Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Szarpanie przy odpalaniu golf 5 gti dsg
cubson94
post Fri, 22 Feb 2019 - 13:08
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Cześć, borykam się z problemem w moim golfie 5 2.0tfsi ze skrzynia dsg. Problem polega na tym ze przy uruchamianiu silnika jak i przy jego gaszeniu trzęsie pedałem hamulca wytwarzają się na nim wibracje. Czasami również występuje te same zjawisko jak ruszam bez gazu tylko popuszczając hamulec czuć na nim drżenie pedału. Przy gaszeniu jak i odpalaniu slychac tez takie lekkie stukanie. Wymieniłem koło dwumasowe (było już zużyte miało spory luz) wymieniłem wszystkie 3 poduszki silnika na nowe nic nie pomogło. Brak błędów na kompie. Czego może być to przyczyna? Obawiam się ze może coś ze skrzynia ? Dzięki za odpowiedz !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 22 Feb 2019 - 13:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kerst
post Fri, 22 Feb 2019 - 14:47
Post #2


User
Dołączył: Mon, 12 October 2015





na 90% skrzynia, wszystko przez jazdę z uszkodzona 2masa która wpadała w wibracje i zaczęła oddziaływać na walki i łożyska skrzyni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubson94
post Fri, 22 Feb 2019 - 16:01
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Da się to naprawiać czy nowa skrzynia ? Co bardziej się opłaca wymienić na nowa (używana koszt około 1200 zł) można ogólnie z tym jeździć czy trzeba robić to na już ? Dodam ze czuć to tylko przy odpalaniu w jeździe nie ma żadnych zmian skrzynia działa prawidłowo nie szarpie biegi zmienia płynnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubson94
post Fri, 22 Feb 2019 - 18:16
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Ogólnie to tam był inny problem niekompetentny mechanik zakładał do niego skrzynie i nie wsadził jakiegoś łożyska skrzynia pociekła oddałem w ręce innego mechanika co najśmieszniejsze robiącego tylko bmw, mechanik od razu zadzwonił i powiedział ze poszedł uszczelniacz główny tylko dlatego ze nie było tego łożyska i przenosiło drgania, łożysko założył wszystko działa skrzynia nie cieknie z tym ze są te stuki przy uruchamianiu i gaszeniu. Wiec myśle ze to na 100% poleciała skrzynia teraz pytanie czy opłaca się ja remontować czy lepiej wrzucić druga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Mon, 25 Feb 2019 - 07:16
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Z dsg jes taki problem, że mało kto dobrze naprawia te skrzynie a później są problemy takie, ze odechciewa się aut z tymi skrzynkami. Ja bym szukał drugiej skrzynki bo 1200zł nie jest wart użerania się z pseudo naprawiaczami/psujami. Problemy po naprawie tych skrzyń są takie, że ja bym nie odważył się jechać takim autem za granicę biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 19:00