Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> czynnik klimatyzacji R 1234YF
MisioLBN
post Thu, 28 Jun 2018 - 09:55
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Podsumowując mając układ na R134a można to czymś zamienić co jest tańsze i wydajniejsze ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 28 Jun 2018 - 09:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ptq
post Thu, 28 Jun 2018 - 10:53
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





propan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Thu, 28 Jun 2018 - 22:27
Post #63


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(rrrr @ Thu, 28 Jun 2018 - 09:01) *
A co do proponau to temat rzeka. Propan jest normalnie czynnikiem chlodniczym i moze dzialac w samochodowych ukladach AC bez problemu pod jednym warunkiem. Propan jest czynnikiem z grupy czynnikow mieszajacych sie z olejem mineralnym. R134a chodzi z olejami syntetycznymi. Zeby przejsc na propan TRZEBA wyplukac caly uklad i sprezarke i zalac olejem do..... czynnikow mineralnych. Bez wyplukania ukladu i zmiany oleju sprezarka na 100% sie zatrze. Moze nie w tydzien czy miesiac, ale czasem leci po 3 miesiacach czasem po roku. Ale to ze padnie jest pewne....

W mojej testówce na propanie coś zatrzeć się nie chce, przejechane już ponad 100 tys. a ona nic sad.gif Może nie wie?
Znajomy, starej daty "specjalista od napraw urządzeń chłodniczych" (lodówek) twierdzi że spokojnie będzie współpracował z syntetykiem bo też miałem wątpliwości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rrrr
post Thu, 28 Jun 2018 - 23:17
Post #64


User
Dołączył: Sun, 11 December 2016





Moze kwestia ze czysty propan a nie propan butan a gaz gazowi nie rowny. Ja czulem na bank lpg w niejednym zatartym ukladzie ostatnimy czasy. Propoan chlodniczy jest duzo czystszy niz lpg ze stacji ze starych zbiornikow itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 29 Jun 2018 - 08:33
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Czyli kupić na alledrogo za grosze bańke Izobutanu i dawaaaj piekła niema tongue.gif W takim razie jak mi spier... z układu to nabijam sam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Fri, 29 Jun 2018 - 08:51
Post #66


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





chyba, moze, raczej.. tutaj jest tabelka gdzie macie opisane jaki gaz z jaka sprezarka i z jakim olejem powinien wspolpracowac.

https://naforum.zapodaj.net/8fa2429b7db9.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/dc7a64845880.jpg.html

sprezarka jak sie ma zatrzec to sie zatrze na r134a, na propanie, lpg, czy powietrzu z materaca.
akurat propan moze wspolpracowac z syntetykiem

trzeba tylko pilnowac cisnien i bedzie pracowac.

ps. chcialem wkleic zdjecia ale byly niewidoczne po dodaniu [img]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 29 Jun 2018 - 10:26
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





http://allegro.pl/izobutan-r600-420g-czynn...7413547888.html

22zł i dawaj smile.gif Dobrze rozumiem że r600 jest wydajniejszy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Fri, 29 Jun 2018 - 20:30
Post #68


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Nie.r290 wydajniejszy a dokładnie to "zimniejszy".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janisz
post Fri, 06 Jul 2018 - 00:19
Post #69


Super User
Dołączył: Thu, 05 June 2003
Skąd: wawa





Spoko sprawa to nabijanie propanem. Zmajstrowałem zestawik i nabijam co popadnie praktycznie za free biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rrrr
post Fri, 06 Jul 2018 - 07:56
Post #70


User
Dołączył: Sun, 11 December 2016





Zajebisty jesteś wink.gif Potem taki wóz trafia do normalnego warsztatu i ktos ciagnie Twoj propan do stacji gdzie ma 20kg gazu wartego ponad 3000zl i wszystko nadaje sie do wyjebania w atmosfere. Nic tylko spalic na stosie takich jak Ty hehehe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 06 Jul 2018 - 09:37
Post #71


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ty to dopiero zajebisty jesteś, ale spokojnie, lata miną, dojrzejesz i trochę wyluzujesz. Ktoś tu pisał, że po ciśnieniach da się połapać, że jest propan to raz, dwa to może oznaczać lub informować właściciela, że jest propan, a trzy to pewnie napełnia bryki, które ze względu na wiek czy koszt nie będą się bujać po zakładach.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janisz
post Fri, 06 Jul 2018 - 09:40
Post #72


Super User
Dołączył: Thu, 05 June 2003
Skąd: wawa





Rrrr nie ciśnieniuj sie, auto nie odwiedza "normalnych" warsztatow a właściciel jest świadomy co tam siedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Fri, 06 Jul 2018 - 10:28
Post #73


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Do póki mówimy o świadomych użytkownikach jest ok. Miło jeśli ktoś zaznaczy, że układ jest nabity propanem. Przykładowo i umownie, że auto nabite propanem ma pomalowane zaślepki na zaworach na czerwono. Ot niewiele potrzeba.

Przy obecnych cenach za obsługę klimatyzacji szczerze się ludziom nie dziwię, że kombinują. Jako, że jest to także mój kawałek chleba martwi mnie niebezpieczeństwo trafienia na "propanowca".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Fri, 06 Jul 2018 - 13:45
Post #74


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Jakie są te ceny nabicia przy założeniu, że klima działa, ale słabo chłodzi? Byłem w tym tygodniu w vcentrum i gość za odgrzybienie, dobicie czynnika i oleju zapłacił 160zł.


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Mon, 09 Jul 2018 - 18:40
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





U mnie podobnie. W tym roku musiałem wymienić chłodnicę klimy, zdziwiłem się bo wymieniałem ją 3 lata temu. Dostałem informację od mechanika, że to normalne i tyle wytrzymują zamienniki, 3-4lata. Następne dobicie zrobię już u gościa od lodówek i propanem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Sun, 15 Jul 2018 - 20:40
Post #76


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Przy okazji tematu. Poleci ktoś ciekawa książkę, lub stronę o działaniu samochodowych układów klimatyzacji i ich serwisowaniu?
Nie muszą być świeże informacje. Trochę chciałbym rozszerzyć zakres wiedzy. Ostatnio brakuje mi dostępu do garażu, to chociaż teoria jakaś nowa przydałaby się ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Tue, 07 Aug 2018 - 21:40
Post #77


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





Witam. Przeczytalem caly temat i troche sie jednak dziwie bo przeczytalem ze bena tez niebezpieczna jednak ani pb ani lpg nie pracuje na takim cisnieniu. Ryf przy zapaleniu auta i zassaniu z powietrzem do pluc czlowieka tworzy sie kwas i max 3 dni i sie schodzi ze swiata.mercedes zrobil testy leb swini w karton i folia i symulacja wycieku, po 30min ryf juz byl w kosciach, rozpylili go na pracujacy silnik i auto sie zapalilo. Po testach zderzeniowych zapaleniem auta z r134a na 100 ginelo max 2 na ryfie max 2 przezyja, co do propanu to jesli ktos ma nieszczelna klime to itak trzeba naprawic a max 3stowki za obslogie auta na bezpiecznym 1e4a to nie tak duzo, bez przesady napewno nie warto narazac zycia swojego i innych dla 200zl roznicy, moim zdaniem jesli kogos nie stac na obsluge auta to zostaje rower, a nie w dziurawa klime wpuszczac propan a znajac polskie realia to Rrrr ma racje wiekszosc. Napelni na sprzedaz bo tanio a nastepny nieswiadomy pojedzie do zakladu na obsluge bo zacznie slabo dzialac jak ubedzie jak sie wczesniej nie zapali, i dalej bedzie scenariusz z postu Rrrr, co do tego ze drogo mi tez to nie pasuje tez wolalem jak obsluga byla za 100, jednak cena paliwa kiedys tez byla duzo nizsza niz teraz i nikt z tego powodu jakos mocno nie kombinuje narazajac innych. Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 08 Aug 2018 - 08:32
Post #78


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Czyli czynnik który szkodzi i kosztuje w pizdu jest ok, natomiast czynnik który "szkodzi" mam na myśli propan i kosztuje psie pieniądze jest be?
Cena paliwa to jest argument z tylnej części ciała.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 08 Aug 2018 - 13:46
Post #79


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(badboy2673 @ Tue, 07 Aug 2018 - 20:40) *
Witam. Przeczytalem caly temat i troche sie jednak dziwie bo przeczytalem ze bena tez niebezpieczna jednak ani pb ani lpg nie pracuje na takim cisnieniu. Ryf przy zapaleniu auta i zassaniu z powietrzem do pluc czlowieka tworzy sie kwas i max 3 dni i sie schodzi ze swiata.mercedes zrobil testy leb swini w karton i folia i symulacja wycieku, po 30min ryf juz byl w kosciach, rozpylili go na pracujacy silnik i auto sie zapalilo. Po testach zderzeniowych zapaleniem auta z r134a na 100 ginelo max 2 na ryfie max 2 przezyja, co do propanu to jesli ktos ma nieszczelna klime to itak trzeba naprawic a max 3stowki za obslogie auta na bezpiecznym 1e4a to nie tak duzo, bez przesady napewno nie warto narazac zycia swojego i innych dla 200zl roznicy, moim zdaniem jesli kogos nie stac na obsluge auta to zostaje rower, a nie w dziurawa klime wpuszczac propan a znajac polskie realia to Rrrr ma racje wiekszosc. Napelni na sprzedaz bo tanio a nastepny nieswiadomy pojedzie do zakladu na obsluge bo zacznie slabo dzialac jak ubedzie jak sie wczesniej nie zapali, i dalej bedzie scenariusz z postu Rrrr, co do tego ze drogo mi tez to nie pasuje tez wolalem jak obsluga byla za 100, jednak cena paliwa kiedys tez byla duzo nizsza niz teraz i nikt z tego powodu jakos mocno nie kombinuje narazajac innych. Pozdro


Brykaj rowerem nikt Ci nie broni. Nie patrz na to czym kto bryka bo to wolny kraj i każdy bryka czym pasuje.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Thu, 09 Aug 2018 - 14:50
Post #80


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





Nie. Wlasnie nie jest, ten ryf to pomylka jakas dlatego podalem argumenty w formie badan przeprowadzonych przez mercedesa, co do propanu to jest tani ale czy warto oszczedzic 200zl i ryzykowac bo moim zdaniem lepuej dolozyc i nabic bezpiecznym 134a
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 06:57