Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> problem z wykupieniem ubezpieczenia, stare niemieckie blachy
skibaes
post Mon, 27 Dec 2010 - 16:08
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 05 May 2010





Witam, chcialabym zapytać czy ktos orientuje się jak poradzic sobie ze starymi niemieckimi tablicami. Auto zostalo nabyte na koncu sierpnia , wykupione ubezpieczenie na 5 dni, a pozniej na 1 miesiac w pzu. Niestety tablice juz nie sa wazne a ubezpieczyc ponownie nie mozna. Zaznacze ze auto jest na sprzedaż. Czy ktos zna jakis sposob by uniknac stytuacji gdzie kupujacy bedzie zmuszony przyjechac wlasna laweta by zabrac auto do siebie. Czy da sie je jakos ubezpieczyc na ,,nowych,, blachach po spisaniu umowy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 27 Dec 2010 - 16:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
PioterW
post Tue, 28 Dec 2010 - 11:37
Post #2


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





Zarejestruj auto i wtedy Ci je ubezpieczą.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skibaes
post Tue, 28 Dec 2010 - 12:05
Post #3


Rookie
Dołączył: Wed, 05 May 2010





Ba, problem w tym ze nie chce go rejestrować smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PioterW
post Tue, 28 Dec 2010 - 13:23
Post #4


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





Teoretycznie istnieje możliwość, że auto zarejestruje na siebie i ubezpieczy kupujący, ale jeśli będzie on z innego, zwłaszcza odległego miasta, to więcej z tym zachodu, niż z rejestracją i ubezpieczaniem na Ciebie:
Możesz też wziąć od kupującego pełnomocnictwo i zarejestrować je i ubezpieczyć w jego imieniu, lub wysłać mu wcześniej dokumenty do rejestracji oraz umowę sprzedaży i jemu pozostawić przyjemność z załatwianiem spraw w urzędach.
Nawiasem mówiąc, ja na miejscu ewentualnego kupującego raczej nie zgodziłbym się na żadną z tyh opcji i szukałbym innego auta, chyba że ten konkretny egzemplarz byłby rzeczywiście taki wyjątkowy, że warto by było się w to bawić.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skibaes
post Tue, 28 Dec 2010 - 13:41
Post #5


Rookie
Dołączył: Wed, 05 May 2010





Myślę, że jest wiele aut wartych zachodu, które przyjechały na lawecie i nie mają blach. Z tego co się orientuję istnieje możliwosc wykupienia ,,tymczasowych tablic,,. Sytuacja powoli się klaruje gdyż zainteresowanych uprzedzam o braku blach i nie są wcale zdziwieni, a nawet mówią, że to w ich interesie i na ich ryzyko. Dziekuje za odp i pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_asmo_
post Tue, 28 Dec 2010 - 22:55
Post #6


User
Dołączył: Fri, 10 December 2010





Zawsze mozna zrobic przeglad i ubezpieczyc auto na niemieckich blachach, co prawda nie kazda firma ubezpieczeniowa sie tego podejmuje, ale ja smigam autem na niemieckich blachach z polskim ubezpieczeniem juz pol roku, mialem kilka kontroli i wszystkie koncza sie haslem "prosze jak najszybciej przerejestrowac auto" i tyle;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rychulja
post Tue, 28 Dec 2010 - 23:50
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 13 September 2010
Skąd: Rzeszów





CYTAT(_asmo_ @ Tue, 28 Dec 2010 - 22:55) *
Zawsze mozna zrobic przeglad i ubezpieczyc auto na niemieckich blachach, co prawda nie kazda firma ubezpieczeniowa sie tego podejmuje, ale ja smigam autem na niemieckich blachach z polskim ubezpieczeniem juz pol roku, mialem kilka kontroli i wszystkie koncza sie haslem "prosze jak najszybciej przerejestrowac auto" i tyle;-)

Obiło mi się o uszy że w razie boom są problemy z wypłatą odszkodowań... Jak jest w praktyce ??


--------------------
Hamowania- chiptuning
Elektronika samochodowa
BMW , Mercedes-benz Kodowanie kluczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Wed, 29 Dec 2010 - 00:05
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





W praktyce auto jest wyrejestrowane w Niemczech, więc nie można się tym autem poruszać. Kosztuje to 500pln i zakaz dalszej jazdy. Fakt, że OC jest honorowane, do tego miśki się nie bujają. Ale nie wiem co w razie kabum, bo- patrz pierwsze zdanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 05:23