Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
gość_bezduszny_*
post Tue, 27 Mar 2007 - 09:19
Post #61









bobo... syntetyk 5/40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 27 Mar 2007 - 09:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_Koobson_*
post Tue, 27 Mar 2007 - 20:51
Post #62









Po przeczytaniu dyskusji w tym temacie, prawie dostałem depresji (czy mój samochód się jutro rozleci bo nie leje motula? Czy nie traktuje go jak należy?)i odniosłem nieodparte wrażenie, że mobil 1 to kiepszczyzna i coś niestosownego dla 'dłubniętego' silnika..
W takim wypadku zachodzę w głowę, czy nie zabijam silnika swojego...

Moj Golf IV z silniczkiem ALH Seryjnie był zalany Mobilem 1 OW40. Od 15 tysiąca zalewam Mobil 1 5W50 i wymieniam co 10kkm i.
Stuknęło mu już 90kkm, a przy 40kkm- wtryski z ASV i 'mocny' program od mastersa...

Pamiętam, że już wtedy wiedziałem, że Motul to dobry olej, równocześnie wierzyłem że mobil 1 5W50 to rownież dobry, zalecany (jeśli chcemy dbać) dla mojego silnika olej. Właściwie to górna półka i odpowiednia troska o silnik. Pamiętam, że pytałem sie o to tunera i przytaknął, że jest to dobry olej w tej sytuacji.
Do tego dochodzi fakt (jesli wynika to z mojej (nie)wiedzy to musicie mi wybaczyć), iż uważałem, że przy 40kkm zmiana oleju z Mobil1 na inna markę i lepkosc będzie... hm... bardziej inwazyjna niż po prostu pozostanie u tego samego producenta ale przejście na inną lepkość.

Jak to jest koledzy z tym mobilem? Czy codzień tak naprawdę niszczę swój silnik? Czy moje przeświadczenie, że leje coś dobrego i należycie troszcze sie o silnik jest fałszywe? Bo jeśli tak to nalezy odpowiedziec sobie na pytanie, czy 90kkm to dobry moment zeby diametralnie zmienic olej wlewany do silnika.


Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 27 Mar 2007 - 20:56
Post #63









Koobson, pamiętaj.... że żyjemy i mieszkamy w Polsce.... dziwnym kraju, gdzie na paliwie 98 gorzej się jeździ niż na 91 kupionym w Austrii.

Czy Mobil1 jest zły ? Oczywiście, że jest dobry nawet bardzo dobry.... o ile kupisz właśnie Mobil'a a nie "coś" w opakowaniu z logo Mobil'a

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Koobson_*
post Tue, 27 Mar 2007 - 21:18
Post #64









Cóż, pamietam o tym... Jak na razie kupuje tylko w jednym miejscu (wydaje mi sie bardziej bezpieczne od innych i od 50 tys nic sie nie dzieje) mianowicie.... Norauto
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 27 Mar 2007 - 21:23
Post #65









Jak się coś zacznie dziać to już po silniku.

Ci co podrabiają oleje "te bardziej medialne" co się same sprzedają.... nie wlewają tam wody a również olej tylko, że np. Lotos syntetyk który nie jest złym olejem i silnika nie zatrze.

Added after 1 minutes:

Jak masz butelkę Mobil1... to popatrz gdzie jest produkowany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Koobson_*
post Tue, 27 Mar 2007 - 21:43
Post #66









no teraz juz za pocno kolego, bo 90 tysiecy przejechane a w Norauto na pewniaka kupowalem, nie patrzac;)

Wiec mam zwracac uwage na miejsce produkcji, tak? Polska=zlo jak mniemam?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Wed, 28 Mar 2007 - 12:36
Post #67









Koobson, to, że coś zostało wyprodukowane w Polsce nie oznacza, że jest złe.

Swego czasu Mobil1 był robiony (blendowany na zlecenie) przez Rafinerię Gdańską, naklejki do butelek Mobila robi firma Sungraf z Chełma.....
Chodzi o to, by nie podniecać się samą nazwą produktu i kupować na siłę i za duże pieniądze... skoro mozna kupić do normalnego czy delikatnie dłubniętego silnika równie dobry i nie gorszy olej i do tego z wiadomego pochodzenia za mniejszą kase.

Zasada ta nie dotyczy silników które są po solidnym tuningu i sporych mocach. Tu nie ma kompromisów cenowych i jakościowych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Koobson_*
post Fri, 30 Mar 2007 - 15:54
Post #68









coz nie zebym mial super wydajny silnik, ale 90 puszczona na ok 130-140 ps to jest juz troche wiecej niz srednio- a do tej pory bylem przekonany ze wlewam to co najlepsze (jedne z najlepszych)- slowem olej z czolowki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Fri, 30 Mar 2007 - 16:29
Post #69


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





wystarczy zebys lał olej ktory spelnia 505.00... im lepszy jakosciowo tym lepiej...


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
airwalek
post Tue, 03 Apr 2007 - 20:24
Post #70


Rookie
Dołączył: Mon, 12 April 2004
Skąd: spod smoczej jamy





Witam,
moze mi ktos uprzejmy sprawdzic jaka norme powinien spełniac olej lany do VWPolo 1.4 TDI silnik AMF .
Od dawna nachodzą mnie wątpliwosci poniewaz na poczatku w serwisie lali mi olej oryginalny VW tzw. "bialy" a teraz zalewaja mobila 1 0w30 ESP.
Wg instrukcji powinien to byc olej 501.01 chyba ze jest wydrukowana z błędem.

Dzieki
Marcin


--------------------
Marcin W.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 03 Apr 2007 - 20:31
Post #71









CYTAT("airwalek":1dc67moj)
Witam,
moze mi ktos uprzejmy sprawdzic jaka norme powinien spełniac olej lany do VWPolo 1.4 TDI silnik AMF .
Od dawna nachodzą mnie wątpliwosci poniewaz na poczatku w serwisie lali mi olej oryginalny VW tzw. "bialy" a teraz zalewaja mobila 1 0w30 ESP.
Wg instrukcji powinien to byc olej 501.01 chyba ze jest wydrukowana z błędem.

Dzieki
Marcin


.....a czy nie przypadkiem 505.01 ?

Dlaczego ASO leją oleje 0/30 czy 5/30 do silników TDI PD (sam to widziałem)..... ?
Odpowiedz jest dośc prosta. Koncerny dają sporo "wypasu" dla ASO, oferuja wypady na F1 i taki inne imprezy. Ale nic za darmo...

ASO muszą sprzedać określoną ilość oleju.... drogiego i nowoczesnego oleju (a takie są 5/30 LL i 0/30 LL). Samochodów które na tym śmigaja nie jest jeszcze za dużo a do tego wymiany są ustalone co 30k km...

..... dlatego ASO leją te oleje gdzie popadnie i komu popadnie, bo "limity trzeba wylać"...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
airwalek
post Tue, 03 Apr 2007 - 20:52
Post #72


Rookie
Dołączył: Mon, 12 April 2004
Skąd: spod smoczej jamy





.....a czy nie przypadkiem 505.01 ?

No własnie czy moze ktoś to zweryfikowac, bo to moze byc bład w druku.
Przy 1.4 TDI jest 501.01 a na nastepnej stonie przy silniku 1,9 tdi 100KM jest 505.01


--------------------
Marcin W.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 03 Apr 2007 - 21:00
Post #73









Jeżeli 1.4 TDI jest na pompowtryskach PD to..... 505.01
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Wed, 04 Apr 2007 - 11:31
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





dla normy 501.01 jest olej Motul 4100 POWER 15W-50 półsyntetyk


a co do ASO to serwisy z grupy VW najczesciej leją Castrola w miazdzacych cenach za litr, jest to podyktowane dlugoletnim kontraktem i dosc specyficznym sposobem zachecania do wspolpracy przez przez importera oleju... ale to historia na inny temat


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Tue, 01 May 2007 - 09:24
Post #75


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





Jak zwykle gdzie temat olej tam skrajnie różne opinie...

Jeszcze niedawno miałem Primerę GT była od początku w Niemczech była zalewana ELFem 5W50 jak ją kupiłem miała przejechane ok 107tys km zmieniłem olej na Castrola RS SPORT 10W60 - po tym kroku postanowiłem już go nigdy nie kupować bo silnik chodził jak sieczkarnia, olej zaczął znikać po przejechaniu ok 1k km mozna powiedzieć że dolałem 0,5l/10k km, zmieniłem go po 9k km i zalałem Mobila 5W50 - i dopiero sie jazda zaczęła, silnik jak sieczkarnia chodził tyle że jeszcze głośniej niż na Castrolu ale zostawiłem ten olej bo auto było czasami bardzo ostro jeżdżone więc tak jakoś zaufałem temu że ma dobry współczynnik jesli chodzi o zerwanie filmu olejowego...po 10k km kupiłem w Niemczech Castrola EDGE RS 10W60 full syntetyka - nie tego co poprzednio polskiego RS SPORT bo Castrol ma 3 czy 4 odmiany oleju 10W60 .... miałem nie kupować ale chciałem sprawdzić czym sie rózni od tego z Polski i.....

Silnik chodził super, cicho itp. po 9k km nie ubyło prawie nic oliwy - dodam tylko ze to auto było bardzo ostro jeżdzone 200km/h po niemieckich autostradach przez dłuższy czas to norma - nieważne ogólnie auta nie muliłem a ni nie katowałem tylko wykorzystywałem potencjał....

I jeszcze jedno jak sie wziełao tego Castrola niemieckiego na palce to sie lepił jak klej a ten polski duuużo mniej - takie miałem wrazenia jakby w tym niemieckim było więcej oleju w oleju


Primera sprzedana - teraz mam Octavie 1.9TDi AGRa 90KM ale auto będzie dłubane w okolice 140KM a po wakacjach na ok 170km.... samochód ma przelatane prawie 200k km silnik pracuje ładnie itp. ale był zalany od poczatku Texaco 10W40....wydaje mi sie że troche ,,za słaby'' będzie ten olej do dłubanego AGRa - jaki olej polecacie? jest sens przechodzenia na 5W-...? czy można zaleć to co lałem do primery 10W60? diesla mam 1raz - gdyby to miało zostac serią to bym został przy starej oliwie a tak...o silnik trzeba zadbac i oczywiście naoleju nie mam zamiaru oszczędzać ale do tego niemeckiego oleju sie przekonałem - ale to był silni benzynwy z łancuchem rozrządu - dużo w nim hydrauliki i tam 10W60 był OK w dodatku Mobil 5w50 ma temp. płyniecia do -56c a castrol -57c


--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbyrak
post Sat, 12 May 2007 - 08:10
Post #76


Rookie
Dołączył: Sat, 12 May 2007
Skąd: okol. Łodzi





A co sądzicie o LIQUI MOLY MOS2 LEICHTLAUF 10W-40 ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Sat, 12 May 2007 - 23:00
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Ja jak już pisalem jeżdze na Texaco Valvoline 10W40, ale teraz postanowiłem sprawdzić czy ten Motul jest lepszy wiec w przyszłym tygodniu wymieniam na Motula 10W40. Dodam że na Texaco przy max pałowaniu temperatura 106 C - zobaczę ile na Motulu. C odo ceny to praktycznie podobne, mam gościa we Wrocłą2wiu co przywozi te oleje z Niemiec i np za Motula 5W40 505.01 do Passata teścia chce 185zł/5l wiec chyba taki strasznie drogi nie jest w porównaniu z Mobilem który był w Pasku zalany i za którego teściu płacił 200zł/5l


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sun, 13 May 2007 - 11:11
Post #78









Na czym będzie polegało sprawdzenie czy Motul jest lepszy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Sun, 13 May 2007 - 12:46
Post #79


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Będzie polegalo na odsluchu subiektywnym silnika, na ilości jaką wypije do następnej wymiany, na max temperaturze przy pałowaniu. A w jaki inny sposób mogę sprawdzić sam jakośc oleju?


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Wed, 16 May 2007 - 00:15
Post #80


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





piszecie tu o takich "drogich" olejach to ja wam napisze coś ciekawego (mam nadzieje) mam znajomego któremu serwisuje skode felicje 1.9d (kupiona w salonie) od nowości tzn pierwsza wymiana oleju była u mnie nie w serwisie. klijent przyjechał na pierwszą wymiane z olejem TURDUS 15w40 po chyba 6pln za 1l co ciekawe ten samochód ma juz najechane 250kkm i właśnie dzis robiłem kolejną wymiane na TURDUS . silnik nie dotykany od nowości (oprócz mat eksploatacyjnych) wylewam oleju praktycznie tyle ile wlewam i co najciekawsze auto jeździ w firmie na moje pytanie (przy pierwszej wymianie) dlaczego leje to gówno do silnika odpowiedź była taka : no przecież wszystkie jego koparki na tym jeżdżą to dlaczego samochody nie mogą . broń boże nie namawiam nikogo na lanie tego oleju chce tylko zapytać specjalistów jak to możliwe że silnik sie nie wysrał bo ja też sie dziwie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 08:51