leasing z wysokim wykupem lub wynajem. Rata do 3000 brutto, wpłata własna max. 20%, 36 miesięcy, zakup najchętniej w lipcu czyli stock, ale produkcja też wchodzi w grę.

Na koniec maja planuje umówić się na jazdy próbne. Na chwilę obecną moje opcje to:

Audi A5 45TFSI - świeży model i atrakcyjne finansowanie
Mercedes C300 - intrygująca sylwetka ale już kilka lat ma
BMW 430i -niedostępny konfigurator na stronie - koniec modelu?, ale znalazłem atrakcyjny wynajem
Lexus RC300h - nie jestem przekonany do hybrydy ale też nigdy nie jeździłem takim autem, chciałbym spróbować, leasing na stronie lexusa niekorzystny

Jeżeli ktoś ma rozeznanie w tych modelach albo ma jakieś inne propozycje to chętnie się poradzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 06 May 2020 - 17:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ultraspool
post Wed, 06 May 2020 - 18:38
Post #2


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





W firmie mamy takiego lexusa rc300h, ladnie wyglada, dobrze sie prowadzi ale ta skrzynia to porazka , u mnie ma pseudonim "wyjec". Tak jak inne hybrydy toyoty, wciskasz gaz nastepnie zaczyna wyc i po jakims czasie plynnie przyspiesza. Uczucie "mocy" na gazie bliskie zeru. To samo ma inne auto w firmie- yaris 1,5 hybryda, wycie i slabe przyspieszenie , stary yaris 1.3 byl mega szybszy. Siostra ma chr 1.8 hybryda i to samo , wyje i nie jedzie.

Ja bym tego nie kupil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 06 May 2020 - 18:47
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Giulia Veloce. Tak wiem, nie jest to coupe, ale wygląda świętnie, a do tego bije na głowę sportowym prowadzeniem powyższe modele. Ma dobre osiągi (do setki 5,5 s i 23 s do 200 km/h przy temperaturze powietrza 38 stopni ), jest też jakiś potencjał na przyrosty mocy. Do tego ma przezajebisty napęd 4x4 Q4 z mocno zaangażowaną do pracy tylną osią, jest niebywale lekka w zakręcie, a do tego na co dzień jest wygodna, ma porządny automat ZF (mniej niż 2300 rpm przy 140 km/h) i ma to coś, co zachęca do jazdy. No i wygląda tak, że właściwie te powyższe coupe jakoś specjalnie nie błyszczą na jej tle.

http://dailydriver.pl/test/test-alfa-romeo-giulia-veloce-q4/

PS. Hybryda na trasę? RC to swietne auto, ale w wersji 350 V6 z USA (kumpel ma takie, możesz wpaść do Wawy to może by Ci pokazał). Hybryda to auto do taniego lansu po mieście. Pali mało, ale sposób rozwijania mocy totalnie dyskwalifikuje RC 300h w roli sportowego czy usportowionego auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitsu
post Wed, 06 May 2020 - 20:10
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: podlaskie





ultraspool - z tego co piszesz lex nie wygląda zachęcająco. Pewnie przez skrzynię cvt... Po DSG na pewno się nie przestawię na taką maszynę do szycia. W poprzednim roku miałem na oku rc 200t ale niestety wypadł z oferty.

Honada - alfa mi się podoba. Pewnie byłby to też wygodniejszy samochód w codziennej eksploatacji. Zobaczę po jazdach czy zakocham się w coupe czy rozum dojdzie do głosu. smile.gif Jeżeli chodzi o lexusa to rynek wtórny na razie odpuszczam, a import ze stanów przy tym kursie $ również. Ciekawe jak jeździ 200t. Znalazłem w Szczecinie z przebiegiem 10km z 2018r., niby nowy ale zarejestrowany (dealer robił koszty?). Poza tym pewnie firma leasingowa nie zgodzi się na wysoki wykup przy takiej dacie produkcji.

Dzięki za odzew!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 06 May 2020 - 21:25
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





RC 200t męczyłem trochę dłużej niż przeciętne auto testowe. Zrobiłem nim ponad 1900 km. To jest typowe Gran Turismo. Wygodna pozycja, świetna deska rozdzielcza (czuć, że to auto wyższej klasy), dobre wyciszenie (choć gorsze niż w A5 Sportback) i wygodne zawieszenie. Ale osiągami nie rzuca na kolana. Na racelogicu jest nieźle jak na dużą masę i 245 KM (7,5 s do 100 km/h i ponad 29 s do 200 km/h). Ale subiektywnie osiągi są gorsze. 200-konna Fiesta ST łyknie Cię zarówno do 100 jak do 200 km/h, a Ty będziesz mieć wrażenie, że auto ma jakiegoś mega GPF-a który nie pozwala mu się wkręcać w obroty.
Zawieszenie dobrze sobie radzi z masą auta, ale na każdym zakręcie czuć że to klocek. Nie ma też szpery, więc i o żadnych poślizgach nie marz. To jest po prostu relatywnie szybkie auto do jazdy na trasy, które przede wszystkim świetnie wygląda, jest porządnie wykonane (lepiej niż BMW czy Merc) i daje poczucie bezpieczeństwa. Ale to nie jest auto do latania po zakrętach czy czerpania przyjemnosci z dynamicznej jazdy. Nie będziesz mieć z tego żadnej frajdy.
Ale najlepiej, to wsiądź w te auta jednego dnia. To zobaczysz co mam na myśli.

PS. a Mustanga nie chcesz? To jest bardzo wygodne auto, które na zakrętach, mimo dużej masy, radzi sobie bardzo dobrze (jest też szpera), a które chętnie zabieram w trasy przy każdej sposobności (fotele standardowe bajka, pozycja rewelacyjna, dobre wyciszenie do 180 km/h). Nie wierz w te bajki, że to nie skręca, bo cieżkie itd. bo M5 e39 było jeszcze cięższe a "podobno" tamto się świetnie prowadziło wink.gif V8 jest genialne, ale 2.3 EB wyraźnie lżejszy i zwinniejszy na zakrętach. No i oszczędniejszy (nawet od 2.3 EB z Focusa ST). Ma świetne hamulce i dobre zawieszenie adaptacyjne. Rewelacyjnie brzmi na aktywnym wydechu (w trasie można go ściszyć prawie zupełnie). Ten 10-biegowy automat daje radę, choć ZF lepszy. Dobre jest też wyciszenie. Tylko plastiki są wyraźnie gorsze niż ww autach, ale po lifcie jest odczuwalnie lepiej z nimi (miejscami ). Można by się przyczepić do spasowania blach, ale po tym jak widziałem spasowanie Audi Q8 to bym się tak nie przyglądał Fordowi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Wed, 06 May 2020 - 21:50
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Tak jakbym to ja pisał - Giulia i Mustang smile.gif Nic dodać, nic ująć.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 07 May 2020 - 10:01
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Nie mam doświadczeń z wymienionymi autami poza 430i, użytkuję model bliźniaczy i sobie chwale.
Silnik bez żadnych wad fabrycznych (póki co), dobrze znosi podnoszenie mocy, fajnie się prowadzi i ma świetną skrzynie automatyczna. Spalanie od 5 L podczas emeryckiej jazdy w trasie, 9-10 L autostrada 160 km/h, 11-12 L miasto spokojnie, 15 L miasto bardzo dynamicznie.
Jest to model schodzący, wiec możesz spróbować poszukać egzemplarzy u dealer'ow. Warto szukać aut z pełnym M-Pakietem (wizualny, adaptacyjne zawieszenie i hamulce).
Natomiast moje spostrzeżenia na temat pozostałych aut są następujące.
MB - negatywnie kojarzy mi się z ludźmi typu "new money", auta mocno rzucające się w oczy.
Lexus - ciekawa stylistyka, zajebiście wykonane wnętrze, ale dyskwalifikacja przez beznadziejną skrzynię bezstopniową.
Audi - nie jestem fanem, robiłem podchody kilka razy do tej marki bo maja fajne silniki benzynowe i dobre finansowanie, ale żaden model mnie nigdy nie porwał podczas jazdy testowej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitsu
post Thu, 07 May 2020 - 14:44
Post #8


Rookie
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: podlaskie





Mustang był moim pierwszym wyborem smile.gif Niestety 2.3 EB nie robią w automacie. Nigdy nie jeździłem RWD i trochę się obawiam na pierwszy wybór brać V8 450KM biggrin.gif Jazdę próbną na pewno zrobię. Planuje wycieczkę do stolicy bo tam pewnie da się ogarnąć kilka salonów piątek-sobota.

kinko - dzięki za info. Są 2 modele 430i w dobrej cenie, ale tapicerka tkanina/alcantara. Jaką masz u siebie? Jeżeli chodzi o merca to chyba Popek ma złotego... A o A5 na razie cicho.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 07 May 2020 - 21:35
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





w nowym samochodzie klasy D niestety średnio czuć te 2xx koni.
Można się lekko rozczarować.
Ale to ocenisz po jazdach próbnych

Z niewymienionych wczesniej dodałbym Stingera


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 07 May 2020 - 22:26
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(mitsu @ Thu, 07 May 2020 - 13:44) *
Mustang był moim pierwszym wyborem smile.gif Niestety 2.3 EB nie robią w automacie. Nigdy nie jeździłem RWD i trochę się obawiam na pierwszy wybór brać V8 450KM biggrin.gif Jazdę próbną na pewno zrobię. Planuje wycieczkę do stolicy bo tam pewnie da się ogarnąć kilka salonów piątek-sobota.

kinko - dzięki za info. Są 2 modele 430i w dobrej cenie, ale tapicerka tkanina/alcantara. Jaką masz u siebie? Jeżeli chodzi o merca to chyba Popek ma złotego... A o A5 na razie cicho.


Zawsze alcantara, najlepiej się sprawdza w użytkowaniu i na żywo bardzo fajnie wygląda.
Myślałem dziś trochę nad Twoim dylematem i masz ciężką decyzję do podjęcia.
Moim faworytem jest 430i, ale ja od 10 lat jeżdżę autami tej marki i trudno tu mówić o obiektywności.
Trzeba brać pod uwagę, że wnętrze tego modelu ma już prawie 10 lat i zaraz będzie następca.
Pozostaje według mnie dobrze przejechać się wszystkim co jest w budżecie i wtedy decydować smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 07 May 2020 - 22:44
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Nie ma się co bać mocy, masz kagańce, zrobisz pare treningów i auto jak każde inne, jak masz rozum to Ci nic nie będzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 08 May 2020 - 09:23
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





z takim budżetem można zawalczyć o Alfę Romeo Gulia QV 510KM
np to:
https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gi...html#85bc125ff8



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Fri, 08 May 2020 - 10:06
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Wchodzą w grę używki?
Jeżeli tak, to jest to auto idealnie spełniające założenia:
Q60
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 08 May 2020 - 10:29
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(adamlass @ Fri, 08 May 2020 - 09:06) *
Wchodzą w grę używki?
Jeżeli tak, to jest to auto idealnie spełniające założenia:
Q60


Mocny kandydat, podejrzewam ze cena jeszcze do mocnego zjazdu. Jedyny minus tego auta to słabe multimedia, ale cala reszta, przede wszystkim męski motor na mega plus smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 08 May 2020 - 10:59
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Miałem podobny dylemat na przełomie 2019/20.
Po Lexusie IS300h RC wydawał się naturalnym wyborem, szczególnie, że nalezę do wąskiego grona, któremu CVT nie przeszkadza. Niestety multimedia jak z 2009 już tak, zresztą nie widziałem różnicy w jeździe. RC to nie jest i nigdy nie było auto sportowe, to bardziej IS dwudrzwiowy.
BMW brałem pod uwagę F33 420d LL i nie byłem w stanie skonfigurować go tak, żeby nie mieć wrażenia, że albo bieda i brakuje podstaw albo znacznie przekraczam założony budżet. BMW dobre oferty ma tylko na auta "z placu". Zresztą po 4er czuć już wiek. Zaproponowano mi fajne F22 230i ale jakoś zafiksowałem się na BMW bez dachu i tej opcji nie sprawdziłem, na Twoim miejscu przyjrzałbym się serii 2 230/M240.
A205 C300 było moim numerem jeden, strasznie mi się podoba ten wóz z zewnątrz, w środku było ok póki nie przejechałem się Mercedesem z M BUXem : inny świat.
Summa summarum skończyło się na niby coupe, CLA35 AMG. Audi A5 nie sprawdziłem, ale pod względem ofert najmu wypada nader dobrze.

Infiniti Q60 w najem/lease z wysokim wykupem to obecnie średni pomysł (hint : wartość rezydualna).

Może iść na całość i brać Yarisa GR? ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 09 May 2020 - 13:15
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(mitsu @ Thu, 07 May 2020 - 14:44) *
Nigdy nie jeździłem RWD i trochę się obawiam na pierwszy wybór brać V8 450KM biggrin.gif

Jak jest ślisko włączasz tryb Śliska nawierzchnia, nie jeździsz na semi-slickach i nie używasz gazu zero-jedynkowo. Nie ma się czego bać, paradoksalnie to własnie RWD nauczy Cię pokory i szacunku do jazdy. Pamiętaj, że dzisiejsze auto są jednak pełne elektroniki, która potrafi działać, o ile kierowca ma olej w głowie.

CYTAT(As_ @ Thu, 07 May 2020 - 21:35) *
w nowym samochodzie klasy D niestety średnio czuć te 2xx koni.
Można się lekko rozczarować.
Ale to ocenisz po jazdach próbnych
Z niewymienionych wczesniej dodałbym Stingera

Dokładnie (Veloce ma podobno lekko ponad 300 KM stąd już coś czuć w serii). Stinger pominięty, a kawał dobrej maszyny. Koniecznie do sprawdzenia przed zakupem.

CYTAT(Blaid @ Thu, 07 May 2020 - 22:44) *
Nie ma się co bać mocy, masz kagańce, zrobisz pare treningów i auto jak każde inne, jak masz rozum to Ci nic nie będzie


Dokładnie.

CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 08 May 2020 - 09:23) *
z takim budżetem można zawalczyć o Alfę Romeo Gulia QV 510KM
np to:
https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gi...html#85bc125ff8


Nie wiem czy to szczęście, czy umiejętności kierowców, ale mój mechanik już temat przerabiał z tym modelem 3 krotnie. Silnik to loteria i strasznie drogie części. Jak rozrząd zaczyna chodzić głośno to trzeba się liczyć z ogromnymi cenami za części do niego. W tamtym roku ASO nie podejmowało się w Polsce napraw tego silnika. Wysyłali auto do Włoch.

CYTAT(adamlass @ Fri, 08 May 2020 - 10:06) *
Wchodzą w grę używki?
Jeżeli tak, to jest to auto idealnie spełniające założenia:
Q60


Fajna maszyna, trochę ciężka, ale fun jest.Zdecydowanie lepsze auto niż RC.

CYTAT(ju-by @ Fri, 08 May 2020 - 10:59) *
Infiniti Q60 w najem/lease z wysokim wykupem to obecnie średni pomysł (hint : wartość rezydualna).


I tu może być pies pogrzebany z tym modelem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Sat, 09 May 2020 - 15:29
Post #17


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





Ekhm…. Wybór pomiędzy pięcuset konną Giulią a Infiniti?!! Serio? Auto z charakterem i historią, kontra auto głównego księgowego... Sorki, tak to widzę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitsu
post Sun, 10 May 2020 - 10:11
Post #18


Rookie
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: podlaskie





Widzę, że temat jest skomplikowany nie tylko dla mnie.

Wstępnie używki odpadają ze względu na finansowanie, nie chciałbym zostać za 3 lata z potencjalnie niesprzedawalnym samochodem.

Jeżeli chodzi o sedany/pseudo coupe (CLA, Stinger) to na razie nie biorę tego pod uwagę. Jeżeli coupe odpadnie to czemu nie.

Yaris GR, BMW 230 - myślę, że byłyby świetne jako trzeci samochód w domu, ale na drugi są trochę za małe.

Umawiałem się na jazdę próbną A5, ale w Polsce nie jest dostępne testowe coupe, pozostaje sportback.

Dam znać jak czymś pojeżdżę.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 10 May 2020 - 10:21
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Yaris GR nie da się brać. W ub. poniedzialek chciałem zamówić i jestem podobno 290 na liście. W Polsce na rok 2020 jest 88 sztuk a w godzinę zebrano 290 zamówień.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 10 May 2020 - 12:43
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Sun, 10 May 2020 - 11:21) *
Yaris GR nie da się brać. W ub. poniedzialek chciałem zamówić i jestem podobno 290 na liście. W Polsce na rok 2020 jest 88 sztuk a w godzinę zebrano 290 zamówień.


Wszystko jest zapewne kwestią ceny za slot (hint założenia finansowe autora tematu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:18