Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Stopień pokrewieństwa LET'a z innymi 2,0T w Oplach
Dan41
post Sat, 10 Feb 2007 - 09:38
Post #21


Super User
Dołączył: Sat, 12 February 2005
Skąd: [ S R C ]





CYTAT("klonek78":br2icvo2)
CYTAT("waszka":br2icvo2)

Wybadaj temat jakie mogą pojawić się ewentualne problemy przy setupie :
blok silnika x20xev,tłoki C20LET,korby Z20LET ----> kompletna głowica x20xev '98,uszczelka Z20LET
+ kolektor wydech Z20LET + cały osprzęt silnika c18xe


wychodzi na to że wszystko da się ze sobą spokojnie zgrać

a jeśli chodzi o przekładanie tłoków z C-serii do X/Z to znalazłem takie coś :

"And the Ecotec pistons don´t have exhaust valve cutouts like XE ones.

The XE pistons can apply to Ecotec... but Ecotec can´t apply to XE, because can have problems of valve clearance on exhaust valves.

Becarefull with this."

czyli wychodzi na to że problem tkwi głównie w tym że XE/LET mają dość duży wznios zaworów


Wznios zaworu XEV ma wyzszy (chyba o 0,5 lub 1 mm)
Jedynie to zawory moga byc w serii C nizej.. ale nie za sprawa ich wzniosu(moge sprawdzic w dokumentacji.. mam tam podane katy i wymiary glowicy.. ale to nie dzis)


--------------------
ET 12.793s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 10 Feb 2007 - 09:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
klonek78
post Sat, 10 Feb 2007 - 12:56
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





wznios zaworu w xev to 9,2mm a w c20let 11mm


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Allll
post Mon, 12 Feb 2007 - 15:07
Post #23


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 March 2004
Skąd: Warszawa





specyfikacja wałków cytuję za :www.max-boost.co.uk

LET vs XE cams

The stock LET cams are a milder version of the XE items. They have shorter duration and lower valve lift (8.5mm instead of the XE's 9.5) meaning that the gas volume that can leak during overlap is even lower.

We already know that aggressive timing doesn't always blend with turbos. Depending on the intake/exhaust pressure ratios, there can be considerable reversion/leaks, upsetting the quality of mixture burn. More on this in the exhaust section.



LET 'race' cams

At some point I came across a 'competition spec' LET cam setup. Here's how it was:

IN:17/70 (267 degree angle) with 10mm lift

EX:52/16 (248 degree angle) with 9mm lift


U siebie mam założone wałki z c20xe - pomiarów jeszcze nie robiłem

Mam pytanie w aspekcie oplowskich bloków 2.0 czy ktoś wie jakie uszczelki miski olejowej pasują do C20LET ? (od XE wiadomo podejdzie, pasuje również od X20XEV - ale ponieważ sprzedawana jest z blachą kosztuje wiele) Głównie chodzi mi o to czy od C20NE podejdzie.
Oryginalnie mam założoną uszczelkę korkową - która niestety cieknie


--------------------
www.corsa-a.pl/forum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 14 Feb 2007 - 11:33
Post #24


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT("Allll":3qtze5zv)
pasuje również od X20XEV - ale ponieważ sprzedawana jest z blachą kosztuje wiele
to chyba nie jest odpowiednie miejsce na szukanie oszczednosci...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dan41
post Wed, 14 Feb 2007 - 18:29
Post #25


Super User
Dołączył: Sat, 12 February 2005
Skąd: [ S R C ]





CYTAT("klonek78":3d1ig3lt)
wznios zaworu w xev to 9,2mm a w c20let 11mm



Pewna informacja??

Wznios krzywek w X20XEV jest o 1,5mm wyzszy.. (8,5mm vs 10mm)


--------------------
ET 12.793s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Wed, 14 Feb 2007 - 22:29
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





uszczelka w c20ne jest razem z blacha

jak chcesz to ci moge sprzedac za 20zl - uzywana ale niecieknaca i nieuszkodzona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kola
post Thu, 15 Feb 2007 - 00:13
Post #27


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 August 2004
Skąd: Kraków





CYTAT("!markos":1p3094fe)
CYTAT("Allll":1p3094fe)
pasuje również od X20XEV - ale ponieważ sprzedawana jest z blachą kosztuje wiele
to chyba nie jest odpowiednie miejsce na szukanie oszczednosci...


Dokładnie I nie kosztuje wcale tak dużo

@waszka - określenie eco-kibel urodziło się na forum Calibry. Dużo osób stwierdziło, że eco to poprostu kibel i trudno go zdłubać Ale to było dawno temu.

Co do X20XEV, to pochodną tego silnika jest X20XER. Wiem w porównaniu z xev, że ma inne kolektor wydechowy, głowice, wałki rozrządu, inne tłoki i chłodnice. Niestety nie wiem, na ile części z niego są kompatybilne z Z20LET.

Pozdrawiam!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rav
post Thu, 15 Feb 2007 - 16:14
Post #28


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 January 2003
Skąd: Bogatynia





Zeby zburzyc Twoj pomysl proponuje dol od X22XE (Frontera A, Omega cool.gif z pierwszych serii z czujnikiem walu od strony rozrzadu (jak C20NE)
Kolezka zmontowal kilka takich projektow, nigy nie byl na hamowni ale auta jezdza wysmienicie
http://www.grosswimm.de/rich/projekte/
Zawsze to 0,2 wiecej

Rav


--------------------
Opel Senator 3.0 24v
Vectra Unlimited #001
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Fri, 16 Feb 2007 - 00:00
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT("Rav":1fskiprx)
Zeby zburzyc Twoj pomysl proponuje dol od X22XE (Frontera A, Omega cool.gif z pierwszych serii z czujnikiem walu od strony rozrzadu (jak C20NE)
Kolezka zmontowal kilka takich projektow, nigy nie byl na hamowni ale auta jezdza wysmienicie
http://www.grosswimm.de/rich/projekte/
Zawsze to 0,2 wiecej

Rav


kazdy dol z x22xe pasuje do gory z c20ne??

czy dol np z sintry albo leganzy tez pasuje??

piszesz z pierwszych serii, maja te silniki jakies inne oznaczenia??biggrin.gif

no i nie wiesz czy wystarczy sam wal z korbami? wal z korbami tlokami? czy moze caly blok:D


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Fri, 16 Feb 2007 - 00:23
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





dół to napewno razem z blokiem bo jest większy skok tłoka. w leganzie (t22sed) jest taki sam jak w vectrach z22se


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rav
post Fri, 16 Feb 2007 - 07:04
Post #31


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 January 2003
Skąd: Bogatynia





CYTAT("klonek78":1hfcxtym)
dół to napewno razem z blokiem bo jest większy skok tłoka. w leganzie (t22sed) jest taki sam jak w vectrach z22se


Z22SE to aluminiowy wynalazek ktory nijak nie jest kompatybilny z bigblockami Opla. Zapewne miales na mysli X22XE.

Rav


--------------------
Opel Senator 3.0 24v
Vectra Unlimited #001
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sun, 18 Feb 2007 - 18:16
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Rav":u1atot7u)
Z22SE to aluminiowy wynalazek ktory nijak nie jest kompatybilny z bigblockami Opla. Zapewne miales na mysli X22XE.

Rav


ale o jakiej kompatybilności mówimy?? w komorę silnika ecoteców przecież pasuje. skrzynie też można przykręcić i osprzęt, natomiast blok z wałem napewno trzeba by wymienić ze względu na większy skok tłoka. nie wiem czy głowice pasują z x20xev/x20sed - teoretycznie średnica jest taka sama.

natomiast jest ponoć trochę problemów z tymi alu blokami szczególnie przy tuningach.

co do x22xe to mam mało danych, a po za tym "nie trzymałem" go w ręku więc nie wiem


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Sun, 18 Feb 2007 - 18:28
Post #33


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("klonek78":1ru0syru)
CYTAT("Rav":1ru0syru)

Z22SE to aluminiowy wynalazek ktory nijak nie jest kompatybilny z bigblockami Opla. Zapewne miales na mysli X22XE.

Rav


ale o jakiej kompatybilności mówimy?? w komorę silnika ecoteców przecież pasuje. skrzynie też można przykręcić i osprzęt, natomiast blok z wałem napewno trzeba by wymienić ze względu na większy skok tłoka. nie wiem czy głowice pasują z x20xev/x20sed - teoretycznie średnica jest taka sama.

natomiast jest ponoć trochę problemów z tymi alu blokami szczególnie przy tuningach.

co do x22xe to mam mało danych, a po za tym "nie trzymałem" go w ręku więc nie wiem


Z22SE ma lancuch rozrzadu


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sun, 18 Feb 2007 - 21:21
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Colin":25wbnid5)
Z22SE ma lancuch rozrzadu


prawda nie sprawdziłem ale x22se, x22sed i inne nie


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozycki
post Tue, 20 Feb 2007 - 14:50
Post #35


Rookie
Dołączył: Tue, 20 February 2007





CYTAT("ROTOR":20pvpksz)
uszczelka w c20ne jest razem z blacha

jak chcesz to ci moge sprzedac za 20zl - uzywana ale niecieknaca i nieuszkodzona


Czytałem forum i chętnie bym kupił tą uszczelke z blachą jesli bedzie pasować do mojej vectry 20NE 8V 1 91 r. bo zmieniałem już w ciagu roku 2 razy - pierwsza korkowa -ciekła druga gumowa dwuwarstwowa - po wyklepaniu otworów też cieknie po miesiącu.
Korkową zakładałem na silikon, gumową na sucho.
Teraz zmienię miskę bo miałem trochę pogiętą i nie wiem jaką kupić uszczelkę.
Jeśli kolega nie kupił to proszę o informację rozycki_m@op.pl.
Michał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Thu, 24 May 2007 - 10:51
Post #36


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





Witam, jestem tu nowy ale bardzo mnie interesuje ten temat, a widze ze tu ludzie sie znaja na rzeczy
Apropos silnika T22SED z Leganzy - czy mam rozumiec ze sam dol nie rozni sie wlasciwie niczym od X22XE/X22SE Opla?
O co chodzi ogolnie Mam C20SEH i chcialbym z niego zrobic 2.2. Zdazylem sie dowiedziec tyle , ze wystarczy dol z X22XE oplowskiego + glowica z SEHa , z tym ze glowica ta musi miec zawory ssace z C20XE ( BTW: moze mi ktos wytlkumaczyc czemu tylko ssace? Ta informacje dostalem od wspominanego wczesniej Niemca ). Nastepne pytania jakie mi sie nasunely, to czy:
1. Do bloku 2.2 dam rade zalozyc F16, czy zostaje te same sprzeglo i kolo zamachowe?
2. Czy przez taka konstrukcje nie wydmucha mi zbyt szybko jakiejs uszczelki pod glowica ? ( czysta mechanika interesuje sie od niedawna i dopiero sie 'ucze' ). Auta ogolnie uzywam na codzien i chcialbym, zeby tak pozostalo.
3. Moze ktos wie czy mocowania tego bloku sa takie same jak Oplowskiego 2.0? Teoretycznie tak powinno byc, bo w Leganzie bylo tez 2.0 [EDYTA] Juz wiem - mozna bez problemu
4. Jak wyglada sprawa z rozrzadem????

Za wszelkie info/sugestie itp bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam!

EDYTKA Ok, mniej wiecej juz troche wiem. Blok od leganzy powinien pasowac bez zadnego problemu, osprzet powinien zostac z mojego SEH-a. Wlasciwie martwie mnie jeszcze tylko dwie rzeczy i gdybym znal na nie odpowiedz to juz moglbym zaczac szukac dolu z Leganzy ;p
1. Czy nic mi sie nie rozpierniczy przez taka przerobke ? - znaczy sie czy nie bedzie jakichs niepotrzebnych komplikacji
2. Jak rozwiazac sprawe rozrzadu? Bo chyba nie jest taki sam?
3. Czy czujnik spalania stukowego bedzie pasowal
4. Co z czujnikiem cisnienia oleju?
5. Czy ogolnie talka przerobka jest warta swieczki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 24 May 2007 - 19:26
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





wszystko fajnie, ale powiedz mi jakim cudem zawor z c20xe (przypominam silnik 16v) ma pasowac w miejsce zaworu dolotowego w sehu (8v jak by nie patrzec)

taka rzezba raczej tania nie bedzie, uzbieraj worek pieniedzy, kup np graty z x22 wymij swoj silnik i zacznij przymierzac. a jeszcze wczesjien zdabadz podstawowe info choc by nt wymiarow gl silnikow o ktorych piszesz


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Thu, 24 May 2007 - 20:52
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("ziemniak":2uoa8srd)
5. Czy ogolnie talka przerobka jest warta swieczki


nie jest.....

jeśli już to bym kombinował jak zrobić 16v i nic po za tym. weź też pod uwagę, że pewnie trzeba będzie wymienić tłoki, bo do 16v mają kieszenie w innych miejscach.


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 24 May 2007 - 21:21
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





tloki trzeba wymienic na pewno bo skoro wal ma inne wykorbienie czyt. wieksze to seryjny tlok podniosl by czapke

a w seryjnym silniku zwiekszanie pojemnosci byc moze nie do konca rzeczywiscie ma sens bo bedzie drogie zwyczajnie


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Thu, 24 May 2007 - 21:23
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Porszak":39dzs67v)
tloki trzeba wymienic na pewno bo skoro wal ma inne wykorbienie czyt. wieksze to seryjny tlok podniosl by czapke


wymienić to trza cały blok, na taki np. taki jak w leganzie. dlatego uważam że robienie z 2,0 8v -> 2,2 16v to trochę szkoda kasy


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 15:43