Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dyfer a7
nomaster
post Sat, 12 Jan 2019 - 19:28
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Szukam informacji na temat aktywnego dyfra A7 takiego jak ten: https://allegro.pl/oferta/audi-a7-3-0-dyfer-most-7767821983
Jakie to ma flansze, wymiary jak działa i czy trudno to wysterować?
Szukam jakiegoś rozwiązania do S8 D2.
Boję się wybcuhającego torsena z Audi V8 chociaż nie ukrywam, że torsen byłby najfajniejszy z tyłu.
Ewentualnie jakieś inne propozycje rozsądne cenowo?
oryginalny EDL się nie sprawdza - za wolno to reaguje i auto bywa nieprzewidywalne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 12 Jan 2019 - 19:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
olozwirski
post Sun, 13 Jan 2019 - 20:17
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Tam jest coś w rodzaju podwójnego haldexa dopinającego osie plus oczywiście otwarty mechanizm.
O sterowaniu tym nie słyszałem.
Szukaj info pod hasłem "sport differential audi".
CYTAT(nomaster @ Sat, 12 Jan 2019 - 19:28) *
Szukam informacji na temat aktywnego dyfra A7 takiego jak ten: https://allegro.pl/oferta/audi-a7-3-0-dyfer-most-7767821983
Jakie to ma flansze, wymiary jak działa i czy trudno to wysterować?
Szukam jakiegoś rozwiązania do S8 D2.
Boję się wybcuhającego torsena z Audi V8 chociaż nie ukrywam, że torsen byłby najfajniejszy z tyłu.
Ewentualnie jakieś inne propozycje rozsądne cenowo?
oryginalny EDL się nie sprawdza - za wolno to reaguje i auto bywa nieprzewidywalne



--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Mon, 14 Jan 2019 - 07:41
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





CYTAT(nomaster @ Sat, 12 Jan 2019 - 19:28) *
Szukam informacji na temat aktywnego dyfra A7 takiego jak ten: https://allegro.pl/oferta/audi-a7-3-0-dyfer-most-7767821983
Jakie to ma flansze, wymiary jak działa i czy trudno to wysterować?
Szukam jakiegoś rozwiązania do S8 D2.
Boję się wybcuhającego torsena z Audi V8 chociaż nie ukrywam, że torsen byłby najfajniejszy z tyłu.
Ewentualnie jakieś inne propozycje rozsądne cenowo?
oryginalny EDL się nie sprawdza - za wolno to reaguje i auto bywa nieprzewidywalne


Masz zawor sterujacy lewo prawo i pwm pompki zwieksza spiecie przyspieszajace kolo.

Sterowac idzie bardzo latwo pytanie na podstawie jakich parametrow chcesz miec to sterowanie.

W rallycrossowce zrobienie tego jest latwe bo zawsze czegos chcesz od auta, w drogowym dupowozie musisz miec kontroler ktory w tle pilnuje zebys sie nie zabil.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 15 Jan 2019 - 06:26
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





własnie zalazłem obrazkową budowę i film jak to działa ale trochę nie rozumiem po co 2 sprzęgła? jak zepniemy jedną stronę to i tak mechanizm się zablokuje bo satelity ię nie obrócą. Ze ssterowaniem spięciem to myślę że nie jest to taka trudna sprawa z i EMU by sonie poradziło, można sterowac w zależności od tps prędkości itp. a wie może ktoś jak rozszyfrować przełożenie tego dyfra?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 15 Jan 2019 - 06:29
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Masz przekladnie planetarna przyspieszajaca dane kolo. 1.5:1 jesli dobrze pamietam.

Sterowanie zdecydowanie nie jest proste, chyba ze wiesz dokladnie co to ma robic w kazdym ulamku sekundy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 15 Jan 2019 - 07:13
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ok juz rozumiem jak to ma dzialac... czyli wychodzi na to ze sie nie nada... myslalem ze to dziala poprostu jak szpera ze zmiennym spieciem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 15 Jan 2019 - 10:58
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





A gdyby tak wyealic ts przekladnie? Widzisl to ktod w srodku? Zrobic poprostu szpere spinana jak pompa chodzi? Moze by sie dalo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 15 Jan 2019 - 15:16
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(berkut @ Tue, 15 Jan 2019 - 07:29) *
Masz przekladnie planetarna przyspieszajaca dane kolo. 1.5:1 jesli dobrze pamietam.

Sterowanie zdecydowanie nie jest proste, chyba ze wiesz dokladnie co to ma robic w kazdym ulamku sekundy.


Coś chyba pomyliłeś..
To nie planetarna, to dodatkowy korpus ze sprzegłem płytkowym który powoduje przekazanie napędu nie z satelity dyferencjału przez półoś tylko z obudowy dyferencjały czyli pomijając układ różnicowy ( https://www.youtube.com/watch?v=FwhrmFuov-4 2:34min ) . Ciśnienie czynnika i zróżnicowany nacisk płytek daje różne spięcie koła.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 15 Jan 2019 - 15:27
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





czyli w końcu da się z tego zrobic regulowaną szperę czy nie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
volski1
post Tue, 15 Jan 2019 - 16:33
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





Nie. To ustrojstwo wspomaga auto na zakręcie ale jak zblokujesz oba sprzęgła jednocześnie zmieni się "przełożenie" dyfra.
Ogólnie uważam że otwarty dyfer to jednak najlepsze rozwiązanie w tak mocnym aucie bez nowoczesnych elektronicznych kagańców.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 15 Jan 2019 - 19:05
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Nie pomylilem sie. Poczytaj o tym z zrozumieniem. Na filmie dokladnie widac jak dziala.

Moze dyskusyjne jest nazwanie tego przekladnia planetarna ale dziala dokladnie tak jak powiedzialem.

Dziala nie tylko na zakrecie, ale nie powiedzialbym ze poprawia trakcje na prostej. Efektem pracy jest myszkujaca dupa jak biedak proboje ratowac sie pchajac 900 koni na afalt. Tutaj zdecydowanie lepiej dziala cos klasycznego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Tue, 15 Jan 2019 - 19:41
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Z ciekawości... A ten dyfer z
M3/M4 serii Fxx https://allegro.pl/oferta/bmw-m3-m4-f80-mos...3-46-7732626002

do czego jest ten "siłownik" ? Reguluje spięcie?


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 15 Jan 2019 - 22:18
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(berkut @ Tue, 15 Jan 2019 - 20:05) *
Nie pomylilem sie. Poczytaj o tym z zrozumieniem. Na filmie dokladnie widac jak dziala.

Moze dyskusyjne jest nazwanie tego przekladnia planetarna ale dziala dokladnie tak jak powiedzialem.

Dziala nie tylko na zakrecie, ale nie powiedzialbym ze poprawia trakcje na prostej. Efektem pracy jest myszkujaca dupa jak biedak proboje ratowac sie pchajac 900 koni na afalt. Tutaj zdecydowanie lepiej dziala cos klasycznego.


Owszem zmyliło mnie właśnie nazwanie przez Ciebie tego przekładnią planetarną bo nie widzę tam satelit. Ale przyjrzałem się i faktycznie jak mówisz jest tam przekładnia;) ale to 2 stopniowa przekładnia o zazębieniu wewnętrznym (pary 1-2 oraz 3-4) a nie planetarna.
https://images.tinypic.pl/i/00977/48w3w4oamqhu.jpg
Żeby znać przełożenie trzeba by przeliczyc ilość zębów a z filmy czy zdjeć to cięzko.
Bardziej interesujące dla mnie jest to że z filmu wynika że obrót pompy w jedną strone powoduje zwiększania ciśnienia w prawym sprzęgle natomiast ruch pompy w przeciwną stronę oznacza pompowanie w lewym. Wynika z tego że jednocześnie ob sprzęgieł nie da się spiąć - np. żeby zrobić "prawie" sztywny dyfer do ruszania.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 16 Jan 2019 - 21:21
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Czy tą przekładnię da się jakoś zblokowac? zespawać czy cokolwiek co pozwoli zrobić z tego szperę sterowaną z PWM? Widział ktoś to na żywo w środku? Odnośnie otwartych dyfrów to nie do końca to takie bezpieczne w przypadku mojego auta, chodzi o system EDL Który dohamowuje koła i sytuacja wygląda np tak: lekki łuk, gaz w podłodze, koło wewnętrzne łapie uślizg i nagle auto dostaje strzała jakbym kopnął w sprzęgło bo EDL przyhamował koło. Ze szperą raczej byłoby to płynne i łatwiejsze do wyczucia niż to co jest teraz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Wed, 16 Jan 2019 - 23:35
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





Ktoś tu na forum dobrych parę lat temu robił ręczne sterowanie do spinania dyfra z e34 525iX, tam zdaje się jest seryjnie pompa która spina tylny dyfer w zależności od uślizgu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Thu, 17 Jan 2019 - 08:01
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Rozbieralem takie cos. To jest material na projekt ale trzeba miec smykalke do elektroniki zeby to dobrze zrobic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 17 Jan 2019 - 08:13
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Jesli chodzi o wysterowanie tego tak jak w oryginale to ja nie dam rady na pewno. Glownie chodzi mi o to czy da sie ta przekladnie wyrzucic lub zblokowac zeby sprzegla spinaly poprostu satelity z koszem? Chyba jednak kupie taki dyfer rozbiore i zobacze co da sie zrobic bo taka szpera to by bylo idealne rozwiazanie. Gaz w podlodze, mala predkosc i spiecie 100% i tak w zaleznosci od polozenia przepustnicy i predkosci spadajace do 0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 31 Jan 2019 - 15:14
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Pany. Czy ktos jest mi w stanie powiedziec ktore dyfry z tych 'sport' mialy przelozenie 4.11? Sytuacja zmusza mnie prawdopodobnie do wymiany tylnego dyfra (wydaje dziwne odglosy bez obciążenia) i jak i tak mam go wymieniac to moze uda mi sie cos stworzyc na bazie tego sportowego? Nie mam jeszcze pewnosci ze to dyfer ale zostaly tylko przeguby z tylu i przeguby zewnetrzne z przodu a wylo tez na starej skrzyni i myslalem ze to przegub na wale. Teraz mam wszystko nowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Tue, 05 Feb 2019 - 20:28
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Abstrahując od tematu, historia zatoczyła koło.
Audi stosowało torsena na tylnej osi, mechanizm pozwalał przenieść moment obrotowy na bardziej obciążone koło, i koła mogły się kręcić z różnymi prędkościami.
Ten sport dyfer robi to samo, tyle że ani nie jest lżejszy, ani szybszy, jest bardziej skomplikowany, po co to?


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
volski1
post Tue, 05 Feb 2019 - 22:13
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





CYTAT(olozwirski @ Tue, 05 Feb 2019 - 20:28) *
Abstrahując od tematu, historia zatoczyła koło.
Audi stosowało torsena na tylnej osi, mechanizm pozwalał przenieść moment obrotowy na bardziej obciążone koło, i koła mogły się kręcić z różnymi prędkościami.
Ten sport dyfer robi to samo, tyle że ani nie jest lżejszy, ani szybszy, jest bardziej skomplikowany, po co to?

Bo "torsen" był/jest niebezpieczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 12:16