Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Opel Corsa D OPC kupno/opinie, lub inne szybkie auto za około 22/22 tyś.
proxxximo
post Wed, 13 Feb 2019 - 16:11
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 05 November 2018





Witam serdecznie forumowiczów.

Zastanawiam się nad kupnem "sportowego" auta. Nie jeżdżę na torach nie ścigam się po nocach ale lubię szybkie auta. Kilka miesięcy temu sprzedałem swoją Megane 3 RS, ze względu na inwestycje, teraz szukam czegoś tańszego (bo jazda oplem astrą f 1.6 powoli zabija). Długo szukałem i zastanawiałem się co wybrać. Celuję w okolice 20/22 tysięcy, preferencje raczej benzyna, nie potrzebuję dużego auta, spalanie nie ma większego znaczenia (jeżdżę około 500/1000 km miesięcznie) ale okolice 10l 98 wolał bym nie przekraczać. Nie planuję montażu lpg, auto głównie na dojazdy do pracy (kilka km dziennie) i weekendowe wypadu ewentualnie raz może 2 razy w roku trasa 3000km. Myślałem nad Clio 3 RS ale ciężko znaleźć ten wózek w jakimś sensownym stanie a i po przygodach z Clio 2 Sport mam pewną dozę nieufności, upatrzyłem sobie Opla Corsę OPC, w tej wersji 1.6 192km OPC, z tego co czytam silnik ma pozytywne opinie, ogólnie utrzymanie auta nie zabija, nie gnije bo ocynk, może osiągami nie powala jak na taką moc ale pamiętam jazdę Corsą D (1.4 automat 100km) całkiem przyjemne miejskie auto. Nie znalazłem wielu testów odnośnie tego auta jak to jeździ bo powiem szczerze po Megane RS ciężko będzie je zastąpić czymś innym smile.gif Szukam opinii ewentualnie jakiegoś świeżego spojrzenia na temat może są jakieś inne auta które pominąłem ? Odrzucam Civica ep3 ze względu na wygląd i rdzę (a z tym to już kilka wojen przegrałem smile.gif ) Pozdrawiam i z góry dzięki za zainteresowanie tematem !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 13 Feb 2019 - 16:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kepler
post Wed, 13 Feb 2019 - 19:38
Post #2


Rookie
Dołączył: Wed, 13 February 2019





opel corsa d mial cos z silnikiem, z czwartym cylindrem - nie wiem tylko czy to fuckup czy wystepowalo przy silnikach z podniesiona mocą
tlok byl slaby i pekal

poczytaj w necie "corsa d piston 4"

clio 3 rs ma drogie w remoncie zawieszenie (zwrotnice) które nie jest nadzwyczaj trwałe


jak interesuja cie auta miejskie to masz tez fiat 1.4t, alfa mito, polo gti ze starym 1.8t,

focus st mk2 troche drozszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Wed, 13 Feb 2019 - 20:45
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Megane RS najlepiej zamienić na... Megane RS wink.gif Budżet powinien być wystarczający na przedlifta. W przeciwieństwie do Clio "jedzie", chociaż Clio sprawia wrażenie zwinniejszego w zakrętach i ma fajniejszą pozycję za kierownicą, ale w ogólnym rozrachunku Megane jest o wiele przyjemniejsze, zwłaszcza że na tor się nie wybierasz. Zawieszenie w 2 RS i 3 RS jest bardzo podobbe i podobne są odczucia z jazdy, poczujesz się jak w domu.

EDIT: nie doczytałem wcześniej o spalaniu, w Megane będziesz musiał dorzucić 3-5l na 100 km zależnie od stylu jazdy i dróg po których jeździsz, z resztą miałeś 3 RS, więc wiesz ile to pali.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
proxxximo
post Thu, 14 Feb 2019 - 21:27
Post #4


Rookie
Dołączył: Mon, 05 November 2018





Dzięki za zainteresowanie tematem !

Czyli jednak Corsa ma problemy z silnikiem, a myślałem że raczej silnik bez wad, grande punto 1.4t mam wrażenie że jest zbyt "cywilny" a abarth już po za zasięgiem cenowym tak samo focus st mk2 (aczkolwiek focus to był by najlepszy wybór silnik R5 dobre prowadzenie) alfa mito ciekawe auto (moja dziewczyna jest tym autem zachwycona) ale dla mnie chyba zbyt obłe kształty, polo ciekawa propozycja, chociaż mało autek na sprzedaż. Długi czas zastanawiałem się nad Megane RS 2 (wiadomo downgrade logiczny) silnik prawie ten sam, zawias jak to renault sport dobry ale nie beton, tylko wygląd żelazka odstrasza, dzięki chłopaki za propozycje będę szukał dalej ! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kepler
post Thu, 14 Feb 2019 - 22:02
Post #5


Rookie
Dołączył: Wed, 13 February 2019





sam szukam czegos podobnego i niestety jak jest tanio to slabo wyglada i juz starszy rocznik, jak cos fajnego to cena mocno w górę

jest wiecej modeli ale masz mocno ograniczony budzet
ja pojde w megane 2.0tce - w to nie mozesz isc bo z megane rs to bys mocno żałował, to wykastrowana cywilna wersja z mocniejszym silnikiem

albo w focusa st mk2, program + lpg bo pali jak smok

mozesz jeszcze zerknac na astra h 2.0t - ewentualnie opc, ale stan aut pewnie bedzie wymagal doinwestowania - w sumie jak z innymi modelami, to auta mocno eksploatowane i juz maja swoje lata

troche jest tych hot-hatchy, jeszcze a3 2.0tfsi (są modele z quattro), volkswagen V gti 2.0tfsi (tutaj chyba tylko fwd)

ale cenowo chyba ponad budzet, musisz popatrzec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 14 Feb 2019 - 22:30
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





miałem D opc, problemów z tym nie było przez 3 lata, ale brałbym fiestę bo w róznych testach małych HH zawsze była na czele i nie ma chyba przypadłości z 4 cyl, ze skrzynią no i o program chyba łatwiej.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinskawa
post Sat, 16 Feb 2019 - 18:40
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 27 February 2012
Skąd: łódź





Mini cooper S smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 16 Feb 2019 - 19:09
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





mini jest dobre jak jest nowe, albo jak sie ma duzo hajsu zeby go trzymac w ryzach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sun, 17 Feb 2019 - 21:02
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Mito 1.4. 155km. Jesli nie zależy na przestrzeni to warto się przejechać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:36