Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zmiana samochodu. 335i? Golf R ?
Igloo
post Thu, 05 Jun 2014 - 15:30
Post #41


Super User
Dołączył: Sun, 17 April 2005
Skąd: Trójmiasto





Jest zawsze jeszcze A45 AMG, 2 litry pod maska wiec akcyza nie zabija tego samochodu, w serii bardzo szybki, wyglad wiadomo kwestia gustu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 05 Jun 2014 - 15:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mysh_daniels
post Thu, 05 Jun 2014 - 17:18
Post #42


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





CYTAT(Igloo @ Thu, 05 Jun 2014 - 15:30) *
2 litry pod maska wiec akcyza nie zabija tego samochodu


W sumie BMW 1 czy też 2 jest droższe od golfa o akcyze, temu jest taka różnica cen. Jakość jest porównywalna (macałem sobie w środku obydwa), ale jazdy nie mogę porównać, bo ani Rki ani 135i nie ma na jazdy testowe w okolicy.
Co do wyglądu BMW, jedynka ma okropny przód i lampy, reszta jest ok, golf to stonowany kasztan.
Najlepsze byloby nowe 435i ale cena jaja urywa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Thu, 05 Jun 2014 - 17:33
Post #43


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





M135i żeby posiadało wyposażenie umożliwiające Ci później odsprzedaż to 250k pln bez upustów - bo o cenach katalogowych mówimy. Do Golfa z dsg trudno dołożyć wiele opcji żeby znacząco podniosły cenę. W kwestii prowadzenia m135i vs m235i wypowiem się ok połowy lipca. Do tej pory jeździłem m135i ale info jakie dostałem głosi że dwójka jeździ lepiej. TJung napisał to co ja w pierwszym poście - gti, r, rs3 to fajne całoroczne dupowozy z mega dobrą dynamiką po modach. Ale jak dla mnie fun'u weekendowego na próżno w nich szukać. No chyba że dla kogoś fun to ciągle wakić pełnym ogniem z pod świateł.
Co do APR'a i gwarancji nie wiem jak jest. Keżeli już kupisz VW kontaktuj się z BestPerformance. Rafał ma s4 pomodzone na ich kompie i kilka aut już wypuścili na ich teilach - na pewno Ci to wytłumaczą dokładnie w odniesieniu do konkretnego modelu.
Ja bym jednak jeszcze przemyślał opcje którą podsuwa M!ixer. E82 z body 1M i pomodzonym silnikiem robi mega robotę w kategorii fun z jazdy. Pytanie czy zawieszenie p i t z hamulcami też wjechało z 1M/E92 M3?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sbk
post Thu, 05 Jun 2014 - 17:36
Post #44


User
Dołączył: Tue, 26 September 2006





Miałem 335i ze składanym dachem. Waga 1800kg+. Seria nie dawała rady z lekko porobionym Wrx'em ;p Zrobiony większy IC,wycięte katy, jb4 i dolot i wyszło 409km i 590nm. Jechało równo jak M3 e46+kompressor i M5 e60. Vmax 327km/h wg zegarów z m3 e90, które fajnie tam pasowały. Ogólnie było to zajebiste auto smile.gif najlepszy czas w Dajtkach przy dosyć wysokich temperaturach to 12,68. Co do awaryjności to padają wysokociśnienowe pompy paliwy (2 były wymienione) i padła skrzynia biegów, czasem pękł wąż w dolocie. Dodatkowo jeśli nie ma chłodnicy oleju to trzeba ją zrobić, bo się grzeje mocno. 100-200 około 10sek, ale nie mierzone race'em. Polecam, bo bardzo tanio udało się to pomodzić na te 409km i spory niut. Spalanie około 15l w mieście przy normalnej jeździe takim autem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Thu, 05 Jun 2014 - 17:48
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





CYTAT(SzybkiKuba @ Thu, 05 Jun 2014 - 17:33) *
M135i żeby posiadało wyposażenie umożliwiające Ci później odsprzedaż to 250k pln bez upustów - bo o cenach katalogowych mówimy. Do Golfa z dsg trudno dołożyć wiele opcji żeby znacząco podniosły cenę. W kwestii prowadzenia m135i vs m235i wypowiem się ok połowy lipca. Do tej pory jeździłem m135i ale info jakie dostałem głosi że dwójka jeździ lepiej. TJung napisał to co ja w pierwszym poście - gti, r, rs3 to fajne całoroczne dupowozy z mega dobrą dynamiką po modach. Ale jak dla mnie fun'u weekendowego na próżno w nich szukać. No chyba że dla kogoś fun to ciągle wakić pełnym ogniem z pod świateł.
Co do APR'a i gwarancji nie wiem jak jest. Keżeli już kupisz VW kontaktuj się z BestPerformance. Rafał ma s4 pomodzone na ich kompie i kilka aut już wypuścili na ich teilach - na pewno Ci to wytłumaczą dokładnie w odniesieniu do konkretnego modelu.
Ja bym jednak jeszcze przemyślał opcje którą podsuwa M!ixer. E82 z body 1M i pomodzonym silnikiem robi mega robotę w kategorii fun z jazdy. Pytanie czy zawieszenie p i t z hamulcami też wjechało z 1M/E92 M3?


Mechanicznie to również 1M :-) Co do hebli to albo eMkowe albo coś lepszego ale na pewno nie 135i ;] Generalnie od eMki ten konkretny egzemplarz odróżnia się tylko vinem ;]


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vasquez
post Thu, 05 Jun 2014 - 18:22
Post #46


Super User
Dołączył: Wed, 15 July 2009





do 135i koniecznie trzeba wmontować customową szpere bo inaczej ten samochód traci sens
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujekwaldus
post Thu, 05 Jun 2014 - 18:41
Post #47


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 October 2012





czy ktoś napisał że M3 E46 jedzie "prawie jak M3 E92"? .... no na racing forum takie głupoty wypisywać? smile.gif te dwa auta w osiągach dzieli przepaść, obaliliśmy już nawet mit że M3 E46 na krótkim dyfrze jest szybszne niż M3 E92, a prawda jest tak ze na krotkim dyfrze czas 100-200 spadł o 0.2s w E46.

Nie powielajcie głupot bo tego czytać się nie da.

Odnośnie wyboru:

Golf R nowy czy 335i E92 używka. wziął bym golfa, na sportmile był chyba czas na RL po tuningu na 370 czy 380 koni, 0-100 chyba 4.3s i 100-200 10.3, albo coś podobnie dokładnie nie pamiętam, w 335i po mocnym programie masz okolice 11s 100-200, natomiast na agresywnej mapie w JB4 masz okolice 10s 100-200.

Wział bym golfa z dsg bo tanim kosztem masz szybkie auto - szybsze niż 335i, chyba że trafisz na dobrze podłubane 335i na autostradzie smile.gif
Za 335i przemawia wygląd no i bezawaryjność (no, przynajmniej mój egzemplarz był taki:P) chyba że kogoś przeraża pompa wody za 2k pln raz na 100 tyś km. no to polecam skodę fabię wink.gif

Golfa nie znam, ale osiągi po modach robią wrażenie smile.gif

M4 za 400k to golas. ja w konfiguratorze nie mogę zejść poniżej 470 tyś wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mysh_daniels
post Thu, 05 Jun 2014 - 20:05
Post #48


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





Golfa tak naprawdę jeszcze nikt nie zna, bo poza kilkoma filmikami na YT i kilkoma gazetami, gdzie testy nie są obiektywne, bo Pan redaktor pisze o swoich prywatnych upodobaniach i odczuciach, o 7R nie wiadomo nic. Pierwsze R w PL miesiąc góra 1,5 temu zostało wydane pierwszemu klientowi.
Z tego co mi wiadomo pierwsze R kupił szkoleniowiec pracowników VW który już dużo wczesniej miał możliwość jazdy i testowania Rki.

Nie ma to być samochód do fun'u na weekend, ma to być furka dla mnie na co dzień. Za kwotę nowego Golfa mam używane 335i poliftowe, które nie wiadomo co już w życiu przeżyło, a na golfa mogę mieć 5 lat gwarancji i oprócz oleju i klocków niczym się nie martwić.

Dlatego pytam o nieinwazyjną opcje podniesienia mocy, bo ingerencja w ECU niestety gwarancje rozwiąże. Wiem, że nowy soft w ECU to najlepsza opcja, ale DSG może w każdym momencie zdechnąć.

Po przejażdżce GTD a później GTI byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak sie jeździ i prowadzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pmarcin
post Thu, 05 Jun 2014 - 20:52
Post #49


Super User
Dołączył: Sat, 16 December 2006
Skąd: pl





A moze audi s4/s5

http://allegro.pl/audi-s4-sedan-2013-full-...4272513414.html

Samym programem 430ps


--------------------
Golf VII R 400+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Thu, 05 Jun 2014 - 21:24
Post #50


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





Pokaż mi jakim cudem samym softem taka moc?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 05 Jun 2014 - 21:28
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Ale jak chcesz więcej mocy bez ingerencji w ECU? Przecież to nierealne mrzonki... A to nie Mk4 gdzie sobie ECU mogłeś wymieniać i mieć jedno "dla ASO" a drugie do jazdy.

Poza tym nie wiem jak można porównywać jakość Golfa do E92... To są 2 różne światy, może i Golf jakoś wygląda póki nowy, ale po roku czy dwóch wszystko się "troszkę" zużywa.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Thu, 05 Jun 2014 - 21:44
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Moim zdaniem jakość wykonania wnętrza Golfa mk7 jest wyższa, niż E92. I nie chodzi tu nawet o jakąś super-hiper jakość Golfa, a raczej o mocno mierną E92. Tam jest niewiele lepiej, niż w E87.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Thu, 05 Jun 2014 - 21:46
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





Moje 4letnie sciro z przebiegiem 50k km wygląda bardzo dobrze w środku. Nie zauważyłem wyraźnych śladów zużycia. W golfie jest gorzej ?


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 05 Jun 2014 - 21:55
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Ale BMW to ciągle inna liga niż VW IMHO.

Być może po prostu bardziej dbacie o auta - ja patrzę na to przez pryzmat aut różnych ludzi które naprawiam... Może nie są to zawsze topowe wersje, ale niestety VW zużywa się znacznie szybciej niż BMW. Poza tym VW zużywa się szybciej niż Audi, Seat czy nawet nowsze Skody.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Thu, 05 Jun 2014 - 22:14
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Kup nowe auto zawsze będzie lepsze niż kilku letnie. Co do s4 2013r jak ktoś kupił to auto za 350 tyś i po roku sprzedaje za 50% wartości? smile.gif To chyba spotkało się z przystankiem. Sam jeżdzę s4 i mam też nowego sportowego kompakta w rodzinie i nie narzekam. Golf r po programie jest naprawdę szybki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Thu, 05 Jun 2014 - 22:15
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





A ja na VW (odkąd mam) patrzę w zupełnie inny sposób niż wcześniej. VAG ma zupełnie inne możliwości tworzenia podzespołów niż np. BMW. Tą samą skrzynię pakuje do Audi/VW czy Skody przez to rozkłada koszty opracowania na zdecydowanie więcej sprzedanych modeli co pozwala zrobić mimo wszystko części lepiej dopracowane i o wyższej wytrzymałości. CDLA (silnik który mam u siebie) przyjmuje na klatę prawie 200km z listra pojemności, bardzo niewielkimi nakładami, jeżdżą takie auta i nie chcą się psuć. Zrób 200KM/1l w N54 ;]
Mimo, że BMW to naprawdę świetne samochody to niestety już nie to samo co kiedyś. Świat nie jest constans...wszystko się zmienia, na lepsze czy gorsze...
Nie ma sensu ciągnąć dalej tematu BMW vs VW. Jedna i druga marka ma swoje wady i zalety. 400KM w Golfie R idealnie nada się na daily drivera przez cały rok. M3 E92 niekoniecznie. Na prostej taki Golf będzie szybszy od Mki. Na torze we wprawnych rękach będzie wolniejszy ale w rękach ilu osób ? Dodatkowo argument nowego auta z gwarancją jest naprawdę kuszący. Jeżeli głównym celem nie jest wywołanie zazdrości u sąsiadów to Golf jest fajnym wyborem.
Trzeba jednak pamiętać, że w serii ze względu na wagę taki Golf nie będzie urywał dupy. Znajomy który ma S3 MY10 z dsg stwierdził, że dopiero po wydechu i programie auto odżyło bo wcześniej to był muł. Spalanie również ma znacznie wyższe co przy aucie używanym na co dzień ma jednak znaczenie.


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 05 Jun 2014 - 22:24
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Ale prawda jest taka, że albo mamy szybki dupowóz (Golf podłubany ~400KM) albo mamy gwarancję - nie ma i to i to!
Golf w serii radochy nie da IMHO, a jak przez 5 lat ma tak jeździć (coś autor pisał o możliwych 5 latach gwarancji) to ja dziękuję i wole używane Audi/BMW czy jeszcze coś innego.

Co do tej super jakości VAGów to ja dziękuję - przez pierwszy rok gwarancji nówka salonówka moja była dłużej stała w ASO niż ją jeździłem smile.gif


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 05 Jun 2014 - 22:53
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(m!xeR @ Thu, 05 Jun 2014 - 21:15) *
Tą samą skrzynię pakuje do Audi/VW czy Skody przez to rozkłada koszty opracowania na zdecydowanie więcej sprzedanych modeli co pozwala zrobić mimo wszystko części lepiej dopracowane i o wyższej wytrzymałości.

Haha zwłaszcza 2.0 tdi i 1.4 tfsi biggrin.gif Sorry, ale Twój tok rozumowania jest naiwny...

FWD sucks wink.gif Celowałbym w 135i. Przypomnij sobie mysh, czemu wybrałeś BMW. I czemu dokładałeś do swojej tyle zabawek biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 05 Jun 2014 - 22:59
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





M135i to ponoć słaby wybór, jest parę proper recenzji i porównań z konkurentami na YT, gdzie auto ani nie robi czasu, ani ekscytującego wrażenia. No niestety, niby BMW, a wypada, że konkurencji pędzone na inne sposoby dają większego banana na pysku. R to powinień być dobry wybór, A45 AMG jest dużo droższe?
Osobiście mająć jeden dupowóz w garażu drugiego bym nie kupował, no ale to decyzja autora tematu. Mój wybór to używane 1 M w okolicach ceny nowego Golfa, albo coś innego dającego frajdę z jazdy i jednocześnie rodzynkowatego..


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Thu, 05 Jun 2014 - 23:24
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





jaka jest frajda z jazdy fwd? bo chyba czegoś nie pojmuje.
mixer ty to chyba tą m- ke albo miałeś zarżniętą albo nie umiałeś nią jeździć skoro piszesz że sirroco r fwd jest fajniejsze, jeździłem wieloma autami ale żaden fwd nie zrobił na mnie wrażenia...
kwestia dupowozu
pomykasz autostradą gdzie jest ciszej wewnątrz? w vw?
dziś miałem okazje pojeździć nowym a4 2.0tdi i jeżeli go porównać do nowego bmw 3 z tym samym silnikiem to w środku pierwsze co sie rzuca w oczy to hałas silnika, niskie częstotliwości zatykają uszy ... chyba ci co piszą że audi jest lepiej wykonane w środku to chyba tak na swoją podbudowe albo to tetrycy bez słuchu.
i żeby nie było nie mam bmw m ani żadnego audi , pisze to co czuje po przejechaniu paru kilometrów wieloma markami i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 15:07