Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Zaciski 4-tloczkowe Brembo W220 a felga 17
sh1nenn
post Mon, 08 Jul 2019 - 15:55
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 08 July 2019





Witam, ostatnio zaadaptowałem zaciski z Mercedesa W220 S klasa 3.2 CDTI wersja z tarczą 312mm pod tarczę z Alfy Brery 330mm (28mm grubosc) do mojego Saaba 9-3 OG.

Niestety jak się okazało na samym końcu, specjalne felgi które kupiłem aby ten zacisk wszedł nie mieszczą go (brakuje +/-2mm od ramienia) z dystanstem 5mm. Niestety specyfika felgi Saaba gdzie centra jest w stożek i dopiero łapie wymiar po 12mm, nie pozwala na wrzucenie 10mm dystansu bez kołnierza centrującego.

Rozmawiałem z 3 firmami i nikt nie zrobi mniejszego dystansu niż 15mm aby był odpowiedni kołnierz żeby wycentrować koło. Natomiast przy moim ET felgi 42 i szerokości 7.8j oraz wrzuconych sprężynach eibacha przy takim dystansie będzie tarło nadkole. Stąd pytanie czy ktoś może zna felgi o odpowiedniej ET i ułożeniu ramion aby udało się wsadzić 17' felgę bez dystansu? Najlepiej gdyby miala rozstaw 5x110 i koniecznie 65.1 otwor centrujacy.

Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Jul 2019 - 15:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Mon, 08 Jul 2019 - 15:59
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nir da rady podfrezowac felg lub zaciskow? 2ga sprawa sam otwor centrujacy mozna na tokarce poprawic na normalny. Nie do konca rozumiem o co chodzi z dystansem 10mm ze z kolnierzem nie mozesz kupic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 08 Jul 2019 - 16:07
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Te zaciski spokojnie wchodza pod felgi 17 takie jak ultra czy superleggera jeszcze jakies bbsy. Twoja felga ma otwor centrujacy zgodny z piasta czy wiekszy?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sh1nenn
post Mon, 08 Jul 2019 - 16:21
Post #4


Rookie
Dołączył: Mon, 08 July 2019





Frezowanie felgi za 4 tys zl to troche jak dla mnie slaby pomysl. Moge kupic z kolnierzem ale maksymalnie 9mm przy 10mm dystansie, a na takim kolnierzu nie ma mozliwosci ze uda sie wycentrowac kolo. Wole zmienic felge i pozbyc sie dystansow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 08 Jul 2019 - 17:20
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jest możliwość centrowania na takim kołnierzu, trzeba czytać ze zrozumieniem. Ale tutaj widać jest już jakaś wizja i poszukiwanie jej publicznego potwierdzenia.
P.S. Każda felga czy za 500 PLN czy za 50 000 PLN była/jest frezowana/toczona/szlifowana.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 12 Jul 2019 - 11:23
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Można przecież zawsze powiększyć otwór centrujący we feldze i dać dystans z większym osadzeniem felgi i wtedy zrobić sobie dystans z centrowaniem wysokim na ile się chce.
Co do felg to miałem taki problem w E30 to jedynie jakieś borbety typ T pasowały bez dystansów.
Albo poszukaj wyższych tarcz jak się uda i zmienić adapter tak żeby zacisk wszedł głębiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Wed, 07 Aug 2019 - 00:03
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





zaciski w220 wchodzą na tarcze 336 mm w felge (pewnie nie kazda) 17x8 et46 cali bez dystansu. 1 cal wiecej na szerokosci to pol cala wiecej od czoła zacisku. dystans psuje kąt zataczania i jest to krok w tyl jesli chodzi o prowadzenie. zacisk w220 mozna frezowac od czoła ale bardzo mało ok 1,5mm bo ma blisko kanał łączący tłoczki. zaciski w220 wystepowaly w wielu srednicach tarczy, te najwieksze 345 sa trudno dostepne. zacisk od alfy jest duzo wiekszy po srednicy i na tej samej tarczy nie wchodzi w 17. w w220 zaciski są za przednią osia. jesli mają byc montowane przed osią, trzeba pozamieniać czapeczki miejscami żeby mniejszy tłoczek pierwszy wchodził na tarcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 07 Aug 2019 - 07:46
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Te zaciski wchodzą fabrycznie w mercedesie na tarczę 345 pod 17 calową felgę, gdzie zacisk z EVO X wchodzi na tarczę 355, a są plany na 365. Więc ten zacisk z mercedesa nie jest projektowany z myślą o dużych tarczach, ale 345 + 17 to łyka bez problemu.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 08:16