Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> m30 silniki rózne kombinacje/
uBaW_Blazej
post Sun, 16 May 2004 - 20:36
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





mamy 2.8 3.0 3.5 jakie kombinacje mogą nam dac najwieksze wyniki?
wyczytałem że np. wkładając do 3.0 korby tłoki i wał od 3.5 oraz głowice od 2.8 gdzie mamy najostrzejszy z seryjnych wałków i dobrym wystrojeniem możemy dojśc do 240ps!
co zrobic gdy mamy np 2.8 dół tak jak umnie?czy korby wał i tłoki wejda od 3.5?a moze od 3.0 wejda?jak jest zesrednicami?co to da?

opcja nr2...załóżmy że mam głowice od 2.8 już po obróbce/ jak sie uda wciskam do mojego bloku 2.8 korby tłoki wał od 3.0 na to czapa 2.8...układ ssący i przepustnice od 3.5..czym to wystroić?czy seryjny komp pociągnie?co z układme zapłonowym któru jest wyjatkowy w moim m30..tylko w tym modelu z tego roku silnika...zadziaała to wszystko?
dziekuje. a może macie inne propozycje jak obrobić moje 2.8?zaznaczam nie licze na żadne turbo...ma byc wolnossące!pozdro.


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 16 May 2004 - 20:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
atur
post Mon, 17 May 2004 - 12:59
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: Warszawa





Na szybko dowiedziałem się, że przerabianie 2.8 na 3,5 to poroniony pomysł. Oba nazywają się M30, ale generacyjnie to dwie różne konstrukcje. W każdym razie koszt takiej przeróbki przekroczy koszt zakupu drugiego, legalnego silnika.

Ale jeśli byś miał 3,5 to możliwości jest naprawdę dużo. Po pierwsze warto się przyjżeć silnikowi z Alpiny B6 (na stronie którą podałem jest pare fotek) Alpina z tej samej pojemnosći maiła 254 KM przy nieznacznie podniesionych obrotach (5700 => 6000) Najważniejsze różnice to tłoki (W Alpinie mocno wypukłe, dzięki czemu silnik ma st spręzania 10), obrobiona głowica i porządny kolektor wydechowy. A to jeszcze nie koniec. Na blok od "nowego" 3,5 można wrzucić 4zaworową głowicę od M5/M635 razem z kolektorami. Jeśli naprawdę cię to interesuje, to możemy się umówić i podjechać do tych "speców" z Lomianek, przynajmniej w teorii wiedzą jak ugryźć ten temat.


--------------------
Pozdro, Alek

Sprzedam E90 335i. Wiadomośc PW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uBaW_Blazej
post Mon, 17 May 2004 - 22:31
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





fakt ale nie chce już kupowac innego silnika(mała szansa że nie bedzie wymagał remontu)chce swój wyremontowć na cacy i przy okazji co poprawić/Zreszta nie chwaląc wtej chwili to 2.8 jest mistrzowsko w swapowane/mozna powiedzić że ciężar leży prawie na srodku jak nie za kielichami czyli w strone kabiny/elektryka jest mistrzowsko ułoozna nie grzeje sie nie ma żadnych niepozytywnych wibracji i innych tego typu pierdół które zauwazyłem w innych swapach/ a rozkład masy przy 3.5 motorze mi nie pasuje e30cha sie wtedy żle prowadzi/chce zostac przy moim 2.8/wszytsko jest elegancko pod maseczką czysto itd...chłodnica ładnie wpasowana itd itd///dlatego kombinuje wzmocnienie 2.8 jak nie znajde magicznej rezepty będe musiał uturbić

może poszukać 2.8 alpiny w rajchu?dalej kombinuje...dzieki za wszelki einfo.


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uBaW_Blazej
post Mon, 17 May 2004 - 22:31
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





fakt ale nie chce już kupowac innego silnika(mała szansa że nie bedzie wymagał remontu)chce swój wyremontowć na cacy i przy okazji co poprawić/Zreszta nie chwaląc wtej chwili to 2.8 jest mistrzowsko w swapowane/mozna powiedzić że ciężar leży prawie na srodku jak nie za kielichami czyli w strone kabiny/elektryka jest mistrzowsko ułoozna nie grzeje sie nie ma żadnych niepozytywnych wibracji i innych tego typu pierdół które zauwazyłem w innych swapach/ a rozkład masy przy 3.5 motorze mi nie pasuje e30cha sie wtedy żle prowadzi/chce zostac przy moim 2.8/wszytsko jest elegancko pod maseczką czysto itd...chłodnica ładnie wpasowana itd itd///dlatego kombinuje wzmocnienie 2.8 jak nie znajde magicznej rezepty będe musiał uturbić

może poszukać 2.8 alpiny w rajchu?dalej kombinuje...dzieki za wszelki einfo.


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uBaW_Blazej
post Mon, 17 May 2004 - 22:32
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





fakt ale nie chce już kupowac innego silnika(mała szansa że nie bedzie wymagał remontu)chce swój wyremontowć na cacy i przy okazji co poprawić/Zreszta nie chwaląc wtej chwili to 2.8 jest mistrzowsko w swapowane/mozna powiedzić że ciężar leży prawie na srodku jak nie za kielichami czyli w strone kabiny/elektryka jest mistrzowsko ułoozna nie grzeje sie nie ma żadnych niepozytywnych wibracji i innych tego typu pierdół które zauwazyłem w innych swapach/ a rozkład masy przy 3.5 motorze mi nie pasuje e30cha sie wtedy żle prowadzi/chce zostac przy moim 2.8/wszytsko jest elegancko pod maseczką czysto itd...chłodnica ładnie wpasowana itd itd///dlatego kombinuje wzmocnienie 2.8 jak nie znajde magicznej rezepty będe musiał uturbić

może poszukać 2.8 alpiny w rajchu?dalej kombinuje...dzieki za wszelki einfo.


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexjej
post Thu, 20 May 2004 - 21:26
Post #6


Rookie
Dołączył: Wed, 10 September 2003





Blazej, ja troche zaczelem kombinowac ale efekty beda za rok bo nie chce zostac znow na lato z rozgrzebanym samochodem. Dodam tyle ze kombinuje tak zeby auto bylo tylko na LPG i duzo mocniejsze niz seryjnie na etylinie..... zmierzymy gniota na hamowni tak jak jest i po przerobce....zobaczymy co bedzie? - pochwale sie jak bedzie czym


--------------------
315...THE ONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Thu, 20 May 2004 - 21:38
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





Ubaw... uturbić cudeńko będzie niezmiernie prosto, jedyne o czym trzeba pamietać, to o malym zabiegu na bloku i głowicy nazywany o-ringowaniem, i można pompować , a pompować można sporo...

jeśli myślisz o mniejszych mocach, ale przyjemnym/sporym momencie nisko, to można pokombinować ze średniej wielkości turbinami i będzie cacy

w razie co, to służę pomocą poza forum, ofkors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Thu, 20 May 2004 - 22:42
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





Kiedy Błażeja korci to co i mnie, na co BMW postawiło juz dawno, czyli N/A


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uBaW_Blazej
post Thu, 20 May 2004 - 22:44
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





CYTAT("Alexjej":fb85xq1u)
Blazej, ja troche zaczelem kombinowac ale efekty beda za rok bo nie chce zostac znow na lato z rozgrzebanym samochodem. Dodam tyle ze kombinuje tak zeby auto bylo tylko na LPG i duzo mocniejsze niz seryjnie na etylinie..... zmierzymy gniota na hamowni tak jak jest i po przerobce....zobaczymy co bedzie? - pochwale sie jak bedzie czym

alex prosze nie....tylko nie lpg w twoim slicznym rekinku lepiej mi już sprzedaj swój silnik i zbieraj na mpowera mówioe serjo/

Wysłany Czw Maj 20, 2004 10:48 pm:

CYTAT("keyser":fb85xq1u)
Ubaw... uturbić cudeńko będzie niezmiernie prosto, jedyne o czym trzeba pamietać, to o malym zabiegu na bloku i głowicy nazywany o-ringowaniem, i można pompować , a pompować można sporo...

jeśli myślisz o mniejszych mocach, ale przyjemnym/sporym momencie nisko, to można pokombinować ze średniej wielkości turbinami i będzie cacy

w razie co, to służę pomocą poza forum, ofkors


dziei Keys//ale już miąłem tyle autek ze wyrobiłem sobie to czego chce a że nie zalezy mi na 10sek aucie//starczy mi +200ps najlepiej jkaby było wolnossące jakoś mnie turbo nie wciągneły/ może tak bedzie że moją maleńko zagazuje bede cały roczek doprowadzał do stanu nówki(duże jej nie brakuje nie chwaląc się własnie wrzuciłem zawieszke kombinacja eibech&amp;bielstein)a na next sezon jakis mpower
pozdrawaim dziękuje za wszelkie rady i twoją pomoc przy moich bmw malenstwach/

[


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Fri, 21 May 2004 - 07:00
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





CYTAT("Smasher E30":qzt6q81f)
Kiedy Błażeja korci to co i mnie, na co BMW postawiło juz dawno, czyli N/A



nie w/g ostatnich doniesień
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexjej
post Fri, 21 May 2004 - 14:53
Post #11


Rookie
Dołączył: Wed, 10 September 2003





CYTAT("uBaW_Blazej":3uhczmr1)
alex prosze nie....tylko nie lpg w twoim slicznym rekinku lepiej mi już sprzedaj swój silnik i zbieraj na mpowera mówioe serjo/


Blazej, mowimy o dwoch roznych sprawach. Ty myslisz o LPG jako o smierdzacym kapusta, strzelajacym badziewiu niszczacym silnik a ja jako o paliwie ktore nie dosc ze jest 2/3 tansze od etyliny to w dodatku ma ok 110 oktanow. Opieram swoje zamysly na BMW2002 z silnikiem M10 2.0 4 cyl wolnossacym z ktorego wlasciciel wykrzesal 204KM tylko na lpg i to niezbyt skomplikowanym sposobem (a na pewno tanszym niz zakup Mpowera).

Nie sztuka wydac kase na M-Power, sztuka zrobic cos ciekawego z tak taniej jednostki jak M30, ktorej jedyna wada jest spore zuzycie paliwka...
Kolenjnym tematem jest to ze silnika M30 nie szkoda mi zakatowywac, natomiast jak cos pierdyknie w Mpowerze to olbrzymie koszta....

Narazie jak mowie, nie ma sie co jarac, mysle, kombinuje i....zbieram czesci - glowice juz mi przywiezli


--------------------
315...THE ONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PMN
post Fri, 21 May 2004 - 15:42
Post #12


Moderator
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: Plateau/Warszawa





Fakt, że liczba oktanowa jest wysoka, ale wartość opałowa względem pb95 jest niższa...
Czyli lpg sprawdzi się przy dużym sprężaniu, ale bedzie trzeba spalić sporo więcej lpg, żeby uzyskać tę samą energię uzyskiwaną z mniejszej ilosci pb.


--------------------
BMW M3T by VTG - ET 10.2s
Shelby GT500 - 12.1s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PrOsIaQ
post Fri, 21 May 2004 - 18:32
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: W-wa





CYTAT("keyser":1ao9bi9y)
Ubaw... uturbić cudeńko będzie niezmiernie prosto, jedyne o czym trzeba pamietać, to o malym zabiegu na bloku i głowicy nazywany o-ringowaniem, i można pompować , a pompować można sporo...
oooo a kto to w naszym kraju potrafi???

na bloku i glowicy? czy tylko blok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Fri, 21 May 2004 - 18:45
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





blok i głowica... wiem jak to zrobić... ale nie słyszałem, żeby ktoś to robił
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uBaW_Blazej
post Fri, 21 May 2004 - 23:16
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





Keyser musimy się spotkac może jednak

alexjej ja nie wysmiewam///tylko twój mały rekinek nie pasuje mi z lpg//co nie zmieni afaktu że masz dużo racji wtym co mówisz!!!
boje sie jednak że problem wypalających się zaworów w tępie wyjątkowo szybkim tak jak to bywa przy silnikach bmw z lpg nie ominiesz///pzdr


p.s-alexjej dalej jestes chętny na street?powiedz kiedy i jak...bo ju niedługo bede rozbierał surpisee30


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zun
post Sun, 23 May 2004 - 21:33
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 07 November 2002





CYTAT("uBaW_Blazej":16cbbpcq)
Keyser musimy się spotkac może jednak

alexjej ja nie wysmiewam///tylko twój mały rekinek nie pasuje mi z lpg//co nie zmieni afaktu że masz dużo racji wtym co mówisz!!!
boje sie jednak że problem wypalających się zaworów w tępie wyjątkowo szybkim tak jak to bywa przy silnikach bmw z lpg nie ominiesz///pzdr


p.s-alexjej dalej jestes chętny na street?powiedz kiedy i jak...bo ju niedługo bede rozbierał surpisee30
czym jest spowodowane wypalanie sie zaworkow przy lpg i czy jest jakis sposob by wyeliminowac ta wade ?? Tak z ciekawosci pytam.


--------------------
I LIVE TO RIDE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gr00bY
post Sun, 23 May 2004 - 22:16
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





Wyższa temperatura spalania.


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sun, 23 May 2004 - 23:47
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





w niektórych autkach benzyna wtryskiwana do komory spalania rozprasza się na zaworach wydechowych, jest na nie nartyskiwana, co je chłodzi, ale to trzeba by było głowicę przeprojektować zupełnie żeby coś takiego zrobić


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zun
post Mon, 24 May 2004 - 10:21
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 07 November 2002





Czyli krotko mowiac fundujac naszemu silnikowi LPG skazujemy go na powolne zniszczenie .... hmm szkoda - moj m30 w e23 to smok , pali jak skurczybyk , strasznie nie ekonomicznie mi sie nim jezdzi wiec myslalem zeby zalozyc lpg ... musze sie teraz mocno zastanowic


--------------------
I LIVE TO RIDE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Mon, 24 May 2004 - 22:58
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





hej ... niewiem czy dobrze kombinuję, ale może jest sposób na zawory
W silnku diesla zapłon jest samoczynny przy st. sprężania 22:1 i tam są duuuuużo większe temperatury i siły działające na zaworki, a jednak chodzą, czyli może można zapożyczyć zawory od jakiegoś BMowskiego dizelka?? nie znam rozmiarów niestety ... należałoby sobie tylko przypomnieć jakie są dizelki BMW
bo sądze że kanały dolotowe z 3,5 sa spore i tak dużych się za bardzo nie znajdzie ... ewentualnie szukać kutych czy jakiś wzmacnianych w ofercie Mahle albo jakiejś inej firmy

ale co sadzicie o podmiance zaworków jako patencie na inne silniki (jak tylko by do któregoś przypasiły) czy to jest wykonalne?


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 06:37