Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Czy felgi/opony mogą inaczej się wyważać w zależnośći od temperatury?, bicie na zimnych oponach
_asmo_
post Mon, 09 Jul 2018 - 17:49
Post #1


User
Dołączył: Fri, 10 December 2010





Cześć,

Mam pytanie, założyłem ostatnio na auto nowy komplet kół - felgi skręcane i opony Bridgestone Potenza RE11A, rozmiar felg 9,5 i 10,5 cala, opony 235/40 i 265/35 - producent takie przewiduje pod te szerokości felg i typowo do mojego auta. Po kilku przejażdżkach mam wrażenie, że póki opony się nie rozgrzeją to czuć bicie na kierownicy - felgi były sprawdzane na wyważarce i nie były krzywe, wyważyły się bez problemu, ciężarków mało. Jeśli autem przejadę już jakiś dłuższy odcinek bicie ustępuje - sprawdzane do prędkości ok 200km/h.
Jak myślicie czy to możliwe żeby opony biły przez niedogrzanie? Ten bieżnik to taki semi slick, dot jak dobrze pamiętam 13-14 rok.

Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 09 Jul 2018 - 17:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tatarzyn
post Tue, 17 Jul 2018 - 07:59
Post #2


Rookie
Dołączył: Tue, 16 January 2018





Oczywiście, że tak. Przecież temperatura odpowiada w dużym stopniu za właściwości danego materiału. Jego elastyczność itd
Nie bez przyczyny w wulkanizacjach mają inne stawki za wymianę opon w zależności od tego, czy jest to felga aluminiowa lub stalowa.
Warto też zapoznać się z oznaczeniami na bokach opon - konkretnie tutaj: https://www.oponeo.pl/artykul/jak-czytac-oz...enia-na-oponach
Dobrze jest mieć świadomość, co zostało tam opisane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 17 Jul 2018 - 09:32
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Dmuchnij je azotem, może się poprawi.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Tue, 17 Jul 2018 - 10:00
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





A azot ma jakieś znacząco inne właściwości dla opon niż powietrze atmosferyczne? - oprócz tego, że guma się nie utlenia od wewnątrz, nie podsyca pożaru i nie utwardza kleji utwardzanych w kontakcie z tlenem (samowulkanizacja)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 17 Jul 2018 - 10:24
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(_adams_ @ Tue, 17 Jul 2018 - 09:32) *
Dmuchnij je azotem, może się poprawi.

myślisz, że zmiana ilości azotu z około 78% na 100% zmieni coś istotnego w zachowaniu opony ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Tue, 17 Jul 2018 - 22:09
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





To raczej nie kwestia wyważenia, a faktu że któraś z opon jest kwadratowa i się układa po rozgrzaniu. Miałem tak w moim starym komplecie opon "kajtkowych".


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:00