Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mocne i ekonomiczne, dające frajdę z jazdy daily , Turbo musi być!
ledziu
post Fri, 27 Mar 2020 - 20:45
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Lincoln e30ix @ Fri, 27 Mar 2020 - 17:41) *
Sam pianę bijesz praktycznie przy każdej możliwości względem pewnych aut i masz 100% pewności - bzdura i to napisze większość użytkowników, szczególnie m57.

A5 wygląda bdb, z 3.0d będzie szybkie, tylko rozrząd trzeba ogarnąć.
335d ma duży potencjał i po samym sofcie jest dzik.



Piane bije... laugh.gif podnieciłeś się tematem ekonomicznego bmw jak nastolatek przy plakacie "lambordżini" biggrin.gif

Spoko nie ma problemu... niech i będzie ekonomiczne dające frajde bmw... laugh.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Mar 2020 - 20:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Fri, 27 Mar 2020 - 21:59
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Tia te fury sa tak tanie w utrzynaniu ze uberowcy masowo wyprzedaja fabie I zamieniaja na 3.0TDI albo 330d


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Fri, 27 Mar 2020 - 22:18
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(ledziu @ Fri, 27 Mar 2020 - 20:45) *
Piane bije... laugh.gif podnieciłeś się tematem ekonomicznego bmw jak nastolatek przy plakacie "lambordżini" biggrin.gif


Mówisz, z życia wzięte wink.gif ale raczej swojego, bo plakatu nie mam i nie mialem na 100%, takie prawdziwe 100% tongue.gif

Nie wiem jakie są pkt odniesienia, ale z mojega te auta z udanymi silnikami 3.0d są ekonomiczne, największy problem to jak zawsze poprzedni właściciel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 27 Mar 2020 - 22:26
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





przy e90 dobrze mieć wolną dychę na wszelki wypadek.
Myślę że dla kogoś kto podkreśla że szuka ekonomicznego samochodu może to być dużo.
Ale to domysły


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 28 Mar 2020 - 08:32
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Lincoln e30ix @ Fri, 27 Mar 2020 - 22:18) *
Mówisz, z życia wzięte wink.gif ale raczej swojego, bo plakatu nie mam i nie mialem na 100%, takie prawdziwe 100% tongue.gif

Nie wiem jakie są pkt odniesienia, ale z mojega te auta z udanymi silnikami 3.0d są ekonomiczne, największy problem to jak zawsze poprzedni właściciel.



Tak się składa że to 100% zasłyszałem podczas zlotu bmw od ortodoksyjnych bmkowców.

A wiesz co dla nich jest największym problemem...? że farmazoniarze pierniczą jak będzie tanio i ekonomicznie a potem jak chcesz kupić serwisowane bmw to musisz mieć oddzielny budżet na jego poszukiwanie bo czekają tysiące kilosów do przejechania.


A Z tym poprzednim właścicielem masz jak najbardziej racje... co napisałem w pierwszym poście.

Do tego zgodzę się silnik 3,0d jest jednym z najlepszych w swojej klasie ale jest masa zagwostek dodatkowych która delikatnie mówiąc nie jest pierwszej jakości.

Tak zapytam z dozą nieśmiałości laugh.gif to ile miałeś tych tanich w serwisie bmw? biggrin.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sat, 28 Mar 2020 - 08:59
Post #26


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Dokładnie.
Zacząłem jeździć BMW seria E91 320d w 2006r, niektórzy na forum n na chleb mowili bleb.
Potem E93 330d, i E60 530d.
Kupowane w salonie kilkumiesieczne.

Przejezdzane 200 - 300 tys km, więc chyba coś wiem o awaryjnosci.
Jak słyszę sebixow, jeżdżę rok, nic nie puka, stan igła, zlotowki nie włożyłem. Poprzedni bez funduszy to kara dla takiego BMW.

Genaralnie do 100 tys awarii brak, tylko przeglady.
W przedziale 100-120 tys pojawiają się luzy w zawieszeniu,laczniki stabilizatora.
W przedziale 140-160 tys drobne wycieki (kolektor), termostaty, amortyzatory
Okolo 200 tys zaczyna się kosztownie koło pasowe, świece i ich sterownik, w zawieszeniu już idziemy w koszty ( tuleje wózka, wahacze)
Okolo 250 tys puszcza olej turbo, konwerter (falowanie obrotów), rozrusznik
I masa innych drobnych usterek elekyrycznych, klema IBS, modul bluetooth, słaby akumulator.

Dla E93 po 330d mam wyliczone koszty.
220 tys km 12 lat
Paliwo 100 tys zl
Pozostale koszty 100 tys zl (serwis opony naprawy ubezpieczenia)

Na plus wnętrze dalej wyglada świeżo, brak trzasków wnętrza,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 28 Mar 2020 - 09:51
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





stosunek 1:1 jeszcze nie jest taki tragiczny.
Tylko że on był dla nowego samochodu.

Jak kupisz coś z przebiegiem 400tys. i trafisz na jakąś kumulację fuckupów to wyjdzie że na naprawy trzeba wydać 5 x tyle co na paliwo



--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 28 Mar 2020 - 09:51
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Rufios wie co mówi, właśnie tak to wygląda, zgadzam się w 100%. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sat, 28 Mar 2020 - 09:59
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(ledziu @ Sat, 28 Mar 2020 - 08:32) *
Tak zapytam z dozą nieśmiałości laugh.gif to ile miałeś tych tanich w serwisie bmw? biggrin.gif


Żadnego. Najwyższy model, albo tuż pod i prawie nigdy nie było źle, mimo właśnie takich negatywnych opinii i niemałego przebiegu, a akurat najbardziej chwalony model (e38) okazał być się najbardziej awaryjny.
Co do fanboyów BMW, to jak przy każdej marce złe źródło informacji, chyba że takich OT przy piwku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sat, 28 Mar 2020 - 10:04
Post #30


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Dlatego używane auta z dużym przebiegiem są tanie.
Albo płacimy za utratę wartosci (nowe auto), albo za naprawy (stare auto).
Do wiadomości zawieszenie jest trwalsze w serii E90 od serii E60.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 28 Mar 2020 - 12:16
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Rufios @ Sat, 28 Mar 2020 - 08:59) *
Dokładnie.
Zacząłem jeździć BMW seria E91 320d w 2006r, niektórzy na forum n na chleb mowili bleb.
Potem E93 330d, i E60 530d.
Kupowane w salonie kilkumiesieczne.

Przejezdzane 200 - 300 tys km, więc chyba coś wiem o awaryjnosci.
Jak słyszę sebixow, jeżdżę rok, nic nie puka, stan igła, zlotowki nie włożyłem. Poprzedni bez funduszy to kara dla takiego BMW.

Genaralnie do 100 tys awarii brak, tylko przeglady.
W przedziale 100-120 tys pojawiają się luzy w zawieszeniu,laczniki stabilizatora.
W przedziale 140-160 tys drobne wycieki (kolektor), termostaty, amortyzatory
Okolo 200 tys zaczyna się kosztownie koło pasowe, świece i ich sterownik, w zawieszeniu już idziemy w koszty ( tuleje wózka, wahacze)
Okolo 250 tys puszcza olej turbo, konwerter (falowanie obrotów), rozrusznik
I masa innych drobnych usterek elekyrycznych, klema IBS, modul bluetooth, słaby akumulator.

Dla E93 po 330d mam wyliczone koszty.
220 tys km 12 lat
Paliwo 100 tys zl
Pozostale koszty 100 tys zl (serwis opony naprawy ubezpieczenia)

Na plus wnętrze dalej wyglada świeżo, brak trzasków wnętrza,



Zgadzam się w100% tylko przesunąłbym trochę przebiegi... i dołożył stałych punktów programu w zależności od wersji...

Więc dlatego znowu kłania się to co pisałem wcześniej ten rodzaj psujactwa wymaga umiłowania do marki bo dla kogoś kto nie potrzebuje doznań z jazdy i chce spokoju jest temat nie do przyjęcia.

CYTAT(Lincoln e30ix @ Sat, 28 Mar 2020 - 09:59) *
Żadnego. Najwyższy model, albo tuż pod i prawie nigdy nie było źle,


Żadnego nie miałeś hmmm to Twoje opinie są miarodajne wink.gif
Co do najwyższych modeli ... w sumie i tak temat nie jest o nich... ale wiedza jest jak zawsze obszerna z podziałem na roczniki ba... nawet na oprogramowanie no ale serce nie sługa... wink.gif












Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 29 Mar 2020 - 11:30
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





No tak, jeśli w lexie 2.2d zmienisz oprogramowanie to może nie uszkodzi się blok i będzie miał deklarowaną przez producenta moc biggrin.gif

Gdybym kierował sie opiniami takich fachowców jak Ty, nigdy bym nie kupił żadnego z tych aut, "bo siem tylko psujo", tymczasem rzeczywistość okazała się inna. W bardziej ekonomicznych wersjach jest lepiej, co potwierdza masa ludzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 29 Mar 2020 - 12:35
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Lincoln e30ix @ Sun, 29 Mar 2020 - 11:30) *
No tak, jeśli w lexie 2.2d zmienisz oprogramowanie to może nie uszkodzi się blok i będzie miał deklarowaną przez producenta moc biggrin.gif

Gdybym kierował sie opiniami takich fachowców jak Ty, nigdy bym nie kupił żadnego z tych aut, "bo siem tylko psujo", tymczasem rzeczywistość okazała się inna. W bardziej ekonomicznych wersjach jest lepiej, co potwierdza masa ludzi.



Ja nie jestem żadnym fachowcem ja tylko zarabiam na tych co w internecie słuchali fachofffców od "ekonomicznych bmw"'... z wiedzą od "chłopaków którzy mówili" wink.gif


Co do lexusa to wybrałeś mowę o opcji śmietnik tylko z tą różnicą że nikt nie twierdzi że jest dobrze "bo chłopaki tak mówią"...


I już dałbym sobie spokój z drążenie ekonomicznego bmw bo w tym temacie narażasz się delikatnie mówiąc na ośmieszanie siebie i marki o ktorej się wypowiadasz.





Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Sun, 29 Mar 2020 - 17:13
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





Tam gdzie zaczyna sie frajda konczy sie ekonomia wiec troche sprzecznosci w temacie

Za 60tys mozna juz szukac S3 8P, zrobisz serwis po zakupie i w pozniejszej eksploatacji nie powinno Cie puscic z torbami

z - to bez gazu i spalanie w zaleznosci od eksploatacji, jak bedziesz chcial poszalec to spslanie 14-15l pb98 nie bedzie niczym nadzwyczajnym


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sun, 29 Mar 2020 - 17:38
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Zamiast S3 8P jakiś czas temu wybrałem A3 8P 3.2 i jeśli samochód nie musi być rozwojowy (jeśli chodzi o moc) to polecam.
Kupiłem przy przebiegu 155kkm, teraz ma 230kkm i cały przebieg zrobiony na LPG. Żadnych nieprzewidzianych kosztów jak na chwilę obecną (odpukać smile.gif )
Moc w miarę wystarczająca do sprawnego poruszania się.
Wydaje mi się, że to najmniejsze prawdopodobieństwo na kosztowny fakap.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Tue, 31 Mar 2020 - 09:27
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Megane 3 RS (ew GT220) jest odpowiedzią na wszystkie pytania.

Szukaj sztuki salon PL lub szwajcar z historią.

W tym budżecie kupisz auto z przebiegiem do 60 tys km. Do 100 tys km robisz tylko eksploatację. Drogie jest sprzęgło z dwumasem. Reszta w normalej cenie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Tue, 31 Mar 2020 - 11:23
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Zgadzam się, że to najlepsza odpowiedź. Można kupić sztukę z małym przebiegiem, lub nieco większym ale doinwestowaną po modach.

A OEM komplet sprzęgła z dwumasem i wysprzęglikiem kosztuje 2500PLN, to drogo? wink.gif

Raczej bym powiedział że nierozsądnie drogie są tylne tarcze i remont zwrotnic, ale do 100kkm bym się tym drugim nie martwił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Tue, 31 Mar 2020 - 11:50
Post #38


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





Jeśli autor rozwazal E92, impreze i A5 to watpie ze zainteresuje go Megane


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 31 Mar 2020 - 11:51
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





RWD/AWD ...



--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wil4mistrz
post Wed, 01 Apr 2020 - 18:05
Post #40


User
Dołączył: Wed, 12 June 2019





Myślałem już nad 3RS, ale przedni napęd jakoś mnie nie przekonuje unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 23:12