Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> BMW M3 E46 Power Stage Bednary, szybkie auto do jazdy po zakrętach na czas
Miko z Łodzi
post Wed, 06 Jul 2016 - 11:41
Post #61


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





EssiRS, Yotomeczek, Kamilen,

Dziękuje bardzo za miłe słowa. Faktem jednak jest, że to konkretne kółko, które wrzuciłem, pomimo, że było najszybsze z całego dnia, wymaga poprawy.
Dobry kierowca, który dobrze zna Tor Poznań z pewnością osiągnie tym autem 1.41.x smile.gif Mam nadzieję, że będzie okazja spróbować się poprawić, ponieważ po analizach widzę pole do optymalizacji czasu smile.gif

Moje doświadczenie na torach wyścigowych w samochodach jest tak naprawdę niewielkie- po pierwsze jeździłem tylko na Torze w Poznaniu, po drugie 2 track day’e i 2 wyścigi w WSMP to nie jest bardzo dużo- z pewnością daje to dobrą znajomość toru, ale wszystkiego się o nim nie wie.

Dziedziną w której spędziłem około 4 lata i o niej wiem trochę więcej jest karting halowy- czyli gokarty amatorskie dostępne dla wszystkich. Jeździłem na zawody po całym świecie startując m.in. w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata, 24 godzinnych wyścigach drużynowych czy indywidualnych długodystansowych (np. 6 godzin za kierownicą gokarta non stop smile.gif ).

O gokartach halowych wiem dość dużo i zasadniczo wszystko co robię od tamtego roku w samochodach opieram na doświadczeniu z kartingu. Jest oczywiście dużo elementów różniących jazdę samochodem po torze a gokartem i baaaardzo dużo elementów innych między gokartami a rajdami samochodowymi, ale pewne podstawy, zasady są podobne.

Mam wrażenie (i nadzieję smile.gif ), że gdy zaczynasz rozumieć nową dla siebie dyscyplinę motorsportu wtedy możesz zacząć czerpać z wcześniejszych doświadczeń- mówię tu głównie o przejściu z wyścigów do rajdów- jednak najpierw trzeba zrozumieć nową dyscyplinę, a to trwa i nie do końca jest łatwe. Jak powiedział jeden mój kolega bardzo dobry kierowca- rajdy i wyścigi mają ze sobą tyle wspólnego co siatkówka i koszykówka- i tu i tu jest piłka- u nas i tu i tu jest kierownica smile.gif

Niejednokrotnie piszę że się szczęśliwie udało, ponieważ w samochodach startuje od 1,5 roku i jest to naprawdę początek- tym bardziej, że przez te 1,5 roku brałem udział w rallysprintach, wyścigach płaskich i rajdach okręgowych- trzy różne odrębne dyscypliny wymagające różnych umiejętności i zrozumienia.

Teraz czuję się kierowcą, który wie dość dużo o kartingu halowym, zrozumiał całkiem nieźle o co chodzi w rallysprintach/superoesach i stawia absolutnie pierwsze kroki w rajdach samochodowych. To właśnie na nich najbardziej mi zależy.

Obiecuję, że gdy osiągnę poziom, który od siebie oczekuję wykażę się trochę większą pewnością siebie, ale na tym etapie pewien jestem tylko, że dużo pracy przede mną smile.gif

Pozdrawiam,
MikoMarczyk

https://www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 06 Jul 2016 - 11:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
EssiRS
post Wed, 06 Jul 2016 - 16:19
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Miko, podpowiedź coś więcej w sprawie kartingu, gdzie/co/jak/u kogo warto rozwijać te zainteresowanie?

Podejście, o którym piszesz wyżej bardzo mi się podoba (skromne podejście do swoich dużych umiejętności), niemniej jednak dla osób niewtajemniczonych, powodowało wrażenie "szczęścia początkującego".


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 06 Jul 2016 - 19:57
Post #63


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(yotomeczek @ Wed, 06 Jul 2016 - 08:40) *
Jak na motosport to zaczął zdaje się dość późno - na gokartach - jako starszy nastolatek... więc bardzo szybko się rozwija.
To jest ten typ że wsiada do byle czego i śmiga od razu bardzo szybko -zupełnie jak RK smile.gif


to samo pomyslałem..
jak widać gokarty dają bardzo dobre podstawy
ale jednak trzeba miec talent !

RWD, FWD teraz pora na AWD !
jakby co moge podstawić mojego grata wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Thu, 07 Jul 2016 - 11:47
Post #64


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





EssiRS,

Jeżeli chodzi o karting halowy to zacząłem dość przypadkowo. Powstał tor w Łodzi koło Portu Łódź i tam zabrał mnie brat. Dość szybko się wkręciłem i dość szybko mi zaczęło całkiem nieźle iść- to zasadniczo naturalne, że jak Ci coś wychodzi to bardziej się tym interesujesz smile.gif

Dodatkowo miałem ogromną pasje do motoryzacji, a że nie miałem prawa jazdy jedyna forma legalnej jazdy to były właśnie gokarty. Zostałem w kartingu amatorskim, ponieważ koszty tego sportu są bardzo małe porównując do innych dziedzin motorsportu. Dzięki temu to właśnie na amatorskich torach gokartowych spotkasz najlepszych kierowców z największym potencjałem na świecie- to moja subiektywna opinia.
Nie widziałem bardzo dobrego kierowcy z kartingu halowego, który by nie odnalazł się (jeżeli chodzi o technikę jazdy) w większym motorsporcie- za to widziałem „topowych” Polskich kierowców rajdowych i wyścigowych, którzy nie potrafili jeździć gokartem smile.gif

Jako przykład powiem Ci tylko, że Max Verstappen wywodzi się z Belgijskiej ekipy, która jeździ w kartingu halowym i wcale nie był najszybszy smile.gif, a jest w tej chwili największym światowym objawieniem w Formule 1.
Jako drugi przykład- Kenny Geldhof- Mistrz Świata w kartingu halowym z 2011 roku w ramach imprezy Red Bull Kart Fight, którą wygrał został zaproszony na testy do oficjalnego symulatora Red Bull Racing. Na Brazylijskim torze Interlagos po 30 minutach jazdy był szybszy od Sebastiana Vettela- 4 krotnego Mistrza Świata F1 smile.gif

Wracając do pytania- czy warto rozwijać się w kartingu halowym ? Moim zdaniem tak. Niewiele osób, które jeździ już autami stać na to- praca i rozwój za kierownicą gokarta są mniej pasjonujące niż jazda mocnym i fajnym autem.
Jeżeli w całej zabawie w Motorsport kręci Cię inwestowanie w siebie i poprawianie siebie jako kierowcy to rekomenduje Ci karting w pełni. Nie można przełożyć 1 do 1, że po kilku treningach gokartem będziesz dużo lepiej jechał autem- natomiast po wykonaniu pracy nad sobą, jeździe na różne tory zawody/treningi wsiadając do auta będziesz na 100% szybszy. Twoja adaptacja do zmiany opon/ustawień/samochodu będzie znacznie szybsza, a wiele tematów odnośnie techniki jazdy zniknie, ponieważ podświadomie będziesz wiedział jak pojechać smile.gif

Dużo daje wybranie się na tor w Twojej okolicy, zapytanie o zawody kiedy się odbywają- wtedy możesz się wybrać i jest od kogo się nauczyć podpatrywać. W różnych miejscach Polski kilka osób prowadzi szkolenia- jeżeli Twój poziom jest podstawowy praktycznie każdy Ci pomoże- jak już jedziesz szybko i szukasz niuansów to należy wybrać osobę która zna ten sport i potrafi przekazać Ci jak szybko jeździć.

Ja od czasu do czasu prowadzę szkolenia indywidualne kartingowe w Łodzi- jeżeli masz ochotę zapraszam. Na początek jednak wybierz się na jeden z torów w Warszawie- np. Racing Center Warsaw czy F1 Karting- jest tego trochę.



Cowboy,

Talent do uprawiania sportu jest ważny na poziomie profesjonalnym, ale jednak moim zdaniem nie najważniejszy. Względnie średnio zdolny zawodnik który będzie pracowity i będzie analizował i rozwijał się przegoni tego utalentowanego kozaka, który ma dobre tempo w serii, ale nie wkłada pracy. Więc myślę, że jak w każdej dziedzinie życia najważniejszy jest talent do ciężkiej pracy smile.gif

Widziałem Twój samochód już jakiś czas temu i kibicuję smile.gif Niełatwy projekt jak każdy który jest jedyny w swoim rodzaju. Przyjeżdżaj nim na Power Stage Bednary albo na TPTD – jest grupa osób która z pewnością podpowie Ci w kwestii ustawienia samochodu i samej techniki jazdy smile.gif Jak będziesz potrzebował coś ode mnie daj znać!

Pozdrawiam,
MikoMarczyk
https://www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Thu, 07 Jul 2016 - 13:20
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Miko a tak z ciekawości, co poszło w poprzednim silniku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Thu, 07 Jul 2016 - 22:27
Post #66


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





To nie jest tak, że dopiero zaczynam, ale ciekawią mnie "szczeble" rozwoju w kartingu.

Czyli jako krótkie podsumowanie, normalnie wynajmujesz karta i dużo jeździsz. Do tego udział w imprezach organizowane na torach halowych. Gdy będą wyniki warto brać udział w coraz większych imprezach. I tyle.
Jak będziesz coś organizował to daj znać. Chętnie poddam się ocenie i wysłucham krytyki. Na TPTD też zamierzam jeszcze przynajmniej raz w tym roku pojechać.
Dotychczas gdy jeździłem kilkakrotnie z instruktorami, to zawsze mówili coś w stylu, że potencjał jest duży tylko samochód do d**y smile.gif

Miko jak przygotowania na Bednary na ten weekend? Jakieś zmiany zaszły?


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Wed, 13 Jul 2016 - 10:47
Post #67


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Dobrus,

nie jestem specjalistą i w pełni się nie orientuję natomiast dostałem informację, że korbowód nie wytrzymał i pękł- podobno rzadko się dzieje coś takiego. Zazwyczaj wybuch silnika wiązany jest np. z panewkami- w przypadku tego silnika panewki były wymienione a po wybuchu wyglądały jak nowe.

EssiRS,

raczej nie szykuje samochodu nigdy pod daną imprezę. Specyfikacja pod mały tor/lotniska a np. Tor Poznań to mogą być trochę inne opony czy kąty zawieszenie jednak w sobotę auto jechało na tych samych ustawieniach co zazwyczaj.

Udało się zająć:

1 miejsce w klasie IV z przewagą 1 minuty 5 sekund nad 2 zawodnikiem
1 miejsce w klasie BMW z przewagą 1 minuty 5 sekund nad 2 zawodnikiem
2 miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 12,5 sekundy do 1 miejsca

Film z zewnątrz:

https://www.youtube.com/watch?v=n99ibC-xV1U

Fajnie się prezentuje to auto smile.gif

Pozdrawiam Miko
www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 13 Jul 2016 - 12:24
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Film nie działa z kominikatem, że "film został usunięty przez użytkownika".


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Wed, 13 Jul 2016 - 13:06
Post #69


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Tutaj poprawny link: https://www.youtube.com/watch?v=XwixOJQZ9VI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Wed, 20 Jul 2016 - 08:22
Post #70


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć,

W ostatni weekend wystartowałem w 2 Rajdzie Doliny Krzemionki- jest to jedyny rajd okręgowy organizowany w województwie łódzkim w ciągu roku.

Udało się zająć:

1 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego
1 miejsce w klasie 2

Cieszy również fakt, że byliśmy konkurencyjni dla kilku Mitsubishi Evo Lancerów na profesjonalnych oponach z klasy gość i 4wd- co prawda jadą na zwężkach 31mm (ok. 250KM) i 34mm (ok. 290KM), ale to w dalszym ciągu nawet przy tych mocach szybkie auta.

Zapraszam do zapoznania się z onboardem: https://www.youtube.com/watch?v=n9JZGmmpoXI

Oraz relacją: https://www.facebook.com/mikomarczykmotorsp...0642593972678:0


Jako, że bardzo staram się rozwijać w kierunku rajdów samochodowych wystawiłem na sprzedaż moje BMW razem z częściami i oponami które do niego posiadam.

Jeżeli ktoś poszukuje bardzo dobrego bezawaryjnego samochodu, który jest w pełni przygotowany do tego, aby wsiąść i wygrywać imprezy takie jak np. superoesy, rallysprinty, trackdaye, bmw challange, power stage bednary czy nawet GSMP to zapraszam do kontaktu bo taki jest moje auto 

W ogłoszeniu dużo informacji- jakby ktoś miał dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu ze mną.

Środki pozyskane ze sprzedaży będą przekazane na kolejny samochód rajdowy.

http://allegro.pl/bmw-m3-e46-rallysprint-s...6353524875.html

Pozdrawiam serdecznie,
MikoMarczyk
+48 602 375 414
www.facebook.com/mikomarczykmotorsport

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Wed, 20 Jul 2016 - 12:44
Post #71


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





Piękna jazda, widać że szybko- pełen spokój, nic się nie dzieje laugh.gif
Zaskoczyło mnie ruszanie z dwójki, ale na krótkim FD jedynka faktycznie może być bezużyteczna.

Przejście z M3 na Type-R osiągowo jest krokiem w tył, rozumiem że szukałeś czegoś dobrego w relacji cena/jakość i konkurencyjność do rajdów.
Brawo i tak trzymaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 20 Jul 2016 - 13:16
Post #72


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





szkodaa ze przechodzisz z asfaltow do scigania w rajdach. rozumiem ze tam wieksza kasa sponsorska od firm polskich, ale w sumie to krok wstecz. warto byloby pomyslec bardziej o jakichs zawodach turystycznych typu picanto cup, scirocco cup itd. a potem wyzsze klasy.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Fri, 22 Jul 2016 - 08:56
Post #73


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

zapraszam do obejrzenia pierwszego onboardu pełnego kółka Toru Łódź i przy okazji chyba nieoficjalnego rekordu toru

https://www.youtube.com/watch?v=0AjOYIk0r18

relacja na www.facebook.com/mikomarczykmotorsport

piwo,

mam nadzieję, że jeżeli się uda to to co robię nie będzie krokiem do tyłu- trzymaj kciuki bo wkładam w to naprawdę całe swoje serce i staram się zrealizować możliwość startów na dobrym poziomie smile.gif

Pozdrawiam Miko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 22 Jul 2016 - 16:14
Post #74


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





http://autosport-lodz.pl/index.php/inne/it...-srubuje-rekord


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Fri, 22 Jul 2016 - 23:50
Post #75


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Gratulacje rekordu, jaki dokładnie czas? tor wygląda ciekawiej niż się spodziewałem smile.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
v72
post Fri, 22 Jul 2016 - 23:53
Post #76


User
Dołączył: Fri, 04 September 2009
Skąd: Pyrlandia





ładnie , ładnie - i całkiem skutecznie .
Natomiast obserwując onborady -cały czas nie mogę się przyzwyczaić do notorycznie skrzyżowanych rąk , rozumiem - że nic z tym nie da się zrobić , taki styl i tyle ..

Powodzenia w rajdach!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Tue, 16 Aug 2016 - 08:24
Post #77


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

w ostatni weekend wybrałem się na Power Stage Bednary gdzie udało się naprawdę nieźle pojechać smile.gif W dobie Fordów Fiesta Proto, które mają parametry na poziomie 430KM/720nm, napęd 4x4 i są lżejsze (ok. 1220 kg)
zająć 1 miejsce w klasyfikacji generalnej BMW M3 cieszy bardziej niż zawsze smile.gif

Wyniki:
1 miejsce w klasyfikacji generalnej (+17 s. strata zawodnika z drugiego miejsca)
1 miejsce w klasie IV (+1 min. 13 s. strata zawodnika z drugiego miejsca)
1 miejsce w klasie BMW (+1 min. 13 s. strata zawodnika z drugiego miejsca)

Krótki filmik z przejazdu wygrodzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=dIzuZ4LT6_s

Pozdrawiam serdecznie,
Miko

www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greenhorn
post Tue, 23 Aug 2016 - 13:41
Post #78


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





Auto jest cały czas na sprzedaż?


--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 24 Aug 2016 - 10:31
Post #79


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





trzeba zmienić nazwe albo założyc nowy watek dotyczący A45 wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Thu, 22 Sep 2016 - 09:38
Post #80


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

Na pożegnanie z tym świetnym autem udało się wpaść na chwilę na Tor Łódź. Wóz skręca nieziemsko i udało się zrobić 57,65 s. Kilka dni wcześniej jeździł Krzysiek Hołowczyc swoją Fiesta do rallycrossu i zrobił ok. 59,5 s. jednak auto nie było ustawione zawieszeniowo. Nie zmienia to faktu, że na prostych 650 koni mechanicznych działało.

Trochę ciężko rozstawać mi się z tym wozem jednak jest to jakiś kolejny krok do przodu i zwiększenie możliwości przyszłorocznych startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Link do onboardu: https://www.youtube.com/watch?v=SsR7CtxpCUs

Kółko nie jest idealne, na dodatek mała kałuża wody w 0:46 nie pomagała. Ale jestem zadowolony smile.gif

Pozdrawiam,
Miko
www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 20:06