Shoutbox 0 nowych PW 


14 Stron V  « < 11 12 13 14 >  
Reply to this topicStart new topic
> E46 320Cd by deejeys czyli M̶4̶7̶N̶ M50 Turbo, fb: /E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
Mis
post Sun, 24 Feb 2019 - 20:13
Post #241


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Z mojego doświadczenie prędzej poddaje się zwykły dyfer z e46, niż e36 duża głowa.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 24 Feb 2019 - 20:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Fawor
post Wed, 27 Feb 2019 - 16:48
Post #242


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





pomimo tego, ze oby dwa 188?


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Thu, 28 Feb 2019 - 08:11
Post #243


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





No w teorii tak - oba są na tym numerze. Tylko ten numer to może nie wszystko jednak bo bodajże odpowiada średnicy tego dużego koła w dyfrze.

Generalnie o ironio dużo znajomych w E36 ubija dyfry jeden za drugim... Tylko te E36 w kraju jak popatrzy się na ich los, to też myślę ma jakieś znaczenie...

PS. Kolejny wał mam rozwalony... haha. Zaczynam się składać na wiosnę, trochę energii i chęci nabrałem bo ciepło się robi i z ciekawości oglądałem podpore, łącznik przy skrzyni i pyk... Krzyżak od strony dyfra już ma luz. Więc trzeba wymienić albo drugi wał wrzucić. Zrobi się.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Thu, 28 Feb 2019 - 09:46
Post #244


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Zrób sobie custom sztywny wal bez podpory na przegubach i zapomnisz o temacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Thu, 28 Feb 2019 - 11:15
Post #245


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Na jakich przegubach?


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Thu, 28 Feb 2019 - 12:55
Post #246


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





farmer91 ale prawdę mówiąc ja nie mam pretensji do tego wału, napisałem o tym bo wyżej była rozmowa o trwałości napędów... Ten wał kosztuje 200zł jakieś, a wymiana tego krzyżaka... hmmm... 50zł? 100zł? Podpora jest dobra, łącznik przy skrzyni też - więc nie są takie straszne te napędy w BMW. Przynajmniej przy tych drobnych mocach smile.gif

Leo zrobił teraz fajny wał do swojego 330Ci @ 2jz-gte & DTC ale on to ma moc biggrin.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k64
post Thu, 28 Feb 2019 - 14:10
Post #247


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 06 July 2007
Skąd: slask :) Racibórz/Rybnik





CYTAT(deejey! @ Thu, 28 Feb 2019 - 12:55) *
farmer91 ale prawdę mówiąc ja nie mam pretensji do tego wału, napisałem o tym bo wyżej była rozmowa o trwałości napędów... Ten wał kosztuje 200zł jakieś, a wymiana tego krzyżaka... hmmm... 50zł? 100zł? Podpora jest dobra, łącznik przy skrzyni też - więc nie są takie straszne te napędy w BMW. Przynajmniej przy tych drobnych mocach smile.gif

Leo zrobił teraz fajny wał do swojego 330Ci @ 2jz-gte & DTC ale on to ma moc biggrin.gif

na 1biegu mniejsza pewnie niz ty z racji wielkosci sprezarki . A to przy starcie dzieja sie takie bajery jak u ciebie.


--------------------
2011 SSS -> W-ce mistrz RWD DRAG , Bemowo ET - 12,89 (mat suszarka)
2011 bigbmw -> 1 miejsce King of BMW - ET: 12,51 (mat suszarka) (urwane 0,3sek)
2012 sss Ełk -> ET: 12,01 (mat suszarka) (urwane 0,5sek)
2013 sss Kamień Ś. -> ET 11,2 (mat suszarka pocięta :P ) (urwane 0,8sek i napędy też :P)
2015 automaster -> ET 12,2 Najszybszy Lotus 7 w pl.
2016 k64 DragGirl -> ŻONA w BMW TURBO !!! :) e46 m50 608KM 800nM Go Babe GO ! :)

dyno: 740KM 1000nM seria wałki - m50 3.0
nowy projekt - sie robi czasem :P

performance.k64.pl turbo replki i orginalne gt35 gt30 gt28 ... repliki, BMW TURBO zestawy , wastegate, blow off ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Tue, 16 Apr 2019 - 20:43
Post #248


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Miałem układ który opisywałem :

CYTAT
Nie wiem czy zrobiłem to u siebie dobrze, bo nawet się nad tym nie zastanawiałem. U mnie wygląda to tak :

Wywaliłem oem pompę z baku, w jej miejsce wężyk który ciągnie z dna. Zamykam zbiornik, na progu w miejscu filtra/pompy progowej wrzuciłem pompę z mercedesa (coś jak 044) i filtr. Bałem się o problem z rezerwą i itp bo zbiornik jest "podzielony" (BMW E46) i wymiana pomiędzy komorami jest na zasadzie zwężki Venturiego bodajże. Nie mam swirlpota bo nie latam bokami (czasem tylko próbuje:P ) a paliwa przy upalaniu raczej zawsze mam więcej niż 1/4 baku... Ale już dwa razy przed stacją miałem rezerwę i jakoś działa wink.gif

Faktem jest, że pompa pracuje głośno, może tak jak tu wyżej ktoś napisał - za mała średnica doprowadzenie z zbiornika? Ale uczciwie mówiąc, średnio jest miejsce na grubsze przewody, ewentualnie 2 cieńsze...

Bardzo bym chciał swirlpota, dla takiego wewnętrzego spokoju ale absolutnie nie chce mieć żadnego paliwa w kabinie (ani pompy w zbiorniku). Można by ewentualnie zrobić swirla w nadkolu, ale nie wiem czy jest sens?




Pompa na progu to była SKV 76077 (bardzo popularna pompa występująca np. w mercedesie) i absolutnie paliwa mi nie brakowało. Ale w sumie przebieg pompy 3,5k km i padła. Generalnie zbiornik był ściągnięty i dość długo stała na sucho, później założyłem zbiornik i po odpaleniu auto dziwnie pracowało, było baaaaaaaardzo dużo powietrza... Na sucho niby zaciągnęła mi z bańki ale słabe ciśnienie bo palcem utrzymałem kilka sekund. Być może moja wina, że jej nie pomogłem się nabić ani nic... Ale teraz nie wiem czy ryzykować i brać taką samą? Czy kupić coś do baku? Z plusów nie było problemów z zaciąganiem nawet na rezerwie co ma podobno walbro 255lph. Ale była franca głośna, obawiam się, że mogła odczuwać zjawisko "kawitacji" bo zasilanie miała dość długie i seryjne (8mm wewnątrz bodajże?)


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Wed, 17 Apr 2019 - 18:34
Post #249


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





A nie lepiej dając pompę w linii zapiąć coś do baku?


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 17 Apr 2019 - 21:40
Post #250


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Ja od siebie Dawid Ci powiem, że nie gratuluję auta, tylko cierpliwości wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Thu, 18 Apr 2019 - 09:05
Post #251


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Wrzuciłem do baku pompę. Znajomy polecił, sprawdzona - podłączona działa ale nie testowałem na doładowaniu jeszcze smile.gif wydajnosciowo lepsza w teorii, sprawdzę AFR na 1.1bar czy nic mi nie uciekło smile.gif

Joker hahahhahahaha, nie zabrzmiało to dobrze ale chyba tak miało być... Spoko, w rzeczywistości nie jest tak źle!


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 14 Aug 2019 - 23:19
Post #252


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Generalnie auto sprawia radość i cały czas śmiga... To stwierdziłem, że warto podbić post i wrzucić filmiki biggrin.gif









Ostatni filmik na trochę niższym doładowaniu (1,1bar) obecnie jest 1,25bar i docelowo chce teraz przy wkładaniu wałków zmienić sprężynę, żeby utrzymać 1,5bara. Powinno to pomóc zbliżyć się do granicy 500 koni, choć już w tej chwili auto wymaga więcej uwagi niż poprzednio ale to w dużej mierze dzięki Adamowi z BMW Expert Motorsport czyli słynnemu Leo od E46 & 2JZ @ GTX35gen2. Na chwilę obecną używamy vanosa płynnie, co zdecydowanie poprawiło 1 i 2 bieg oraz ogólną elastyczność wozu. Jadąc na 2/3 biegu bez problemu da się z gazu zapalić extreme 265/35/18 co już jest dość przyjemne, a auto sprawia kolejny sezon dużo frajdy.

https://www.facebook.com/E46Turbo/ <- FP auta smile.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Thu, 15 Aug 2019 - 12:47
Post #253


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Ładne marchewki laugh.gif Ty juz zmieniłeś turbo, czy jeszcze na Chińczyku latasz?


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Thu, 15 Aug 2019 - 18:29
Post #254


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Nie, nadal czajna czajnik... Bo jak mam czas to śmigam albo jestem na jakimś wyjeździe z rodziną i w sumie serca nie mam rozebrać sprawnego auta laugh.gif Jedynie te wałki które są robotą na jeden dzień chciałbym w końcu zrobić... Już w maju zawiozłem do Thundera i czekają na montaż... Ale jakoś dojechać nie mogę.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Thu, 15 Aug 2019 - 19:57
Post #255


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Zawsze tak jeździsz z tablicą rejestracyjną za szybą? Ja miałem dwie kontrole przez pół roku za taką jazdę (a mało swoją rx8 latam raczej po drogach i spokojnie jak emeryt) i tłumaczenie miłym Panom że to jest dozwolone przepisami przez kilka minut należy do średnich przyjemności uwzględniając ryzyko, że Panowie poczują się urażeni swoją niekompetencją i postarają się wykazać wiedzą na inne tematy. W końcu tablica jest na środku i zasłania nawet ICka.

PS Thunder do 22.08 ma wygłaskać moją furę na Verva Street Racing więc moja wielka prośba o nieodwracanie jego uwagi do tego terminu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 16 Aug 2019 - 06:00
Post #256


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
Ja miałem dwie kontrole przez pół roku za taką jazdę (a mało swoją rx8 latam raczej po drogach i spokojnie jak emeryt) i tłumaczenie miłym Panom że to jest dozwolone przepisami

jesli samochod ma przewidziane konstrukcyjnie miejsce z przodu na tablice rozdzielcza to przepisy mowia wyraznie ze trzeba ja tam zamontowac. za szyba mozna polozyc tylko i wylacznie w przypadku gdy pojazd nie ma fabrycznie przewidzianego miejsca pod tablice z przodu.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 16 Aug 2019 - 08:52
Post #257


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Rexsio @ Thu, 15 Aug 2019 - 19:57) *
Zawsze tak jeździsz z tablicą rejestracyjną za szybą? Ja miałem dwie kontrole przez pół roku za taką jazdę (a mało swoją rx8 latam raczej po drogach i spokojnie jak emeryt) i tłumaczenie miłym Panom że to jest dozwolone przepisami

doczytaj przepisy, a nie szerz idiotyzmów.

Ja wie, że jest Art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602, z późn. zm.2)), a dokładniej punkt:
§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.


W tym samym artykule jednak jeszcze kolejny paragraf, w Załączniku nr 5:
§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a-2.

od kiedy "NA POJEŹDZIE" to miejsce za szybą WE WNĘTRZU? I z ciekawostek. "A co jak mój samochó nie ma miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego". A nie ma? Może jakieś hypercary, ale to są pojedyńcze przypadki. A jak wyciąłeś? To czyj to jest problem - wszystkich wokół, czy Twój?

A potem tego typu geniusz zajmuje czas, nie mając racji i się wykłóca. Czemu nie poczujesz się urażony swoją niekompetecją?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Fri, 16 Aug 2019 - 09:32
Post #258


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





CYTAT(Bio @ Fri, 16 Aug 2019 - 08:52) *
doczytaj przepisy, a nie szerz idiotyzmów.

Ja wie, że jest Art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602, z późn. zm.2)), a dokładniej punkt:
§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.


W tym samym artykule jednak jeszcze kolejny paragraf, w Załączniku nr 5:
§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a-2.

od kiedy "NA POJEŹDZIE" to miejsce za szybą WE WNĘTRZU? I z ciekawostek. "A co jak mój samochó nie ma miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego". A nie ma? Może jakieś hypercary, ale to są pojedyńcze przypadki. A jak wyciąłeś? To czyj to jest problem - wszystkich wokół, czy Twój?

A potem tego typu geniusz zajmuje czas, nie mając racji i się wykłóca. Czemu nie poczujesz się urażony swoją niekompetecją?

A czym jest miejsce kontrukcyjnie do tego przeznaczone? otwory w zderzaku i ramka? Wyprofilowanie zderzaka pod rejestrację? A jesli faktycznie tego nie ma? zderzak jest gładki, brak profilowania, brak otworów na rejestrację? (i nie mówimy tu o tym, że ktoś sobie za szpachlował otwory). Bardzo dużo aut z USA, które na rynku EU miały tablice, tam ich po prostu nie mają, bo w wielu stanach nie ma takiego obowiązku. I co wtedy? Konstrukcyjnie, nie ma tam miejsca na rejestrację. Oczywiście, zawsze można przykręcić rejestrację na wkręty.. Ale to dalej nie jest oryginalnie przewidziane miejsce. Ja u siebie od 1,5 roku nie mam rejestracji z przodu bo mam wersję usa. Miałem dwie kontrole ( na żadnej się nie wykłócam, tylko mówię, że nie ma przewidzianego miejsca bo to wersja z usa). Na jednej kontroli, łaskawy Pan policjant powiedział, żebym pisał zażalenie do konstruktorów z usa tongue.gif bo u nas rejestracja ma być na zderzaku ( zawsze mam trytytki w samochodzie na taką okoliczność i wtedy przyłapałem blachę do kratki od IC), a drugi Pan policjant przytaknął i powiedział, "no faktycznie..." Więc chyba wszystko zależy, zresztą jak w każdym przypadku od tego na kogo trafisz.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 16 Aug 2019 - 10:21
Post #259


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Samochody z USA mają też inne światła, brak tylnego przeciwmgielnego itp. Nie oznacza to że mogą legalnie jeździć po naszych drogach. Samochód należy przystosować do obowiązujących przepisów.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Fri, 16 Aug 2019 - 10:24
Post #260


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Oczywiście. Tylko nie sądzisz, że światła to jednak trochę inna kwestia niż rejestracja? Od świateł zależy bezpieczeństwo Twoje i innych kierowców.. a rejestracja.. no cóż.. wink.gif
Ale ok, wiem co masz na myśli.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V  « < 11 12 13 14 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 17:22