Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> A4 B7 2.0 TFSI jakie większe turbo
Kuman
post Sat, 02 Aug 2014 - 09:11
Post #1


User
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: Gummersbach / Głogów





Pacjent A4 B7 2.0 TFSI 200KM BWE. Jakie turbo wstawić tam bez większej rzeźby? K04 poprzeczniaka chyba nie podejdzie.

I drugie pytanie. Ile KM/NM wytrzymuje tiptronic w tym modelu ?

Celuję w standardowy mod pod 350KM jak w Cuprze brata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 02 Aug 2014 - 09:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nokia19871
post Sat, 02 Aug 2014 - 11:39
Post #2


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008





CYTAT(Kuman @ Sat, 02 Aug 2014 - 09:11) *
Pacjent A4 B7 2.0 TFSI 200KM BWE. Jakie turbo wstawić tam bez większej rzeźby? K04 poprzeczniaka chyba nie podejdzie.

I drugie pytanie. Ile KM/NM wytrzymuje tiptronic w tym modelu ?

Celuję w standardowy mod pod 350KM jak w Cuprze brata.

Hej. To nie będzie już taki standardowy mod jak w cuprze która w serii ma 240km czy innych 2.0 tfsi z seryjnie zamontowanym k04. Ja u siebie musiałem wymienić dolot cały za turbosprężarką (orurowanie i ic), turbo k04 nie pasuje plug&play, wyjście z turbiny tam gdzie przykręcasz flansze Dp lekko haczyło o łape silnika (da radę skrócić, wywiercić otwór bliżej środka, nagwintować i wkręcić szpilke od Dp), przewody olej wejście wyjście, woda wejście wyjście nie pasują, ale jak pokombinujesz to idzie podgiąć te rurki tak żeby pasowały, wylot ze sprężarki też trzeba przerobić, należy tam dospawać rogala 180stopni plus 90stopni link turbo k04 a4 b7
Wtryski musisz kupić z s3 (lub innych 2.0 tfsi mających standardowo k04), wkład pompy wysokiego ciśnienia np. Autotech czy GTO itp. (ja mam Autotecha), nowy Dp i środkowy tłumik bo seria środek w b7 tfsi to kibel (najlepiej cały wydech, ale końcowe nie są tragiczne więc u siebie je zostawiłem). Ja dodatkowo jeszcze wywaliłem klapy z kolektora ssącego. Świece też przydałyby się jakieś zimniejsze niż seria b7, np NGK PFR7Q. Drugą sonde jeszcze wywaliłem żeby nie mieć kata. Ostatnim krokiem jest zrobienie programu u kogoś kumatego, ja z racji tego że jestem z okolic warszawy to nikogo bardziej kompetentnego niż Witek-Rogal z R-Performance nie znam więc u niego był robiony soft pod te mody, dół polski to wiadomo że GTO ma obcykane te sterowniki. Docelowo mają być 3 programy zmieniane tempomatem, ale z racji tego że podczas strojenia wyszło że pompka niskiego ciśnienia-elektryczna w baku nie podoła na tyle ile było planowane na razie są dwa programy, jeden na 0,6 bara boostu-300km, drugi na 1,1 bara boostu-350km. Przy okazji wyszło że sprzęgło po przebiegu ok 200kkm nie wytrzymuje, będę także zmieniał sprzęgło na mocniejsze. Nie wiem jak to się ma do tiptronica musiałbyś zapytać kogoś kto już testował coś takiego na tiptronicu, ja mam manula.
Przy okazji zapytam się, może ktoś i mi pomoże, moje audi a4 b7 (mody wymienione powyżej) podczas przyspieszania na WOT w zakresie 1000-2000 rpm nie przyspiesza płynnie, jakby muli oraz faluje moc/moment obrotowy dodatkowo gdy przyspieszam na 5 lub 6 biegu tak to w okolicy 1600-1800 rpm turbo wchodzi w surge. Objawy się nasilają im zimniejszy silnik, na ciepłym praktycznie ustają. Zmieniłem na nowe: DV (nie pomogło) dokupiłem głowiczkę GFB DV+ (nie pomogło), nowa przepływka (nie pomogło), nowy PCV i breather pipe (nie pomogło). Na logach nie zauważyłem nic nie normalnego poza tym iż zapłon w momencie mulenia/pływania strasznie się opóźnia- dochodzi nawet do -8 stopni, dopóki nie zamuli jest ok 10 stopni wyprzedzony. Myślałem może o świecach lub cewkach, ale kiedyś jak miałem uszkodzone cewki to szarpał i ecu rejestrowało missfire, teraz nie. Fajnie by było jakby mi ktoś pomógł inaczej będę musiał dalej sam szukać i wymieniać słabe ogniwa tego silnika. Poniżej zamieszczam swoje wykresy. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuman
post Sat, 02 Aug 2014 - 18:53
Post #3


User
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: Gummersbach / Głogów





Samo zrobienie mocy z TFSI mam obcykane, bardziej chodziło mi o sam montaż innego turbo jak seryjne.

Dzięki za odpowiedź.

P.S Motul 300V 0W20 da radę w tym motorze? Zawsze zalewałem 5W30 Power 300V ale ten pierwszy mam "za grosze". Wydaję się być trochę za rzadki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwampir
post Sun, 03 Aug 2014 - 14:26
Post #4


Frequent User
Dołączył: Thu, 30 August 2012





A dlaczego nie pomyślisz o takiej turbinie bez zadnego przerabiania?

http://www.frankenturbo.com/new/F23L.html


Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobertGTI
post Mon, 04 Aug 2014 - 08:14
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 14 August 2010
Skąd: warszawa





Z tymi olejami to nie trafileś nieco, wlej coś około 5w50/60
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qczarq
post Sun, 17 Aug 2014 - 22:02
Post #6


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 March 2012
Skąd: Poznań





Chyba nie ma w PL fury 2.0 tfsi z K04 która przy 1.1 bara doładowania ma 350KM laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Radzę sprawdzić furę na inne hamowni i ustalić ile naprawdę ładuje...


--------------------
Seat Leon Cupra BWJ 440HP 560NM

Ekypa-PN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nokia19871
post Mon, 18 Aug 2014 - 18:13
Post #7


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008





CYTAT(qczarq @ Sun, 17 Aug 2014 - 22:02) *
Chyba nie ma w PL fury 2.0 tfsi z K04 która przy 1.1 bara doładowania ma 350KM laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Radzę sprawdzić furę na inne hamowni i ustalić ile naprawdę ładuje...

Kolego jak jesteś taki mądry to nie problemu. Zapraszam do Warszawy i sprawdzisz sam osobiście na hamowni której Ci pasuje. Uwiebiam podejście ludzi kótrzy jeśli nie mają u siebie danej mocy to uważają to za niemożliwe tongue.gif Typowo "polskie" podejście do tematu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qczarq
post Sat, 30 Aug 2014 - 19:50
Post #8


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 March 2012
Skąd: Poznań





CYTAT(nokia19871 @ Mon, 18 Aug 2014 - 18:13) *
Kolego jak jesteś taki mądry to nie problemu. Zapraszam do Warszawy i sprawdzisz sam osobiście na hamowni której Ci pasuje. Uwiebiam podejście ludzi kótrzy jeśli nie mają u siebie danej mocy to uważają to za niemożliwe tongue.gif Typowo "polskie" podejście do tematu.


Chłopie ja miałem już na 2.0 TFSI moce od 200 do 400 koni, wiec wiem co mówię.
To, że Ci tuner mówi, ile masz mocy i ile ładuje turbo, to nie znaczy, że tak jest, zloguj furę pojedź na inną hamownię, będziesz wiedział o czym mówię.


--------------------
Seat Leon Cupra BWJ 440HP 560NM

Ekypa-PN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nokia19871
post Tue, 09 Sep 2014 - 19:40
Post #9


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008





CYTAT(qczarq @ Sat, 30 Aug 2014 - 19:50) *
Chłopie ja miałem już na 2.0 TFSI moce od 200 do 400 koni, wiec wiem co mówię.
To, że Ci tuner mówi, ile masz mocy i ile ładuje turbo, to nie znaczy, że tak jest, zloguj furę pojedź na inną hamownię, będziesz wiedział o czym mówię.

Wiesz śmieszy mnie Twoje podejście cool.gif . Myślisz że tylko doładowanie jest wyznacznikiem mocy w aucie huh.gif . Pewnie "WIESZ" że z k04 tfsi można uzyskać doładowanie 1.8 bar lub więcej >6800 rpm biggrin.gif Idąc Twoim śmiesznym podejściem to Rafałek żeby uzyskać 400km z seryjnego k04 tfsi musiał mieć >2.0 bar laugh.gif laugh.gif laugh.gif Nie zapytasz jakie paliwo, co było jeszcze zrobione, ciekawi mnie bardzo czy masz w ogóle pojęcie jaka jest relacja między CR silnika/afr/VE/KWZ oraz innymi zmiennymi o ile wiesz o czym piszę. Forum jest od pomagania sobie, Twoje podejście szydercze nic nie wnosi, a raczej zaniża poziom tego forum. Także jeżeli nie masz do powiedzenia nic co może pomóc innym proszę ZAMILCZ tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qczarq
post Wed, 10 Sep 2014 - 14:44
Post #10


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 March 2012
Skąd: Poznań





Wiem ile było dmuchnięte w furach tfsi z K04 na 400HP.
Ale jeszcze raz powtarzam nie ma fury z modem na 350HP która na seryjnym k04 dmucha 1.1 bara. Załóż zegar i będziesz widział ile Ci dmucha.


--------------------
Seat Leon Cupra BWJ 440HP 560NM

Ekypa-PN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N1SMO
post Wed, 10 Sep 2014 - 17:24
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sat, 20 August 2011
Skąd: 3Miasto





na zwykłym paliwie jest to nieosiągalne, ale na E85 i przy kilku małych modyfikacjach taki wynik jest całkiem realny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 04 Oct 2017 - 16:03
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





TO w końcu jak to jest czy do b7 2.0 TFSI Q pasuje P&P K04-064 ? czy może warto zrobić jakaś gruba hybryde z ori turbiny ? Chce 350km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Wed, 04 Oct 2017 - 17:20
Post #13









CYTAT(MisioLBN @ Wed, 04 Oct 2017 - 16:03) *
TO w końcu jak to jest czy do b7 2.0 TFSI Q pasuje P&P K04-064 ? czy może warto zrobić jakaś gruba hybryde z ori turbiny ? Chce 350km.


Myslisz VAG lepiej sie pali niz francuz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 04 Oct 2017 - 17:23
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(mat13por @ Wed, 04 Oct 2017 - 17:20) *
Myslisz VAG lepiej sie pali niz francuz?

Nie wiem ale może spryskiwacze szyby są wytrzymalsze i się nie topią na postoju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 08:06