Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> chiński wentylator, a wydajność?
kaj1990
post Wed, 01 Jun 2016 - 23:43
Post #21


User
Dołączył: Wed, 25 May 2016





Grubosc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 01 Jun 2016 - 23:43
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mlody1921
post Thu, 02 Jun 2016 - 00:47
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





JEszcze wentylatory z A4 Passat od klimy są dość cienkie a mocne dwa taki by mocno chłodziły
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Sun, 05 Jun 2016 - 11:16
Post #23


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





pomierzylem i nie wiele tam wiecej wejdzie, ale da sie wsadzic 3 razy grubszy od tego chinskiego silnik i teraz rozmyslam zeby zaadatowac sam silnik do chinskiego smigla i obudowy smile.gif co ma w miare cienki silnik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 05 Jun 2016 - 11:48
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Barejka @ Sun, 05 Jun 2016 - 11:16) *
pomierzylem i nie wiele tam wiecej wejdzie, ale da sie wsadzic 3 razy grubszy od tego chinskiego silnik i teraz rozmyslam zeby zaadatowac sam silnik do chinskiego smigla i obudowy smile.gif co ma w miare cienki silnik?


W miarę tzn ile cm zmieścisz ? Silniki z podwójnych wentylatorów z Mondeo TDCI o których rozmawialiście, mają fi 110mm, h=60mm, każdy ~ P=280-300W. Jeśli będzie potrzeba numer części BOSCHa dla tego silnika mogę Ci podać, leży na półce w zapasie jeden bo sam ich używam.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Sun, 05 Jun 2016 - 12:01
Post #25


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





60mm idealnie smile.gif teraz tylko kwestia zamocowac smiglo na walku, ale z tym nie bedzie problemu raczej smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 05 Jun 2016 - 12:11
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Barejka @ Sun, 05 Jun 2016 - 12:01) *
60mm idealnie smile.gif teraz tylko kwestia zamocowac smiglo na walku, ale z tym nie bedzie problemu raczej smile.gif


Pomierz dokładnie swoje śmigło, średnicę, odsadzenie/wysokość, bo może i śmigało z forda wejdzie Ci z budowę twoją - śmigło do tego silnika ma średnicę 300mm, h=35mm.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Sun, 05 Jun 2016 - 14:15
Post #27


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





300 smiglo nie wejdzie sad.gif narazie spokojnie daje rade, gruba chlodnica zbija temp, ale powoli
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barott
post Mon, 13 Jun 2016 - 20:57
Post #28


Super User
Dołączył: Thu, 12 July 2012
Skąd: Pomorze





Pomierzyłem chińskie 12" i wstępnie wygląda że da radę wsadzić wentylator z mondeo w obudowę chińską. Jutro powinienem je mieć na miejscu to spasuję i porobię fotki dla potomnych smile.gif

Grzesiek podrzuciłbyś pinout tego wentylatora? Czy jeden z mondeo + jeden spal 12" dadzę radę czy wsadzać odrazu 2x z mondeo? ( pytam bo mam też założonego spala i chętnie bym go zostawił, ale setup chiński+ spal wolno chłodzą mi płyn)


--------------------
mk2 16vt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 13 Jun 2016 - 21:02
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(barott @ Mon, 13 Jun 2016 - 20:57) *
Pomierzyłem chińskie 12" i wstępnie wygląda że da radę wsadzić wentylator z mondeo w obudowę chińską. Jutro powinienem je mieć na miejscu to spasuję i porobię fotki dla potomnych smile.gif

Grzesiek podrzuciłbyś pinout tego wentylatora? Czy jeden z mondeo + jeden spal 12" dadzę radę czy wsadzać odrazu 2x z mondeo? ( pytam bo mam też założonego spala i chętnie bym go zostawił, ale setup chiński+ spal wolno chłodzą mi płyn)



Jeśli mnie pamięć jeszcze nie myli to używasz tylko 1 i 3 pinu, który to plus sprawdzisz sobie po kierunku obrotów śmigła.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Sun, 31 Jul 2016 - 14:39
Post #30


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





wczoraj wywaliłem chinczyka i wsadzilem ten z mondeo, wlazl na styk ale przeciag robi potworny, nie jest zatarty ani uszkodzony a chodzi glosniej od samego silnika w aucie biggrin.gif silnik musi byc mocny bo auto opada minimalnie z obrotow a po dotknieciu kablem przyspawuje sie do plusa biggrin.gif nigdy wiecej chinskiego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 31 Jul 2016 - 16:39
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Barejka @ Sun, 31 Jul 2016 - 14:39) *
wczoraj wywaliłem chinczyka i wsadzilem ten z mondeo, wlazl na styk ale przeciag robi potworny, nie jest zatarty ani uszkodzony a chodzi glosniej od samego silnika w aucie biggrin.gif silnik musi byc mocny bo auto opada minimalnie z obrotow a po dotknieciu kablem przyspawuje sie do plusa biggrin.gif nigdy wiecej chinskiego smile.gif



Hehehe widzisz Panie kolego jaki dobry stuff za czapkę gruszek. Pomyśl sobie co się dzieje jak ruszają dwa takie ... u mnie podnosi wszelki kurz z komory silnika smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Sun, 31 Jul 2016 - 17:09
Post #32


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





co prawda od muszli zimnej jest moze z 8mm ale juz tak kiedys mialem i nic z tym sie nie dzialo smile.gif i pomyslec ze mialem kilka takich chinoli po 80-100zl kupione a tutaj mam dwa wiatraki za 60zl i drugi mam na zapas biggrin.gif podlaczylem przez bezpiecznik 20A i sie spalil, wiec chyba mocny silnik smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 31 Jul 2016 - 17:11
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Dwie sztuki wymagają 60A na zabezpieczeniu smile.gif więc mniej jak 30A przy jednym nie zakładaj.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Mon, 01 Aug 2016 - 19:54
Post #34


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





jakiej on moze byc wogole mocy? tego chinola mialem bezposrednio przez termowlacznik w chlodnicy, a bede musial zastosowac przekaznik, mam jakis 45A chyba powinien wystarczy? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 01 Aug 2016 - 20:24
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





250-300 W. Wystarczy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barott
post Mon, 01 Aug 2016 - 21:40
Post #36


Super User
Dołączył: Thu, 12 July 2012
Skąd: Pomorze





Mi działa jeden z mondeo i spal przez termowlacznik. Wiatrak z mondeo daje z 4 razy mocniej niz cienki spal.. Wcześniej myślałem że spal daje dużo mocniej niż chińczyk. ..


--------------------
mk2 16vt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Mon, 03 Oct 2016 - 19:48
Post #37


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





Test dlugodystansowy zaliczony smile.gif kazdemu polecam wiatrak z mondeo zamiast tego cienkiego chinczyka, w obudowie sa dwa identyczne, wiec jeden mamy na zapas smile.gif
Cienki spal ma 6cm wysokosci na samym silniku, z mondeo ma 6cm wysokosci na obudowie i jakies 8.5cm na samym silniku, oczywiscie jeszcze troche podpilowane gdzie sie da bo pewnie tak mialby 9cm, ale mimo wszystko i tak zajmuje malo miejsca. Chinczyk przy 25st krecil sie non stop i nie zbijal temperatuty tylko stala w miejscu, ten pochodzi 30 sekund i wylacza sie nawet ostatnio na 1/4 w bialej mozna bylo sie od razu zatrzymac i zbil temperature. Takze moge polecic ten wiatrak smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Sat, 08 Oct 2016 - 19:43
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





U mnie jest problem że wentylator jest zamontowany z przodu(pchający] i strasznie dużo powietrza rozbija na boki mimo iż jest przymocowany bezpośrednio do chłodnicy.Skutkiem jest to ,że bardzo długo chodzi zanim ostudzi płyn.Kombinuję aby odsunąć go od chłodnicy i zamontować go w obudowie /tunelu.Tunel powinien pomóc w przypadku wentylatora ciągnącego ale czy przy pchającym też zda egzamin?Wydaje mi się że podczas jazdy z wyłączonym wentylatorem będzie słabiej studzić bo większa część chłodnicy będzie zasłonięta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Sat, 08 Oct 2016 - 19:59
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Czy ktoś poleci mi cienki wiatrak z osobówki ale małej średnicy? Tak max 30cm średnicy....


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Sat, 08 Oct 2016 - 20:02
Post #40


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





sam wiatrak wlasnie a tego mondeo ma chyba niecale 30cm(same smigla z obudowa cos okolo 31-32cm musialbym zmierzyc bo mam w garazu, ale bez porownania do tych cienkich chinskich smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 06:59