Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mały projekt - c4 picasso 1.6 hdi
bugija
post Wed, 11 Nov 2015 - 22:05
Post #1


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Cześć,

Przedstawie krótko mój projekt:

C4 picasso 1.6 hdi seryjnie 109 koni, Fap usunięty, EGR usunięty (wyłączone w mapach) na hamowni wyszło 90 sad.gif.

Co zostało zrobione:

Fap usunięty, EGR usunięty (wyłączone w mapach)
1. Zmiana Map podniosła na 140 koni załączam wynik z hamowni, od tego czasu:



2. Dwoprowadziłem zimne powietrze do dodolu i wkładke K&N
3. Gruba izolacja dolotu, kocyk na turbo, owinięcie fap


W planach:

Ciekawy jestem czy można potraktować tą konstrukcje MBC i podnieść trochę ciśnienie myślałem o czymś tego typu:

http://s7d4.scene7.com/is/image/Turn5/3871...ed810x608$

, chciałbym również zmienić intercooler na fmic jednostronny żeby nie przerabiać rur na drugą stronę. Po tych operacjach udam się na powtórny pomiar na hamownie czy to może poprawić wynik ?

W dalszych planach mam modyfikacje wydechu na 2,5'. Zdjęcia z pod maski dołączę w najbliższym czasie.

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 11 Nov 2015 - 22:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rumianko
post Wed, 11 Nov 2015 - 22:19
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 04 June 2007
Skąd: inowrocław





FMIC i DP i wystarczy na wzrost mocy, MBC wybij sobie z głowy nic to nie da - nie to sterowanie turbina.

to ze miałeś 90KM po mierzeniu a powinno być 109KM to pewnie wina przepływomierza i z automatu jak robisz chip tuning masz mapę dymu podniesiona, i wynik po programie będzie tak jak w twoim przypadku.


--------------------
Facebook - Brk-tuning
1,9tdi + NX 13,3et
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Wed, 11 Nov 2015 - 22:21
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Boze, widzisz i nie grzmisz biggrin.gif nie zalozysz MBC bo masz zmienna geometrie, mapa doladowania jest sterowana programowo.. wlasnie dlatego masz teraz wiecej mocy bo, mowiac po ludzku, podniesli ci doladowanie i dawke paliwa.. nie wiem jaki tam masz IC ale FMIC to akuray nie taki zly pomysl. Cudow nie osiagniesz ale silnik bedzie mniej puchl (zakladajac ze seryjny ic to padaka).


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Wed, 11 Nov 2015 - 23:13
Post #4


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





smile.gif hehe dzięki za odpowiedź odnośnie MBC. intercooler trochę powyginany co prawda czyszczony już kilka razy za każdym razem po wymianie oleju, czyszcze dolot od strony turbo - kolektor i staram sięwyczyścić kolektor ssący preparatem od liqui. Wymieniałem też CHRA od Mulleta (nic wyczynowego po prostu zamiennik z Angli) w turbosprężarce i zapomniałem wzpomnieć o separatorze i dolocie. Znalazłem kontakt to pewnego człowieka i wykonał mi delikatnie wyprofilowaną rurę z kwasówy w ten sposób odłączyłem odme i puściłem ją przez oil catch tank do atmosfery, a nastepnie zaizolowałem to dokładnie materiałami termicznymi i odbijajacymi. Moje obawy wzbudziła obecność oleju w dolocie co świadczy o przepuszczalności przez turbo, fachowiec z ABturbo stwierdził że to normalka nawet w nowym autach po 30 tyś tak się dzięję. Olałem więc temat i mam zamiar pyknąć FMIC bo jest dużo miejsca może uda się bez zdejmowania zderzaka, dodatkowo przy ustawianiu geometrii wymienili mi gruszke też w ABtrubo na modlińskiej w Warszawie.

Na hamowni byłem przed wymianą CHRA i po wymianie odczułem szybsze reagowanie na pedał gazu (koło kompresji w poprzednim Korasie było powyginane) i dłuższe przyspieszenie pewnie po wymianie gruszki. Po montażu FMIC podjadę do Kreatora Mocy i nie to zmierzą ponownie. Do pomiarów doładowania, temp płynu, temp powietrza w dolocie i ciśnienia w kolektorze ssącym, jak i ćiśnienia paliwa wykorzytsuje wejście OBD, moduł Bluetoth i aplikacje Torque na androida.

Ciśnienie doładowania podaje w PSI ok. 21 co daje ok. 1.3 bar.
Ciśnienie w kolektorze ssących ok 35psi
Ciśnienie paliwa ok 28000psi (chyba) smile.gif
Temperatura w dolocie po rozgrzaniu i mocym wdepnięciu w gorące dni (30st.C) wzrastałą do 50st. C (przed izolacją, kocem na turbo i fap)
płyn nie przekracza 90st. C

Co do wyniku z hamowni to chłopaki mówili że podczas usuwania Fapa wgrali mi prawdopodobnie mapy od 90 konnego 1.6hdi lub coś pomieszali, oni wsadzili mi gotowca zmodyfikowanego od 109 konnego.

Czy macie jakieś doświadczenie z olejem w dolocie po odłączeniu odmy ?

Pozdro


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Wed, 11 Nov 2015 - 23:34
Post #5


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





rumianko co do downpipe polecacie kogoś kto się tym zajmuje na wymiar bo znalazłem tylko to od TRW:

http://store.trwperformance.com/product_in...amp;language=uk

ale to chyba do starszego 1.6 hdi bo brakuje jednej flanszy na czujnik.


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 12 Nov 2015 - 07:28
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Olej w dolocie to generalnie normalna rzecz, byle sie nie lal zabardzo. Kazdy to ma, czy to 1.9 tdi czy 535d. W kwestii downpipe, ktos musialby to policzyc - nie ma tez co przesadzac ze srednica. Moim zdaniem obecny twoj wynik jest juz calkiem niezly, prawie 150km i 360nm to sporo z 1.6 litra.Nie wiem jakie sa rekordy tych silnikow ale tez nie ma co przesadzac bo w koncu cos sie podda.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Thu, 12 Nov 2015 - 10:33
Post #7


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Cześć,

Może logicznej będzie wymienić wszystkie rury przez downpipe do końcowego na większą średnice ? Tylko ciekawy jestem czy skutkiem ubocznym będzie glosny wydech i czy da się ukryć końcówkę pod zderzak tak jak oryginał bez straty właściwości wydechu. No i oczywiście koszt takiej zabawy to ile tysięcy? smile.gif w 2 się da?

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 12 Nov 2015 - 10:53
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Nie wiem jaką masz fabryczną średnicę DP, ale moim zdaniem nie ma sensu tego zmieniać. Ile chcesz mieć w tym koni? Patrząc na wykresy podobnych które na szybko znalazłem w necie to obecnie masz bardzo dobry wynik już osiągnięty.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 12 Nov 2015 - 10:57
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(bugija @ Wed, 11 Nov 2015 - 23:13) *
oni wsadzili mi gotowca zmodyfikowanego od 109 konnego.

żartujesz? tuner powiedział, że wgrał gotowca? ja bym tam pojechał i żądał zwrotu pieniędzy


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 12 Nov 2015 - 11:14
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





siewcu, to tak trochę bez sensu - skoro wiedział i zapłacił to znaczy że zaakceptował ten fakt. Przypuszczam też że wiedział już przed wgraniem co to będzie. To tak jakbyś oddał auto do lakiernika na malowanie całościowe, ten ustaliłby z Tobą że pomaluje samochód lakierem z numeru, a po fakcie zażądałbyś zwrotu pieniędzy bo to był lakier podstawowy a nie dobierany indywidualnie..


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Thu, 12 Nov 2015 - 11:39
Post #11


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Gotowca, czyli serje później na jej podstawie zmienili mapy wygrali i wysadzili citroena na rolki dali wynik i kazali się przejechać jeżeli coś mi się nie spodoba to podłubią jeszcze raz. Bardzo profesjonalnie moim zdaniem bo sprawdzili usterki oraz poprafili fapa w mapach. W razie potrzeby maja też oryginalne na 109 koni. Nie mam im nic do zarzucenia a zapłaciłem 1200zl dostanę też zniżkę na pomiar na rolcr.
Co do wydechu to chciałem wywalic puche z fapem i włożyć downpipe oraz zaizolowac obniży to temp powietrza do nowego intercooler. Bo ciężko się zmieścić pod obudowę termiczną z materialem:(

Do izolacji kupiłem matę ceramiczna 2000st.i na to żeby nie pylilo oblłoże materiałem z wermakulitu 1000st. Wtedy obudowę termiczną będzie można dotknąć ręką teraz jeszcze trochę parzy smile.gif

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 12 Nov 2015 - 12:09
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





żeś się uparł chłopie na te izolacje termiczne.. nie wiem po co. Niech ci tylko turbina klęknie to się przekonasz że nie było warto biggrin.gif Bawiłem się kiedyś w bandaż, tylko że jak poszła gorąca strona turbiny to bandaż chwycił olej, a jego to już nie interesuje że kocyk jest niepalny. Efekt - pożar pod maską.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 12 Nov 2015 - 12:09
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





gotowca albo serie i modzili, to są dwie totalnie różne rzeczy


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Thu, 12 Nov 2015 - 12:19
Post #14


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





smile.gif ok więc zajmę się intercoolerem jednostronnym

https://www.rpmotorsport.pl/intercooler-550...y-p-153881.html

Coś takiego spowoduje że pod maską prawie nie będzie widać zmian. Muszę tylko zasięgnąć od kogoś pomysł do czego go przyczepić bo przed chlodnicą jest dużo miejsca ale nie bardzo do czego przyczepić.


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EcuLab
post Thu, 12 Nov 2015 - 12:21
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





Kreator lubi wymyślać świetne historie smile.gif

Raczej bym się skłaniał ku temu co napisał rumianko.

A intercooler jednostronny takiej budowy jest kiepski


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Fri, 13 Nov 2015 - 08:40
Post #16


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





No właśnie dzwoniłem wczoraj do gościa od Mtg Tuning z Płocka. Mówił o kiepskich właściwościach jednostronnych intercoolerow. Dodatkowo podpytalem o wydech. Stwierdził że będzie cichy nawet na przelocie ale może zrobić z dwoma tlumikami i końcówka pod zderzakiem jak w oryginale. Od downpipe do końcowego ok 2.3k zł moim zadaniem dobra cena a i recenzje dobre.

Zrobię pomiary do intercoolera pomyślę nad zaczepami i dam wam znać co kupiłem ale chyba dwustronny 450x160x65 albo wyższy

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EcuLab
post Fri, 13 Nov 2015 - 08:48
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





Proszę:
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...t&p=1083891

Masz w poście linka do zdjęcia jak powinien wyglądać polecany IC jednostronny.
Ale jak masz miejsce ładuj dwu.

Cena za wydech, nie wiem, niech się wypowiedzą inni ale dla mnie w ogóle nie atrakcyjne.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Fri, 13 Nov 2015 - 09:22
Post #18


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Hmm wydawało mi się że to dobra cena za wydech tej długości, znalazłem sam downpipe od trw za 800zl więc myślałem że to tanio ale może macie kogo polecić z Warszawy lub okolic w dobrej cenie.

A co do intercoolera to zainstaluje dwustronny ale niższy tzn jakiej 160mm.



--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rumianko
post Fri, 13 Nov 2015 - 14:38
Post #19


Super User
Dołączył: Mon, 04 June 2007
Skąd: inowrocław





Niedawno zakładałem FMIC jednostronny i nie wyszło tak źle jak każdy mówił, temp w dolocie nie przekracza 30C przy otoczenia 15C, afn z mocą 200KM.


--------------------
Facebook - Brk-tuning
1,9tdi + NX 13,3et
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Fri, 13 Nov 2015 - 20:36
Post #20


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Cześć,

Poszperałem trochę w aucie i podglądnąłem ile jest miejsca to na szerokość spoko a i na długość też, mam też jak to zamocować więc liczę że nie będzie problemu jednak zastanawiam się nad węższym niż 550mm i chciałbym dwustronny i dlatego potrzebuje więcej miejsca bo muszę wrócić rurami spowrotem do jednej strony a szerokość miejsca to maks 800mm, więc nie wiem czy wejdzie to wszystko z kolankami. Pomyślałem że wezmę mniejszy:

http://fmic.pl/uniwersalne/475-intercooler-550x140x65mm.html

Ale mój ma wymiary

300mmx158mmx80 smile.gif wiem że to jednostronny więc tak naprawdę ma połowę więc może będzie jakaś poprawa z 300mm fmic ? czy kombinować z 550mm na grubo ?

Załączam zdjęcia z pod maski to co udało mi się do tej pory zrobić:





Obudowy filtra nie pstrykne bo głęboko schowany ale wyjąłem go, wyłożyłem wewnątrz folią aluminium, na płasko +200 st. i na zewnątrz obłożyłem matą 2000stopni i folią bo znajduje się zaraz za silnikiem z myślą o obniżeniu trochę temp. Na zdjęciu widać też catch tank a resztę będę przesyłał po wyborze fmic.

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:42