Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowy projekt! radzio rajdzi
kylo
post Fri, 11 Mar 2022 - 15:34
Post #41


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Te extremy to mieszanka s3 czyli drogowa/ treningowa i brak usztywnionej ścianki, także sam jestem ciekaw czy są szybsze od federala.
Jeśli tak to federal kompletnie nie robi, bo mialem kiedyś parę takich extreme s3 i np race gc zauważalnie lepiej kleiło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 Mar 2022 - 15:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jarko323
post Wed, 23 Mar 2022 - 12:19
Post #42


Rookie
Dołączył: Tue, 15 December 2020





Lubię ten kanał
Z tym hamowaniem to akurat prawda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 24 Mar 2022 - 10:49
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(kylo @ Fri, 11 Mar 2022 - 15:34) *
Te extremy to mieszanka s3 czyli drogowa/ treningowa i brak usztywnionej ścianki, także sam jestem ciekaw czy są szybsze od federala.
Jeśli tak to federal kompletnie nie robi, bo mialem kiedyś parę takich extreme s3 i np race gc zauważalnie lepiej kleiło.


s3 są delikatnie szybsze od feederala jakieś 0,2-0,3 na kilometrze. Sprawdziłem to na Jastrzębiu (w ten sam dzień) i Poznaniu (po tygodniu, warun podobny).
mając te dane i baaaardzo ograniczony czas, uznałem, że dla pokazywania trendu zmiany czasu względem modyfikacji, s3 można traktować jako zamiennik fedzia


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 24 Mar 2022 - 16:52
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





To fajne info. A co z pozostalymi zmianami typu silnik geometria waga?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 24 Mar 2022 - 17:21
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(piwo @ Thu, 24 Mar 2022 - 16:52) *
To fajne info. A co z pozostalymi zmianami typu silnik geometria waga?


na tamten moment nie było innych zmian. wysokość zawieszenia miałem taką samą jak na bilsteinie, więc i geometria się nie zmieniła.
zaraz wlatuje kolejny film


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 24 Mar 2022 - 17:27
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa







--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sun, 27 Mar 2022 - 11:31
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa







--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 28 Mar 2022 - 13:32
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



tak oberzałem film o dolocie i czy dobrze widziałem że pod filtrem wogóle nie widać chłodnicy bo jest oddzielona od niego jakimś plastikiem ? Jeżeli tak to jak ma ona niby grzać ten filtr jak to się dzieje w bardzo wielu autach FWD. A tak wystarczyło wykleić ten plastik izolacyjną folią z alu i podobnie też zaizolować seryjną puszkę do tego zapewnić jej wlot z miejsca gdzie jest ciśnienie z pędu powietrza co z pewnością dałoby Ci jakieś profilty przy wyższych prędkościach na szybszych torach.
A taki zestaw jak zamontowałeś to się robi tak - rura potem stożek a airboxie i potem rura ssąca z otoczenia zakończona odpowiednim profilem (bellmouth) o długości dobranej eksperymentalnie na hamowni bo to właśnie można coś osiągnąć albo stracić. Mam takie wykresy z hamowni z różnymi długościami rury:

Jak widać mocy nie przybyło ale przebieg momentu zmienił się znacznie i to co się udało ugrać w środkowym zakresie dosyć mocno zmieniło auto - to czuć.

W tej Twojej rurze nawet nie wiadomo jak wygląda wlot powietrza ze stożka do rury - to też jest ważne tam można stracić.
Tak sobie myślę że jeszcze więcej byś osiągnął robiąc custom dolot na wzór auto S1600-S2000 korzystający z ciśnienia przed autem np coś takiego:


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 28 Mar 2022 - 13:52
Post #49


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Tu jest spoko kanał o modzeniu wolnossaka 4AGE https://www.youtube.com/c/Garage4age/videos . Filmów o dolotach, stożkach, ITB, długi/krótki dolot a zakończony stożkiem, a trąbką itd itp jest tu mnóstwo i co na co wpływa wraz z wykresami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 28 Mar 2022 - 13:58
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(mystek @ Mon, 28 Mar 2022 - 13:52) *
Tu jest spoko kanał o modzeniu wolnossaka 4AGE https://www.youtube.com/c/Garage4age/videos . Filmów o dolotach, stożkach, ITB, długi/krótki dolot a zakończony stożkiem, a trąbką itd itp jest tu mnóstwo i co na co wpływa wraz z wykresami.

kanał MEGA wrzucałem go kiedyś na filmy. Generalnie wszystko trzeba sprawdzać na hamowni.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 28 Mar 2022 - 14:42
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(kontrolm @ Mon, 28 Mar 2022 - 13:32) *
tak oberzałem film o dolocie i czy dobrze widziałem że pod filtrem wogóle nie widać chłodnicy bo jest oddzielona od niego jakimś plastikiem ? Jeżeli tak to jak ma ona niby grzać ten filtr jak to się dzieje w bardzo wielu autach FWD. A tak wystarczyło wykleić ten plastik izolacyjną folią z alu i podobnie też zaizolować seryjną puszkę do tego zapewnić jej wlot z miejsca gdzie jest ciśnienie z pędu powietrza co z pewnością dałoby Ci jakieś profilty przy wyższych prędkościach na szybszych torach.
A taki zestaw jak zamontowałeś to się robi tak - rura potem stożek a airboxie i potem rura ssąca z otoczenia zakończona odpowiednim profilem (bellmouth) o długości dobranej eksperymentalnie na hamowni bo to właśnie można coś osiągnąć albo stracić. Mam takie wykresy z hamowni z różnymi długościami rury:

Jak widać mocy nie przybyło ale przebieg momentu zmienił się znacznie i to co się udało ugrać w środkowym zakresie dosyć mocno zmieniło auto - to czuć.

W tej Twojej rurze nawet nie wiadomo jak wygląda wlot powietrza ze stożka do rury - to też jest ważne tam można stracić.
Tak sobie myślę że jeszcze więcej byś osiągnął robiąc custom dolot na wzór auto S1600-S2000 korzystający z ciśnienia przed autem np coś takiego:


Ciężko mi dyskutować z odczytem z czujnika iat i logiem z wycofanym zapłonem.

Pewnie jakbym miał więcej godzin w tygodniu niż mam, to zrobiłbym inaczej, póki co robię co mogę.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 28 Mar 2022 - 15:33
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 28 Mar 2022 - 14:42) *
Ciężko mi dyskutować z odczytem z czujnika iat i logiem z wycofanym zapłonem.

Pewnie jakbym miał więcej godzin w tygodniu niż mam, to zrobiłbym inaczej, póki co robię co mogę.

i fajnie że robisz i się tym dzielisz bo parę osób zastanowi się czy taka power rura ze stożkiem ma sens.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Wed, 30 Mar 2022 - 19:27
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Zawias zdecydowanie za miękki.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Thu, 31 Mar 2022 - 13:02
Post #54


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





w simracingu jak grałem w ACC i próbowałem setupów, gdzie goście robili najlepsze czasy na świecie, to mieli miękki zawias strasznie, mi to nie odpowiadało. Też wolałem twardszy setup. Czy to nie jest właśnie przypadkiem kwestia indywidualnych ustawień, odczuć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 31 Mar 2022 - 16:47
Post #55


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Po co porownywac gry komputerowe do rzeczywistosvi jak to nie ma zadnego przelozenia na rzeczywistosv?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Thu, 31 Mar 2022 - 17:56
Post #56


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





CYTAT(piwo @ Thu, 31 Mar 2022 - 16:47) *
Po co porownywac gry komputerowe do rzeczywistosvi jak to nie ma zadnego przelozenia na rzeczywistosv?


Ma i to ogromne, tylko ty tak nie twierdzisz. Dwa co do miękki/twardy zawias. Jeśli byłaby tylko jedna recepta na sukces, to nie byłoby tylu stylów jazdy, jak np Ayron Senna, który modulował gazem w zakręcie, Alonso, którego styl jazdy teoretycznie mocno zużywał opony itd itp. Dlatego twierdzę, że jeden pojedzie świetnie na twardym zawiasie, a inny na miękkim i nie ma tu reguły. Każdy ma inne preferencje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 01 Apr 2022 - 10:33
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(mystek @ Thu, 31 Mar 2022 - 13:02) *
w simracingu jak grałem w ACC i próbowałem setupów, gdzie goście robili najlepsze czasy na świecie, to mieli miękki zawias strasznie, mi to nie odpowiadało. Też wolałem twardszy setup. Czy to nie jest właśnie przypadkiem kwestia indywidualnych ustawień, odczuć?

"alieny" w ACC mają sety, które trochę kopią na mordę fizykę (dopiero niedawno został załatany problem, gdzie przy max toe out przodu i tyłu wozy miały kilka km/h wyższy top speed od kół na 0).

Ogólnie "miękki" set w takim GT3 czy GT4 to mimo wszystko "beton" dla cywila. Więc ciężko porównywać to do MX-5.


CYTAT(piwo @ Thu, 31 Mar 2022 - 16:47) *
Po co porownywac gry komputerowe do rzeczywistosvi jak to nie ma zadnego przelozenia na rzeczywistosv?

Tu się mylisz. Z ciekawostek - Formula Student wykorzystuje Assetto Corsa do symulacji - bo wzglęnie łatwo zrobić moda.



--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Sat, 02 Apr 2022 - 11:41
Post #58


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





CYTAT(kontrolm @ Mon, 28 Mar 2022 - 13:32) *
(...)

Jak widać mocy nie przybyło ale przebieg momentu zmienił się znacznie i to co się udało ugrać w środkowym zakresie dosyć mocno zmieniło auto - to czuć.
(...)



Przecież skoro wzrósł moment, to wzrosła też moc. Co prawda nie maksymalna, ale średnia z całego zakresu obrotów ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sat, 02 Apr 2022 - 23:26
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(done4 @ Wed, 30 Mar 2022 - 19:27) *
Zawias zdecydowanie za miękki.



dlaczego tak uważasz?
co prawda, jest to wóz wzięty z na jedną rundkę od kumpla, więc nie miałem okazji dłużej się wjeździć, natomiast znalazłbym kilka innych problemów niż to, że jest za "miękki"


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 07 Apr 2022 - 17:51
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa







--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 16:21