Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily w topowej wersji, N/A? Turbo? 25k max
Maikel
post Mon, 07 Nov 2016 - 00:32
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Cześć,


jak dotąd posiadałem samochody N/A FF. Przyszedł czas na coś mocniejszego. Na wiosnę planuję kupić samochód w budżecie do max 25 tysięcy złotych.
Minimalne wymagania: skrzynia 6, minimum 200KM i klimatyzacja. :-)

Interesują mnie jak dotąd:

- Honda Civic EP3 TypeR,
- Seat Leon I Cupra R,
- Audi S3 8L,
- Audi S4?
- Golf V GTI 3D (nie wiem czy do 25k znajdę z DSG),
- na francuzy patrzyłem i nie przemawiają do mnie,

Ewentualne modyfikacje przyszłego samochodu to jakiś Stage 2 Compsportu dla VAG, tyle.
Jazda głównie praca - dom - miasto - trasa tylko wakacyjnie. Nie interesuje mnie LPG.

Prosiłbym o opinie na temat samochodów, które podałem powyżej. Który z nich ma najwięcej zalet, który doradzacie, a który byście odradzili?
Jestem też otwarty na Wasze propozycje, może będzie coś czym warto jeszcze się zainteresować?

Zachęcam do dyskusji,
Michał.



--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 07 Nov 2016 - 00:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
AT89S52
post Mon, 07 Nov 2016 - 06:02
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





Do wiosny może się dużo zmienić, ponów pytanie jak już będziesz miał budżet przygotowany.

Albo lepiej przyjrzyj się kilku ostatnim stronom, bo takich tematów było że 192.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Thu, 10 Nov 2016 - 11:21
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





Bierz coś z turbo, sporo większy potencjał jak braknie mocy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Thu, 10 Nov 2016 - 11:29
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Skłaniałbym się raczej ku S3 8L lub Leonowi Cupra R. Prosiłbym o opinie posiadaczy. Co przemawia za S3, co za Leonem? Chodzi mi o strone techniczną, awaryjność itp.


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Thu, 10 Nov 2016 - 11:39
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Mechanicznie poza haldexem jest to samo, więc awaryjność określiłbym na takim samym poziomie. Wszystko zależy od stanu konkretnego egzemplarza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Thu, 10 Nov 2016 - 12:23
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Jak sprawdzić haldex? Na co zwrócić przy nim szczególną uwagę?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Thu, 10 Nov 2016 - 14:10
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Ja sprawdzałem napędy tak: na postoju wciskam sprzęgło, wrzucam jedynkę, gaz w pozycji 100% i puszczam sprzęgło wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 10 Nov 2016 - 15:15
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Dozbieraj troche i kup Mazde 6 mps. Super uniwersalny daily i w miare bezawaryjny.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Thu, 10 Nov 2016 - 16:18
Post #9


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





MPS niezbyt mi się podoba plus jest już trochę większa, a na taki samochód przyjdzie jeszcze czas. Jak się taka 6. MPS prowadzi?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Fri, 11 Nov 2016 - 13:10
Post #10


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





Osobiście zainteresowałbym się Audi TT 1,8T 225 KM, chyba że dla Ciebie to auto dla kobiet..
S3 to tak na prawdę 3 drzwiowa wersja A3 z 4x4 i 225 KM, lepiej szukać A3 poilft 4x4 1,8T 180 w 5 drzwiach, Leon z kolei z tego co wiem nie posiada 4x4 chyba że 2,8 Vr6 ponadto kloc, słabe osiągi i ciężko znaleźć Cuprę R inną niż Gostynin ze Szwajcarii po 10 dzwonach.

Golf V będzie ciężko za 25k z DSG, poza tym TFSI + DSG mieszanka wybuchowa, a dobre egzemplarze swoje kosztują. Może Megane RS turbo? niby francuz ale konkretna opcja.
Ja bym poszedł w TT a jak ma być bardziej auto praktycznie to zwykłe A3 z dobrych rąk full opcja polift 1,8T 4x4 2003 rok i robisz stage 2, chyba to lepsze niż S3, takie moje zdanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Fri, 11 Nov 2016 - 17:28
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Jak już musi być coś z VAGin i proponujecie Audi TT, to najważniejsze aby chłopak sie do tego auta przymierzył, ja mając kontakt z tym autem kompletnie nie byłem wstanie się w nim odnaleźć, jest tak niewygodne, ciasne i "przytłaczające" w środku że nawet najgorszemu wrogowi bym nie życzył jazdy tym autem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Fri, 11 Nov 2016 - 18:23
Post #12


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





No zgadza się tylko czy RX-8, albo Corvette 6 albo 350z są wygodniejsze? wątpie, to nie jest ten segment co Audi A6, BMW 7 czy Honda Legend to są sportowe odmiany coupe praktycznie 2-osobowe.
Ale dla mnie TT jest lepszą opcją niż S3 czyli A3 nieco zmienione albo Leon w wersji Cupra i to z napędem FWD

Jak ktos jeździ sam lub w 2 osoby a do tego jakieś tam podręczne bagaże to TT jest ok, no chyba że komuś nie pasi stylistyka i nie czuje się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Fri, 11 Nov 2016 - 21:21
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Mi stylistyka TT pierwszej generacji niestety nie pasuje. To samo z jego wymiarami.
Potrzebuję w miarę wygodnego daily. Jakbym szukał 2-miejscowego coupe to na pewno nie byłoby to TT. Mimo wszystko dziękuję za propozycję! :-)


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 14 Nov 2016 - 08:03
Post #14


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Augustin @ Fri, 11 Nov 2016 - 13:10) *
S3 to tak na prawdę 3 drzwiowa wersja A3 z 4x4 i 225 KM

Tak naprawdę różnic jest więcej niż poszerzenia, zderzaki, recaro, K04, żeby z A3q zrobić mechanicznie S3 pójdzie trochę siana wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Mon, 14 Nov 2016 - 09:58
Post #15


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





CYTAT(Augustin @ Fri, 11 Nov 2016 - 13:10) *
Osobiście zainteresowałbym się Audi TT 1,8T 225 KM, chyba że dla Ciebie to auto dla kobiet..
S3 to tak na prawdę 3 drzwiowa wersja A3 z 4x4 i 225 KM, lepiej szukać A3 poilft 4x4 1,8T 180 w 5 drzwiach, Leon z kolei z tego co wiem nie posiada 4x4 chyba że 2,8 Vr6 ponadto kloc, słabe osiągi i ciężko znaleźć Cuprę R inną niż Gostynin ze Szwajcarii po 10 dzwonach.

Golf V będzie ciężko za 25k z DSG, poza tym TFSI + DSG mieszanka wybuchowa, a dobre egzemplarze swoje kosztują. Może Megane RS turbo? niby francuz ale konkretna opcja.
Ja bym poszedł w TT a jak ma być bardziej auto praktycznie to zwykłe A3 z dobrych rąk full opcja polift 1,8T 4x4 2003 rok i robisz stage 2, chyba to lepsze niż S3, takie moje zdanie.


Ale TT pierwszej generacji to jeden z najbrzydszych samochodow ever! Osobiscie stawiam go zaraz za multipla i tico, na pewno lapie sie w top 10 najbrzydszych aut.
A3 wyglada nijako i juz sie strasznie oklepala, ale lepiej nijako niz paskudnie (chociaz sam mialbym opor, zeby kupic stare a3, wlasnie ze wzgledu na wyglad). S3 dzieki swoim poszerzeniem, zderzakom i lotce wyglada duzo ciekawiej niz zwykle a3, nabiera fajnych proporcji. Dzieki temu wyglada ciekawiej niz nowszy golf v gti.
Wedlug mnie zarowno s3 jak i cupra to fajne samochody, dobrze zbalansowane (osiagi po sofcie, seryjny zawias, dobry stosunek osiagow do kosztow uzytkowania) i dajace sporo frajdy z jazdy po ulicy. Najwiekszy dla mnie minus to niemrawy uklad kierowniczy w obu. TT 225 pewnie jezdzi podobnie, ale wyglad jak dla mnie przekresla ten samochod na starcie. Jak nie potrzebujesz dodatkowych drzwi i glebszego bagaznika, to bralbym s3, ktore ma quattro, w przeciwnym razie leon. Z trzeciej strony golf gti to rownie dobry, jak nie lepszy samochod. Na pewno ma lepszy uklad kierowniczy, fajnie zestrojony zawias. Silnik jedzie lepiej z nizszych obrotow, ale brzmi jakos slabiej. Poza tym dla mnie wyglad V tez jest mocno dyskusyjny - niby nowszy od pozostalych, ale z wygladu calkiem nijaki. Za to wnetrze na pewno swiezsze. no i w golfie sa potencjalnie wieksze koszta uzytkowania (wady silnikow tfsi typu pompa oleju; ew. dsg; tfsi - nie zagazujesz panie wink.gif ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Wed, 16 Nov 2016 - 00:52
Post #16


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Dziękuję za odpowiedzi.
Zgadzam się z uxon'em, aktualnie na tapecie mam właśnie S3. TT odpada na pewno, a nad Leonem się zastanawiam, gdyż jest świeższy i może być łatwiej znaleźć zadbany egzemplarz.
Golf raczej całkiem odpadł, ale nie skreślam go - gazu tak czy siak nie mam zamiaru wstawiać do samochodów, które mnie interesują w tym wątku.

Pozwolę sobie wrzucić tu 3 propozycje S3, może ktoś będzie w stanie coś o nich napisać:
http://allegro.pl/audi-s3-1-8t-210km-quatt...6605563818.html
http://otomoto.pl/oferta/audi-s3-1-8t-255k...r-ID6yDWwr.html
http://otomoto.pl/oferta/audi-s3-quattro-1...s-ID6yChfx.html

Pierwsza, najtańsza, byłaby w zasięgu już teraz, bo boję się co będzie się działo na rynku takich samochodów po wprowadzeniu nowych stawek akcyzy...
Czy według Was warto poczekać na rozwój sytuacji z tą akcyzą, czy powoli szukać samochodu poniżej zakładanego budżetu?
Boje się, że po wprowadzeniu podwyżek, takich Leonów lub/i S3 będzie do sprzedania mniej albo będą parę k droższe.


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Wed, 16 Nov 2016 - 07:43
Post #17


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Ten ostatni stoi już dość długo na allegro smile.gif Pamiętam jak sam patrzyłem S3. Musisz wziąć poprawkę, że to wszystko Radom czyli też zagłębie handlarzy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Wed, 16 Nov 2016 - 17:43
Post #18


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





TT obok Tico czy Multipli? dobre...no ok ja wiem że można nie lubić tego auta, może nie podobać się sylwetka ale chyba przesada totalna. Tak apropo TT będzie łatwiej kupić zdrowe i od prywatnej osoby a nie Gostynin, Radom czy Gubin.

Co do tych S3 z linków, dwójka to ulep jakich mało, jak znajdę ten temat z forum A3 to wstawię ktoś oglądał i twierdził że to jedzie jak 150 koni, cały w szpachli i mnóstwo błędów po podpięciu kompa.
Jedynka klasyka - czyli typowy handlarz ładna aukcja, wg mnie cudów nie będzie.

A ostatni nie wiem ale Sebas01 piszę że stoi długo czyli też pewnie bez rewelacji.

Z Audi S3 czy Leonem Cuprą szału nie będzie, od prywatnych jest mało a handlarze śmietniki zwożą do nas, do kraju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Wed, 16 Nov 2016 - 18:14
Post #19


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Skłaniam się na razie ku tej czarnej S3 za 18k. Jutro podjadę do Audi z VINem, może się czegoś dowiem. Pozostałe 2 z linków odpuszczam, bo i tak nie mam jak na razie tyle pieniędzy.


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Wed, 16 Nov 2016 - 18:44
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Augustin przeczytaj jeszcze raz temat odnosnie tej zoltej s3 , bo widze ze cos Ci sie pomieszalo ,ktos ogladal i napisal ze lewa str. byla lakierowana ale nic ze to ulep jakich malo i ze cala w szpachli
ja by ja pojechal obejrzec ,tym bardziej ze imola ,dla mnie bomba smile.gif

a majac 25k i proponowac zwykle a3 zamiast s3 to troche slabo..

kupi dobre s3 ,utrzyma w fajnym stanie to i sprzeda kiedys bez problemu nie tracac wiele na takim aucie a jeszcze jak by trafil zolta,niebieska ,czerwona to schodzi od reki

co do radomia to fakt ,sam ogladalem trzy imole w radomiu i porazka ,choc to pewnie nie regula
ja tam polecam s3 smigam rok czasu ,wiadomo pakiet startowy do tego po za jakimis gwintami,felgami,itp. udziwnieniami z rzeczy co trzeba bylo wymienic to pompa paliwa,dv czyli norma
po programie da sie juz jezdzic ,jedynie bagaznik tragedia ,ale tobie chyba na tym nie zalezy


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 22:26