Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily do ciagania lawety z projektem, Auto mające ponad 2t na haku
kolekr1
post Wed, 05 Jun 2019 - 21:22
Post #41


User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





Zakładając że od ciagania lawety pójdzie sprzęgło w dsg. Jakie koszta mogą się zakręcić? A co do porównywania Ameryki i Eu to trochę inne bajki. Nastawiam sięczwsciej jeździć z laweta do Pl więc wynajęcie lawety na te wyjazdy odpada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 05 Jun 2019 - 21:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kolekr1
post Sun, 16 Jun 2019 - 14:02
Post #42


User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





Mając sporo czasu poszukałem i po jeździłem. X5 czy Ml ciężko w Dobrym stanie w rozsądnych pieniądzach. T4 multi ceny z kosmosu. Tiguan jest spoko opcja. Oglądałem jednego FLa w R Line całkiem spoko auto. Jedynie z tego co wyczytalem ma niak DMC. Ale pojawia się Sharan II czy Alhambra po 2010. Vw szły z silnikiem z gtd 2.0 184ps. Mają na haku 2400KG I DMC ponad 2600 czyli wg polskich przepisów i tak słynnego przelicznik 1.33 pasuje idealnie pod przyczepę 2t. Podane kryteria spełnia Merc w212. Problematyczny może być airmatic.
Ktoś może się jeszcze odnieść do tych dwóch aut? Jakieś opinie użytkowania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 07 Jul 2019 - 14:05
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Mietek gnije chyba nie?

Jeep Grand Cheerokee 3.0 CRD patrzyłeś?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Sun, 07 Jul 2019 - 17:15
Post #44


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





Panowie a jak to jest w kwestii prawnej? Auto dmc 2160, na haku 1800. Moge ciagnac nim lawete do dmc 1800? Cos czytalem o wspolczynnoku 1:33, ale nie czaje o co z tym chodzi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 07 Jul 2019 - 19:49
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Teoretycznie nie możesz, zgodnie z tą zasadą do przyczepy 1800 kg auto musi mieć DMC powyżej 2394 kg. W praktyce mało kto o tym wie, swego czasu ciągałem autem które tego nie spełniało, miałem ze 2-3 kontrole i nie było problemu. Ale z drugiej strony znajomy z toru musiał raz zostawić lawetę przy drodze, bo go zatrzymali i nie chcieli puścić dalej właśnie przez niespełnienie 1,33.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 07 Jul 2019 - 20:18
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To jakaś bzdura jest . Czyli co - producent samochodu dostaje na niego i jego parametry (no bo masa przyczepy jest jednym z parametrów auta i to wpisanym w dowód rejestracyjny) homologację niezgodną z polskim prawem ?
Kiedyś temat próbowałem drążyć, to przepis dotyczący jakichś przyczep z hamulcem uruchamianym z kabiny czy coś takiego, generalnie wg mnie do zignorowania.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 07 Jul 2019 - 22:01
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Andrzej, zgadzam się że to kompletna bzdura, ale taki przepis niestety faktycznie istnieje. Tak jak piszesz, przyczepa nie musi spełniać tego warunku, jeśli ma hamulec uruchamiany z kabiny samochodu (a nie najazdowy). Tak, też o takim rozwiązaniu nie słyszałem


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Sun, 07 Jul 2019 - 22:07
Post #48


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





CYTAT(pawel934 @ Sun, 07 Jul 2019 - 22:01) *
Andrzej, zgadzam się że to kompletna bzdura, ale taki przepis niestety faktycznie istnieje. Tak jak piszesz, przyczepa nie musi spełniać tego warunku, jeśli ma hamulec uruchamiany z kabiny samochodu (a nie najazdowy). Tak, też o takim rozwiązaniu nie słyszałem


Czyli dobrze słyszałem - bubel prawny żeby móc się przyebać w razie gdy cała reszta jest ok. Ale skoro przy 2160dmc holownika, 1:33 wynosi 1624 to laweta o DMC 1600 i ładowności 1150kg mnie urządza bo da się tym przewieźć legalnie auto co waży 1000kg smile.gif oczywiście viatoll oraz b+e
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wanisz
post Mon, 08 Jul 2019 - 09:06
Post #49


User
Dołączył: Fri, 04 July 2014





Skoro 2 tony na haku są ok to polecę XC60 D5. Twarde zawieszenie więc z przyczepą mniej buja, do tego więcej skou z tyłu niż z przodu dzięki czemu nie siada przy pełnym obciążeniu. Silnik 5 cyl ma nieskończoność momentu z dołu, dobry napęd 4*4, na śniegu pod górę mieli wszystkimi kołami więc da radę. Automat gdy się pilnuje zmian oleju to żyje wiecznie, bez wymiany pada szybko. Uwaga, DMC 2502 kg więc nie można legalnie parkować na chodniku wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 08 Jul 2019 - 10:17
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(wujek_ @ Sun, 07 Jul 2019 - 22:07) *
Czyli dobrze słyszałem - bubel prawny żeby móc się przyebać w razie gdy cała reszta jest ok. Ale skoro przy 2160dmc holownika, 1:33 wynosi 1624 to laweta o DMC 1600 i ładowności 1150kg mnie urządza bo da się tym przewieźć legalnie auto co waży 1000kg smile.gif oczywiście viatoll oraz b+e


Pewnie bardziej dziadostwo przy tworzeniu przepisów i brak ich spójności, bo jedne mówią o tym jakie warunki holownik i zestaw mają spełniać, a te całe 1,33 to w przepisach o warunkach technicznych hamulców.

Co do tych mas, to jakbyś odrobinkę odchudził jeszcze auto na lawetę to doczepiając jakąś lekką DMC 1300 by na B i bez viatoli itp. mógł wozić. No lub dopuszczając ewentualny mandat za przeładowanie (choć niektórzy mówią że do 100kg się nie przyczepi nikt, ale kto wie) .
Przyczepki lekkie mają tą zaletę że są lekkie smile.gif a takie uchylne typu Wenus mini czy Temared jej odpowiednik - niesamowicie wygodne przy za i rozładunku , żadnego wyciągania najazdów , w ciaśniejszym miejscu można się rozładować itp.
A i bez odchudznia auta 300kilogramowe aluminiowe też są, ale to drogie już.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 08 Jul 2019 - 10:46
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(wujek_ @ Sun, 07 Jul 2019 - 18:15) *
Panowie a jak to jest w kwestii prawnej? Auto dmc 2160, na haku 1800. Moge ciagnac nim lawete do dmc 1800? Cos czytalem o wspolczynnoku 1:33, ale nie czaje o co z tym chodzi?

Jeśli masz przyczepę z hamulcem najazdowym, to obowiązuje cię współczynnik 1,33, czyli możesz wtedy ciągnąć przyczepę o DMC 1624kg.

Jeśli masz przyczepę z hamulcami pneumatycznymi, które uruchamiają się razem z hamulcem zasadniczym holownika, to możesz ciągnąć przyczepę o DMC 1800kg.


Pewnie część policjantów nie wie o tym przepisie, albo wie, ale przymyka oko. Natomiast ubezpieczyciele wiedzą o tym przepisie i w przypadku jakichś wydarzeń, nie zawahają się go użyć biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Mon, 08 Jul 2019 - 10:55
Post #52


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 08 Jul 2019 - 10:17) *
Co do tych mas, to jakbyś odrobinkę odchudził jeszcze auto na lawetę to doczepiając jakąś lekką DMC 1300 by na B i bez viatoli itp. mógł wozić. No lub dopuszczając ewentualny mandat za przeładowanie (choć niektórzy mówią że do 100kg się nie przyczepi nikt, ale kto wie) .
Przyczepki lekkie mają tą zaletę że są lekkie smile.gif a takie uchylne typu Wenus mini czy Temared jej odpowiednik - niesamowicie wygodne przy za i rozładunku , żadnego wyciągania najazdów , w ciaśniejszym miejscu można się rozładować itp.
A i bez odchudznia auta 300kilogramowe aluminiowe też są, ale to drogie już.



W tygodniu zważę samochodzik co ma być wieziony i obadam co w mieście mają do zaoferowania z lawet. U nas w PL mandacik to by może przełknął ale u Niemca już raczej nie wink.gif a na jakiś zlocik by wypadało się również wybrać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 08 Jul 2019 - 12:13
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Jeśli Lublin jak w podpisie masz , to Temared Swidnik blisko .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kolekr1
post Sat, 21 Mar 2020 - 21:15
Post #54


User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





Odgrzebie swój post. Więc kolejna zmiana floty. Ciągałem parę razy przyczepę kuga 2.0 TDCI 150 km i t4 multi 102km. Auta spoko wszystko fajnie ale nie moje. Teraz znów szukam sobie wozu. Znalazłem ładne zadbane audi s6c5. W dowodzie ma 2100kg. Hak od nowości. (nie mieszkam w pl, nie poruszajmy polskich zależności prawnych) i tu pytanie czy tiptronik z s6c5 jest w miarę wytrzymała skrzynia? Da radę z przyczepa? Auto ma ponad 250TYS przebiegu, ciągły serwis itp. Pewna historia. Ale nigdy nie miałem doświadczenia z tiptronickiem.???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sat, 21 Mar 2020 - 21:53
Post #55


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





W S6 C5 4.2 V8 jest montowana skrzynia ZF 5hp24, która jest dość wytrzymałą konstrukcją, nie ma z nią jakiś mega problemów. Skrzynia jest bardzo pupilarna montowali ją w Jaguarze, bmw, audi, vw itp więc naprawa nie stanowi większego problemu. Skrzynia jak i auto da radę z przyczepą producent nie bez powodu dał homologacje na 2100kg na haku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kolekr1
post Sun, 22 Mar 2020 - 07:26
Post #56


User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





Wsumie to poza dsg nie miałem styczności z automatycznymi skrzyniami biegów. Dlatego postanowiłem zapytać bardziej doświadczonych. A następne pytanie, to wyżej ktoś polecał automat w Volvo xc60, znowu mój bardzo dobry znajomy mechanik odradzał, mówił że jak cos to w Volvo tylko manual jeśli chodzi o moje wymagania. Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sun, 22 Mar 2020 - 08:24
Post #57


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Twój mechanik odradzał Ci skrzynie w volvo dlatego że za czasów s60 I generacji montowali skrzynie geartronic, która miała wadę fabryczną źle dobrane łożysko ślizgowe i każda jedna skrzynia sypała się przy iluś tam km. Skuteczna naprawa polegała na zastąpieniu oryginalnego łożyska ślizgowego nowym dorobionym w innym wymiarze. I teraz twój mechanik jak widzi volvo to opowiada całemu światu że automat w volvo to zło w nowsze konstrukcje są tak samo awaryjne jak i reszta padnie mechatronika, padnie konwerter ale to psuje się w każdym jednym automacie wiec nie uważał bym skrzyni z volvo z minę. Osobiście użytkowałem s60 T5 2.5 6-biegów i v60 T5 2.0 8-biegów autami w firmie zrobiliśmy po przeszło 200 tyś km i ze skrzynią nie było żadnych problemów, ale muszę wspomnieć że wymiany oleju były regularne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 22 Mar 2020 - 10:31
Post #58


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(A d a m @ Sat, 21 Mar 2020 - 21:53) *
W S6 C5 4.2 V8 jest montowana skrzynia ZF 5hp24, która jest dość wytrzymałą konstrukcją, nie ma z nią jakiś mega problemów. Skrzynia jest bardzo pupilarna montowali ją w Jaguarze, bmw, audi, vw itp więc naprawa nie stanowi większego problemu. Skrzynia jak i auto da radę z przyczepą producent nie bez powodu dał homologacje na 2100kg na haku.


dokładnie tak, homolgacja z czegos wynika
na pewno bedzie Ci sie lepiej z automatem z mocnym V8 ciagneło niż t4
ja mam takie odczucia jak ciagałem T5 i a teraz tiguanem z DSG



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kolekr1
post Sun, 22 Mar 2020 - 19:27
Post #59


User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





Wrazie jak by skrzynia padła. Jakie koszta regeneracji? Wsumie, a6 c7 było by bardziej wygodnym autem. Ale jakoś ciągnie mię w stronę mojego dawnego marzenia. Pozatym cena nie jest jakaś z kosmosu takich aut a nie chce wydawać znów sporych kwot by później za parę lat sprzedać auto za połowę wartości. A tu ma v8 pod maska co przekłada się na uśmiech na twarzy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 22 Mar 2020 - 21:29
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





około 5 tyś kolega płacił za regenerację automatu, była w tym wymiana olej parę tyś po remoncie. I od tego czasu chodzi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:40