Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kia Stinger 3.3 v6 biTurbo 4x4 aut 8b, Czyli... co Koreańczycy uczynili aby świat zrobić lepszym
hexx #2
post Fri, 22 Dec 2017 - 18:25
Post #161


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(lagadula @ Fri, 22 Dec 2017 - 16:12) *
Wartość stingera według leasingów / wynajmów ma być w 2018 roku na poziomie ok 52%, po 3 latach. Ale jak będzie w rzeczywistości to musimy poczekać.


tak pierwsza z brzegu tabela... segment inny ale pewnie tendencja jest zbliżona - okolice 50%




więcej...








Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 22 Dec 2017 - 18:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomm22
post Fri, 22 Dec 2017 - 20:38
Post #162


Rookie
Dołączył: Thu, 21 December 2017





Na dwoje babka wrozyla, tylko czas moze to zweryfikowac. Ja widze 2 scenariusze:

- podaz tego auta bedzie limitowana i Kia bedzie podtrzymywala buzz wokol niego puszczajac wersje specjalne jednoczesnie powstrzymujac sie od rabatowania (choc ciezko w to uwierzuc)
- jak na te klase bedzie mocno popularne, zaczna sie rabaty i zaraz na rynku uzywanym bedzie mozna wyrwac podstawowe wersje blisko 100k pln

Ale ciagle twierdze ze to auto tylko z v6 bo na tym polega jego urok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 22 Dec 2017 - 21:41
Post #163


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 22 Dec 2017 - 12:07) *
no właśnie kupujemy nowe auta tylko w leasingu od lat... i nigdy w ten sposób nikt nie liczył smile.gif

Naprawdę, nie było też sytuacji kiedy chce kupić jakieś auto.. ale nie kupie go bo traci na wartości więcej niż inne smile.gif więc wezmę inne.
Nigdy taki argument nawet przez myśl nie przeszedł mi ani nikomu kogo znam.

Jedynym argumentem jest "stać mnie" albo "nie stać mnie" na zakup + właściwe utrzymanie/serwisowanie.


A ja znam minimum kilkanascie osób, które w ten sposob myślą i kupują nowe samochody co 3-5 lat i co wiecej finansują taki zakup zawsze gotówką. I to auta róznych segmentów: C, D a nawet wyżej.
Ludzie z róznych grup społecznych, młodsi , starsi.... o roznych potrzebach motoryzacyjnych.
Wyobraz sobie ze nie cały rynek samochodowy w Polsce to firmy i leasingi.

Nie powinieneś ograniczać własnego widzenia swiata do siebie, kilku znajomych i swojego podwórka...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 22 Dec 2017 - 21:51
Post #164


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Bo to jest kwestia podejścia do życia i wydatkowania pieniędzy.. Ale czy myśląc głównie jakie auto kupić pod kątem odsprzedaży - konkretna specyfikacja, kolor itp., tak naprawdę ograniczamy się i nigdy nie będziemy mieli tego czego potrzebujemy czy
lubimy. Kupować należy to na co nas stać... jak patrzysz ile stracisz na danym aucie kup segment niżej lub inny model czy markę. Auta to nie inwestycja tylko rzecz typowo użytkowa.

To ja wolę się skupić na tym żeby zarobić tyle bym mógł kupić to co mi się podoba czy też jaką mam potrzebę i nie myśleć ile na tym stracę.

Hex o tym żółtym to pomyślę 2018/2019 bo czekam jeszcze na hyundaia g70 a obecne audi s3 całkiem dobrze się sprawuje. Do tego będą raporty niezawodności bo zapewne 7 lat i tak nie będę jeździł smile.gif Jakoś jestem bardziej fanem sedanów więc g70 mi
bardziej leży. Będzie miał też wersję 3.3 turbo 4x4, co prawda 13cm krótszy ale jest lżejszy. Jak przesadzą z ceną bo ma być trochę droższy niż kia to zamawiam sunset yellow smile.gif Moja kobieta strasznie napaliła się właśnie na zielonego g70.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 23 Dec 2017 - 07:53
Post #165


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Frolik @ Fri, 22 Dec 2017 - 21:41) *
Nie powinieneś ograniczać własnego widzenia swiata do siebie, kilku znajomych i swojego podwórka...

.. a czy ja pisałem, że nie ma ludzi kupujących za gotówkę ?
Powiem więcej, są pewne grupy społeczne/zawodowe które kupują TYLKO za gotówkę wink.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 23 Dec 2017 - 18:45
Post #166


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 23 Dec 2017 - 07:53) *
.. a czy ja pisałem, że nie ma ludzi kupujących za gotówkę ?
Powiem więcej, są pewne grupy społeczne/zawodowe które kupują TYLKO za gotówkę wink.gif

nie o to mu chodziło...


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 28 Dec 2017 - 13:24
Post #167


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Dla najmu długoterminowego wartosc auta po 3 latach to najważniejszy parametr, a najem jest co raz bardziej popularny więc nie pomijajcie tego parametru. Kia ma w ofercie najem na tego GT?


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 28 Dec 2017 - 13:35
Post #168


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





KIA jako KIA nie ma
ale dla KIA robi to ARVAL ... i możesz przez nich wynająć takie GT

tylko taki wynajem ma swoje dobre strony (mniej problemów z utrzymaniem floty, nie trzeba ludzi do tego zatrudniać, stałe koszty itd itp) ale tez ma spore ograniczenia.. jak na przykład przebiegi

fajnie się to sprawdza w przypadku drogich, bardzo drogich aut, które robią małe przebiegi a muszą być "zawsze nowe i luksusowe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 28 Dec 2017 - 13:43
Post #169


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Różnie z tym bywa, wiadomo że może to być przeszkodą ale niekoniecznie, przebiegi też są zawsze do ustalenia. Poza tym raczej takiej 3.3 nikt nie kupuje przedstawicielowi żeby trzaskał 60 tys rocznie po klienteli...


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 28 Dec 2017 - 16:45
Post #170


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Znajomy pracujący w SIXT napisał, że ich firma bierze auta właśnie na "zasadzie najmu" na rożne okresy... ale wszystko to max 1 rok.
Biorą też w kredycie lub leasingu.

Jakieś topowe BMW 7 wynajęte było tylko na 3 miesiące.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 12 Jan 2018 - 13:24
Post #171


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Pytam w imieniu kolegi, ile realnie trzeba położyć za Stingera GT i gdzie można wynegocjować dobry rabat? Jest sens jechać gdzieś w Polskę po auto czy wszędzie ceny są podobne?


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Fri, 12 Jan 2018 - 14:08
Post #172


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Z jakiego rejonu jest kolega ? Mam możliwości w Poznaniu i Kaliszu.


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 14:52
Post #173


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





cena to katalog -10%
realnie za nówkę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 12 Jan 2018 - 18:23
Post #174


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Zaszło małe nieporozumienie, chodzi jednak o wersję dwulitrową. Kolega mieszka w Toruniu, ale myślę że nie będzie miał oporów przed zakupem auta w Poznaniu jeśli cena będzie wyraźnie lepsza niż na miejscu.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Fri, 19 Jan 2018 - 10:40
Post #175


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





https://www.youtube.com/watch?v=3n7y9bQlWZw


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 19 Jan 2018 - 11:07
Post #176


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Rozumiem, że w USA KIA cieszy się znacznie większym szacunkiem niż w PL ... ale trochę to dziwne zestawienie
wyniki ciekawe wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Fri, 19 Jan 2018 - 12:14
Post #177


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





hue hue, fajnie się bawią chłopaki, tylko żeby zaraz np merc z a45 amg nie pokazał im, że ma jeszcze lepsze osiągi niż stinger i to za znacznie niższą cenę.
Marka Kia nie cieszy się szacunkiem, bo jako marka to dno i metr mułu. (coś a'la skoda i wieśwagen, tylko że one lecą na hype bugatti porsche audi, bo przecież ten sam koncern)
Jednakże takimi tworami jak Stinger podnoszą bardzo swoją wartość, może za jakiś czas pojawią się jakieś super cary od kii biggrin.gif
Test zabawny, aczkolwiek dla mnie Stinger deklasuje w 2 kategoriach panamere: Cena oraz wygląd zewnętrzny. (niestety w pozostałych kategoriach ciężko mi przyznać stingerowi jakieś przewagi)
Ja trzymam kciuki za stingera, bo panamera nigdy mi sie nie podobalo i tak zostalo. 6er GC to tak naprawdę zwykły sedan (szyby bez ramek i lekko zmodyfikowany tylny słupek nie robią moim zdaniem z auta kupety), więc tylko stingerowi udaję się utrzymać bryłę hybrydy, czego nie mogę powiedzieć np. o audi a7 czy clsie

PS. Oczywiscie zestawienie panamery i 6GC ze stingerem było żartem ze strony Kia, tak samo jak w tym przypadku: https://www.youtube.com/watch?v=m7L9XRfGULo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 19 Jan 2018 - 19:42
Post #178


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





W USA bardzo dużo aut (jeśli nie prawie wszystkie) wyjeżdża z salonu na wielosezonówkach, trzebaby jeszcze porównać opony, żeby test był miarodajny.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Sat, 20 Jan 2018 - 08:35
Post #179


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 28 Dec 2017 - 13:35) *
KIA jako KIA nie ma
ale dla KIA robi to ARVAL ... i możesz przez nich wynająć takie GT

tylko taki wynajem ma swoje dobre strony (mniej problemów z utrzymaniem floty, nie trzeba ludzi do tego zatrudniać, stałe koszty itd itp) ale tez ma spore ograniczenia.. jak na przykład przebiegi

fajnie się to sprawdza w przypadku drogich, bardzo drogich aut, które robią małe przebiegi a muszą być "zawsze nowe i luksusowe"


Firma brała teraz auto dla mnie (leasing) i po porównaniu ofert między Arval a Leaseplan, Arval wyszedł dużo korzystniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Sat, 20 Jan 2018 - 21:43
Post #180


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Sporttig zrobił wydech w gt...
Podobno już czwarty.
Witek z R Performance zmierzył na hamowni...

https://m.facebook.com/sporttig/photos/a.53...amp;__tn__=EH-R


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 06:53