Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Daily Hot Hatch 10-12k (Sunny, Ibiza, A3, Colt, inne)
Ricoshet
post Thu, 20 Oct 2016 - 12:46
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 August 2006
Skąd: Gdynia





Siema,

Przygotowuje się do kupna auta na wiosnę. W końcu będzie to porządne auto, a nie parch za 1500zł tongue.gif Tak więc oczekiwania jakie mam wobec tego auta to:
Budżet - 10-12 tys zł, w miarę bezawaryjne, ok 7s do 100km/h, spalanie 11-12l, brałem też pod uwagę stosunek mocy do masy i fajnie by było jakby był poniżej 8kg/KM, hatchback ostatecznie coupe/rodster.

Przeczesałem rozmaite fora,opinie i wszelkie artykuły i wyselekcjonowałem listę kilku aut na których najbardziej by mi zależało. Wiem, że są fajne sedany typu A4 2.8V6, BMW E36 328, Volvo S40 T5 i inne auta które pewnie by się tu pojawiły, jednak z tych i innych względów (spalanie, wygląd, awaryjność, opinie) nie umieściłem ich na mojej liście (a porównywałem i analizowałem naprawdę wszystko co możliwe wink.gif) Autko miałoby służyć głównie do dojazdów do pracy, weekendowych wypadów i sporadycznych pojeżdżawek no i dawać przy tym sporo frajdy. Mięsięcznie spodziewam się zrobić nie więcej niż 400km więc TDI też mi raczej nie potrzebne, fajnie by było, żeby się nim nacieszył przynajmniej te 3-4 lata. Liczę na szczere opinie, porady i pomoc w wyborze. A lista prezentuje się tak

1. Nissan Sunny GTI (wiem 25 latek, ale od zawsze moje marzenie, modami rozrządu patentu Coobcia, wydechami, dolotami, i innymi zabiegami można podobno wycisnąć w miarę tanio te 165KM)
2. Seat Ibiza 1.8T/ Audi A3 (Silniki 1.8t po programie mogą mieć 180KM. Za Ibizą przemawia niższa masa i tańsze części, za Audi wygląd no i pewnie wyższa bezawaryjność, troszkę się boję o Audi bo większość sprowadzanych A3 ze Szwajcarii i Niemiec to pewnie ulepy)
3. Honda Civic V/CRX (silniki D16Z6 lub szczęśliwym trafem B-seria, nie przepadam za CRX'ami, ale Civic V w dobrym stanie by mnie zadowolił)
4. Mitsubishi Colt GTI (Miałem Colta 1.6 i naprawdę fajnie się zbierał, chociaż podobno tuning jednostki 1.8 4G93 nie wchodzi w grę bo "mówią", że te silniki są bardzo dopracowane, nietuningowalne i ciężko cokolwiek na nich ugrać )
5. Seat Ibiza Cupra (podobna sytuacja co w Sunny, masa identyczna 2.0 w granicach 150KM, pewnie też idzie ugrać te 15-20KM z 2 litrowego ABF)
6. MG ZR (Świetne autko, jednak podobno silniki 1.8 mają problemy z przegrzewaniem, no i nie wiem jak z awaryjnością)
7. Daihatsu Charade Gtti (wiem, wiem praktycznie nie do dostania, jednak podoba mi się to autko, zwiększając doładowanie z seryjnych 0,7 do 0,9 bara i ogólnym usprawnieniu można ogarnąć 120KM co w tak lekkiej budzie robi robotę, wada niestety rdza i rozmiary puszki)
8. Swift GTI (ostatni na mojej liście, nie spełnia paru wymogów, jednak mam do niego sentyment bo moim pierwszym autem był Swift w wersji GS)

Inne auta które brałem pod uwagę to: VW Golf II, MGF, Toyota Celica, MX-5, Punto GT, Clio Sport. Myślałem także o Corsach A,B zeswapowanymi na C20XE i Seicento z 1,4, jednak boję się, że swap w takim przypadku jest liczony indywidualnie i za ubezpieczenie i zapłacę miliony. Tak czy siak taka jest moja lista. Budżetu raczej nie zmienię bo nie stać mnie na większe raty kredytu, gaz jest to jakaś opcja, ale wolę czystą benzynę. Ma być to typowy daily driver, wywalenie tylnej kanapy wchodzi w grę w przypadku starszych aut, Sunny, Colt. W nowych raczej bym nic nie grzebał poza silnikiem. Fajnie by było trafić oczywiście na egzemplarz już "pomodzony". Czekam na wasze sugestie, opinie i uwagi biggrin.gif

Pozdro


--------------------
Speed 4life
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 20 Oct 2016 - 12:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
matteusz
post Thu, 20 Oct 2016 - 14:01
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Przejedź się Clio Sport, jeśli szukasz czystej frajdy z jazdy to sądzę, że się zakochasz. 12k powinno starczyć na sensowną sztukę, auto w miarę młode więc nie gnije, eksploatacja też nie jest jakaś mega droga, choć niektóre części kosztują ponadprzeciętnie. Ja mam średnie spalanie ok 11l.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Thu, 20 Oct 2016 - 14:33
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(matteusz @ Thu, 20 Oct 2016 - 14:01) *
Przejedź się Clio Sport, jeśli szukasz czystej frajdy z jazdy to sądzę, że się zakochasz. 12k powinno starczyć na sensowną sztukę, auto w miarę młode więc nie gnije, eksploatacja też nie jest jakaś mega droga, choć niektóre części kosztują ponadprzeciętnie. Ja mam średnie spalanie ok 11l.

Tylko, że seryjne stołki i pozycja za kierownicą w clio sport, przynajmniej dla mnie jest nie do przyjęcia.
Jeśli to ma być daily to poszukaj czegoś w czym się dobrze czujesz.
1/3/4/7/8 - ze względu na wiek i słabą blachę bym odpuścił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ricoshet
post Thu, 20 Oct 2016 - 14:47
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 August 2006
Skąd: Gdynia





Pozycja raczej nie będzie problemem bo jestem niski (166cm). Martwi mnie inna kwestia... Jestem bardzo, ale to bardzo uprzedzony co do aut francuskich (uwielbiam za to japończyki smile.gif). Oczywiście są wyjątki jak np. właśnie Clio, Peugeot 205, 406 Coupe, ale ogólnie naprawdę ich nie znoszę. Słyszałem, że Clio Sport jest bardziej dopracowane jednak występują tam problemy z elektryką


--------------------
Speed 4life
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Thu, 20 Oct 2016 - 14:53
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





Punkt nr 2,chyba będzie najlepszą opcją za sprawą doładowanego już silnika,całe Japońskie towarzystwo bym sobie odpuścił ,jak już wyżej stwierdzono ruda tańczy jak szalona,szukaj Ibizy cool.gif


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Thu, 20 Oct 2016 - 15:25
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





Ja bym szukał czegoś w miarę świeżego, a nie starych w większości zmordowanych, "zrudziałych" do reszty japońskich wspomnień kiedyś fajnych samochodów... Bo typy 1/3/4/7/8 będą się kwalifikować do konkretnych robót blacharskich i pewnie mechanicznych... O ile części do hondy i swifta pewnie nie będą problemem to do Charade raczej szału nie ma i nie leżą na każdym rogu...

Niestety budżet starczy raczej na "warm hatcha", coś w stylu:

- Fiesta ST 2.0,
- C2 vts,
- Yaris T-sport,
- Grande Punto JTD sport (po programie będzie pewnie nawet szybsze od większości wymienianych w tym temacie),
- Polo 1.6 GTI,

ewentualnie doskładać trochę hajsu i szukać Colta CZT...

Z Twojej listy to raczej ibiza, chociaż pewnie 90% ogłoszeń to dorżnięte egzemplarze po mocnych przejściach... A jak ktoś chce wyważać otwarte drzwi to może coś takiego?

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-polo-p...html#xtor=SEC-8

PS. Bierz BMW, compact 323ti łapie się w budżecie i jest mega fajnym autem. wink.gif


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 20 Oct 2016 - 15:31
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(usuniety @ Thu, 20 Oct 2016 - 13:33) *
Tylko, że seryjne stołki i pozycja za kierownicą w clio sport, przynajmniej dla mnie jest nie do przyjęcia.
Jeśli to ma być daily to poszukaj czegoś w czym się dobrze czujesz.
1/3/4/7/8 - ze względu na wiek i słabą blachę bym odpuścił.

Ja mam akurat fotel Bimarco, więc nigdy nie zwróciłem uwagi na ten problem. Fakt, siedzi się wysoko, ale pozycja pozwala na wygodne operowanie kierownicą i pedałami, co nie zawsze jest takie oczywiste w innych autach.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ricoshet
post Thu, 20 Oct 2016 - 16:32
Post #8


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 August 2006
Skąd: Gdynia





CYTAT(Krisu_K13TL @ Thu, 20 Oct 2016 - 15:25) *
Ja bym szukał czegoś w miarę świeżego, a nie starych w większości zmordowanych, "zrudziałych" do reszty japońskich wspomnień kiedyś fajnych samochodów... Bo typy 1/3/4/7/8 będą się kwalifikować do konkretnych robót blacharskich i pewnie mechanicznych... O ile części do hondy i swifta pewnie nie będą problemem to do Charade raczej szału nie ma i nie leżą na każdym rogu...

Niestety budżet starczy raczej na "warm hatcha", coś w stylu:

- Fiesta ST 2.0,
- C2 vts,
- Yaris T-sport,
- Grande Punto JTD sport (po programie będzie pewnie nawet szybsze od większości wymienianych w tym temacie),
- Polo 1.6 GTI,

ewentualnie doskładać trochę hajsu i szukać Colta CZT...

Z Twojej listy to raczej ibiza, chociaż pewnie 90% ogłoszeń to dorżnięte egzemplarze po mocnych przejściach... A jak ktoś chce wyważać otwarte drzwi to może coś takiego?

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-polo-p...html#xtor=SEC-8

PS. Bierz BMW, compact 323ti łapie się w budżecie i jest mega fajnym autem. wink.gif



Fiesta, Polo, C2 i Punto raczej odpadają. Fiesta za droga, Polo i C2 trochę za wolne a Grande Punto to Diesel. Lepiej już wyhaczyć Ibizę 1.9tdi po programie na 170KM. Yarisa w tej wersji mega trudno znaleźć, BMW chyba byłoby najlepsze z tego zestawienia, tylko niewiem jak z częściami, czy nie zbankrutuje na nich tongue.gif. Szkoda, liczyłem na jakiegoś japończyka sad.gif. No ale Ibiza też spoko sprawa no i bardzo rozwojowy silnik.


--------------------
Speed 4life
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 20 Oct 2016 - 17:22
Post #9


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Clio Sport vs BMW Compact 325ti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Thu, 20 Oct 2016 - 17:37
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





Jako zatwardziały Hondziarz proponuje w tej kasie Clio Sport.
Niedawno sprzedałem w Twoim budżecie 200 konnego Civica 5 gen z B18C. Chodziło strasznie, uwielbiałem to auto, ale dziura na wylot w słupku A (która powstała od środka) dała mi dużo do myślenia na temat sztywności nadwozia...

Clio będzie lepsze nadwoziowo i niewiele wolniejsze na wprost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 20 Oct 2016 - 19:37
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Ibiza to ma serynie spieprzony KWSZ. Rok temu badalem temat pod kątem wykorzystania takiego wozu w KJS-ach. Trzeba się nakombinowac, żeby to poprawić, bo żadnych gotowców w PL nie udało mi się znaleźć. W UK niby coś tam dlubią.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 20 Oct 2016 - 20:22
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Ricoshet @ Thu, 20 Oct 2016 - 12:46) *
Mięsięcznie spodziewam się zrobić nie więcej niż 400km


Wez cos wolnossacego. Przy tych przebiegach to olej raczej nie zobaczy roboczej temp.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ricoshet
post Thu, 20 Oct 2016 - 20:48
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 August 2006
Skąd: Gdynia





Ludzie nie róbcie mi tego biggrin.gif. Całe życie byłem hejterem francuskich aut i teraz niby mam jeździć jakimś? Zlitujcie się tongue.gif. Ok poza Clio polecacie Ibizę. W KJS raczej startować nie zamierzam więc KWSZ chyba, aż tak mi nie powinien przeszkadzać. Fakt przy moich przebiegach zdrowiej dla silnika byłoby rozwiązanie wolnossące, ale chyba nie zniszczę jakoś silnika turbo jeżeli na dojazdach do roboty nie będę przekraczał 3tys obr? BMW 323 compact mnie zaintrygowało, tylko boje się, że jest drogie w utrzymaniu. A co sądzicie o Celice 2.0 175KM albo MG ZR jeżeli już mówimy o autach w miarę nowszych?


--------------------
Speed 4life
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tumba
post Thu, 20 Oct 2016 - 21:02
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: Rzeszów





To jeszcze dorzucę jednego francuza smile.gif 306 gti-6
W serii ma całkiem wygodne fotele, prowadzi się dobrze, nie gniją - buda ocynk, silnik podatny na mody, z tyłu niezależny zawias, silnik przed osią lekko pochylony - nie jak w innych hatchach stojący na sztorc za osią.
Ogólnie niedoceniane auto, a szkoda bo daje mega fun z jazdy smile.gif


--------------------
306 GTI-6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kasken
post Thu, 20 Oct 2016 - 23:45
Post #15


User
Dołączył: Wed, 11 May 2016





A ja dorzucę jeszcze jednego francuza smile.gif 206 s16/rc. RC wiadomo mocniejsze, 177km, silniki są b.dobre, zawieszeniowo trzeba uważać na tylną belkę, ale po zakętach śmiga aż miło, pewnie nie tak jak clio ale jest na prawdę dobrze, czasem coś tam elektryka przyświruje, ale tak to auto godne polecenia. W budżecie 12k możesz wyhaczyć coś z początku produkcji RC czyli 2003, a jakbyś chciał młodsze roczniki w tej kasie to s16 by sie znalazło w dobrym stanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Fri, 21 Oct 2016 - 07:06
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Mam Clio i to auto seryjnie zamiata większość... Clio robi do setki niskie 6s i przy tym na zakrecie obejdzie większość aut... Dajesz dobre opony zdrowy zawias i heja... Problemów z elektryka nie uswiadczylem, części tanie kpl tarcze i klocki przednie ate koszt 350pln, sprzęgło luk kpl 350zl, cewka 200pln. Jedynym problemem jest skrzynia nie należy do super wytrzymałych za to silnik lubli katungi i jest mega wytrzymały a elastycznością zjada wszystkie klekoty...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Fri, 21 Oct 2016 - 07:22
Post #17


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(mihas66 @ Fri, 21 Oct 2016 - 07:06) *
Mam Clio i to auto seryjnie zamiata większość... Clio robi do setki niskie 6s i przy tym na zakrecie obejdzie większość aut... Dajesz dobre opony zdrowy zawias i heja... Problemów z elektryka nie uswiadczylem, części tanie kpl tarcze i klocki przednie ate koszt 350pln, sprzęgło luk kpl 350zl, cewka 200pln. Jedynym problemem jest skrzynia nie należy do super wytrzymałych za to silnik lubli katungi i jest mega wytrzymały a elastycznością zjada wszystkie klekoty...

I żeby wymienić rozrząd trzeba silnik wyciągać...

Jeżeli auto ma być do jazdy na wprost i bez kjs brałbym ibizę 6l albo a3 8l 1.8t 150KM (masy podobne circa 1200kg), w serii ibiza jest wolniejsza ale po sofcie na ~200-210 kucy clio nie ma czego szukać.

http://www.zeperfs.com/duel323-3215.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Fri, 21 Oct 2016 - 07:40
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT
I żeby wymienić rozrząd trzeba silnik wyciągać...


Od kiedy niby ?


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wietnam
post Fri, 21 Oct 2016 - 08:45
Post #19


Rookie
Dołączył: Fri, 21 October 2016





MG Zr - polecam smile.gif
Wejdź sobie na forum.roverki.eu i poczytaj, popytaj chętnie Ci doradzą albo ktoś podjedzie jak masz daleko i sprawdzi Ci auto
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Fri, 21 Oct 2016 - 09:39
Post #20


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(Ricoshet @ Thu, 20 Oct 2016 - 20:48) *
BMW 323 compact mnie zaintrygowało, tylko boje się, że jest drogie w utrzymaniu.


Nie będzie, części do e36 są tanie, a compacty 323 ti można dorwać w bardzo dobrym stanie i jak na e36 "świeże roczniki" 99/00r.

Są najmniej umęczone ze wszystkich wersji nadwoziowych e36, z dostępem do części nie ma problemu, ale... Ciężko o wydech jakby coś się z nim podziało i szperę, bo compact ma taki dyfer jak e30, tylko inny dekiel, więc szpery są droższe od tych z e36. Za to ori dyfer z 323ti, otwarty ma przełożenie 3,07 i jak się pojawia to sprzedają się za 400-600pln, więc sporo można odzyskać (z reguły otwarte dyfry do e36 chodzą po 100-200pln).

Ja miałem 99r i tylko na rancie jednego tylnego błotnika był nalot rudej poza tym igła.

Co do modów to kolektor od m50 i seryjne clio sport nie będzie szybsze.

Jedynie co, to jak kupiłem swojego byłem rozczarowany prowadzeniem (ori 16 letni zawias na pokładzie), ale kupiłem nowe opony+ zawias h&r cup kit (zestaw dedykowany amory+sprężyna) i była bajka- jeździło to po zakrętach pięknie i szybko wink.gif

No i compact jako jedyny tutaj ma napęd na tył, więc jak Ci się będzie nudzić to zawsze można opierdolić rondo bokiem biggrin.gif

W kwestii ceny jeszcze to 5 lat temu swojego kupiłem za 9,5k pln, a 2 lata później sprzedałem za ok 12k pln, ale dołożyłem szperę, zawias i kolektor, miał nowe hamulce i opony.

Edit: Jest jeszcze opcja 325ti, coś takiego:

http://allegro.pl/bmw-325ti-193km-2xvanos-...79.html#thumb/7


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 11:32