Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Megane RS 2018
jarek
post Tue, 12 Feb 2019 - 11:51
Post #1


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Panowie, zachciało mi się auta na weekendowe wycieczki, na tor raczej się nie wybiorę, głównie górskie jeżdżenie i trochę miasta.
Nie zależy mi na super osiągach, ma dać frajdę z jazdy po zakrętach, cieszyć oko oraz uszy.
Padło na nowe Megan RS za skrzynia automatyczną.
Czy ktoś miał odczynienia z tym autem?
Na filmikach z sieci większość chwali to auto, niestety w okolicy nie ma nigdzie tego modelu żeby można było zobaczyć/przymierzyć się.
Pozostaje zakup w ciemno, i tego troszkę się obawiam.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 Feb 2019 - 11:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
burski
post Tue, 12 Feb 2019 - 12:47
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Pozostaje znalezienie poza okolicą i zgłębienie właściwej nazwy tego modelu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 12 Feb 2019 - 12:51
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Daje radę, chociaż ich manual jest chyba jeszcze lepszy (tylko sprzęgło "za długie"). A czy do takich celów nie lepiej pójść w nową Mazdę MX-5? Teraz ma większą moc, na zakrętach to po prostu bajka, w mieście to nic nie pali, a feeling i frajda z jazdy w górach boskie. Zupełnie inna, bardziej sportowa w prowadzeniu niż Megane czy jakikolwiek hot hatch klasy C. Skrzynia ręczna i sprzęgło bajka, to samo układ kierowniczy. Pięknie układa się w zakrętach. Wada to hałas powyżej 120 km/h. Ale jest też RF który już ten problem rozwiązuje znacząco.

Jeśli ma mieć siedzenia z tyłu i koniecznie automat to może jeszcze poszukaj M135/M140i. W ciemno nie kupuj. Sprawdź wcześniej każde auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Tue, 12 Feb 2019 - 13:28
Post #4


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Zależy mi na automacie bo może się zdarzyć, że zachce mi się wyskoczyć w dłuższa trasę(autostrada) dlatego siedzenia z tyłu i jakiś bagażnik się przyda.
Auto tylko nowe, nie chcę używek.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 12 Feb 2019 - 13:40
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Hm...automat na autostrade? Raczej do miasta. Po co na autostradzie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Tue, 12 Feb 2019 - 13:49
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Już po feriach?



CYTAT(jarek @ Tue, 12 Feb 2019 - 11:51) *
ma dać frajdę z jazdy po zakrętach, cieszyć oko oraz uszy.
Padło na nowe Megan RS za skrzynia automatyczną.
Padło na "Megan" cieszy uszy i oczy, ale na żywo nie widziałem, nie słyszałem i nie siedziałem.
CYTAT(jarek @ Tue, 12 Feb 2019 - 11:51) *
niestety w okolicy nie ma nigdzie tego modelu żeby można było zobaczyć/przymierzyć się.
Pozostaje zakup w ciemno, i tego troszkę się obawiam.
Zakup w ciemno zawsze cieszy oczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogus122
post Tue, 12 Feb 2019 - 14:11
Post #7


User
Dołączył: Tue, 10 November 2015





Jeździłem tym na jeździe próbnej, miałem porównanie do obecnego Civic Type-R, Clio RS oraz Swifta Sport (z jazd próbnych).
Powiem tak - z komfortu zdecydowanie przegrywa z Type-R, który ma adaptacyjne zawieszenie. Mocą i momentem również. Pojemnością bagażnika też (RS ma zmniejszony bagażnik i dość wysoką podłogę przez system 4control). Na plus za to miejsce na tylnych siedzeniach - w RS byłem w stanie usiąść, w Civicu dotykałem sufitu (od czasu jak oglądam złomnika, to zawsze robię taki test ;] )
Jeśli chodzi o prowadzenie, to bardzo przyjemne. Prędkości nie czuć "aż tak bardzo", a na codzień jeżdzę E38, więc jest to jakieś sensowne porównanie wytłumienia.
Jeśli chodzi o automat, to mi się podoba (łącznie z umiejscowieniem łopatek). Tylne skrętne koła są trochę "sick", przynajmniej w pierwszych minutach jazdy. Jak tylko tylne koła przestają przeszkadzać, to jedzie się super. Wydech fajnie "pierdzi", chociaż jest to chyba wspomagane.


Żeby nie było jednak tak różowo: z automatem nie masz torsena ani zawiasu cup (musisz dopłacić do wersji Trophy). Recaro też wymaga dość sporej dopłaty (~11k, bo wymusza tapicerkę z Alcantary). HUD jest beznadziejny, bo jest na płytce a nie na szybie.

Co do całokształtu to powiem tak:
Po researchu internetu i jeździe próbnej zamówiłem to auto (dokładniej Trophy), ale tylko ze względu na automat, którego w Civicu nie ma. Jeśli nie planujesz jednak wyjeżdzać na tor i chciałbyś jeździć po autobanach, to moim zdaniem są do tego lepsze auta smile.gif


--------------------
---
Megane RS Trophy 2019 : Silesia Ring 2.00.30; Poznań 1:50.87; Slovakia Ring: 2:32.40; Brno: 2:31.8
Subaru Impreza WRX 2001 : Silesia Ring 1.59:43
Clio RS 2009: Silesia Ring (VR2): 2:07; Brno 2:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Tue, 12 Feb 2019 - 14:42
Post #8


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Automat przyda się na autostradę, bo wtedy zazwyczaj żona prowadzi.

Jeżdziłeś z pakietem Cup? Bo ten zawias jest bardzo twardy, natomiast seria jest bardziej komfortowa od zawias w hondzie. Tak wynika z porównaniach w necie, a nie ukrywam, że na jako takim komforcie mi zależy. Nie chce auta na tor.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sikor44
post Tue, 12 Feb 2019 - 20:06
Post #9


User
Dołączył: Wed, 05 July 2017
Skąd: Warszawa





To jak ma być automat to może lepiej Cupra/Golf GTI?
Nie jeździłem RS-em, ale trochę śledzę rynek HH i wydaje się, że Meganka dostaje od wszystkich innych graczy z tej grupy (Type-R, i30N itd.).
Z takich zupełnych nowości, to radziłbym się przyjrzeć i30N Fastback - skoro auto ma nie być stricte na tor


--------------------
Sikor#44 - Trener motocyklowy
_https://www.facebook.com/Sikor44/
_https://www.instagram.com/sikor44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 12 Feb 2019 - 20:35
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Sikor44 @ Tue, 12 Feb 2019 - 20:06) *
To jak ma być automat to może lepiej Cupra/Golf GTI?
Nie jeździłem RS-em, ale trochę śledzę rynek HH i wydaje się, że Meganka dostaje od wszystkich innych graczy z tej grupy (Type-R, i30N itd.).
Z takich zupełnych nowości, to radziłbym się przyjrzeć i30N Fastback - skoro auto ma nie być stricte na tor

Ciekawa zmiana odnosnie megane bo megi 3 rs to byl potwor na torze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Tue, 12 Feb 2019 - 20:39
Post #11


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Jeździłem golfem GTI. Jeśli bym szukał auta na codzień to jest to Idealne auto. Tylko, że golf ani nie wygląda a tym bardziej nie brzmi. Podobnie jest z i30N, wygląda jak seria. Dla mnie +/-0,5sek. Nie robi różnicy w osiągach. Honda, jak bym miał 15 lat mniej, to tak.
Dzwoniłem jeszcze do 2 dilerów, ale na ten moment nik nie ma RS.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 12 Feb 2019 - 20:55
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Jeśli myślisz że Megane IV RS jest jakis wyjątkowy na tle Golfa GTI to jesteś w błędzie. To nie jest ostry hot hatch jak poprzednik. On właśnie poszedł mocno w uniwersalność typowa dla Golfa GTI przez co stracił trochę z pazura. Jak brać to Trophy. Tym bardziej, że z automatem szpery nie masz więc jazda na zakretach też gorsza. A akurat szpera w Megane RS jest bardzo dobra na tle konkurencji i robi "robotę".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Tue, 12 Feb 2019 - 21:43
Post #13









Szkoda ze meganka poszla w ta strone. 3 rs w wersji cup byl chyba najlepiej prowadzacym sie hh w swojej klasie. Wiadomo ze wygoda i uniwersalnosc teraz na topie, co prawda 4ka nie mialem okazji jezdzic, ale nie dobrze ze zatracila swoj urok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 12 Feb 2019 - 23:23
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ma go mniej niż dawniej, ale tapczanem nie jest wink.gif Ale to nie jest taka twarda żyleta z ryczącym wydechem jak wcześniej. Grzeczniejsza jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Wed, 13 Feb 2019 - 10:14
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(jarek @ Tue, 12 Feb 2019 - 20:39) *
Jeździłem golfem GTI. Jeśli bym szukał auta na codzień to jest to Idealne auto. Tylko, że golf ani nie wygląda a tym bardziej nie brzmi. Podobnie jest z i30N, wygląda jak seria. Dla mnie +/-0,5sek. Nie robi różnicy w osiągach. Honda, jak bym miał 15 lat mniej, to tak.
Dzwoniłem jeszcze do 2 dilerów, ale na ten moment nik nie ma RS.


No to już Twoja decyzja smile.gif Tak jak koledzy wyżej pisali Megane IVRS poszło mocno w stronę Golfa GTI, bardziej "lekko hot" niż "paląco hot" jak poprzednik.
Ot, szybki, porządnie (nie rewelacyjnie) prowadzący się hatchback z automatem. To jest właśnie auto na codzień, identycznie jak GTI. W zasadzie każde porównanie z konkurencją kończy się konkluzją "rozczarowanie" - zwłaszcza, gdy testujący mają w pamięci co potrafił poprzednik. Np.:

https://www.youtube.com/watch?v=dQ9mFuqdOZ0

Co do dostępności - wiem, że daleko, ale zadzwoń do Dyszkiewicza w Konstancinie. Zawsze mają kilka RS na stanie, może się ostało jakieś demo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogus122
post Wed, 13 Feb 2019 - 10:21
Post #16


User
Dołączył: Tue, 10 November 2015





Jeśi lubisz wycieczki, to polecam Kraków - tutaj Megane RS jest w salonie na jeździe próbnej.
Co do zawiasu - nawet zwykłe RS jest twardsze niż Honda i to bardzo czuć - Honda jest duuuużo wygodniejsza.
Co do porównania Megane 3 vs 4 - wydaje mi się, że bezpośrednim następcą Megane 3 RS jest jednak 4 RS Trophy, a zwykły RS to bardziej gulf smile.gif

Jeździłem bez pakietu Cup, bo na jeździe próbnej był automat (a tam cup jest tylko z Trophy).
Golf jest bez sensu, to już chyba lepiej Leona, przynajmniej moc większa.


--------------------
---
Megane RS Trophy 2019 : Silesia Ring 2.00.30; Poznań 1:50.87; Slovakia Ring: 2:32.40; Brno: 2:31.8
Subaru Impreza WRX 2001 : Silesia Ring 1.59:43
Clio RS 2009: Silesia Ring (VR2): 2:07; Brno 2:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Wed, 13 Feb 2019 - 10:44
Post #17


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Dzwoniłem wczoraj do Konstancina, w połowie marca będą mieli auto, ale nie demo.
Zadzwonię do Krakowa i popytam.
Nie chce nic z grupy VW smile.gif



--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Puco
post Wed, 13 Feb 2019 - 14:29
Post #18


User
Dołączył: Fri, 27 June 2008





CYTAT(jarek @ Wed, 13 Feb 2019 - 10:44) *
Dzwoniłem wczoraj do Konstancina, w połowie marca będą mieli auto, ale nie demo.
Zadzwonię do Krakowa i popytam.
Nie chce nic z grupy VW smile.gif


Polecam zapytać w Renault Wektor w Bielsku Białej, niedawno jeszcze mieli czarne 4rs w automacie jako demo, jak coś gadaj z Markiem Nyczem najbardziej kompetentna osoba z wszystkich salonów jakie odwiedziłem w kwestji rs, na pewno pomoże ci dobrać optymalną konfiguracje i nie będzie przy tobie googlał co to tarcze dwu materiałowe albo próbował wcisnąć talismana w dieslu tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinskawa
post Sat, 16 Feb 2019 - 18:36
Post #19


Rookie
Dołączył: Mon, 27 February 2012
Skąd: łódź





w Łodzi w Jaszpolu jest jeden w salonie i ma być "na dniach" demo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 16 Feb 2019 - 18:40
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





niech się jakiś admin zlituje i poprawi tytuł huh.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:50