Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pojemny i ekonomiczny samochód do jazdy za 20k
Sarna1
post Mon, 17 Jan 2022 - 13:01
Post #41


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





wink.gif Croma, to hit tego wątku. - to może lepiej Lancia Thesis ?


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 17 Jan 2022 - 13:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Mon, 17 Jan 2022 - 14:46
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(ledziu @ Mon, 17 Jan 2022 - 13:59) *
To może zdradź nam tajemnicę ile kosztują wtryski z robotą ile kosztuje zestaw dwunasy ze sprzęgłem
kiedyś, jak kupowałem używki, robiłem sobie tabelki, ile kosztują poszczególne części - klocki, tarcze, alternator, etc. Jakiś obraz był, ale jak się coś psuło, to oczywiście nie było to uwzględnione i cena była zagadką. Nie ma sensu na zapas martwić się, ile coś będzie kosztować. Jak się wysypie, to się naprawi. Grunt, żeby nie kupić zgnilaka, bo raz, że koszty remontu karoserii są olbrzymie, a dwa, że zgniłka nikt nie kupi.

I tak na końcu kupuje się to, co się podoba. A czy będzie tanio, czy drogo, albo awaryjnie - a kogo to obchodzi, ważne, żeby użytkownikowi się autko podobało biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 17 Jan 2022 - 15:07
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Albo sie patrzy na koszty eksploatacji albo nie. Jesli przy małych przebiegach komus litr na 100 km robi róznicę, to zakładam ze koszty eksploatacji będą dla niego ważne. Dlatego cokolwiek 2.4 JTD bedzie drogie, duzo drozsze od czegokolwiek z 2.0 HDI pod maską.
Peugeot 307 ma tanie częsci, 2.0 HDI nie ma dwumasy, silnik i osprzęt dosc tanie.
Ale zgadzam sie z któryms z przedmówców że te 2.0 HDI były bdb 15 lat temu. Teraz maja olbrzymie przebiegi. I są mocno zużyte, bo malo kto to serwisuje porządnie.
Ja wychodzę z założenia że jesli ma byc tanio i solidnie, to tylko jakis starszy wolnossący benzyniak + ewentualnie LPG.
Jedyny stary diesel który nie generuje kosztów i jest tani w utrzymaniu to mercedes w124. Takiego nabyłem i jestem zadowolony, tyle ze to nie jest auto dynamiczne.
Wsród aut powyżej proponowanych to rzeczywiscie 307 albo Bravo brzmią sensownie. Ewentualnie C4, jak komus stylistyka nie przeszkadza. Macie też 407 kombi 2.0 HDi. Tani , trwały, dosc dynamiczny, miejsca pełna, i kabina i bagaznik duże, bardzo wygodny i cichy w trasie. Za 15 tysiecy można dorwać perełkę.
Ja z e46 323i jakies 10 lat temu przesiadłem sie wlasnie na 407 i byłem bardzo zadowolony z tego auta przez długie lata. Nie wiele wolniejszy, a duzo trwalszy tanszy i wygodniejszy. I nie rdzewieje jak e46.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 17 Jan 2022 - 15:09
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 17 Jan 2022 - 14:46) *
I tak na końcu kupuje się to, co się podoba. A czy będzie tanio, czy drogo, albo awaryjnie - a kogo to obchodzi, ważne, żeby użytkownikowi się autko podobało biggrin.gif

Na to mogą sobie pozwolić tylko bogaci ludzie albo nie rozsądni. na co komu ładne auto, jeśli 3 miesiace stoi bo oszczędzam na remont, albo czekam na drogie części albo szukam części za pół ceny może coś sie trafi.
Takie podejscie można miec do 3 czy 4 auta w domu, trzymanego hobbystycznie. Chociaz ja nawet te hobbystyczne wolę mieć bardzo tanie w użytkowaniu i trwałe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 17 Jan 2022 - 15:13
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Frolik @ Mon, 17 Jan 2022 - 16:09) *
Na to mogą sobie pozwolić tylko bogaci ludzie albo nie rozsądni.

no właśnie nie - co z tego, że kupisz sobie auto, które mało się psuje, ale za to za każdym razem, jak tym jedziesz, to się męczysz. Albo jak widzisz to na parkingu, to odwracasz wzrok. Człowiek tylko kombinuje, jak się tego szybko pozbyć, przez co traci czas na szukanie nowej fury i jeszcze musi się użerać z oglądaczami angry.gif

Oczywiście szkopuł w tym, żeby nie kupić zajeżdżonego grzmota, no, ale jak ktoś ma trochę oleju w głowie, to będzie się trzymał z daleka od takich perełek.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 17 Jan 2022 - 15:15
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 17 Jan 2022 - 14:46) *
kiedyś, jak kupowałem używki, robiłem sobie tabelki, ile kosztują poszczególne części - klocki, tarcze, alternator, etc. Jakiś obraz był, ale jak się coś psuło, to oczywiście nie było to uwzględnione i cena była zagadką. Nie ma sensu na zapas martwić się, ile coś będzie kosztować. Jak się wysypie, to się naprawi. Grunt, żeby nie kupić zgnilaka, bo raz, że koszty remontu karoserii są olbrzymie, a dwa, że zgniłka nikt nie kupi.

I tak na końcu kupuje się to, co się podoba. A czy będzie tanio, czy drogo, albo awaryjnie - a kogo to obchodzi, ważne, żeby użytkownikowi się autko podobało biggrin.gif


I to jest siła internetu laugh.gif

Przyłączę się do koncertu pobożnych i jakże tanich życzeń laugh.gif

Była Alfa thesis to ja proponuje z ogródka Maciusia czyli Opel signum 3,0 cdti. Jak coś wszystko można kupić używane i będzie git wink.gif

To jest stan ducha smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_MultiSen_*
post Tue, 18 Jan 2022 - 15:18
Post #47









Oglądałem 307 i jednak wole C4 bardziej mi odpowiada. Bravo również śledzę na aukcjach itd, ale 1.4T w zadbanym stanie nie jest takim łatwym pojazdem do znalezienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 19 Jan 2022 - 07:56
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





I to są konkrety, obczaj jeszcze 407 2.0 HDI cenowo nieźle stoją mysle ze nie są droższe niz Bravo, a oferują więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Wed, 19 Jan 2022 - 15:00
Post #49


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Megane 3, 1,5dci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Wed, 19 Jan 2022 - 15:08
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Niewiem po co się pchać w diesla przy takim sposobie użytkowania o jakim pisał autor tematu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Wed, 19 Jan 2022 - 15:43
Post #51


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Oczywiście. To totalnie nie ma sensu.
Aczkolwiek w wątku prowadzą td i to powyżej 2 litrów smile.gif. To mniejszy będzie trochę rozsądniejszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_MultiSen_*
post Wed, 19 Jan 2022 - 22:51
Post #52









Tylko, że 407 to kawał auta a ja jeżdżę często po wąskich parkingach i ma to chyba prawie 1700kg to trochę dużo. Co do tego czemu również diesli szukam bo jak już będę gdzieś tym autem jechał to raczej w dłuższe trasy ok 100km w jedną stronę. A po miejscu śmigam 1.4 w LPG. Szukam auta na niedzielne wypady i sporadyczne dojazdy do pracy jak mi 1.4 LPG zawiedzie. Też nie chce 3.0l diesla, którym w tydzień spale więcej paliwa niż tym 1.4 bym jeździł miesiąc. Te 2.0hdi wyglądają całkiem ekonomicznie. Już się powoli zastanawiam nad jakimś autem wolnossącym 130/140km i wadze do 1300 aby się jakoś odpychało i nie gniło bo teraz faktycznie za 15 tys to ciężko znaleźć cokolwiek ładnego z turbo. Jedynie 1.8t idzie znaleźć w miarę zadbane i 1.9tdi. Bravo albo C4 hatchback jest rzadkością jedynie te Picasso są częste, ale ono mi się nie podoba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Wed, 19 Jan 2022 - 23:00
Post #53


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





A Volvo V50?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 20 Jan 2022 - 00:03
Post #54


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Jak tak bardzo chcesz diesla to serio popatrz na Megane 3, 1,5dci. To paliwa praktycznie nie pali, a po znajomych wiem że prócz zużywalnych to nawet nie chcę się psuć. Trafia mocno w twoje oczekiwania. Budę możesz sobie wybrać jaką chcesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 20 Jan 2022 - 07:56
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(MultiSen @ Sun, 09 Jan 2022 - 14:57) *
Cześć, przymierzam się z zakupem samochodu na trasy około 10/20km oraz czasami na dłuższe wypady po autostradzie. Robiłbym nim około 4/5 tyś km rocznie, ale mimo wszystko szukam czegoś w LPG. Mój budżet to 20 tyś, szukam czegoś co jest w naprawach i eksploatacji w miarę tanie oraz priorytetem jest również aby blacharka się trzymała i było w 5 drzwiach. Oprócz tego fajnie by było jakby w miarę się odpychało i posiadało chociaż te 200km z hakiem.


Opel Astra H 2.0T, Renault Megane II 2.0t, Seat Leon I 1.8t, Audi A3 1.8t, Audi A4 B6 1.8t, E46 2.8/3.0, Fiat Bravo 1.4T.


Ostatnia Twoja propozycja najlepiej pasuje do potrzeb, tyle że mocy będzie mniej, program trzeba by zapodać na 170.


CYTAT(MultiSen @ Sun, 09 Jan 2022 - 14:57) *
Co o tym wszystkim myślicie i czy warto teraz pakować się w Diesla skoro w wielu miastach nie wolno nawet wjechać dieslem do centrum. Pozdrawiam



Nie warto, przy tych przebiegach to właściwie bez sensu, a koszty napraw mogą Cię mocno zaboleć.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 20 Jan 2022 - 09:31
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(_adams_ @ Thu, 20 Jan 2022 - 08:56) *
Nie warto, przy tych przebiegach to właściwie bez sensu, a koszty napraw mogą Cię mocno zaboleć.

Historia znajomego - kupił sobie Nissana Primerę w benzynie - bo japończyk w wolnossącej benzynie to nie może generować kosztów. Skucha. Jak mu zaczęli grzebać w silniku (zdaje się, że kontrolka ciśnienia zaczęla się palić), to chłop już sobie nie pojeździł. Teraz jest mądrzejszy, bo mówi, że zamiast remontować, to trzeba było to puszczać za pół ceny handlarzom.

Dlatego kupił Citroena Picasso 2,0 HDI w manualu - i zapomniał, co to mechanik biggrin.gif


W benzyniaku też się człowiek może wpakować w kłopoty - a to pęknięta głowica, a to wydmuchana uszczelka, a zjechane pierścienia, panewki. No, awarie mają w czym wybierać. Jak się ma pecha, to i japońca w benzynie się zajedzie biggrin.gif

A, zapomniałbym - kiedyś moja żona miała do miasta Mazdę 2 1,4 w dieslu. Jedyna usterka to jakieś wydmuchane uszczelki pod wtryskami i spaliny szły do środka kabiny. 1500 zeta rozwiązało problem. Poza tym, jazda miejska nie zrobiła kłopotu temu autka - spalanie w trasie jakieś śmieszne typu 4l/100km, w mieście wychodziło 6-7l/100km - tyle, co Yaris w hybrydzie laugh.gif

Nie namawiam, ale paranoiczny strach przed dieslem to chyba wynik nagonki medialnej na te wozy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 20 Jan 2022 - 09:40
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 20 Jan 2022 - 09:31) *
Historia znajomego - kupił sobie Nissana Primerę w benzynie - bo japończyk w wolnossącej benzynie to nie może generować kosztów. Skucha. Jak mu zaczęli grzebać w silniku (zdaje się, że kontrolka ciśnienia zaczęla się palić), to chłop już sobie nie pojeździł. Teraz jest mądrzejszy, bo mówi, że zamiast remontować, to trzeba było to puszczać za pół ceny handlarzom.

Dlatego kupił Citroena Picasso 2,0 HDI w manualu - i zapomniał, co to mechanik biggrin.gif


W benzyniaku też się człowiek może wpakować w kłopoty - a to pęknięta głowica, a to wydmuchana uszczelka, a zjechane pierścienia, panewki. No, awarie mają w czym wybierać. Jak się ma pecha, to i japońca w benzynie się zajedzie biggrin.gif

A, zapomniałbym - kiedyś moja żona miała do miasta Mazdę 2 1,4 w dieslu. Jedyna usterka to jakieś wydmuchane uszczelki pod wtryskami i spaliny szły do środka kabiny. 1500 zeta rozwiązało problem. Poza tym, jazda miejska nie zrobiła kłopotu temu autka - spalanie w trasie jakieś śmieszne typu 4l/100km, w mieście wychodziło 6-7l/100km - tyle, co Yaris w hybrydzie laugh.gif

Nie namawiam, ale paranoiczny strach przed dieslem to chyba wynik nagonki medialnej na te wozy.

Maciuś znakomity przykład jak to nissan się popsuł a cytryna nie zepsuła się. biggrin.gif
Ja Ci mogę dać takich przykładów pincet wink.gif
A z tym yarisem hybrydowym vs mazda to już osiągnąłeś wyżyny motoryzacyjne biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 20 Jan 2022 - 11:41
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Uwierzyłeś marketingowi, że Yaris w hybrydzie pali 3l/100km po mieście? biggrin.gif Nie ma bata, długookresowe spalnie w Yarisie, który jeżdzi tylko po mieście wynosi koło 6-7l/100km. Trochę można je zbić, jak sie pojedzie poza miasto naładować baterie, ale ogólnie szału nie ma. Oczywiście Yaris z CVT + bateria jest bardzo przyjemny w mieście, co nie zmienia faktu, że nie ma to przełożenia na spalanie w porównaniu do małego diesla.

PS. w Yarisie mieliśmy 2 awarie - jeden to monitor multimedialny (coś ponad 3k w ASO) i awaria dodatkowej baterii, przez co samochód po prostu nie odpalał (ani spalinówka, ani elektryk) laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 20 Jan 2022 - 11:50
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 20 Jan 2022 - 11:41) *
Uwierzyłeś marketingowi, że Yaris w hybrydzie pali 3l/100km po mieście? biggrin.gif Nie ma bata, długookresowe spalnie w Yarisie, który jeżdzi tylko po mieście wynosi koło 6-7l/100km. Trochę można je zbić, jak sie pojedzie poza miasto naładować baterie, ale ogólnie szału nie ma. Oczywiście Yaris z CVT + bateria jest bardzo przyjemny w mieście, co nie zmienia faktu, że nie ma to przełożenia na spalanie w porównaniu do małego diesla.

Wczoraj był film o kosmitach biggrin.gif Jak byś doradzał moim znajomym zakup auta musiałbyś zacząć ćwiczyć judo laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_MultiSen_*
post Fri, 21 Jan 2022 - 00:23
Post #60









Volvo v50 to już dość duży samochód ja szukam hatchbacka, właśnie megane 3 1.5 oglądałem, ale do 15k to rzadko coś idzie znaleźć. Japońca w benzynie bym kupił, ale odstrasza mnie ta rdza. Już wolę grzebać przy silniku niż męczyć się z czyszczeniem i konserwowaniem wszystkiego wokół plus wstawianiem progów i nadkoli. Nie wiem czy nie zejdę jednak na jakieś samochody miejskie z w miarę fajnym silnikiem i wyciszeniem bo z tego co widzę teraz na rynku za 15 tys to nie za bardzo idzie znaleźć coś konkretnego. Taka np ibiza 1.9tdi 102km z 2008 roku chyba by w miarę śmigała.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:03