Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> wentylator elektryczny vs wisko ?
czaqqR
post Mon, 25 Jun 2012 - 00:09
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 June 2012





Witam .
Troche pogrzebałem i poczytałem na innych forach na ten temat ale nie moge uzyskac jednoznacznej opinii .
Co jest bardziej wydajniejsze oraz mniej obciążające silnik ? seryjna wiskoza czy customowy wiatrak elektryczny ?
Auto to e36 m50b25 vanos - jedynie do upalania . czy wisko zabiera to 5 mitycznych koni ? o ktorych piszą na każdym z forum a nikt nie ma dowodów o tym ?
czy wiatrak elektryczny da sobie rade przy ciaglym upalaniu ? , nie chce tez robic wiatraka na przelacznik w kabinie poniewaz autkiem nie raz smigam po ulicy... jezeli zaadaptowac termostat z innego autka to z jakiego ? jak podlaczyc wentylator by mial 2 biegi pracy tak aby uniknac skoków temp. ? i od jakiego autka wpasowac wentylator zeby mial odpowiednia wydajnosc ?
przepraszam za mnogosc pytan ale na zadnym z forów nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Jun 2012 - 00:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ryczko100
post Mon, 25 Jun 2012 - 09:27
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 23 October 2009
Skąd: Warszawa





Nauczony doświadczeniem - miewałem elektrykę założoną na własne życzenie - nie znalazłem praktycznego dowodu wyżości tejże nad wiskozą jeżeli ta druga jest całkiem sprawna.

Zaletą elektryki jest napewno często mniej zabranego w komorze miejsca, co może ułatwić serwisowanie. A pstryczek - jakiś termowłącznik z omegi, czy innego pojazdu, i załatwioną masz sprawę kontrolowania tego palcem.

Zaletą elektryki jest napewno możliwość chłodzenia na postoju, jeżeli się auto dobrze nie wychłodzi po upalaniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Mon, 25 Jun 2012 - 09:36
Post #3


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





Ja wybrałem jeszcze inną opcję. Visco pozostało, ale zmieniłem wszystkie koła pasowe na większe.
Teraz jestem pewien że generator, pompa i wspomaganie kradną mniej.


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patu
post Mon, 25 Jun 2012 - 11:01
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009





Witaj,

ja mam zrobione u siebie podobnie jak przedmówca.
Silnik to m54, mam visco zostawione, a Wentylator spięty na wyższy bieg odpalany z kabiny.

Co do 5km zabieranych przez wiskozę, to mam w zaprzyjaźnionym warsztacie wykres z hamowni, jest to prawda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czaqqR
post Mon, 25 Jun 2012 - 17:57
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 June 2012





szczerze mowiac napalilem sie bardziej na wentylator elektryczny i wiskoza out , ale caly czas mnie dreczy czy nie przekombinuje i czy wentylator wydoła przy dluższym lataniem bokiem ;/ . Moze ktoś posiada fotki e36 z takimi customowymi wiatrakami ? lub jakies materiał z przebiegu prac ?
lepiej wiatraki wpasować na zewnątrz czy od silnika ? i z jakiego autka szukac by był wystarczajaco wydajny ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patu
post Mon, 25 Jun 2012 - 18:15
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009





Lepiej wentylator zamontować po zewnętrznej stronie, od przodu, aby zasysał powietrze z zewnątrz.
Ja mam fabryczny włożony, więc fotek nie ma sensu wrzucać.

Słyszałem o wentylatorze z omegi, albo mercedesa podwójnych.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Mon, 25 Jun 2012 - 22:44
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





Wentylator fabryczny z wersji z klimatyzacją - ma dwa biegi, montowany z zewnątrz chłodnicy - fabryczny czujnik w chłodnicy go uruchamia a podpiąć do tego prosty przełącznik i masz dwa w jednym - czyli automatyczne włączanie plus w niczym nieprzeszkadzający włącznik jesli chcesz przewietrzyć komorę. Visko wymienił bym na nowe oryginalne - jesli elektryką sobie schłodziśz to nie zabierze tych pieciu koni a przy ostrym upalania lepiej na chwile stracić pięć koni niż remontować silnik.


--------------------
Szukam koni.........
......mechanicznych

wystarczy WW <!-- s;) --><!-- s;) -->
BMW E36 M3 3.2 SEDAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patu
post Mon, 25 Jun 2012 - 22:50
Post #8


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009





Dokładnie tak jak mówi przedmówca. Stąd też pozstawiłem obydwa systemy. 5 koni dupy nie urwie, a zapewnia dodatkowy komfort psychiczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Mon, 25 Jun 2012 - 22:55
Post #9


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





CYTAT(Patu @ Mon, 25 Jun 2012 - 22:50) *
Dokładnie tak jak mówi przedmówca. Stąd też pozstawiłem obydwa systemy. 5 koni dupy nie urwie, a zapewnia dodatkowy komfort psychiczny.


Tez zmieniles kola na wieksze ?


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patu
post Tue, 26 Jun 2012 - 23:13
Post #10


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009





Nie, nie kół nie ruszałem. Komentarz tyczy się wentylatora i wiskozy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baks
post Fri, 29 Jun 2012 - 21:28
Post #11


User
Dołączył: Thu, 11 August 2011
Skąd: Wodzisław Ślaski





montujesz wentylator przed chlodnica od strony silnika np z FMIC + termowłacznik z rallyshopu w wezu od chlodnicy , a wetylator od klimy przed chlodnica podpinasz pod czujnik w chlodnicy i masz najpewneijsze rozwiazanie. Ja pierwsze co robie to zawsze wywalam wiskoze.

Jaka zmiana Kol pierwsze słysze zeby to moglo w czyms pomoc mozecie rozwinac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czaqqR
post Fri, 29 Jun 2012 - 22:58
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 June 2012





dzieki za podpowiedzi , jak narazie zdecyduje sie na jakis duzy wentylator z przodu i wisko wyleci , na dniach będe montował temp. oleju wiec raczej bede miał pod kontrolą to co sie dzieje z silnikiem przy upalaniu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lucasp
post Mon, 02 Jul 2012 - 20:58
Post #13


Rookie
Dołączył: Fri, 15 August 2008





W E46 328 wywaliłem wisko bo już mnie dobijało szczególnie podczas jazdy na włączonej klimatyzacji po mieście nonstop wisko zapięte. A na trasie kompresor zabiera moc to jeszcze zwalniając trochę wisko już mi łapało i wolałem wyłączyć klimę i otworzyć okna. Teraz wentylator od klimy który jest przed chłodnicą daje radę sam. W korkach z włączoną klimatyzacją i ostrej jezdzie po miescie temperatura utrzymuje się tak samo jak z pomocą wiska.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Fri, 13 Jul 2012 - 20:25
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





na bimmer forum byly wykresy i chyba visco zabiera cos okolo 5% wiec sa to mierzalne straty na hamowni bez problemu.
Ja mam wywalone calkiem visco zostawiony ori wentylator od klimy zalaczany z kabiny w s50 i przy duzych upalach nie ma zadnych problemow.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes
post Tue, 17 Jul 2012 - 01:08
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: Nottingham,UK





CYTAT(freebsd @ Fri, 13 Jul 2012 - 20:25) *
na bimmer forum byly wykresy i chyba visco zabiera cos okolo 5% wiec sa to mierzalne straty na hamowni bez problemu.
Ja mam wywalone calkiem visco zostawiony ori wentylator od klimy zalaczany z kabiny w s50 i przy duzych upalach nie ma zadnych problemow.


zalezy czy auto po bulki czy na tor/drift, moje auto nigdy sie nie grzalo (540i) jakkolwiek bym sie staral na ulicy ale w drifcie na torze juz tak nie bylo fajnie wiec wisko wrocilo i jest ok, A to jest 5BHP czy 5% (z 300koni to te 5% to troche jest przyduzawo jak na realne straty)


--------------------
..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Tue, 17 Jul 2012 - 08:41
Post #16


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Ja wisko wymieniłem na lżej chodzące, na wysokich obrotach wciąż git, ale kurde w korkach temperatura rośnie, dołożę jeszcze elektryczny wiatrak od przodu i będzie git. Tylko jak się takie z FMIC montuje?


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Tue, 17 Jul 2012 - 08:50
Post #17


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





CYTAT(Baks @ Fri, 29 Jun 2012 - 21:28) *
montujesz wentylator przed chlodnica od strony silnika np z FMIC + termowłacznik z rallyshopu w wezu od chlodnicy , a wetylator od klimy przed chlodnica podpinasz pod czujnik w chlodnicy i masz najpewneijsze rozwiazanie. Ja pierwsze co robie to zawsze wywalam wiskoze.

Jaka zmiana Kol pierwsze słysze zeby to moglo w czyms pomoc mozecie rozwinac?

To zmiana przełożenia, jak przerzutki w rowerze górskim. smile.gif

Ją mam takie.


http://www.turnermotorsport.com/p-1250-und...50-mz3-s52.aspx


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Tue, 17 Jul 2012 - 11:03
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





pisalo o 5% wiec w przypadku 300km+ to juz jest cos, ja upalam po miescie lotniskach itd i caly czas mam zapiety wentylator na 2 bieg i nic sie nie grzeje - nawet do tego stopnia ze kiedys mialem klejony kruciec od chlodnicy, ruszylem reka za weza a kruciec odpadl a wczesniej kilka godzin ostro upalalem i nie wydarlo tego wiec mysle ze nie robilo prawie w ogole cisnienia co by znaczylo ze byla dosc niska temp.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzej87
post Tue, 17 Jul 2012 - 13:15
Post #19


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





Artix te duże koła zmniejszają pobór mocy przez osprzęt, a jak wpływają na pracę osprzętu?
Pasek trzeba dłuższy założyć?


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Tue, 17 Jul 2012 - 14:17
Post #20


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





Pasek mam dłuższy, a osprzęt działa jak należy.


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:51