Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Prosiłbym o podpowiedzi w doborze silnika, Budowa Volvo 740 do driftu
redblock
post Wed, 16 Jan 2013 - 10:26
Post #41


Rookie
Dołączył: Tue, 27 September 2011
Skąd: Piaski/Lublin





Sedan napewno jest sztywniejszy, mam teraz 744 a wczesniej miałem 945 i rożnica jest spora. Gdyby go jeszcze wybebeszyć a jest tych szmeli sporo to z tych 1300kg w dowodzie mozna by pewnie ze 150kg zejść a to już nieźle na auto tych gabarytów, do tego jakis lekki kubełek, brak tapicerki i poliwęglan w tylnich szybach.


--------------------
Volvo 744/B234??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 16 Jan 2013 - 10:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Piacho
post Fri, 18 Jan 2013 - 13:12
Post #42


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





I się wymieniłem, dostałem bude w jeszcze lepszej kondycji i przy okazji zarejestrowana i opłaconą ;] chce zrobić z przodu i z tyłu stojak żeby można było budą kręcić w celu łatwiejszego zakonserwowania podwozia ktoś coś poleca? I co polecacie do konserwacji na żywą blachę bo od poniedziałku ruszam z piaskowaniem miejsc tego wymagających ;] najpierw coś do wytrawiania, później na to bitgum?

Posiada ktoś na sprzedaż słupek b230fk z po 95 roku? W rozsądnych pieniądzach ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Fri, 18 Jan 2013 - 22:59
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





A to Volno nie ma potrójnego ocynku, że trzeba je piaskować i zabezpieczać na nowo?
Kumpel lata 745 z 88 roku i jestem w ciężkim szoku jak to wygląda blacharsko, niestety prowadzenie to jak barka rzeczna...


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Sat, 19 Jan 2013 - 18:50
Post #44


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Miałem na myśli tylko miejsca tego wymagające ;] nie jest ich dużo, ale z biegiem lat jakieś kamienie czy inne rzeczy odbiły zabezpieczenie i ocynk a woda zrobiła reszte ;p Posiadam leksusa is 200 na części, czy ktoś wie ile zniesie skrzynia i sprzęgło ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 23 Jan 2013 - 11:22
Post #45


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





A jak się ma tuning silnika z volvo 2,8 bodajże t6 biturbo? Jak znosi większe moce?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Wed, 23 Jan 2013 - 13:46
Post #46


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Przy T6 wzdłużnie, ograniczeniem jest skrzynia M90. Czyli można mieć stabilne 400KM, i jakieś 4 skrzynie na sezon ostrego upalania. Albo zaadaptować skrzynię z BMW/Supry i można z mocą iść dalej. Bez otwierania silnika, na ulicę, to i o 600KM można się pokusić. Ale do ostrego upalania, może być za dużo za dużo. Wiele zależy od tego, na czym będzie strojony.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 23 Jan 2013 - 18:11
Post #47


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Czy mówisz o tym silniku B6284T ? Czy nie lepiej by się sprawdził jako serce w 940? do driftu? I jak z jego awaryjnością? Trwała jednostka? Jeśli wiesz coś więcej o nim to proszę o wykład bo tak myślę że 2,3 to bym mógł szybko zajeździć a 2,8 nie będzie tak wysilony ;] i jak jest z wysterowaniem takiej mocy? około 350-400hp duży problem? Chce założyć jedną turbinę i dolot 6 przepustnic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaczor0711
post Thu, 24 Jan 2013 - 00:29
Post #48


Rookie
Dołączył: Wed, 23 January 2013





Panowie posiadam volvo 740 z silnikiem B 230 F, 8v z 86 roku. 113 km to niewiele, dlatego chcę dołożyć kompresor Eaton 62. Proszę o pomoc w tym temacie,
mianowicie czy doładowanie w granicach 0,5 bara nie wpłynie negatywnie na silnik. Pewnie w moim silniku nie ma natrysku na denko tłoka. Autko służy mi do codziennej
jazdy ale nie ukrywam że kilkanaście koni więcej by się przydało. Proszę doświadczonych kolegów o wypowiedzenie się czy silnik to zniesie bezproblemowo, jeśli tak
to ile koni przybędzie. Dodam że na codzień jeżdże w niskim zakresie obrotów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Thu, 24 Jan 2013 - 07:57
Post #49


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Zniesie bezproblemowo. Wystarczy spojrzeć na skandynawskie projekty,gdzie uturbiają wolnossaki i pakują w nie grube ciśnienia biggrin.gif Także 0,5 bara z kompresora to pikuś.
A tak BTW, nie lepiej Ci zrobić swap na jakies b230ft/fk zamiast pchac się w koszta dokladania kompresora? No chyba ,że masz ochotę i lubisz sobie dodawać roboty i nerwów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Thu, 24 Jan 2013 - 09:08
Post #50


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





CYTAT(Piacho @ Wed, 23 Jan 2013 - 18:11) *
Czy mówisz o tym silniku B6284T ? Czy nie lepiej by się sprawdził jako serce w 940? do driftu? I jak z jego awaryjnością? Trwała jednostka? Jeśli wiesz coś więcej o nim to proszę o wykład bo tak myślę że 2,3 to bym mógł szybko zajeździć a 2,8 nie będzie tak wysilony ;] i jak jest z wysterowaniem takiej mocy? około 350-400hp duży problem? Chce założyć jedną turbinę i dolot 6 przepustnic.


Lepiej raczej nie, większa pojemność, to lepsza sytuacja startowa, ale także znacznie wyższe koszta, czy to uruchomienia, czy też eksploatacji i usuwania awarii. RedBlock, to żeliwny blok, który jest pancerny. A WhiteBlock, to aluminiowy, tulejowany blok. Każde z rozwiązań ma plusy i minusy. Taniej wyjdzie Cię RedBlock do nauki i w ogóle pierwszych kroków, a jak od razu wpakujesz się w ambitny projekt, to może Ci szybko sezon w garażu przelecieć. Oprócz mocy, skup się na zawieszeniu, bo seryjne rozwiązania nie zdają egzaminu przy 250KM.


CYTAT(kaczor0711 @ Thu, 24 Jan 2013 - 00:29) *
Panowie posiadam volvo 740 z silnikiem B 230 F, 8v z 86 roku. 113 km to niewiele, dlatego chcę dołożyć kompresor Eaton 62. Proszę o pomoc w tym temacie,
mianowicie czy doładowanie w granicach 0,5 bara nie wpłynie negatywnie na silnik. Pewnie w moim silniku nie ma natrysku na denko tłoka. Autko służy mi do codziennej
jazdy ale nie ukrywam że kilkanaście koni więcej by się przydało. Proszę doświadczonych kolegów o wypowiedzenie się czy silnik to zniesie bezproblemowo, jeśli tak
to ile koni przybędzie. Dodam że na codzień jeżdże w niskim zakresie obrotów.


Jestem tego samego zdania co Kogutos, łatwiej, szybciej i mniej awaryjnie wyjdzie przełożenie silnika FT lub FK, niż dokładanie kompresora do obecnego. A jeśli używasz auta na co dzień, to lepiej unikać niskobudżetowych, niesprawdzonych rozwiązań. FT/FK, z MBC działa jak diesel, od 1800-2000 jest już boost, i auto jest bardzo elastyczne z dołu.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaczor0711
post Thu, 24 Jan 2013 - 21:24
Post #51


Rookie
Dołączył: Wed, 23 January 2013





CYTAT(kogutos @ Thu, 24 Jan 2013 - 07:57) *
Zniesie bezproblemowo. Wystarczy spojrzeć na skandynawskie projekty,gdzie uturbiają wolnossaki i pakują w nie grube ciśnienia biggrin.gif Także 0,5 bara z kompresora to pikuś.
A tak BTW, nie lepiej Ci zrobić swap na jakies b230ft/fk zamiast pchac się w koszta dokladania kompresora? No chyba ,że masz ochotę i lubisz sobie dodawać roboty i nerwów.

Dzięki serdeczne za podpowiedż.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Thu, 24 Jan 2013 - 23:16
Post #52


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Dr Red Devil napisałeś wcześniej "RedBlock 8V nie nadaje się do jazdy na odcince, szybko zamęczysz silnik w ten sposób. " i już sam nie wiem co mam myśleć. Nie chce nie wiadomo ile koni tylko tak żeby było stabilne z 350 tyle w zupełności wystarczy. Większe koszta nie są problemem gdy do wyboru jest albo dopłacić albo jeździć z myślą rozwali sie czy nie ;p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Fri, 25 Jan 2013 - 08:57
Post #53


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





RedBlock nie jest idealny, ale jest tani w naprawie i wymianie, czyli jest dobry, aby poznać auto i przekonać się, czy buda ze sztywnym mostem będzie się nadawać, czy nie do dalszej rozbudowy. Silnik zawsze zdążysz zmienić, jak będziesz chciał rozwijać się dalej w temacie. RedBlock dużo wybacza, a WhiteBlock jest już bardziej wymagający. Potencjał większy, ale koszta również wyższe.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 29 Jan 2013 - 17:51
Post #54


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Dostałem kolejnego redblocka jednak niestety jest to kolejny w wersji n/a, jednak zdziwił mnie fakt że posiada głowicę 531. Jeden redblock to 116 KM z 86 roku z 745 a drugi to 131 KM z 91 roku z 940 czy z tych dwóch silników da się coś złożyć czy to tylko niepotrzebny złom? Jak to jest z tym składaniem n/a na kanapke?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redblock
post Tue, 29 Jan 2013 - 18:26
Post #55


Rookie
Dołączył: Tue, 27 September 2011
Skąd: Piaski/Lublin





Jedynie głowica 531 z wałkiem z tego silnika 130KM się nadaje, reszta to kg złomu... szukaj dołu od FT/FK.


--------------------
Volvo 744/B234??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Thu, 31 Jan 2013 - 18:04
Post #56


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





W b230f komora spalania jest w tłoku, jest jakiś sens przełożenie głowicy 531 w celu odprężenia i go uturbić? czy sie momentalnie rozpadnie? I tak oddam go na złom bo nikt go nie kupi to chociaż by go pomęczył ;D albo tego 130 km na kanapke złożyć ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 27 Feb 2013 - 17:11
Post #57


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Znalazłem do kupienia kompletny silnik z osprzętem kolektorami turbina i sprzęgłem za 1600 pln, grzech nie kupic ;p bo silnik w pięknym stanie. Jednak jest problem silnik przyjechał z niemiec i nie wiem z jakiego jest samochodu a naklejka na obudowie rozrządu zdrapana, jak mogę odróżnić czy to 2,0 czy 2,3 czy 2,4 czy 2,5 ;p np mogę zrobić zdjęcie tylko czego konkretnie jak one wszystkie takie same ;p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Wed, 27 Feb 2013 - 18:42
Post #58


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





W Red Block'ach jest wytłoczenie na bloku.Tam były tylko 2.0 albo 2.3.Red Block'i to żeliwo White Block to alu,rzędowa piątka od modelu 850 i rzędowa szóstka z modelu 960.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 27 Feb 2013 - 22:59
Post #59


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





To jest white block 5 cylindrowy i teraz jaki to jest konkretnie jak sprawdzić? Są w ogóle jakieś różnice w silnikach czy tylko są zmiany mapy i turbin? Czy konstrukcyjnie sie jakoś różnią? Chce wykorzystać ten silnik i wiedzieć że to coś dobrego a nie g.. i zaraz sie rozleci ;p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Thu, 28 Feb 2013 - 08:49
Post #60


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Silniki z V850 można rozpoznać po obudowie rozrządu, jest kanciasta, i jeśli taka jest, to albo 2.0 albo 2.3. A jeśli ma obudowę rozrządu/głowicy zaokrągloną, to może być każda pojemność, a dodatkowo będzie miała zmienne fazy rozrządu. Skąd ten wybór silnika, dlaczego idziesz w najsłabszą opcję silnikową ze wszystkich dostępnych?


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:11