Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fiat Coupe 20V Turbo by P@bLO, the World's first Fiat with DSG 02E powered by WalasMotorsport
P@bLO
post Sun, 15 Nov 2015 - 18:49
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Małe update..
Po wymianie uszczelki pod głowicą i znalezieniu przyczyny jaką okazała się chłodnica wody, która miała obieg tylko w słupku, a na rdzeń nie puszczało. Nowa chłodnica Valeo wleciała i się unormowała sytuacja z temperaturą płynu chłodzącego. Tyle, że w międzyczasie okazało się, że turbo ładuje jak szalone nawet przy otwartej klapce WG - problem wyszedł po uszczelnieniu całego dolotu i zmianie opasek GBS na markowe ślimaki. Został przerobiony down pipe, delikatnie się poprawiło ale nie tyle ile chcieliśmy więc trzeba było zmienić muszlę wydechową z .64 na .86, używki nie udało się znaleźć więc wleciała nowa i jak ręką odjął... turbo na samej sprężynie ładuje ok. 1b co daje spokojną mapę (334KM i 391Nm) oraz doładowanie w okolicach 1,5b na którym wypluło 411KM i 509Nm.

Foto chłodnicy:


Wykres:


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 Nov 2015 - 18:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tomasz76
post Mon, 16 Nov 2015 - 11:10
Post #62


User
Dołączył: Thu, 31 July 2014





Późno wstaje ta turbina, a do 2500 nic się nie dzieje. Nie dało się tego lepiej poprowadzić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Mon, 16 Nov 2015 - 12:19
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Jest i tak dużo lepiej niż w pierwszym wykresie w temacie. Ten typ tak ma tongue.gif


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Thu, 13 Apr 2017 - 21:24
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Odświeżę trochę kotleta tongue.gif

Cały sezon 2016 auto przelatało praktycznie bezawaryjnie, dostało odnowioną skrzynię w Walas MotorSport z zmiksowanymi przełożeniami pod auto, która była owocem wielogodzinnych dyskusji i klepania na kalkulatorze smile.gif
doszły drobne zmiany wizualne (dodatkowe elementy poszły w hydro), wleciał guzik odpalania z 20VT PLUS, pozmieniały się zegary, doszły dodatkowe lekkie felgi z R888 na lotniska i pewnie wiele pierdół, o których już nie pamiętam.

Został także odpalony tablet z Vems Display oraz aktywowany LC i Flat shift smile.gif

Sezon miał zlecieć na testowaniu, upalaniu i wjeżdżeniu się w auto, co do końca nie udało się przez brak czasu, a aktualnie kolejne modyfikacje tongue.gif (to jest jednak choroba) Ale pomimo tego udało się coś tam zdobyć jak nagrodę publiczności na Holidays Car Party Barlinek 2016 oraz 2 miejscie na 1/4 mili Day of Chojna 2016 (klasa turbo - wszystkie napędy w jednym worku)

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31....amp;oe=59887423
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31....amp;oe=598E2B94



Jedyna awaria to uszkodzony przegub zewnętrzny, ale swoje lata miał, a i tak dzielnie znosił starty z LC tongue.gif

Na oCoupacji 2016 jedynie został pokonany przez FC Damaga czyli Strokera 2.5 z mocą 5xxKM (po dokoksowaniu nie zmierzone, a poprzednio było 501KM), ale też nie była to drastyczna porażka tongue.gif
Żółtek także został wytypowany na "Ślicznotkę zlotu"

https://youtu.be/tgnUbz0NzRY
https://youtu.be/ssGjNQOljYo
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0...amp;oe=5958063C

Helix, który miał nie wytrzymać poprzednich mocy ma się jeszcze OK i znosi 509Nm tongue.gif Co ciekawsze zniosło kilkanaście strzałów z LC z 4000rpm na DRUGIM biegu.

Fotki dodam jak się dokopię do archiwum bo coś mi wcięło tongue.gif

Aktualnie trwają prace, ale o tym niedługo

Zapraszam też tu: https://www.facebook.com/PabLO.FC20VT/


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Thu, 13 Apr 2017 - 22:01
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





jaki czas to auto robi?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sat, 15 Apr 2017 - 12:12
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Czasów realnych brak. W ubiegłym sezonie było "Auto gwizda, ale kierowca pi.." - brak wjeżdżenia i ogarniania maszyny, przez brak możliwości testowania na nowej skrzyni - ciężko się przestawić z przełożeń niemal jak w dieslu na mega krótkie jak się więcej czasu nie poświęci tongue.gif Ale na ten sezon plan jest skombinować Racelogica i testować/upalać i poznawać auto od nowa.

kilka fotek:




















--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sat, 15 Apr 2017 - 12:27
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Na chwilę obecną wleciał nowy kolektor ssący zrobiony przez WST-Garaż. Produkt Sebastiana nie tylko dobrze wygląda, ale robi też robotę co widać na wykresie (mapa do porównań - doładowanie do 1b, wykres przed i po montażu kolektora z większą przepustnicą bez dotykania softu)

Przepustnica 71-72mm (seria ma poniżej 60mm)

Montaż i testy Walas MotorSport













--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sat, 15 Apr 2017 - 22:30
Post #68


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Ciekawy ten kolektorek szczelinowy smile.gif
Nic nie popsuł na dole za to góra ładnie zareagowała.
Bardzo ciekawy projekt i kompleksowo zrobione auto.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sat, 24 Jun 2017 - 10:35
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Dawno nic nie uaktualniałem więc się zebrałem i jest wpis tongue.gif

Z dalszych zmian to:

- Nowe lżejsze popychacze

- Regulowane koła rozrządu FuelTech

- Turbo GARRETT GT3071r

- Zmiana oleju z Millersa 10W60NT na Xado Rally Sport 10W60

- Nowy zawór MAC (poprzedni ubił metanol)

- Przebudowa dolotu (kolejna i zmiana położenia dyszy wtrysku metanolu, żeby nie ubić kolejnego MAC-a)

Ostatecznie wyszło 483KM i 544Nm smile.gif
Także dorzucam wykres porównania GT2871r z aktualnym GT3071r w połączeniu z kółkami rozrządu, które poprawiły wstawanie.

Wykres GT2871r vs. GT3071r


Wykres nowych 2 MAP


Turbo


Koła


Popychacze


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Sat, 24 Jun 2017 - 14:47
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Z jakiegoś konkretnego powodu odszedłeś od Millers'a?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Sat, 24 Jun 2017 - 21:28
Post #71


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Piekielny wynik jak na drogowe fwd. Trakcja kiedyś się pojawia?
Pięknie zbudowane auto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k64
post Sat, 24 Jun 2017 - 21:32
Post #72


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 06 July 2007
Skąd: slask :) Racibórz/Rybnik





tez dopytam, cisnienie lepsze? Xado Rally Sport 10W60 ?


--------------------
2011 SSS -> W-ce mistrz RWD DRAG , Bemowo ET - 12,89 (mat suszarka)
2011 bigbmw -> 1 miejsce King of BMW - ET: 12,51 (mat suszarka) (urwane 0,3sek)
2012 sss Ełk -> ET: 12,01 (mat suszarka) (urwane 0,5sek)
2013 sss Kamień Ś. -> ET 11,2 (mat suszarka pocięta :P ) (urwane 0,8sek i napędy też :P)
2015 automaster -> ET 12,2 Najszybszy Lotus 7 w pl.
2016 k64 DragGirl -> ŻONA w BMW TURBO !!! :) e46 m50 608KM 800nM Go Babe GO ! :)

dyno: 740KM 1000nM seria wałki - m50 3.0
nowy projekt - sie robi czasem :P

performance.k64.pl turbo replki i orginalne gt35 gt30 gt28 ... repliki, BMW TURBO zestawy , wastegate, blow off ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sat, 24 Jun 2017 - 21:51
Post #73


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Trakcja? Jest i to przyzwoita - dobre strojenie w WalasMotorsport - boost by gear i daje radę wink.gif wiadomo jest to mocne FWD, ale jest przyzwoicie jak na mocne FWD. Dodatkowo skrzynią jest zbudowana na nkwo, która nie przypomina przełożeniami seryjnej zbytnio

Millers hmmm ZAZNACZĘ, ŻE JEST TO MOJE SUBIEKTYWNE ZDANIE.
Jak pewnie większość wie wprowadzony został nowy CFS NT "+" zamiast starego NT, który defacto jest minusem, a nie plusem. Dlaczego? Ten nowy olej, który podrożał w stosunku do poprzednika według kart charakterystyki ma gorszą lepkość kinematyczną przy 100st. C czyli to co mnie obchodzi - przy ostrzejsze i jeździe w tych okolicach mam olej. XADO natomiast ma wyższą. Ciśnienie niewiele wyższe od pierwotnego NT, ale na granicy błędu więc uznaję za jednakowe. Ale podejrzewam, że NT+ może wypaść gorzej. A dodatkowo ok. połowa ceny za XADO w stosunku do nowego NT+. Dodatkowo zalewając NT z silnika chłopaki zauważyli jakiś dziwne czarne smugi w oleju (olej zalany po ok. 2-3tys. km, a silnik ma poniżej 8tys.)


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k64
post Sat, 24 Jun 2017 - 22:01
Post #74


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 06 July 2007
Skąd: slask :) Racibórz/Rybnik





CYTAT(P@bLO @ Sat, 24 Jun 2017 - 21:51) *
Trakcja? Jest i to przyzwoita - dobre strojenie w WalasMotorsport - boost by gear i daje radę wink.gif wiadomo jest to mocne FWD, ale jest przyzwoicie jak na mocne FWD. Dodatkowo skrzynią jest zbudowana na nkwo, która nie przypomina przełożeniami seryjnej zbytnio

Millers hmmm ZAZNACZĘ, ŻE JEST TO MOJE SUBIEKTYWNE ZDANIE.
Jak pewnie większość wie wprowadzony został nowy CFS NT "+" zamiast starego NT, który defacto jest minusem, a nie plusem. Dlaczego? Ten nowy olej, który podrożał w stosunku do poprzednika według kart charakterystyki ma gorszą lepkość kinematyczną przy 100st. C czyli to co mnie obchodzi - przy ostrzejsze i jeździe w tych okolicach mam olej. XADO natomiast ma wyższą. Ciśnienie niewiele wyższe od pierwotnego NT, ale na granicy błędu więc uznaję za jednakowe. Ale podejrzewam, że NT+ może wypaść gorzej. A dodatkowo ok. połowa ceny za XADO w stosunku do nowego NT+. Dodatkowo zalewając NT z silnika chłopaki zauważyli jakiś dziwne czarne smugi w oleju (olej zalany po ok. 2-3tys. km, a silnik ma poniżej 8tys.)

testowales wczesniej inne ? mam rozumiec teraz masz najlepsze cisnienie na cieplym w najtanszej i najbardziej istotnej dla ciebie opcji tak?


--------------------
2011 SSS -> W-ce mistrz RWD DRAG , Bemowo ET - 12,89 (mat suszarka)
2011 bigbmw -> 1 miejsce King of BMW - ET: 12,51 (mat suszarka) (urwane 0,3sek)
2012 sss Ełk -> ET: 12,01 (mat suszarka) (urwane 0,5sek)
2013 sss Kamień Ś. -> ET 11,2 (mat suszarka pocięta :P ) (urwane 0,8sek i napędy też :P)
2015 automaster -> ET 12,2 Najszybszy Lotus 7 w pl.
2016 k64 DragGirl -> ŻONA w BMW TURBO !!! :) e46 m50 608KM 800nM Go Babe GO ! :)

dyno: 740KM 1000nM seria wałki - m50 3.0
nowy projekt - sie robi czasem :P

performance.k64.pl turbo replki i orginalne gt35 gt30 gt28 ... repliki, BMW TURBO zestawy , wastegate, blow off ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sat, 24 Jun 2017 - 22:21
Post #75


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Ciśnienie porównywalne z starą wersją Millers NT, a nawet na korzyść XADO ale to ok. 0.05-0.1bara wahania więc przyjmuję to samo. Może na następną zmianę zaleję Penrite (tylko problem bo tylko w 5l bańkach - brak 1l) lub Motula, na którego Kamil Walas mnie namawiał. Ciśnienie mierzone na Innovate MTX-D


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Wed, 19 Aug 2020 - 15:10
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Odgrzebię starego kotleta...
Od ostatniej aktualizacji minęło sporo czasu i wiele zmian, i pewnie większości już nie pamiętam tongue.gif biggrin.gif
2018r:
Wleciał Pneumatic Lift System od Stanceparts - czyli zestaw Air Cup podnoszących zawieszenie gdy trzeba przjechać leżącego policjanta albo oczyścić opony na zawodach tongue.gif
Założony został też relokator filtra oleju ( kolano DP było zbyt blisko puszki filtra)
Porobiłem nowe fragmenty instalacji elektrycznej do wtryskiwaczy i cewek + cewki P65
Doszedł spliter przedniego zderzaka z kierownicą na FMIC
Wleciał Big Brake Kit - Tarcze 330x28mm i zaciski duże Brembo z AR159 na tłoczkach 42mm (było 305x28 i zaciski z tłokami 38mm)
Duże hamulce wymusiły przejście z kół 16" na 17" do 1/4 mili i tym samym przesiadka z R888 na Race GC
Najlepszy czas z Race Festiwalu na Śniatowie 12.380

Sezon zakończony z 3 miejscem na Śniatowie (RaceFestival) i 3 miejscem na Chojnie.

Było jeszcze trochę zmian wyglądowych ale to nie Stance Forum przecież laugh.gif laugh.gif











--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Wed, 19 Aug 2020 - 18:36
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





2019r.
Rok zaczął się z wielkimi planami i realizacja poszła lepiej niż się spodziewałem.
Na pierwszy rzut poszedł układ paliwowy. Fabryczny był zbudowany z plastikowych przewodów, fragmentu rurek i gumowych wężyków idących do i z listwy paliwowej. Wiadomo jak wygląda gumowy przewód po 20 latach rolleyes.gif rolleyes.gif czyli nie wygląda. Wieczne sączenie, smród paliwa w kabinie - przycinanie, nowe opaski i za chwilę to samo. Od tego zaczął się pomysł zmiany przewodów na teflony. Pierwotnie miałem zrobić sobie linię zasilającą i powrotną od rurek wystających w komorze silnika - czyli zastąpienie gumowych wężyków zakutymi w teflonie. Po oględzinach i zmierzeniu przewodów pod autem plan rozszerzył się na całkowitą wymianę przewodów czyli kosz pompy paliwa w baku - pompa zewnętrzna 044 i filtr - listwa wtryskowa oraz powrotny listwa wtryskowa - kosz pompy. Kolejnym problemem były mikre wejścia do listwy paliwowej czyli albo zmiana listwy paliwowej (brak tuningowych do tego silnika więc konieczność robienia) albo modyfikacja oryginalnej. Skończyło się na tym, że w domu miałem dodatkową listwę w domu więc rozwierciłem zaślepkę boczną trzymającą rurkę idącą do fabrycznego regulatora paliwa, została dorobiona zaślepka w gniazdo fabrycznego regulatora ciśnienia paliwa, w miejsce plastikowej zaślepki wstawiony walec z aluminium, obspawany na krawędzi i nagwintowany pod złączkę. Oryginalne zasilanie i powrót zaślepione (one miały jedyne M10 rolleyes.gif ) Uzyskałem listwę bez regulatora i powrotu więc trzeba było coś z tym zrobić... mogłem kupić chińczyka zewnętrznego i czekać na przecieki albo latać i regulować co chwila albo pójść w rozwiązanie OEM - po konsultacji z Kamilem z Walas MotorSport wleciała obudowa regulatora z M5 + odpowiednio dobrany regulator 3 bar. Wszystkie węże zakuwałem sam na zakuwarce do hydrauliki - żadne skręcane cuda techniki tylko 140t nacisku. Do połączenia regulatora i kosza z przewodami zamówione zostały szybkozłączki z gwintami AN (JIC) [trzeba było to targać z UK bo u nas niegdzie nie było ], wleciała nowa pompa 044 BOSCH bo jak się okazało poprzednia pomimo zakupu z niby pewnego źródła była fake i zaczynała niedomagać. Z myślą o większej mocy wtryski 650cc ustąpiły miejsce Boschom 980cc. Poduchy silnika i skrzyni zmienione na Vibra Technics + poliuretan lizaka Strong Flex. Sprzęgło organiczne Helix, które nie miało prawa przenosić dotychczasowego momentu, a przenosiło zostało odświeżone. Dostało nowe okładziny kevlarowe w Maklandzie + spasowanie powierzchni i do tego Wzmocnienie łożyska oporowego.

Auto tak poskładane pojechało oczywiście do Walas MotorSport na strojenie. I!!! I robota chłopaków przekroczyła moje oczekiwania. Auto wypluło 531KM i 627Nm cool.gif

YellowProject zapodawał niesamowicie! Przyszedł więc czas sprawdzenia setupu czyli pierwsze zawody w Pile (GP). Podjarany nową mocą z chęcią na nowy rekord ustawiony w kolejkę... przychodzi czas podjazdu, grzanie opon, ustawiony, zielone - ogień... przepięcie 1-2 bieg i jeb.... ukręcony przegub zewnętrzny mad.gif - koniec zawodów i czekanie na lawetę. Przegub był zmieniany 2 lata wcześniej ale na Ruville - materiał słaby, a stary kapeć po drugiej stronie trzymał więc poszedł plan na szukanie oryginału w używce.

Szybka organizacja przegubu i wymiana w Gumiś Garage.

Następna impreza Race Festival na Śniatowie. Miałem dobre wspomnienia z tym lotniskiem - liczyłem na dobry czas. Znowu ustawiony w kolejce, grzanie opon, auto w fotokomórkach, pompowanie na LC, zielone i ogień... Przepinka 1-2 i JEB... zjechałem pędem na bok... wyłażę, głowa pod przód... przeguby całe... wsiadam... rusza jak koła prosto... skręcone nie bardzo... zjechałem do parku maszyn i zaczęła lać się oliwa... Żaba i auto w górę.. leje się ze skrzyni, ale dziury nie widać...
Organizacja lawety na lotnisku - dzięki wielkie wszystkim za szybką pomoc i odstawienie auta "za miedzę" do Walas MotorSport. Zdjęcia w tygodniu rozebranej skrzyni... Rozerwało satelity w mechanizmie różnicowym, które zrobiły dziurę w obudowie różnicówki i dalej w dzwonie i olej szedł przez dzwon.
Reszta skrzyni nie ucierpiała, ale poszła odbudowa na Torsenie, żeby wyeliminować słabe ogniwo tych skrzyń, zmienione trochę przełożenia przy okazji. Szybki serwis w Walas MotorSport (Bardzo Wam chłopaki dziękuję za obsługę auta w kolejce i w kryzysowych sytuacjach !!! )


Impreza nr 3 - Lotnisko Chojna. Auto przytargane już na lawecie (po 2 lawetowaniach kupiłem swoją przyczepę laugh.gif biggrin.gif ) Nastawienie ... nic już nie jebnie bo wszystko porobione, przecież jest torsen, mocne przeguby itd.
Staję w kolejkę, grzanie gum, ustawiony, zielone - ogień... Przepięcie 1-2 i JEB!!! Auto jedzie, ale strasznie słabo... myślę sobie sprzęgło oddało albo torsen nie jest taki mocny albo.. albo... Lewe koło w górze, w skrzyni zapięty bieg a tu się kręci.. Auto na lawetę i do Gumiś Garage bo w środę wyjazd na zlot ( oCoupacja). Auto na lawetę - kręcenie wciągarki grzechotką bo ktoś zaj**ał rączkę korby... W drodze telefon "Gumiś, wracam, otwieraj warsztat za godzinę" Okazuje się, że kielich ukręcił się na frezie w torsenie. Szybka organizacja drugiego (dzięki Damag) i auto odebrane we wtorek, umyte, nawoskowane i na zlot poleciało na kołach biggrin.gif

Tak skończyły się 3 imprezy w 2019r.

Rozmowy przy piwie na zlocie szalony pomysł rzucony ze 2 lata wcześniej przez Kamila Walasa... Trochę mierzenia, namawianie Kamila i Rafała na szalony projekt ale przecież to Walas MotorSport... to Oni upalają 1000kone audi z nieotwieranym 4.2!!

I się zaczęło... analizowanie danych, tabelek, wymiarów, kodów skrzyń, robienie spisu części, stworzenie planu i zgodnie z ustaleniami poszedł projekt zimowy czyli budowa setupu YellowProject 2020 biggrin.gif ale o tym w następnym poście.





























--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Wed, 19 Aug 2020 - 19:36
Post #78


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Fajny post, fajne auto, ale co z tym dsg biggrin.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 20 Aug 2020 - 05:34
Post #79


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





a czyli dsg. fajnie. jakie to koszta? mi chodzi po glowie skrzynia Getrag 7dct300 z alpiny a110s bo najlzszejsze dsg chyba na rynku (67kg) do swojego autka ale boje sie ze to kwota lacznie 20tys zl za przerobke.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Thu, 20 Aug 2020 - 07:06
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





CYTAT(piwo @ Thu, 20 Aug 2020 - 05:34) *
a czyli dsg. fajnie. jakie to koszta? mi chodzi po glowie skrzynia Getrag 7dct300 z alpiny a110s bo najlzszejsze dsg chyba na rynku (67kg) do swojego autka ale boje sie ze to kwota lacznie 20tys zl za przerobke.

Dołóż wink.gif
Koszta nie są małe ale za to jaki banan na gębie biggrin.gif Zakup samej skrzyni to nic, ale gdy dochodzą customowe graty to koszta zaczynają rosnąć, ale to jak ze wszystkim. No i to nie jest takie hop siup bo mamy Silnik fiata i skrzynię VW - nie ma do tego gotowego zamachu, nie ma zestawu łap czy płyty montażowej, nie ma półosi itd. Wszystko dorabiane i pracochłonne. Później to wystroić w sensie EMU to też na pierwszy rzut oka jest proste, ale nie jest to oficjalne wsparcie z ECU - to jest w dalszym ciągu rozwijany aspekt w EMU.

To, że ta skrzynia jest lekka nie jest wcale dobrą wiadomością bo te biegi są za lekkie jak na 7 wink.gif Alfowska skrzynia też jest lekka ale... wink.gif

Jak dzisiaj znajdę dłuższą chwilę to zrobię aktualizację.

tu na bieżąco są wrzucane filmy i relacje z czasów -> https://www.facebook.com/FiatCoupe.YellowProject/


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:02