Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Problrm z JTD 16V 140 KM
fzhut
post Wed, 24 Jan 2018 - 17:26
Post #21


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Zobacz w logach jak duże niedoładowanie masz - tutaj szukałbym problemu. Turbo osiąga boost, potem leci na łeb na szyję i pod koniec znów "wraca".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 24 Jan 2018 - 17:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mareklbn
post Wed, 24 Jan 2018 - 17:56
Post #22


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Tylko czym to jest spowodowane?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Thu, 25 Jan 2018 - 18:12
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Skoro był dobrze do tej pory to obstawiam zacinający się overboost. W stilo jest tak super umiejscowiony że łapie cały możliwy syf z drogi.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Thu, 25 Jan 2018 - 19:29
Post #24


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





W sobotę mam wolny podnośnik, będę sprawdzał. Jak wystarczy czasu to przeniosę overboost wyżej.
Zdam relację.

Edycja.

W sobotę sprawdziłem vnt, overboost i wężyki i szczelność całego dolotu. Vnt działa elegancko. Przy użyciu dużej strzykawki zrobiłem podciśnienie i wszystko chodzi płynnie.
Overboost mam niestety nierozbieralny, ale za pomocą stetoskopu osłuchiwałem go i działa, nie przepuszcza. Wężyki całe, szczelne. Na wszelki wypadek na wszystkich połączeniach założyłem opaski.
Cały dolot szczelny.

Efekty: zaczął ładnie ciągnąć od ok 1600 obr. Natomiast góra i dymienie bez zmian:(
Nie wiem gdzie szukać przyczyn słabej góry? Może katalizator przypchany?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Thu, 08 Feb 2018 - 23:05
Post #25


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Zapomniałem jeszcze dodać, że od czasu do czasu przerywa przy ok 2500-2600 obr. Zdarza się to tylko przy mocnym przyspieszaniu, ale nie zawsze i bez żadnej reguły.
Wygląda to tak jakby na chwilę zabrakło paliwa.
A jeśli chodzi o słabą moc powyżej 3000 obr. to może przyczyn poszukać gdzieś indziej, np. w wydechu? Katalizatory?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 08 Feb 2018 - 23:31
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Hipo @ Thu, 25 Jan 2018 - 18:12) *
Skoro był dobrze do tej pory to obstawiam zacinający się overboost. W stilo jest tak super umiejscowiony że łapie cały możliwy syf z drogi.

Zadam dziwne pytanie jak na moje doświadczenie, co to za element osprzętu silnika ten overboost, chodzi o elektrozawór regulacji doładowania (ten na przewodzie podciśnieniowym pomiędzy pompą próżniową, a gruszką turbo)?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 09 Feb 2018 - 06:57
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Dokładnie , tylko chyba alfiarze i fiaciarze tak to nazywają wink.gif ja już się przyzwyczaiłem , w vw znów n75 się to zwie jak się nie mylę .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 09 Feb 2018 - 09:21
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





No to wszystko się zgadza, rzeczywiście w tych zaworkach niezależnie od marki auta jeśli są tylko 2 wężyki, a trzeci króciec to filterek biorący powietrze z atmosfery to warto to wyczyścić raz na rok-dwa, bo się zapychają i wtedy całe podciśnienie biorąc z gruszki z turbo, co doprowadza do przeładowań.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 09 Feb 2018 - 09:30
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Dokładnie, dawno temu w pierwszej alfie walczyłem z miesiąc zanim doszedłem że sitko w zaworze było zapchane. W kolejnej już w dniu zakupu wywaliło checka. Szybkie czyszczenie i po problemie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Sat, 03 Mar 2018 - 14:47
Post #30


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Chyba udało się znaleźć przyczynę zadyszki przy wyższych obrotach.
Po kilku dniach poszukiwań zdemontowałem wydech i znalazłem prawdopodobnego winowajcę. Rozciąłem puszkę katalizatory i okazało się, że jest cały zawalony sadzą. Ostukiwanie dało kupkę sadzy, ale dla pewności wywaliłem cały wkład. Teraz jest zdecydowanie lepiej, ale do sprawdzenia jest jeszcze drugi katalizator przy turbo.
U brata w AR 159 kat przy turbo był tak zapchany, że nie dało się przedmuchać przez niego powietrza. Tylko u niego samochód miał problem z odpaleniem, a w czasie jazdy ciężko było osiągnąć 2000 obr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sat, 03 Mar 2018 - 17:08
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





To trzeba dynamiczniej jeździć , ewentualnie raz na jakiś czas przycisnąć aby oczyścić układ . Kiedyś po wujku kupiłem auto to jakieś 200km z gazem w podłodze dopiero wyczyściło wydech tak że dymku nie było.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Sun, 04 Mar 2018 - 20:59
Post #32


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





CYTAT(jakub1t @ Sat, 03 Mar 2018 - 17:08) *
To trzeba dynamiczniej jeździć


Biegi prawie zawsze zmieniam powyżej 3000 obr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Mon, 05 Mar 2018 - 07:36
Post #33


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Kat z dnia na dzień nagle się nie zatkał bo niby jakim cudem? wywaliłeś kat = rozluźniłeś wydech, w normalnym sprawnym samochodzie dałoby to chwilowe przeładowanie więc wydaje Ci się że jest lepiej.

A patrząc na wykres to w ogóle to wygląda jakby w ogóle nie było programu z jednym ale, trzyma moc ponad 4k co w serii raczej nie występuje. Niuton biedny, 340Nm to mój w serii wypluł z zamkniętym egr, kat out i fmic.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djpanczo
post Thu, 22 Mar 2018 - 00:12
Post #34


User
Dołączył: Wed, 05 November 2008





Z racji tematyki fiatowskich multijetów zapytam się o jedną rzecz, którą obserwuje od jakiegoś czasu:

autostrada, jazda ze stałym spalaniem chwilowym jak i oczekiwanym ciśnieniem doładowania a alfaobd pokazuje zmierzone ciśnienie doładowania większe od oczekiwanego o ok 0,2 - 0,4 bara więcej. Silnik 1.6 ze stałą geometrią turbo. Tak ma być, stałe przeładowanie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 22 Mar 2018 - 01:06
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





A nie masz wywalonego EGR przypadkiem lub katalizatora? Po takim zabiegu często właśnie się tak dzieje, zaworek sterowania turbo dąży do maksymalnego zbicia doładowania, ale te "usprawnienia" powodują takie zjawisko.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djpanczo
post Thu, 22 Mar 2018 - 07:01
Post #36


User
Dołączył: Wed, 05 November 2008





kat, egr, dpf na miejscu. Nie ma programu, niczego co mogłoby modyfikować parametry.

Czy zawór na turbo może być " zabrudzony, przyblokowany" i stąd stałe przeładowanie? Jesienią jak sprawdzałem wszystko było ok. Problem zauważyłem teraz zimą. Trochę za duże przeładowanie aby raczej olać temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:18