Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alfa Romeo 156 2.0 20 VT
T_E_D_D_Y
post Fri, 27 Sep 2013 - 06:49
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





MODEL: Alfa 156 2.0 TS (155KM)

Witam przedstawić wam chciałem moją padlinę, na forum występuje generalnie jako czytajacy i chwilę myslałem czy wogóle tu opisywać mój projekt(czy oby nie za słaby) . Ale w zwiazku z tym że honoru włoskiej motoryzacji broni tutaj trochę ludzi postanowiłem i ja coś o moim makaronie napisać.
Auto w moim posiadanu 4 rok - chwile po zakupie do głowy wpadł pomysł żeby zrobić coś z tych nie dających już frajdy 155 koni. Rzeźbienie wolnossaka to worek kasy a baza pod te modyfikacja taka sobie (wytrzymałością ten silnik nie grzeszy a ścieżki do jego modyfikacji przetarte dobrze nie są).
Na Bułgarskim forum odnalażłem blizniaczy projekt co przekonało mnie że się uda to zrobić smile.gif . Wiec padło na swap 2.0 20V Turbo z FC 220 koni fabryki i stosunkowo spory potencjał bez grubszej ingerencji w mechanikę silnika. Większość prac wykonałem sam, auto stało przez 4 miesiące bez silnika (a sam projekt twał od pażdziernika tamtego roku do sierpnia) zbieranie gratów etc.
Priorytetem była zdrowa fabryka i ten plan został zrealizowany w 100% wszystko co sie dało wymienic jest wymienione co się dało pomalować jest pomalowane. W zwiazku że auto dostało zregenerowaną hybryde turbiny 47,7/60 (i 0.9 fabrycznego doładowania wogóle nie kopało) do auta wleciało MBC po pare przejazdach z sondą szerokopasmową w zadku ustalilismy z kumplem że przestajemy krecić MBC przy 1.3 bara i tak auto jeżdzi do dziś nie hamowałem bo nie ma sensu auto i tak końcowo trafi w czyjeś ręce na pełne strojenie i wtedy pochwale się kreskami. Większość prac wykonałem sam, jednie przy składaniu i remoncie silnika służyłem jako pomocnik mojemu stryjowi który prowadzi warsztat i to on wykonał pracę o których pojęcia ja nie miałem.
Co nie dotyczy swapu a co widać to w aucie jest cała skóra z wersji GTA (grzanie tyłka i elektryka) lewarke zmiany biegów z GT JTS i kiera z polfita. Aku w bagażniku w skrzynce od Rovera 75.
Na sezon zimowy zaplanowane jest poprawienie umiejscowania IC'ka niestety ciasnota pod maską i moja cheć wyjazdu na ulice wymusiła pójście na skróty i takie jego umiejcowenie i wycinanie zderzak biggrin.gif oraz niezbyt szczesliwe umieszczenie fitlra. To jako pierwsze pójdzie do poprawy.
Auto po dotarciu uczestniczyło w zlocie Alfoholicków 2013 na torze Kielce i zniosło cało dniowe męczenie w warunkach bojowych bez żadnej usterki z czego się ciesze. Teraz dopieszczać auto mi zostało i iśc w górę z mocą.

Modyfikacje




Silnik: Zakończony
Wyremontowana fabryka. Wszelkie uszczelki etc wymienione na nowe kupowane nowe śruby głowicy (co się dało wymienić zostało wymienione). Pierścienie panewki uszczelniacze i mnóstwo innych pierdół.

Modyfikacje głowicy:Zakończony
J.W wszystko nowe zawory szlifowane docierane - pełna regeneracja

Modyfikacje bloku: Brak
J.w wszystko co sie dało jest nowe blok doczyszczony i odmalowany na czerwony(miało być na czarno ale na czerwonym widać lepiej wycieki ) Po Tsie przyzwyczajony byłem ze wiecznie gdzieś coś cieknie. Tutaj nie chce biggrin.gif szczelne bydle.


Układ dolotowy:
W trakcie
Intercooler 550x140x65mm od FMIC.PL (dzięki za nie marudzenie przy wymianie łaczników i kolan na inne:D) Narazie są alu kolana i łaczniki silikonowe - będzie na pewno wyspawany od nowa dolot i ładnie schowany pod zderzakiem .
Blow off od ProPerfect'a. Stożek suchy Fujita.

Układ wydechowy: W trakcie
Po TSie został katalizator Magnaflow i Tłumik Ultera. Do auta trafiła rura z 2.4JTDM 175 miedzy katalizatorem a końcowym tłumikiem i została dopasowana srednica montażowa tłumika aby przyjąc nową rure(fabryk z TS jest cieniuteńka i tak chociaż tymczasowo i po kosztach powiększyłem średnice wydechu). Teraz wydech przy tej mocy to nadal raczej słomka smile.gif więc będzie 2.5" (brak czasu więc pewnie zimę tak przejeżdze i zbiore graty) myśle nad zakupem ich w PROCUSTOM i wyspawanie wszystkiego samemu.
Hybryda turbiny 47,7/60 EMP-TURBO

Układ wtryskowy: W trakcie
Chce dobić na tej turbinie w okolice 300KM wiec wtryski pewnie wpadną 440cc (zobaczymy narazie jeżdze na MBC ustawionym na 1.3 bar).
W aucie zamontowana pompa Walbro GSS340. Usuniete odzykiwanie par paliwa.

Elektronika: Zakończone
ECU z FC połączone z fabryką 156 + chip NOVITEC

Układ chłodzenia: Zakończony
Fabryka 156 i 2 wiatraki z FC z przerobionym delikatnie koszem tak żeby wszystko ładnie siadło na chłodnice.
Układ napędowy: Zakończony
Skrzynia z FC 20VT w tym VISCO pólosie z FC + przeczep linek zmiany biegów z FC usunięcie podciąganego wstecznego + lewarek z Alfy GT JTS

Zawieszenie:
W trakcie
Był kit Koni Str.t -40 ale po 5 cyl na przedniej osi spowodowało położenia się auta prawe na glebie (zaginałęm ranty żeby jakoś jeździć) Teraz jest Eibach -30mm dedykowany pod 2.4 JTD i jest znacznie lepiej ale niestety auto straciło na wyglądzie, amory zostały z Koni w planach albo gwint albo dorzucenie B8 do Eibach'a.
Do auta wpadł również grubszy stabilizator przedni z wersji GTA(tylni w trakcie poszukiwań) oraz krótsza przekładnia kierownicza również z 156 GTA.
BODY KIT: W trakcie
Wraz z dokończaniem dolotu i chowaniem ICka wpadnie zderzak GTA - Look od AutoDS, pewnie z ogólnym malowaniem auta po tylu latach mu się już nalęży.
Hamulce
Do auta wpadł 4 tłoczek Brembo wraz z tarcza 330m z GTA na adapterze wykonanym w ITAL- Performance (również dzieki za wytrzymanie mojęgo stękania biggrin.gif ).Co wymusiło dystanse po 15mm na strone przez co laczki ledwo się mieszczą w nadkolach. Na tyl trafiły większe tarcze 276mm (zamiast 251) z poliftowej 156tki.

Fotki:



Dawca:

Punkt wyjściowy:



























Szkolonko na torze Kielce



Tylne zaciski

I przód na Eibachu -30 i brembo w tle .


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Sep 2013 - 06:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
specu
post Fri, 27 Sep 2013 - 07:04
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 16 August 2005
Skąd: W-wa





Ładnie Ci to wyszło. Jak to jeździ?


--------------------
ET 11.58s Mistrz Polski FWD NA 2011r, 2014r, 2015r. 2016r. 2017r. Puchar Polski & King of Poland
Powered by Niuton & Re5pect.pl & Penrite.pl & Syr Garage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Fri, 27 Sep 2013 - 07:21
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





Lepiej jak seria wolnossąca biggrin.gif pewnie gdzieś koło 7 do setki i da się tym zamknąć blat 156'tki. Na torze jak to jeździ nie mam porównania bo TSem nie miałem okazji jeżdzić po torze. Z obawy o nasze zdrowie i stan fur panowie z SJS ustawili bardzo kręty tor gdzie nie dało się szybciej jechać jak 80-90 więć to była walka z biegami 1-2 itd.
Edit: Tołdi nie była hamowana


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Fri, 27 Sep 2013 - 07:31
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





hamowana była??


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kornat
post Fri, 27 Sep 2013 - 07:55
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 11 April 2007
Skąd: Płońsk





Podoba mi się smile.gif Na 300km IC-ek może okazać się za mały


--------------------
_https://www.facebook.com/punto16vT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DoLeCk
post Fri, 27 Sep 2013 - 08:54
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Tue, 15 April 2008
Skąd: Warszawa





Wyszedł bardzo fajny projekt.
Jedynie ukrył bym tego icka aby się tak w oczy nie rzucał.


--------------------
Daewoo Lanos GTi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomicobra
post Fri, 27 Sep 2013 - 09:36
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 July 2005
Skąd: Złotów





Icek czarny z czarnymi rurami , albo faktycznie go trochę ukryć.

A tak bardzo ładnie wygląda. Dodatkowo ciesze się że są tutaj jeszcze normalne projekty. Bo te po trylion koni i jeszcze więcej gotówki nie są takie ciekawe.


--------------------
Repliki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Fri, 27 Sep 2013 - 09:50
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





CYTAT
BODY KIT: W trakcie
Wraz z dokończaniem dolotu i chowaniem ICka wpadnie zderzak GTA - Look od AutoDS, pewnie z ogólnym malowaniem auta po tylu latach mu się już nalęży.


Także Panowie wszystko w swoim czasie biggrin.gif


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Fri, 27 Sep 2013 - 09:51
Post #9


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Nie wiem, dlaczego na tym forum jest mania ukrywania IC - uwierzcie mi, nie można mierzyć innych swoją miarą. Dla jakiegoś garnitura w nowym jagu czy A6 to jest nadal stary paździerz, który nie może być szybki. Nawet na tym forum są użytkownicy, którzy nie wiedzą skąd ani po co wziął się IC. Wiem to po sobie, jeździłem swoim E36 bez zderzaka z ogromnym IC i parskającym bovem - nadal próbowali się "sprawdzać" właściciele Insignii, Q5, hybrydowych lexusów czy innych powolnych paździerzy. Jeden pan w A6 tak bardzo nie mógł przeżyć, że mu odjechałem bez kłopotu że przejechał przez torowisko tramwajowe na przeciwne pasy bo chciał mnie koniecznie "dojść", ludzie tracą głowę i wyprzedzają na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, jeżdżą na czerwonym itp rolleyes.gif mimo że IC był wyraźnie widoczny wink.gif zwykli użytkownicy aut (nawet tacy co niby lubią szybką jazdę) nie mają pojęcia co, ani po co to jest smile.gif

Gratuluje projektu, powinna być taka seryjna 156 zamiast powolnego 2.5


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fighter001
post Fri, 27 Sep 2013 - 09:59
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





Krzesła z GTA sa kozak. Jak dla mnie najwiekszy plus tego motoru to 5 garów które świetnie brzmią. Hebel tez odpowiedni do tej mocy bo jednak ten alfons troche waży happy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kakao
post Fri, 27 Sep 2013 - 10:01
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 March 2012
Skąd: Warszawa





Gratki, fajnie wyszło. Widać, że lubisz to auto. Co daje zaślepienie wysysania oparów paliwa?


--------------------
volvoturbo.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 27 Sep 2013 - 10:02
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(rennen @ Fri, 27 Sep 2013 - 09:51) *
Nie wiem, dlaczego na tym forum jest mania ukrywania IC - uwierzcie mi, nie można mierzyć innych swoją miarą. Dla jakiegoś garnitura w nowym jagu czy A6 to jest nadal stary paździerz, który nie może być szybki. Nawet na tym forum są użytkownicy, którzy nie wiedzą skąd ani po co wziął się IC. Wiem to po sobie, jeździłem swoim E36 bez zderzaka z ogromnym IC i parskającym bovem - nadal próbowali się "sprawdzać" właściciele Insignii, Q5, hybrydowych lexusów czy innych powolnych paździerzy. Jeden pan w A6 tak bardzo nie mógł przeżyć, że mu odjechałem bez kłopotu że przejechał przez torowisko tramwajowe na przeciwne pasy bo chciał mnie koniecznie "dojść", ludzie tracą głowę i wyprzedzają na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, jeżdżą na czerwonym itp rolleyes.gif mimo że IC był wyraźnie widoczny wink.gif zwykli użytkownicy aut (nawet tacy co niby lubią szybką jazdę) nie mają pojęcia co, ani po co to jest smile.gif

Gratuluje projektu, powinna być taka seryjna 156 zamiast powolnego 2.5


Ja bym tlumaczyl to tym,ze taki ICek z kolorowymi rurami szpeci po prostu samochod. Co innego auto do driftu, gdzie wyglad nie ma znaczenia,a co innego samochod na codzien, gdzie wozi sie dziecko do szkoly czy tesciowa. Ja bym to porownal do jezdzenia z wielkim plackiem rdzy na masce - niczemu to nie szkodzi, ale uroku nie dodaje. Kazdy potrafi zrobic tak,zeby icek wystawal, ale niewielu potrafi zrobic to dobrze technicznie i wizualnie.A to forum, w moim mniemaniu, promuje wyzszy poziom tuningu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fighter001
post Fri, 27 Sep 2013 - 10:08
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





Dodatkowo taki coller na wierzchu prowokuje co glupszych wlascicieli aut po "tuningu" czyli programie. Mialem kiedys w swoim tak flaki na wierzchu i byly problemy przy wyprzedzaniu bo wielu osobnikow przede mna noga szla do dechy kiedy widzieli mojego pazdzierza na lewym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Fri, 27 Sep 2013 - 10:30
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





CYTAT(kakao @ Fri, 27 Sep 2013 - 10:01) *
Gratki, fajnie wyszło. Widać, że lubisz to auto. Co daje zaślepienie wysysania oparów paliwa?

Zasadniczo w zwiazku z tym ze rozwiązanie z fiata i z alfy się mocno różniły i nie chcąc wprowadzać kolejnego udziwnienia które mogło by oddać przy eksploatacji. Pozbyłem się tego eko wynalazku i teraz jest poprostu zasilanie i powrót do baku.


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specu
post Fri, 27 Sep 2013 - 10:38
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 16 August 2005
Skąd: W-wa





CYTAT(rennen @ Fri, 27 Sep 2013 - 09:51) *
Nie wiem, dlaczego na tym forum jest mania ukrywania IC - uwierzcie mi, nie można mierzyć innych swoją miarą. Dla jakiegoś garnitura w nowym jagu czy A6 to jest nadal stary paździerz, który nie może być szybki. Nawet na tym forum są użytkownicy, którzy nie wiedzą skąd ani po co wziął się IC. Wiem to po sobie, jeździłem swoim E36 bez zderzaka z ogromnym IC i parskającym bovem - nadal próbowali się "sprawdzać" właściciele Insignii, Q5, hybrydowych lexusów czy innych powolnych paździerzy. Jeden pan w A6 tak bardzo nie mógł przeżyć, że mu odjechałem bez kłopotu że przejechał przez torowisko tramwajowe na przeciwne pasy bo chciał mnie koniecznie "dojść", ludzie tracą głowę i wyprzedzają na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, jeżdżą na czerwonym itp rolleyes.gif mimo że IC był wyraźnie widoczny wink.gif zwykli użytkownicy aut (nawet tacy co niby lubią szybką jazdę) nie mają pojęcia co, ani po co to jest smile.gif

Gratuluje projektu, powinna być taka seryjna 156 zamiast powolnego 2.5


+1 Większość ludków nie ma pojęcia co to jest a nawet Ci co mają blade pojęcie bez prpblemu mogą pomylić ze zwykłą chłodnicą.
(Miałem stercząca chłodnicę przed zdeżakiem i na zawodach wiekszość ludzi gadała patrz jako intercooler) EOT


--------------------
ET 11.58s Mistrz Polski FWD NA 2011r, 2014r, 2015r. 2016r. 2017r. Puchar Polski & King of Poland
Powered by Niuton & Re5pect.pl & Penrite.pl & Syr Garage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kakao
post Fri, 27 Sep 2013 - 10:53
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(T_E_D_D_Y @ Fri, 27 Sep 2013 - 10:30) *
Zasadniczo w zwiazku z tym ze rozwiązanie z fiata i z alfy się mocno różniły i nie chcąc wprowadzać kolejnego udziwnienia które mogło by oddać przy eksploatacji. Pozbyłem się tego eko wynalazku i teraz jest poprostu zasilanie i powrót do baku.

Z tego co czytam na v40.pl to czasem są problemy z ciśnieniem paliwa jak się zapcha to odprowadzenie oparów z baku. Objawem jest to,że auto nie chce odpalić lub jadąc się dławi przy jednej trzeciej baku. Jeżeli przy odkręcaniu korka wlewu paliwa słyszysz dzwięk zasysanego powietrza to nie jest dobrze. Niektórzy ratują się przewiercając mini dziurkę w korku.


--------------------
volvoturbo.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomicobra
post Fri, 27 Sep 2013 - 11:45
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 July 2005
Skąd: Złotów





ukrywanie icka nie dla innyvh ale żeby nie rzucał się tak mocno w oczy bo wygląda jakby czegoś brakowało z przodu. Linia 156 jest bardzo ładna i niektóre takie akcenty średnio pasują.

A to czy ktos wie czy nie ... do czego to jest to nie było nawet w 1% pisane po to aby skrywać ten sekret.


--------------------
Repliki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Fri, 27 Sep 2013 - 12:02
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





CYTAT(jackkpl @ Fri, 27 Sep 2013 - 10:02) *
Ja bym tlumaczyl to tym,ze taki ICek z kolorowymi rurami szpeci po prostu samochod. Co innego auto do driftu, gdzie wyglad nie ma znaczenia,a co innego samochod na codzien, gdzie wozi sie dziecko do szkoly czy tesciowa. Ja bym to porownal do jezdzenia z wielkim plackiem rdzy na masce - niczemu to nie szkodzi, ale uroku nie dodaje. Kazdy potrafi zrobic tak,zeby icek wystawal, ale niewielu potrafi zrobic to dobrze technicznie i wizualnie.A to forum, w moim mniemaniu, promuje wyzszy poziom tuningu.

No nie zgodzę się z Tobą.. oczywiście dodawać uroku nie musi... ale jeśli jest to zrobione z głową i jest IC widoczny spod zderzaka, razem z silikonami to na pewno nie jest to coś co szpeci jak purchel na masce wink.gif idąc tym tropem, to pod maską też należało by zrezygnować z polerowanych rur dolotowych, łączników silikonowych niebieskich, czy czerwonych itp..
oczywiście wszystko jest kwestą gustu.
A to że się ludzie nie znają i często nie wiedzą co to IC to fakt.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 27 Sep 2013 - 12:03
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Poza wszystkimi wymienionymi aspektami dochodza jeszcze przepisy, tzn przeglad okresowy i kontrola policji. Po co dawac im powod do interesowania sie takim samochodem?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Fri, 27 Sep 2013 - 14:50
Post #20


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT(jackkpl @ Fri, 27 Sep 2013 - 12:03) *
Poza wszystkimi wymienionymi aspektami dochodza jeszcze przepisy, tzn przeglad okresowy i kontrola policji. Po co dawac im powod do interesowania sie takim samochodem?


biggrin.gif No na pewno nasi niebiescy to są takimi znawcami motoryzacji, że jakby grali w Matrixie to byliby wyrocznią.. rolleyes.gif
Jaka jest różnica w wadze między 20VTurbo a alfowską v6?


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:08