Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  « < 8 9 10 11 12 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
TomcatT4
post Sun, 15 Jan 2017 - 17:15
Post #181


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Witajcie
Sam odkopuję swój stary wątek.
Tak zaczął się dla mnie rok 2017:




a właściwie to tak:








Auto trafiło do mojego starego znajomego specjalisty od laminatów, który obecnie pracuje w Stw center. Musi mocno natrudzić się, żeby zlikwidować wszystkie pęknięcia i ubytki jakie powstały w trakcie ponad 3 lat oczekiwania na zdjęcie form:










Prace ruszyły dzięki pomocy moich braci. Wracam z projektem i muszę zdążyć do 30 kwietnia aby prototyp pokazać na największych na świecie targach kit carów w Wielkiej Brytanii: The National Kit Car Show – Stoneleigh 2017

Zanim z braćmi podjęliśmy decyzję o zobowiązaniu podjętym na Kozmo, będąc na skraju ostatecznego poddania się, postanowiłem przynajmniej poprawić kilka rzeczy, które nie do końca mi wyszły. Czyli przednią szybę i zwis tylnej klapy:
















Porównanie kształtu przodu przed i po zmianie przedniej szyby:






Tył postanowiłem skrócić, podnosząc wszystko poniżej lamp o 5 cm:










W trakcie prac bardzo miłą urodzinową niespodziankę zrobili mi przyjaciele z Youngtimer Warsaw ;-)








A na koniec kilka zretuszowanych zdjęć:















--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 Jan 2017 - 17:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
m6nj
post Sun, 15 Jan 2017 - 22:26
Post #182


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Pomarańcz!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Sun, 15 Jan 2017 - 23:30
Post #183


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Naprawdę podziwiam nakład prac, i jesteście już na końcówce.. szacun.

+biały, pomarańcz, niebieski, czerwony happy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
santacruz
post Mon, 16 Jan 2017 - 01:27
Post #184


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: oslo





i spoiler cool.gif musi byc

jeszcze jakis fajny VT aby te progi i przetoczenia sfotoszopowac (sa chyba takie troche krzywe?)

jest fajnie

gogogoo ew wysylanie cv i....... biggrin.gif


PZDR


--------------------
2cool4ya
bmw e23 728i 1984 lpg
hvitlok.no
macademy.no
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 16 Jan 2017 - 15:50
Post #185


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(santacruz @ Mon, 16 Jan 2017 - 01:27) *
i spoiler cool.gif musi byc

Musi ;-)

CYTAT
jeszcze jakis fajny VT aby te progi i przetoczenia sfotoszopowac (sa chyba takie troche krzywe?)

Właśnie kolega od laminatów wyprowadza teraz wszystkie kształty, krawędzie.

CYTAT
jest fajnie

Dzięki ;-)

CYTAT
gogogoo ew wysylanie cv i....... biggrin.gif

?


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 16 Jan 2017 - 20:28
Post #186


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Obserwuję projekt praktycznie od samego początku i mam nadzieje, że w końcu Ci się uda wszystko dokończyć bo są szanse na sukces. Ile takie auto kompletne będzie mniejwięcej kosztować?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 16 Jan 2017 - 22:04
Post #187


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(nomaster @ Mon, 16 Jan 2017 - 20:28) *
Obserwuję projekt praktycznie od samego początku i mam nadzieje, że w końcu Ci się uda wszystko dokończyć bo są szanse na sukces. Ile takie auto kompletne będzie mniejwięcej kosztować?

Kompletne to chyba nie będzie, bo sam musisz sobie kupić używany silnik i elementy zawieszenia ( z tego co pamiętam plany). Ty kupujesz kit-cara, czyli w sumie rama z nadwoziem , która jest w stanie przyjąć jakiś silnik (1.4t-jet, 1.4 wolnossące fiata itp)


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 16 Jan 2017 - 23:19
Post #188


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Chciałbym budować i sprzedawać zarówno zestawy jak i kompletne auta.
Zestaw składałby się faktycznie tylko z ramy, elementów zawieszenia, laminatów (nadwozie i elementy wnętrza) i zbiornika paliwa a reszta podzespołów pochodzących od fiata i alfy a także od helli (światła) czy amortyzatory prawdopodobnie gaz-shocks (oni robią sporo do kit carów) byłaby kupowana we własnym zakresie przez osobę składającą takiego kit-cara. Wychodzi taki zakup na raty ;-) Na koniec pośredniczyłbym w rejestracji auta – niestety przez UK.
Auto kompletne również chciałbym mieć w ofercie ale faktycznie na używanym silniku i skrzyni biegów – dalej byłby to kit-car ale złożony przeze mnie i sprzedany jako kompletne auto.
Planowane ceny to ok. 35 tys. zł za zestaw i ok 100 tys. zł za kompletne auto gotowe do procesu rejestracji (ok. 200-konny 1,4 TJET o wadze poniżej 700 kg). Ale ceny oficjalne będę mógł ustalić w maju po premierze auta i policzeniu kosztów.
Oczywiście będzie to bardzo małoseryjna produkcja – 5 sztuk rocznie byłoby dla mnie niesamowitym sukcesem.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 16 Jan 2017 - 23:36
Post #189


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Budżet 1000x mniejsxy niż arinera. Progress 100 azy wiekszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 17 Jan 2017 - 07:58
Post #190


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Bardzo się cieszę, że mimo trudności, idziesz dalej. Kibicuję projektowi bardzo.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mock
post Mon, 23 Jan 2017 - 22:10
Post #191


User
Dołączył: Wed, 30 March 2011





Fajnie, że temat się ruszył, kibicuję od dawna.

Przy okazji mam sugestię. Czy nie wyglądałoby lepiej, gdyby przeprojektować trochę dolne krawędzie z przodu i z tyłu, żeby nie było tak kwadratowo?

Przepraszam za brak zdolności, przerobiłem w paint smile.gif Chodzi mi o coś takiego:





No i popieram, że wygląda lepiej ze spoilerem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 13 Feb 2017 - 21:21
Post #192


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(mock @ Mon, 23 Jan 2017 - 22:10) *
Fajnie, że temat się ruszył, kibicuję od dawna.

Przy okazji mam sugestię. Czy nie wyglądałoby lepiej, gdyby przeprojektować trochę dolne krawędzie z przodu i z tyłu, żeby nie było tak kwadratowo?

Przepraszam za brak zdolności, przerobiłem w paint smile.gif Chodzi mi o coś takiego:

No i popieram, że wygląda lepiej ze spoilerem


Dzięki ;-)

Generalnie już nie planuję żadnych większych zmian w nadwoziu poza poprawieniem górnej krawędzi przedniej maski o czym napiszę w następnym poście.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 13 Feb 2017 - 22:07
Post #193


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Trochę nowości, czyli długi post z dużą ilością zdjęć ;-)

Zacznę od tego, że mam już silnik, który czeka u kolegi w jego warsztacie pod szyldem FlyPerfomance. Jest to TJer 150 KM z Bravo II. Na początek wstawimy silnik z seryjnym kolektorem i turbo. Dopiero po prezentacji Kozmo i wielu testach będziemy modyfikować ten silnik. Teraz najważniejsze jest, żeby Kozmo zaczęło jeździć.










W międzyczasie w Stw nadal trwają poprawki modelu nadwozia przed zdjęciem form. Nadwozie jest już prawie całe wyrównane a pęknięcia zaszpachlowane.
Przyglądając się dokładnie nadwoziu postanowiłem poprawić jeszcze górną krawędź maski, żeby bardziej przylegała do dolnej krawędzi zmienionej szyby przedniej. Najpierw użyliśmy pianki montażowej, ale był to chybiony pomysł. Potem uzupełniliśmy brakującą przestrzeń czymś czego nazwy nie pamiętam – bardzo gęstą pianką sprzedawaną w paskach 1x10x100 cm.














Dopasowałem też dolną linię okien w drzwiach ale nie mam zdjęć.

Wyciąłem też szablon z którego wytnę aluminiową płytę osłaniającą dolną część przedniej części nadwozia – coś jak płyta pod silnik w rajdówkach z silnikiem z przodu. Płyta ta dodatkowo będzie pełniła funkcję minisplitera.






Poprawiłem też wnęki na tylne światła. Nie wiem czemu ale 4 lata temu nie wyszły mi zbyt dokładnie i postanowiłem je zrobić na nowo. Okazało się, że opakowanie po płytach CD-R idealnie nadaje się na szablon tych wnęk. Teraz wiem, że będą one idealnie ustawione względem siebie dzięki użyciu zbudowanego na szybko narzędzia.






















A na koniec tego posta jeszcze krótka relacja z wizyty u Kacpra w jego skromnym warsztacie FlyPerfomance. To właśnie tu czeka na mnie TJet. A były dwa powody mojej wcześniejszej wizyty u niego.

Pierwszy to wyspawanie szablonu punktów montażowych deski rozdzielczej i nagrzewnicy z fiata seicento, Postanowiłem wrócić do pierwotnego założenia i wykorzystać deksę rozdzielczą z auta dawcy bo z tworzeniem własnej nie zdążę na targi. A poflokowana deska od seicento wygląda całkiem nieźle i powinna pasować do kształtu Kozmo. To kitcar więc mogę spokojnie zastosować jak najwięcej podzespołów od bazowego auta dawcy.








Drugi powód to przymiarki do większych hamulców. Planuję na wszystkich 4 kołach mieć tarcze wentylowane 284x22 mm. Z przodu będzie zacisk z fiata stilo 1.9 jtd dopasowany do zwrotnicy poloneza a z tyłu zacisk z alfy 159 3.2 z ręcznym dopasowany do przedniej zwrotnicy fiata seicento. Okazuje się, że adaptery będą bardzo proste do wykonania. Do obu zacisków można kupić klocki hamulcowe uliczne, tuningowe czy wyczynowe – np. Ferodo ma w ofercie 5 różnych klocków do zacisku od stilo i 3 różne klocki do zacisków ze 159.








Na sam koniec ciekawostka z warsztatu Kacpra – zestaw ceramicznych hamulców z giulii quadrifoglio ;-)





--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sat, 18 Feb 2017 - 22:32
Post #194


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Przedostatni krok przed zdjęciem form. Nadwozie pokryte lakierem akrylowym. Teraz zostało już tylko zrobić podziały i można zdejmować formy.











--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madkowal
post Sun, 19 Feb 2017 - 15:37
Post #195


User
Dołączył: Sun, 13 December 2009





w lakierze zupelnie inaczej wyglada !!! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 19 Feb 2017 - 16:03
Post #196


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Dokladnie,super.

Podziwiam!!! Swietnie sie to oglada!!!

Szacun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 19 Feb 2017 - 18:48
Post #197


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Sam jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Chciałem prototyp zrobić tylko w żelkocie (wierzchnia warstwa laminatu w jednolitym kolorze) co byłoby tańsze od lakierowania ale nawet najtańszy akrylowy lakier wygląda nieporównywalnie lepiej.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 19 Feb 2017 - 20:15
Post #198


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Zostaw go w tym kolorze .To teraz najbardziej modny kolor.Bo biale juz sie przejadly.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 19 Feb 2017 - 20:27
Post #199


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(addam24 @ Sun, 19 Feb 2017 - 20:15) *
Zostaw go w tym kolorze .To teraz najbardziej modny kolor.Bo biale juz sie przejadly.


Teraz jest biały. Ale to tylko kopyto. Nadwozie będzie pokryte białym żelkotem a potem pomalowane ale jeszcze nie wiem na jaki kolor.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_FunThomas_*
post Sun, 19 Feb 2017 - 21:04
Post #200









Na jednym ze zdjec, ze spojlerem z tylu, wyglada jak maly GT-R. Super! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 8 9 10 11 12 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:52